Απο που αγοράζουμε

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

παντως ειναι καλη η προσφορα με 57 ευρω τα 4 μπουκαλακια.....(εφοσον ειναι τσαμπα και τα μεταφορικα)....θα τα παραλαβεις απο καποιο ελτα κοντα στην περιοχη σου ή απο καποιο συγκεκριμενο?????ξαναλεω ειμαι ασχετος ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vayero

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

giannis13 είπε:
παντως ειναι καλη η προσφορα με 57 ευρω τα 4 μπουκαλακια.....(εφοσον ειναι τσαμπα και τα μεταφορικα)....θα τα παραλαβεις απο καποιο ελτα κοντα στην περιοχη σου ή απο καποιο συγκεκριμενο?????ξαναλεω ειμαι ασχετος ;D

καλα κι εγω δεν παω πισω... ασχετος κι εγω... τεσπα, υποθετω οτι θα ερθει ειδοποιητηριο σπιτι απο ελτα και παραλαβη επισης απο το ελτα της περιοχης μου. παντως το 4μηνο πηρα κι εγω, ελπιζοντας να με βοηθησει γιατι με το regaine εχω αποκτησει σοβαρο προβλημα ερεθισμου-φαγουρας-σμηγματορροιας, απλως ειμαι στην σκεψη να χρησιμοποιω αυτο το foam 2 φορες την μερα ή την 1 φορα αυτο και την αλλη κατι διαφορετικο πιο ενισχυμενο?
 

NIKOLAS

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Παιδιά μόλις παρέλαβα και εγώ την σειρά αυτή με τα 4 μπουκαλάκια και ήρθαν απευθείας σπίτι μου.Είχα επιλέξει το απλό ταχυδρομείο και ενώ έλεγε οτι θα έρθουν σε 21-22 μέρες μέσα σε 15 μέρες μου ήρθαν.Θα τα ξεκινήσω και θα πω εντυπώσεις με τον καιρό.
 

Nikoς

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Παιδια τελικα rogaine το υγρο απο εξω δεν υπαρχει κατι που να συμφερει?

Εδω πηγαινει το 5% 29 ευρω το μηνα αλλα και απο εξω που ειδα δεν ειναι κατι που να συμφερει τωρα για 5,10 ευρω δεν αξιζει να το φερεις απο αμερικη.

Γνωριζει καποιος κανενα καταστημα, εχει παραγγελει κανεις? Οχι κιρκλαντ απλα rogaine.

:)
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Ρε παιδια, πολυ αργό το cheaprogaine.
Και πριν 2 χρονια που ειχα παραγγειλει, εκανε ενα μηνα να μου ερθει το πακετο με τα regain.

Τωρα, εχω παραγγειλει εδω και μια βδομαδα, και ακομη δεν εχει ξεκινησει η παραγγελια, το παρακολουθω απο το google checkout.
Αντιθετως, παρηγγειλα revivogen απο το επισημο site τους την παρασκευη, και σημερα τριτη τα ειχα στα χερια μου!
Αμερικη το ενα, αμερικη και το αλλο.

Εχει παραγγειλει κανεις απο cheaprogaine προσφατα? Εξακολουθει να αργει υπερβολικα στις παραγγελιες;
Οι τιμες του ειναι αχτυπητες, αλλα η καθυστερηση του σπαει κοκκαλα.
 

Nikoς

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Φιλε δεν εχω ξαναπαρει απο κει, γενικα απο αμερικη φοβαμαι λογω τελωνειο, αλλα ριγκειν απο ευρωπη ειναι πανω κατω ιδια με ελλαδα η τιμη οποτε ο σκεφτομαι να παρω απο κει αφου ειναι αξιοπιστο ειδικα αμα δεν εχεις μπλεξιματα με τελωνιο. Πες μας την εμπειρια σου οταν ερθουν!
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Σημερα ηρθε mail(νωρις το θυμηθηκαν, περασαν 6 μερες).
Λεει οτι στο παρελθον παρατηρηθηκαν προβληματα με τον τροπο αποστολης που επελεξα(airmail-απλο) και οτι θα πρεπει για τη χωρα μας να επιλεξω express mail.
10 δολλαρια ακομη.
Ενεκρινα τελικα την εξτρα χρεωση.
Αλλα αφου δεν ειναι 'καλη' η επιλογη του airmail, γιατι την εχουν διαθεσιμη και μαλιστα για international customers?

Anyway...

Και αργουν, και μας τα λενε καπως...
Ας οψονται οι πολυ χαμηλες τιμες.
Κατα το τελος Φλεβαρη υπολογιζω να ερθει(κολυμπωντας?) το πακετο απο αμερικα.
Ειναι της υπομονης.
 

gezira

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Ολιγον ασχετο, αλλα και..σχετικο.. :) Γνωριζει καποιος απο εσας, ενα ΕΛΛΗΝΙΚΟ site για παραγγελια ΦΑΡΜΑΚΩΝ (οχι απλα προιοντων περιποιησης, βιταμινων κλπ., αλλα και φαρμακων που δεν χρειαζονται ιατρικη συνταγη)?? Τωρα με τις απεργιες των φαρμακοποιων, θα ηταν χρησιμο..
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Μερικα φαρμακεια εχουν eshop.
Αραγε να λειτουργουν τωρα με τις απεργιες που τα φυσικα τους καταστηματα ειναι κλειστα?
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Ρε παιδια, ας μου εξηγησει καποιος τι γινεται.
Παρηγγειλα regain foam, απο cheaprogaine.
Εγινε η χρεωση, το checkout του google μου λεει οτι η παραγγελια εφυγε(shipped), και αναγραφει ενα κωδικο usps, για να κανω tracking την παραγγελια.
Ομως, το βαζω στη αντιστοιχη σελιδα http://trkcnfrm1.smi.usps.com/PTSInternetWeb/InterLabelInquiry.do

και η αναφορα που μου δινει η usps ειναι η εξης:
"The U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on January 27, 2011 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if / when available. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later. "

27 ειχαμε την περασμενη Πεμπτη. Εχουμε 1/2 ημερα Τριτη.
Τι εγινε, ακομη δεν το πηρε το δεμα η usps? Ακομη το περιμενει;
Πως να ερμηνευσω το παραπανω μηνυμα?
(σημειωτεον οτι η παραγγελια εγινε για πρωτη φορα στις 20/1, αφου 'ξυθηκαν' εκει στην cheaprogaine 5 μερες, στις 25/1 μου ηρθε μηνυμα να δωσω εξτρα χρηματα γιατι η αποστολη που επελεξα εχει προβληματα λεει στο παρελθον -προς ελλαδα, συνηγορησα, κι εγινε λεει shipped στις 26/1. Ξερω, θα κανω κανένα μηνα να παρω το πακετο, αλλα τουλαχιστον να το παρακολουθω).

Πειτε μου γιατι δεν ξερω τι γινεται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Συνεχιζω να ρωτω, μηπως και βρω ακρη...
Το δεμα, συμφωνα με το tracking της usps, μπηκε τελωνειο, βγηκε(ουφ!), και το τελευταιο μηνυμα που βλεπω στη σελιδα τους ειναι
"We attempted to deliver your item in GREECE at 9:00 am on February 08, 2011."
Ωστοσο, εμενα δεν με καλεσε κανεις στο κινητο που εχω δηλωσει, και ουτε μου εχει αφησει κανεις χαρτακι-ειδοποιητηριο.
Τα Ελτα αναλαμβανουν την παραδοση απο τα δεματα της usps?
Χτες πηγα απο τα Ελτα(τοπικο καταστημα) και μου ειπαν οτι δεν εχουν κατι για το ονομα μου.

Τι γινεται ρε παιδια? Που ειναι το δεμα τελικα? Και τι σημαινει το μηνυμα της usps?
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

cool11 είπε:
Συνεχιζω να ρωτω, μηπως και βρω ακρη...
Το δεμα, συμφωνα με το tracking της usps, μπηκε τελωνειο, βγηκε(ουφ!), και το τελευταιο μηνυμα που βλεπω στη σελιδα τους ειναι
"We attempted to deliver your item in GREECE at 9:00 am on February 08, 2011."
Ωστοσο, εμενα δεν με καλεσε κανεις στο κινητο που εχω δηλωσει, και ουτε μου εχει αφησει κανεις χαρτακι-ειδοποιητηριο.
Τα Ελτα αναλαμβανουν την παραδοση απο τα δεματα της usps?
Χτες πηγα απο τα Ελτα(τοπικο καταστημα) και μου ειπαν οτι δεν εχουν κατι για το ονομα μου.

Τι γινεται ρε παιδια? Που ειναι το δεμα τελικα? Και τι σημαινει το μηνυμα της usps?
Ετσι γινεται cool11.....Μην αγχωνεσαι.....Σου στελνει το μηνυματακι της η ups με αριθμους tracking κτλ,και ερχεται υπαλληλος της και σου χτυπαει την πορτα σπιτι σου.Δεν εχεις να κανεις με ελτα
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

crossfire99 είπε:
[quote author=cool11 link=topic=126.msg47511#msg47511 date=1297330690]
Συνεχιζω να ρωτω, μηπως και βρω ακρη...
Το δεμα, συμφωνα με το tracking της usps, μπηκε τελωνειο, βγηκε(ουφ!), και το τελευταιο μηνυμα που βλεπω στη σελιδα τους ειναι
"We attempted to deliver your item in GREECE at 9:00 am on February 08, 2011."
Ωστοσο, εμενα δεν με καλεσε κανεις στο κινητο που εχω δηλωσει, και ουτε μου εχει αφησει κανεις χαρτακι-ειδοποιητηριο.
Τα Ελτα αναλαμβανουν την παραδοση απο τα δεματα της usps?
Χτες πηγα απο τα Ελτα(τοπικο καταστημα) και μου ειπαν οτι δεν εχουν κατι για το ονομα μου.

Τι γινεται ρε παιδια? Που ειναι το δεμα τελικα? Και τι σημαινει το μηνυμα της usps?
Ετσι γινεται cool11.....Μην αγχωνεσαι.....Σου στελνει το μηνυματακι της η ups με αριθμους tracking κτλ,και ερχεται υπαλληλος της και σου χτυπαει την πορτα σπιτι σου.Δεν εχεις να κανεις με ελτα
[/quote]

Εννοεις οτι δεν γινεται διανομη απο τα ελτα, αλλα απο ιδιωτικη courrier?
Αν ειναι ειναι ιδιωτικη courier δεν αγχωνομαι, θα το φερουν αργα ή γρηγορα.
Αλλα στα ελτα τους εχω ικανους να το παραπεταξουν πουθενα κι εγω να περιμενω.
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

cool11 είπε:
[quote author=crossfire99 link=topic=126.msg47513#msg47513 date=1297332047]
[quote author=cool11 link=topic=126.msg47511#msg47511 date=1297330690]
Συνεχιζω να ρωτω, μηπως και βρω ακρη...
Το δεμα, συμφωνα με το tracking της usps, μπηκε τελωνειο, βγηκε(ουφ!), και το τελευταιο μηνυμα που βλεπω στη σελιδα τους ειναι
"We attempted to deliver your item in GREECE at 9:00 am on February 08, 2011."
Ωστοσο, εμενα δεν με καλεσε κανεις στο κινητο που εχω δηλωσει, και ουτε μου εχει αφησει κανεις χαρτακι-ειδοποιητηριο.
Τα Ελτα αναλαμβανουν την παραδοση απο τα δεματα της usps?
Χτες πηγα απο τα Ελτα(τοπικο καταστημα) και μου ειπαν οτι δεν εχουν κατι για το ονομα μου.

Τι γινεται ρε παιδια? Που ειναι το δεμα τελικα? Και τι σημαινει το μηνυμα της usps?
Ετσι γινεται cool11.....Μην αγχωνεσαι.....Σου στελνει το μηνυματακι της η ups με αριθμους tracking κτλ,και ερχεται υπαλληλος της και σου χτυπαει την πορτα σπιτι σου.Δεν εχεις να κανεις με ελτα
[/quote]

Εννοεις οτι δεν γινεται διανομη απο τα ελτα, αλλα απο ιδιωτικη courrier?
Αν ειναι ειναι ιδιωτικη courier δεν αγχωνομαι, θα το φερουν αργα ή γρηγορα.
Αλλα στα ελτα τους εχω ικανους να το παραπεταξουν πουθενα κι εγω να περιμενω.

[/quote]
οχι...οχι....μην τρελενεσαι....Θα ερθει υπαλληλος σπιτι σου και αν δεν σε βρει θα σου αφησει σημειωμα να επικοινωνησεις μαζι τους για να κλεισεις το ραντεβου οποτε μπορεις....Εμενα προσωπικα με παιρνουν και τηλεφωνο οτι ειναι απο κατω και χτυπουν το κουδουνι....Εκτος και μενεις σε κανενα απομακρυσμενο ....χωριο
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Απλα με προβηματιζει το περιεχομενο του μηνυματος της usps, εκτος αν δεν ειναι και πολυ ακριβές.
Πρωτον, ειναι 8/2, και σημερα εχουμε 10/2.
Δευτερον μιλα για 'attempted to deliver', που σημαινει οτι προσπαθησαν να κανουν διανομη, ή κανω λαθος στη μεταφραση;
Αν προσπαθησαν ομως, εγω γιατι δεν ειχα κρουση απο πουθενα;
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

cool11 είπε:
Απλα με προβηματιζει το περιεχομενο του μηνυματος της usps, εκτος αν δεν ειναι και πολυ ακριβές.
Πρωτον, ειναι 8/2, και σημερα εχουμε 10/2.
Δευτερον μιλα για 'attempted to deliver', που σημαινει οτι προσπαθησαν να κανουν διανομη, ή κανω λαθος στη μεταφραση;
Αν προσπαθησαν ομως, εγω γιατι δεν ειχα κρουση απο πουθενα;
Δεν κανεις λαθος στη μεταφραση.Σου ειπαν οτι αποπειραθηκαν να στο παραδωσουν.....Τωρα.....τι να σου πω.....Παρε ενα τηλεφωνο στα κεντρικα τους και ρωτα τους.Θα σου ζητησουν τον αριθμο tracking και θα σε κατευθυνουν.....
 

GIWRIKAS

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

παιδια ξερετε αν γινεται κ σε ποια τραπεζα να ανοιξω εναν λογαριασμο μονο για αγορες απο το internet??
 

mindtrapper

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό και η κάρτα που θα σου βγάλουν να είναι Visa electron, χρεωστική δηλαδή. Θα μπορείς να τη χρησιμοποιείς σε site που θέλουν πιστωτική αλλά με όριο όσα χρήματα έχει ο λογαριασμός σου μέσα. Alpha και Πειραιώς έχω και γίνεται σίγουρα.
 

Agahnim

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

αγορασα πρωτη φορα απο εξωτερικο... (ebay).

kirkland x 12 και πληρωσα μονο 40 ευρω μαζι με τα εξοδα αποστολής..ημερομηνια ληξης 11/2013.εκανε να ρθει γυρω στις 10 μερες..

ειμαι υπερευχαριστημενος αν σκεφτειτε οτι αγοραζα το regaine απο φαρμακεια 31.5e και με βγαζε για 1 μηνα.
 
Μπλουζα