Ανακαλυφθηκε η πρωτεινη που ευνοει την τριχοφυια

kouklos10

Member
ας το δουμε δεν εχουμε να χασουμε τιποτα. νομιζω ομως απο αυτα που διαβαζω οτι οι παρενεργειες ειναι για ληψη απο το στομα. φανταζομε οπως και η φινα δεν εχει τις ιδιες παρενεργειες απο το στομα και απο τοπικη χρηση. ας το ψαξουμε βεβαια. αν καποιος ειχε καναν γνωστο γιατρο να τον ρωτουσε για παρενεργειες η φαρμακοποιο . αν το χρησιμοποιησουμε τοπικα σαν λοσιον καθε 10 μερες με ενα δυνατο λοραρισμα νομιζω οι παρενεργειες θα ειναι μηδαμινες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
ποσο στοιχιζει ρε παιδια αυτο ακριβο ειναι αν ειναι να δοκιμασουμε λιγο κροταφους και οτι ειναι γραφτο να γινει ας γινει. αυριο πειτε μου τι να παρω και το δοκιμαζω εγω το πολυ κυριε ελεησον το βαριεται και ο παπας
 

kouklos10

Member
απο ότι έγραφε ο φίλος μας ο gianniskritikos2 η ουσία είναι η Doxycycline και απο τον γαληνο βλέπω σε χαπια έχει διαφορα σκευάσματα τα ποιο οικονομικά θα έλεγα εγώ να δοκιμάσουμε http://www.galinos.gr/web/drugs/main/substances/doxycycline Τώρα σε τι δοσολογία κλπ είναι ένα ζήτημα. ίσως σε μια μικρή περιοχή για δοκιμή όπως λες edyuser1 σε κροτάφους για παράδειγμα που είναι και δύσκολο σημείο και δεν θα έχουμε και τόσο μεγάλη απορόφηση της ουσίας για να έχουμε και τις ανάλογες παρενέργειες.


απο τις παρενέργειες που βλέπω η ποιο ανησυχητική ειναι η φωτοτοξικότητα, απολεπιστική δερματίτιδα και υπέρταση. τώρα το καλοκαίρι με τον ήλιο θα έχουμε ένα θέμα νομίζω. ίσως το ξεκινήσω μια δυο φορές να δω. το ποιο πιθανόν που σκέφτομαι είναι να το παω για Σεπτέβρη οπότε δεν θα έχουμε θέμα με τον ήλιο. τώρα σαν απορόφηση σκέφτομε να το κανω με οινόπνευμα και γλυκερίνη. αν καποιος έχει καμιά γνώμη για το όχημα ας μου πει.
 

edyuser1

Active Member
kouklos10 είπε:
απο ότι έγραφε ο φίλος μας ο gianniskritikos2 η ουσία είναι η Doxycycline και απο τον γαληνο βλέπω σε χαπια έχει διαφορα σκευάσματα τα ποιο οικονομικά θα έλεγα εγώ να δοκιμάσουμε http://www.galinos.gr/web/drugs/main/substances/doxycycline Τώρα σε τι δοσολογία κλπ είναι ένα ζήτημα. ίσως σε μια μικρή περιοχή για δοκιμή όπως λες edyuser1 σε κροτάφους για παράδειγμα που είναι και δύσκολο σημείο και δεν θα έχουμε και τόσο μεγάλη απορόφηση της ουσίας για να έχουμε και τις ανάλογες παρενέργειες.


απο τις παρενέργειες που βλέπω η ποιο ανησυχητική ειναι η φωτοτοξικότητα, απολεπιστική δερματίτιδα και υπέρταση. τώρα το καλοκαίρι με τον ήλιο θα έχουμε ένα θέμα νομίζω. ίσως το ξεκινήσω μια δυο φορές να δω. το ποιο πιθανόν που σκέφτομαι είναι να το παω για Σεπτέβρη οπότε δεν θα έχουμε θέμα με τον ήλιο. τώρα σαν απορόφηση σκέφτομε να το κανω με οινόπνευμα και γλυκερίνη. αν καποιος έχει καμιά γνώμη για το όχημα ας μου πει.



εγω σκεφτομαι φιλε κροταφους ρολλερ 0,5 ανα 7 ημερες και αυτο εδω μαζι και στην κορυφη κανονικα μινοξ και αυτο το βραδυ πιστευω μεχρι το πρωι δεν θα εχουμε προβλημα.τωρα για δοσολογια θα μας πουνε και οι πιο ειδικοι πως τα βλεπουν τα πραματα.τωρα δεν πιστευω να ειναι τοσο επικινδυνο σαν ουσια τοτε δεν θα κυκλοφορουσε καθολου στην αγορα.απο φαρμακειο μπορω να το παρω λογικα ετσι?αυριο λεω να ξεκινησω κιολας


edyuser1 είπε:
kouklos10 είπε:
απο ότι έγραφε ο φίλος μας ο gianniskritikos2 η ουσία είναι η Doxycycline και απο τον γαληνο βλέπω σε χαπια έχει διαφορα σκευάσματα τα ποιο οικονομικά θα έλεγα εγώ να δοκιμάσουμε http://www.galinos.gr/web/drugs/main/substances/doxycycline Τώρα σε τι δοσολογία κλπ είναι ένα ζήτημα. ίσως σε μια μικρή περιοχή για δοκιμή όπως λες edyuser1 σε κροτάφους για παράδειγμα που είναι και δύσκολο σημείο και δεν θα έχουμε και τόσο μεγάλη απορόφηση της ουσίας για να έχουμε και τις ανάλογες παρενέργειες.


απο τις παρενέργειες που βλέπω η ποιο ανησυχητική ειναι η φωτοτοξικότητα, απολεπιστική δερματίτιδα και υπέρταση. τώρα το καλοκαίρι με τον ήλιο θα έχουμε ένα θέμα νομίζω. ίσως το ξεκινήσω μια δυο φορές να δω. το ποιο πιθανόν που σκέφτομαι είναι να το παω για Σεπτέβρη οπότε δεν θα έχουμε θέμα με τον ήλιο. τώρα σαν απορόφηση σκέφτομε να το κανω με οινόπνευμα και γλυκερίνη. αν καποιος έχει καμιά γνώμη για το όχημα ας μου πει.



εγω σκεφτομαι φιλε κροταφους ρολλερ 0,5 ανα 7 ημερες και αυτο εδω μαζι και στην κορυφη κανονικα μινοξ και αυτο το βραδυ πιστευω μεχρι το πρωι δεν θα εχουμε προβλημα.τωρα για δοσολογια θα μας πουνε και οι πιο ειδικοι πως τα βλεπουν τα πραματα.τωρα δεν πιστευω να ειναι τοσο επικινδυνο σαν ουσια τοτε δεν θα κυκλοφορουσε καθολου στην αγορα.απο φαρμακειο μπορω να το παρω λογικα ετσι?αυριο λεω να ξεκινησω κιολας


αυτο γιατι πραμα το χρησιμοποιουν?
 

dimos18

Member
Αν και δεν πιστεύω ότι μόνο του θα κάνει πολλά,καλό θα είναι εφόσον θα δοκιμαστεί να δοκιμαστεί σωστά.Δηλαδή πρέπει να χρησιμοποιηθεί με μικροτραυματισμό με ρόλλερ μήκους 1-2 mm.Πράγμα που βέβαια είναι αδύνατον να γίνει στους κροτάφους.
 

edyuser1

Active Member
γιατι 0.5 δεν θα γινει δουλεια λες?απο ποσοτητα ποσο λες να βαλω ενα χαπακι κανει για κροταφους πιστευω
 

dimos18

Member
edyuser1 είπε:
γιατι 0.5 δεν θα γινει δουλεια λες?απο ποσοτητα ποσο λες να βαλω ενα χαπακι κανει για κροταφους πιστευω

Γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενα του Κωτσαρέλη η fgf9 χρησιμοποιήθηκε μαζί με μικροτραυματισμό του θύλακα .Το 0.5 δεν φτάνει μέχρι τον θύλακα.
 

panoslydios

New Member
dimos18 είπε:
edyuser1 είπε:
γιατι 0.5 δεν θα γινει δουλεια λες?απο ποσοτητα ποσο λες να βαλω ενα χαπακι κανει για κροταφους πιστευω

Γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενα του Κωτσαρέλη η fgf9 χρησιμοποιήθηκε μαζί με μικροτραυματισμό του θύλακα .Το 0.5 δεν φτάνει μέχρι τον θύλακα.

Πιο πολυ σχεση εχει το αιμα που φτανει στην τραυματισμενη περιοχη
και αιματωνει και το θυλακα.
 

dimos18

Member
panoslydios είπε:
dimos18 είπε:
edyuser1 είπε:
γιατι 0.5 δεν θα γινει δουλεια λες?απο ποσοτητα ποσο λες να βαλω ενα χαπακι κανει για κροταφους πιστευω

Γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενα του Κωτσαρέλη η fgf9 χρησιμοποιήθηκε μαζί με μικροτραυματισμό του θύλακα .Το 0.5 δεν φτάνει μέχρι τον θύλακα.

Πιο πολυ σχεση εχει το αιμα που φτανει στην τραυματισμενη περιοχη
και αιματωνει και το θυλακα.
Καλά οκ ότι πεις.

Μιλάει ξεκάθαρα για μικροτραυματισμό του θύλακα.
 

panoslydios

New Member
dimos18 είπε:
panoslydios είπε:
dimos18 είπε:
edyuser1 είπε:
γιατι 0.5 δεν θα γινει δουλεια λες?απο ποσοτητα ποσο λες να βαλω ενα χαπακι κανει για κροταφους πιστευω

Γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενα του Κωτσαρέλη η fgf9 χρησιμοποιήθηκε μαζί με μικροτραυματισμό του θύλακα .Το 0.5 δεν φτάνει μέχρι τον θύλακα.

Πιο πολυ σχεση εχει το αιμα που φτανει στην τραυματισμενη περιοχη
και αιματωνει και το θυλακα.
Καλά οκ ότι πεις.

Μιλάει ξεκάθαρα για μικροτραυματισμό του θύλακα.

Και πως τον προσεγγιζουν? Με μηχανικες μεθοδους?
 

dimos18

Member
panoslydios είπε:
dimos18 είπε:
panoslydios είπε:
dimos18 είπε:
edyuser1 είπε:
γιατι 0.5 δεν θα γινει δουλεια λες?απο ποσοτητα ποσο λες να βαλω ενα χαπακι κανει για κροταφους πιστευω

Γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενα του Κωτσαρέλη η fgf9 χρησιμοποιήθηκε μαζί με μικροτραυματισμό του θύλακα .Το 0.5 δεν φτάνει μέχρι τον θύλακα.

Πιο πολυ σχεση εχει το αιμα που φτανει στην τραυματισμενη περιοχη
και αιματωνει και το θυλακα.
Καλά οκ ότι πεις.

Μιλάει ξεκάθαρα για μικροτραυματισμό του θύλακα.

Και πως τον προσεγγιζουν? Με μηχανικες μεθοδους?

Όχι.Μπορεί θεωρητικά και με ρόλλερ αλλά το 0.5 είναι μικρό και δεν κάνει τον μικροτραυματισμό για τον οποίο ο μιλάει η έρευνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
dimos18 είπε:
panoslydios είπε:
dimos18 είπε:
panoslydios είπε:
dimos18 είπε:
Γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενα του Κωτσαρέλη η fgf9 χρησιμοποιήθηκε μαζί με μικροτραυματισμό του θύλακα .Το 0.5 δεν φτάνει μέχρι τον θύλακα.

Πιο πολυ σχεση εχει το αιμα που φτανει στην τραυματισμενη περιοχη
και αιματωνει και το θυλακα.
Καλά οκ ότι πεις.

Μιλάει ξεκάθαρα για μικροτραυματισμό του θύλακα.

Και πως τον προσεγγιζουν? Με μηχανικες μεθοδους?

Όχι.Μπορεί θεωρητικά και με ρόλλερ αλλά το 0.5 είναι μικρό και δεν κάνει τον μικροτραυματισμό για τον οποίο ο μιλάει η έρευνα.

Οντως πιστευω για πραγματικο τραυματισμο πρεπει να χρησιμοποιησει καποιος τουλαχιστον
1.5 .
 

panoslydios

New Member
Το θεμα ειναι οτι προσπαθουν να συνδυασουν regrowth
και μικροτραυματισμο χωρις να ξερουν τα βασικα για το πως λειτουργει ο οργανισμος οταν τραυματιζεται.

Οσο περισσοτερο οργανικο ασβεστιο και θειο εχει ενας οργανισμος(και λιγοτερο ανοργανο) θα επουλωσει τοτε χωρις ινωδεις ασβεστοποιημενους ιστους με επιδερμιδα,σμηγματογονους αδενες και τριχοθυλακια.
Δεν εχει νοημα μια ερευνα που να συγκινει ποντικια με ανθρωπους
απο τη στιγμη που υπαρχει διαφορα αναμεσα και στους ανθρωπους τους ιδιους.
 

edyuser1

Active Member
δλδ ρε παιδια πρεπει να παρουμε αλλο ρολλερ παλι. εγω λεω να το δοκιμασω ετσι με 0.5 μην κανουμε και καμια ζημια σε κανενα θυλακα.λοιπον πιο μου προτεινετε να παρω απο τα χαπια αυτα απ' οτι ειδα υπαρχει και σε σιροπι. ψαξτε το ρε παιδια λιγο και με δοσολογιες τι παιζει οποιος γνωριζει καλα τα θεματα αυτα μην κανω καμια μαλακια και η ευθηνη για οτι συμβει σε μενα την παιρνω εγω.
 

weznem

Well-Known Member
ρολερ του 1,5μμ και τον 2μμ θελει γνωση για να το χειριστεις..δεν ειναι απλα τα πραγματα σε τετοια mm μπορει να κανεις ζημια αντι για καλο..απλα σκεφτειτε το καλα και ψαξτε το παιδες...αυτο θελω να πω..
 

edyuser1

Active Member
weznem είπε:
ρολερ του 1,5μμ και τον 2μμ θελει γνωση για να το χειριστεις..δεν ειναι απλα τα πραγματα σε τετοια mm μπορει να κανεις ζημια αντι για καλο..απλα σκεφτειτε το καλα και ψαξτε το παιδες...αυτο θελω να πω..

και εγω αυτο φοβαμαι για αυτο λεω με 0.5 μην κανουμε καμια ζημια με τα μαγαλα mm και αντε να τρεχουμε υστερα.απο δοσολογια ποσο λες να βαλω μονο κροταφους θα βαζω αν γινει τιποτα να γινει σε μικρο μερος ενα τετοιο χαπι θα ειναι καλα λετε?επειδη η μεταφραση του google ειναι χειροτερη απο τα αγγλικα μου αν μπορειτε πειτε μου.και κατι ακομα ποια μαρκα να παρω?
 

weznem

Well-Known Member
για δοσολιγιες ειμαι ο πλεον αναρμόδιος για νε παρω στο λαιμο μου φιλε... :) δεν τα παω καλα με αυτα
 

dimos18

Member
edyuser1 είπε:
δλδ ρε παιδια πρεπει να παρουμε αλλο ρολλερ παλι. εγω λεω να το δοκιμασω ετσι με 0.5 μην κανουμε και καμια ζημια σε κανενα θυλακα.λοιπον πιο μου προτεινετε να παρω απο τα χαπια αυτα απ' οτι ειδα υπαρχει και σε σιροπι. ψαξτε το ρε παιδια λιγο και με δοσολογιες τι παιζει οποιος γνωριζει καλα τα θεματα αυτα μην κανω καμια μαλακια και η ευθηνη για οτι συμβει σε μενα την παιρνω εγω.

Εγώ απλώς σου λέω ότι έτσι έγινε η έρευνα.Το να δοκιμάσεις την fgf9 μόνη της είναι μάλλον χάσιμο χρόνου καθώς όπως είπα και παραπάνω την έχει ήδη δοκιμάσει ο Nigam με όχι ,όπως ισχυρίζεται ο ίδιος, καλά αποτελέσματα.Στην έκθεση μιλάει για fgf9 + μικροτραυματισμό. Προφανώς θα υπάρχει λόγος συνεργείας και δεν θα το βάλανε για να μεγαλώσουν το κείμενο.
 

gianniskritikos2

Active Member
μα ενοιτε... ολο το ζουμι ειναι εκει... στο οτι εμεις αμα τραυματιστουμε στο κεφαλι ασπουμε δεν θα δημιουργηθουνε παλυ μαλλια αλλα δερμα θα δημιουργηθει και η ερευνα λεει αυτο γινεται διοτι δεν εχουμε fgf9... δεν χτυπαμε την αα δεν κανουμε τιποτα... απλα τραυματιζουμε τον θυλακα για να ξανα δημιουργησει τριχες... με αυτο δεν μας νοιαζει τι κανει η αα εδω στον θυλακα ουτε κατι αλλο εμας μας νιαζει να πληγωθουμε για να παρουμε πισω μαλλια και πολυ πιθανο να μην ειναι απαρετιτο μαι φορα στισ 10 μερες αλλα και ποιο αραια... ρολλερ καθε 10 μερες και αυτο καθε 20 μπορει και τοτε να κανε δουλεια... διοτι αλλα κατι που μου περναει απο το μυαλο ειναι το εξης πες οτι εμεις βαζουμε 1.5 για να φτασουμε στον θυλακα τον χτιπαμε βαζουμε fgf9 και η τριχα πεφτει και δημιουργητε παλι... οταν το ξανακανουμε ο θυλακασ θα ξανατραυματιστει οποτε θα ξαναπεσει και θα βγει αλλη? μηπος ετσι σωζουμε εν μερη τα μαλλια αλλα πως θα τα κραταμε συνεχια μιας και ολο τραυματιζουμε τον θυλακα για να τον "ξαναφτιαξουμε" ειναι περιεργα τα πραγματα το οτι μας λιπει εμας αυτη η προτεινη οποτε με το που χτυπισουμε θυλακες δεν ξαναδημιουργουντε και βαζοντας fgf9 πετυχενουμε αναδημιουργια θυλακων μαζι με το δερμα αυτο δεν μας κανι σαν λυση... εκτως αν δεν ειναι απαρετιτο να φτασουμε σε σημειο να τραυματιζουμε το θυλακα σε βαθμο να ριχνει τις τριχες... δεν ξερω.. ειναι περιεργη φαση και λιγα πραγματα ξερουμε (οσο για πριν η fgf9 ειναι μονο και μονο για τον τραυματισμο μονη της ειναι αχριστη)


η μπορει και να μην ειναι και αχριστη??? απλα ηθελε τραυματισμο μικρο για να φτασει στον θυλακα?? για σκεφτιτετο αυτη η προτεινη δημιουργει ξανα μαλλια αυτο τι σημενει? οτι οι θυλακες που εχουν απιρεαστει απο δυτ και ειναι τραυματισμενοι ουσιαστικα και συνεχια διαλυοντε αυτη η προτεινη θα φτανει στους θυλακες και θα τους γιατρευει ειναι σαν επουλοτικο μαλλιων ισως να μην χριαζεται να τραυματισουμε τον θυλακα μιας και ειναι ιδει ουσιαστικα τραυματισμενος απο την δυτ δεν θεωριτε υγιης
 
Μπλουζα