Αληθινη τριχοπτωση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dont

New Member
Λοιπον μονο ασχετο με την τριχοπτωση δεν ειναι το θεμα που ανοιγω αλλα ειπα να το βαλω εδω. Βασικα ειναι το πιο σχετικο με την τριχοπτωση σε αντιθεση με ολα τα αλλα που κανονικα ειναι για αντι-τριχοπτωση :p :p :p
Το ερωτημα που θετω' ποιο ειναι το καλυτερο snake oil? Ψαχνω κατι για αποτριχωση και σκεφτηκα πως κατι τετοιο θα μου εκανε την δουλεια. :chinscratch :p Εγω θα ελεγα πως απλα εχω λιγο παραπανω τριχοφυια απο το κανονικο (στο σωμα) ομως επιδιοκω παντα το αισθητικα βελτιστο και αυτο για μενα θα ηταν μια μειωση της τριχοφυιας, και ουτε λογος για οριστικη αποτριχωση :chinscratch ισως στην κοιλια, το λαιμο και την πλατη. Ειχα παρει το καλοκαιρι μια κρεμα που ηταν για μετα την αποτριχωση και η οποια φαινοταν ως ιδανικη αφου υποτειθεται καθιστερουσε και αποδυναμωνε την τριχα, αλλα φυσικα εγω απλα την εβαζα πανω μου οπως ηταν χωρις αποτριχωση, αποτελεσμα δεν ειδα μπορει επειδη δεν το συνεχισα μετα την πρωτη συσκευασια αλλα νομιζω οτι ηταν για γυναικες :D :D
Με απασχολει πλεον αυτο μιας και ελυσα το προβλημα της αντι-τριχοπτωσης...ΑΡΧ_ΙΑ. Τεσπα ας δω ανταποκριση και βλεπουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

temponeras

New Member
Απ: Αληθινη τριχοπτωση

αμα θες αποτριχωση απλα περνε φινα και με το καιρο θα δεις να σου φευγουν οι τριχες στο σωμα.. 8)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αληθινη τριχοπτωση

καλα αν ειναι να πειραξεις τις ομονες σου για να βγαλεις λιγοτερες στο σωμα

παει το χασαμε το παιχνιδι πατριωτη

αν βαλεις snake τοτε θα μεινεις ως εχεις
δεν εχω ψαξει το θεμα εγω η αποτριχωση κανω σε ολο το σωμα η ξυραφι
 

skarman

New Member
Απ: Αληθινη τριχοπτωση

Γνωρίζει μήπως κανέις εάν η αποτρίχωση με λαζερ σε ορισμένα σημεία του σώματος(πχ ωμοι) επηρεάζει την τρίχόπτωση στα μαλλιά???
Το ρωτάω αυτό με την έννοια ότι αφού ελαττώνονται οι τρίχες του σώματος θα υπάρχει περισσότερη dht διαθέσιμη για τις υπόλοιπες εναπομείνασες τρίχες...
Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο???
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αληθινη τριχοπτωση

φανταζομαι καποια ερευνα δεν εχει γινει κατι τετοιο
αλλα δεν εχω ακουσει και κανεναν να εχει παραπονεθει για κατι τετοιο

και εφοσον dht υπαρχει ηδη πανω στα κεφαλι σου
αλλα ειναι ηδη προκαθορισμενο ποσοι θυλακες θα προσβληθουν
αυτο με κανει να πιστευω πως οχι δεν επηρεαζει
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα