Αγορές με προπληρωμένη πιστωτική;;; Γίνεται;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

someone1

New Member
Γεια σε όλους.

Θέλω να αγοράσω Tricomin από το internet, κατά προτίμηση από Ευρωπαϊκό σάιτ για να είναι πιο φθηνα τα ταχυδρομικά και να είμαι σίγουρος πως δε θα υπάρξει πρόβλημα στα σύνορα.

Το πρόβλημα είναι πως η προπληρωμένη κάρτα visa που έβγαλα από Eurobank, δε γίνεται δεκτή στο combat-hair-loss. Θέλουν και billing adress (που δε χρειάζεται η κάρτα για να βγει) και παραπάνω κωδικούς από όσο γράφει επάνω.

Είδα επίσης και το Tricotec, μα δε στέλνει εκτός Αγγλίας.

Τα υπόλοιπα site που έχει βάλει ο Παναγιώτης στη λίστα από Ευρώπη, δεν πουλούν tricomin.


Είδα επίσης στο drugstore international. Αν και ίσως να δέχεται προπληρωμένη (prepaid), τα έξοδα αποστολής είναι 35 ευρώ (ενώ από βρετανία μόνο 10)

*****

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

1. Ξέρετε κανένα άλλο ευρωπαϊκό site που να στέλνει Ελλάδα με προπληρωμένη πιστωτική;

2. Έχει κανένας άλλος προπληρωμένη (visa); Από που παραγγέλνει;

3. Υπάρχει δυνατότητα να κάνω κάποια μετατροπή στην κάρτα και να γίνει δεκτή;

4. Καμιά άλλη ιδέα;


Ευχαριστώ πάρα πολύ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

someone1

New Member
Απ: Αγορές με προπληρωμένη πιστωτική;;; Γίνεται;

Το Biovea δεν πουλά tricomin.

Το Ebay που είδα πριν, είχε tricomin αλλά σε πώληση έπειτα από 15 μέρες.

Καμιά άλλη ιδέα;;
 

someone1

New Member
Απ: Αγορές με προπληρωμένη πιστωτική;;; Γίνεται;

Για το Ebay λες Σπύρο;

Όχι. Είναι σίγουρα αξιόπιστο το ebay? Στο ebay δεν είναι που αγοράζεις από κάποιον άλλο χρήστη απευθείας και όχι από το ίδιο το "φαρμακείο"; Θα προτιμούσα ένα επίσημο site με προϊόντα για τα μαλλιά. Εσύ αγοράζεις από εκεί; Χρησιμοποιείς tricomin;

thanks για τις απαντήσεις σου
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αγορές με προπληρωμένη πιστωτική;;; Γίνεται;

αγόρασα στο παρελθόν αντ/κα αυτο/του, ένα κρεββάτι και ρούχα - όλα ΟΚ!
εγώ χρησιμοποιώ αλόη,οπότε δεν μπήκα στον τζόγο για tricomin...ακόμα !!! ;D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αγορές με προπληρωμένη πιστωτική;;; Γίνεται;

κατα 90% αν ειναι visa τοτε στα περισσοτερα online καταστηματα δεν θα εχεις προβλημα
μπορεις να αγορασεις απο τε περισσοτερα μην ανησυχεις

εγω με χρεωστικη ψωνιζω μονο σε κανα δυο σελιδες ειχα προβλημα στις αλλες κανονικα

επισης το revivogen το ειχα παρει με προπληρωμενη καρτα χρεωτικη δηλαδη

επισης ειμαι γραμμενος και στο paypal με την χρεωστικη και λειτουργει τελεια

κανενα προβλημα δεν ειχα

το biovea σιγουρα δεν ψωνιζει με χρεωστικη σπυρο

γιατι η χρεωστικη ειναι ιδια καρτα με την πιστωτικη
οσες συναλαγες κανεις και δεν εχεις χρηματα μεσα ακυρονοντα

να σημειωθει πως οταν βαζει λεφτα στην χρεωστικη παιρνει εως μια εργασιμη μερα ωσπου να μπουν τα λεφτα
και αν εγω βαλω σημερα το πρωι λεφτα στην χρεωστικη την επομενη μερα εργασιμη μερα παντα θα μπουαν τα λεφτα και θα μπορω να κανω ψωνια

η χρεωστικη λειτουργει σαν πιστεωτικη με τον ιδιο τροπο
αν πας να κανεις μια αγορα παραδειγμα 40 ευρω και εσυ εχεις μεσα μονο 30 δεν θα μπορεισεις απλα
γιατι εκεινη την ωρα που κανεις την συναλλαγη δειχνει μεσα οτι η καρτα δεν εχει λεφτα δεν μπορουν να τα παρουν αυτοι και στην ακυρωνουν την παραγγελεια

το ιδιο συμβαινει αν η πιστωτικη σου ειναι απληρωτη η στην κοψαν
η αν εχει ληξει προσοζη εμενα η δικη μου ληγει σε λιγο και θα πρεπει να παω να την ανανεωσω
 

someone1

New Member
Απ: Αγορές με προπληρωμένη πιστωτική;;; Γίνεται;

Έλα Παναγιώτη

εγώ αυτό που θέλω να πάρω είναι tricomin. Είδα πως Ευρώπη το πουλάν μόνο στο Tricotec και στο Combat Hair Loss. Το Tricotec λέει δε στέλνει εκτός Βρετανίας ενώ στο Combat Hair Loss δε δέχονται την προπληρωμένη πιστωτική visa που έβγαλα από τη Eurobank.

Στη φόρμα που είναι να συμπληρώσω ζητα billing adress (διεύθυνση χρέωσης) που δεν έχω αφού είναι προπληρωμένη κάρτα και όνομα που γράφει πάνω η κάρτα, που επίσης δεν έχει γιατί είναι προπληρωμένη.
Επίσης πέρα από το 16ψηφιο αριθμό που είναι στη μια πλευρά της κάρτας, ζητά και αριθμούς από την άλλη πλευρά διαφορετικούς από αυτούς που έχει η δικιά μου)

Γενικά που λες θέλει ή debit ή credit card (πιστωτική / χρεωστική).
Δέχονται επίσης και αυτά τα google check out. (που απ' ότι είδα δεν δέχονται ούτε αυτά prepaid κάρτες..)


1. Ξέρεις κανα site με tricomin που σίγουρα να παίρνει προπληρωμένες;

2. Ξέρεις μήπως κανα τρόπο να βγάλω google check με την προπληρωμένη μου; (να μην πάνε τζάμπα τα λεφτά. έκανα τη χαζομάρα και τη γέμισα με το ποσό για το tricomin πριν τσεκάρω ότι ήταν δεκτή)


ευχαριστώ!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αγορές με προπληρωμένη πιστωτική;;; Γίνεται;

someone1 είπε:
Έλα Παναγιώτη

εγώ αυτό που θέλω να πάρω είναι tricomin. Είδα πως Ευρώπη το πουλάν μόνο στο Tricotec και στο Combat Hair Loss. Το Tricotec λέει δε στέλνει εκτός Βρετανίας ενώ στο Combat Hair Loss δε δέχονται την προπληρωμένη πιστωτική visa που έβγαλα από τη Eurobank.

Στη φόρμα που είναι να συμπληρώσω ζητα billing adress (διεύθυνση χρέωσης) που δεν έχω αφού είναι προπληρωμένη κάρτα και όνομα που γράφει πάνω η κάρτα, που επίσης δεν έχει γιατί είναι προπληρωμένη.
Επίσης πέρα από το 16ψηφιο αριθμό που είναι στη μια πλευρά της κάρτας, ζητά και αριθμούς από την άλλη πλευρά διαφορετικούς από αυτούς που έχει η δικιά μου)

Γενικά που λες θέλει ή debit ή credit card (πιστωτική / χρεωστική).
Δέχονται επίσης και αυτά τα google check out. (που απ' ότι είδα δεν δέχονται ούτε αυτά prepaid κάρτες..)


1. Ξέρεις κανα site με tricomin που σίγουρα να παίρνει προπληρωμένες;

2. Ξέρεις μήπως κανα τρόπο να βγάλω google check με την προπληρωμένη μου; (να μην πάνε τζάμπα τα λεφτά. έκανα τη χαζομάρα και τη γέμισα με το ποσό για το tricomin πριν τσεκάρω ότι ήταν δεκτή)


ευχαριστώ!

υπαρχουν πολλες σελιδες που πουλαν δεν ειναι μονο αυτες οι 2 που αναφερες
εγω κανω αγορες με χρεωστικη καρτα και ποτε δεν συναντησα προβλημα

εμενα η billing address υπαρχει στην χρεωστικη μου μιας και εχω λογαριασμο με στοιχεια μου στην τραπεζα
με google check out δεν ασχοληθηκα

αν εχεις λογαριασμο στο paypal αγορασε απο ebay αν εχεις προβλημα πες μου θα σου βρω σελιδα που να παιρνει χρεωστικες κοιτα επισης και στην ενοτητα Online shopping απο τις περισσοτερες εκει εχω κανει αγορες και δεν ειχα καποιο προβλημα θα προσθεσω και αλλες σε λιγο
τσεκαρε και

εδω και
εδω
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα