ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπεία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Death Valley

New Member
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

Aπο το γραφημα παντως φαινεται οτι καλυτερα να βαζεις σκετο φιναστεριδη παρα σκετο μινοξιδιλη.Βεβαια το καλυτερο θα ηταν να τα βαζεις και τα δυο μαζι.
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

Death Valley είπε:
Aπο το γραφημα παντως φαινεται οτι καλυτερα να βαζεις σκετο φιναστεριδη παρα σκετο μινοξιδιλη.Βεβαια το καλυτερο θα ηταν να τα βαζεις και τα δυο μαζι.
Ναι λογικο μου ακουγεται γιατι αν μπλοκαρεις την dht θα σταματησει η τριχοπτωση-ενω με σκετη minox απλα το καθυστερεις καθως τα τριχοθυλακια παραμενουν μπλοκαρισμενα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

το θέμα (για εμένα τουλάχιστον) είναι να βρούμε/βρεθεί τοπική μόνο θεραπεία, που να μην απαιτεί καθημερινή χρήση ... :-\
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

Σπύρος είπε:
το θέμα (για εμένα τουλάχιστον) είναι να βρούμε/βρεθεί τοπική μόνο θεραπεία, που να μην απαιτεί καθημερινή χρήση ... :-\

Μπορείς να το κάνεις. Με οινόπνευμα, PPG, Avodart και Casodex. Μπορείς να βάζεις κάθε 2-3 ημέρες (ή και ποιό αραιά).
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

ολοκληρωμένη,κύρια θεραπεία ... χωρίς χάπι;! :eek:
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

Yeap...

Οινόπνευμα και PPG = Διαλύτες και οχήματα για μεταφορά εντός του δέρματος.
Avodart = DHT Blocker με μεγάλο χρόνο ζωής (πάνω από εβδομάδα).
Casodex = Αντί ανδρογόνο, εναλλακτικό της φλουταμίδης, με λιγότερα sides και χρόνο ζωής 7ημέρες.
ΑΝ βάζεις αυτό τοπικά και απορροφάτε, μένει στο αίμα σου ενεργό για μια εβδομάδα άνετα.

Τα παραπάνω είναι θεωρητικά και δεν ξέρω τι δουλειά κάνει σε τοπικό επίπεδο...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

ε μην το αφήνεις έτσι :eek:
ποσταρε το με τις κλασικές επεξηγήσεις και από Μάρτιο ξεκινάωώώώ!!! :D
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

Διόρθωσα το παραπάνω μου μήνυμα. Δες το και πες μου γνώμες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

καμιά ιδέα για αναλογίες και χρήση;!
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

Δεν το έχω ψάξει για το Casodex. Αλλά για όλα τα άλλα ισχύουν οι ποσότητες που λέμε.
Μπορούμε φυσικά να το αναζητήσουμε και γι'αυτό.
Πάντως το συγκεκριμένο συνιστάτε η δόση των 50mg, σε σχέση με τα 100mg της Spiro (για λήψη από το στόμα πάντα).
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

Σπύρος είπε:
το θέμα (για εμένα τουλάχιστον) είναι να βρούμε/βρεθεί τοπική μόνο θεραπεία, που να μην απαιτεί καθημερινή χρήση ... :-\

Το βλέπω από χλωμό μέχρι κάτωχρο...
 

baybars

New Member
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ...ΑΥΤΟ ΤΟ "BASELINE" ΣΤΟ ΓΡΑΦΗΜΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΜΗΠΩΣ ΚΑΜΙΑ ΝΕΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ? ΧΑΧΑΧΑΧΑ
 

baybars

New Member
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

ΩΧ...ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΓΡΑΨΑ...ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ (BASELINE=KANONIKH ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ/ΜΕΣΟΣ ΚΥΜΑΙΝΟΜΕΝΟΣ ΟΡΟΣ)
SORRY :p
 

eniote

New Member
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

Παίδες δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί σε κάποιο αλλο thread (τουλαχιστον εγώ δε το βρήκα ώς τωρα) αλλά...
Γιατί η καμπύλη της θεραπείας με topical minoxidil + finasteride δεν ακολουθεί πιο απότομη πορεία προς τα κάτω με την οριστική διακοπή της minoxidil? Θέλω να πώ ότι ... αν σταματήσω μινοξυδιλη κ συνεχίσω σταθερά με proscar/revivogen δε θα έχω μεγαλύτερες "απώλειες" απότι αν συνέχιζα κ με τα δύο? Είχε ποτε κανέις σας τέτοια εμπειρία?

ευχαριστώ
Γιάννης ;D
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

Tο γραφημα δε δειχνει αυτο που λες, δειχνει μονο μονη της τη μινοξιδιλη και τη πτωση απο τη διακοπη της
Eγω παντως αλλου θελω να εστιασω οτι ,οτι και να παιρνεις μετα τα 2 χρονια αρχιζει η κατηφορα :-[ :chinscratch
Tοτε βγαινει σωστος ο δερματολογος μου που μου χε πει οτι αυτες οι θεραπειες ειναι για καποια χρονια και μετα παυουν να ανανεωνονται τα κυτταρα και νεκρωνουν οι θυλακες και οτι η μονη λυση φαινετε να ερχεται απο τα βλαστοκυτταρα και φυσικα απο την αποκωδικοποιηση του dna
 

eniote

New Member
Απ: ΑΥΤΟ θα συμβεί σε βάθος χρόνου αν ξεκινήσετε θεραπε

Ωραια! αυτό φαντάστηκα κ γώ... ως προς την περιπτωση αυτή λοιπόν υπάρχει κάποιος χρήστης που να είχε ανάλογη εμπειρία?

Υπάρχει κάποιος χρήστης που να χρησιμοποιεί Revivogen παραπάνω απο 2 χρόνια κ να συνεχίζει να κρατάει την τριχόπτωση σε φυσιολογικά - λογικά επίπεδα?

PS: Επιμένω στο Revivogen διοτι σκεφτομαι να το ξεκινήσω αρκετά σύντομα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα