ΑΑ, κακή ψυχολογία, λανθασμένες επιλογές και απόγνωση

vag25

Well-Known Member
Θα διαφωνήσω σε αυτό που λες για τον couto, προφανώς στα επίσημα που ανεβάζει, οτι έχει παράξει αποτελέσματα να τρίβεις τα μάτια σου, λες και έχει κάνει πολλαπλασιασμό των graft. To πως μπορεί να προέκυψαν αυτά, δεν το σχολιάζω γιατί οι τεχνικές εξαπάτησης ουκ ολίγες και δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη ούτε στα οπίσθια σου.
Ένα παράδειγμα δύσκολης αποκατάστασης που μου έκανε εντύπωση.

Πριν πατησω το λινκ ηξερα για ποια περιπτωση μιλας. Που αυτο εν μερη δειχνει οτι αυτες ειναι σπανιες περιπτωσεις. Ακομα και αυτη η περιπτωση ομως ειχε πολυ ψηλα τις γεφυρες. Παιζει για την βιτρινα γενικα ο couto. Αυτο δεν μου αρεσει.

Πολυ καλος δεν το συζηταμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Denvi

Well-Known Member
Σε όλα ναι + οτι όπως φάνηκε απο το consultation δεν προσπαθεί να σου φάει ούτε cm2 κάτι που απο την έρευνα που έκανα κ θα παραθέσω το επόμενο διάστημα (περίμενα απάντηση κ απο freitas) δεν ισχύει σχεδόν πουθενά. Αυτό τον ανέβασε πολλά level στα μάτια μου.
Θα διαφωνήσω σε αυτό που λες για τον couto, προφανώς στα επίσημα που ανεβάζει, οτι έχει παράξει αποτελέσματα να τρίβεις τα μάτια σου, λες και έχει κάνει πολλαπλασιασμό των graft. To πως μπορεί να προέκυψαν αυτά, δεν το σχολιάζω γιατί οι τεχνικές εξαπάτησης ουκ ολίγες και δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη ούτε στα οπίσθια σου.
Ένα παράδειγμα δύσκολης αποκατάστασης που μου έκανε εντύπωση.
Ειχε καλη δοτρια ομως, σωστα? Ή χανω κατι?
 

oreo

Well-Known Member
Πριν πατησω το λινκ ηξερα για ποια περιπτωση μιλας. Που αυτο εν μερη δειχνει οτι αυτες ειναι σπανιες περιπτωσεις. Ακομα και αυτη η περιπτωση ομως ειχε πολυ ψηλα τις γεφυρες. Παιζει για την βιτρινα γενικα ο couto. Αυτο δεν μου αρεσει.

Πολυ καλος δεν το συζηταμε.
To θέμα για μένα είναι σε σύγκριση με Ελλάδα κ όχι μόνο , πάντα σε επίσημα απο κλινικές, δεν μπορούμε να βρούμε ουτε κατα το 1/100 ανάλογα περιστατικά, που να έχουν το τονίζω θετικά χαρακτηριστικά και λόγο απο 2.3 και πάνω. Η αλήθεια είναι οτι δεν τα έχουν γιατί σε αντίθετη περίπτωση θα έκαναν αμάν να τα ανεβάσουν. Το οτι παίζει για την βιτρίνα είναι κ το σωστό μαρκετιγκ Plan και πλέον τον ακόλουθουν και άλλοι της Ιβηρικής. Είναι έντιμο? ΟΧΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑΞΑ!!!
 

vlafo

Well-Known Member
To θέμα για μένα είναι σε σύγκριση με Ελλάδα κ όχι μόνο , πάντα σε επίσημα απο κλινικές, δεν μπορούμε να βρούμε ουτε κατα το 1/100 ανάλογα περιστατικά, που να έχουν το τονίζω θετικά χαρακτηριστικά και λόγο απο 2.3 και πάνω. Η αλήθεια είναι οτι δεν τα έχουν γιατί σε αντίθετη περίπτωση θα έκαναν αμάν να τα ανεβάσουν. Το οτι παίζει για την βιτρίνα είναι κ το σωστό μαρκετιγκ Plan και πλέον τον ακόλουθουν και άλλοι της Ιβηρικής. Είναι έντιμο? ΟΧΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑΞΑ!!!
Προφανώς και αυτό δεν ισχύει επ ουδενί και είναι η δική σου πραγματικότητα που θέλεις να βλέπεις.
Ειδικά αυτό με το λόγο είναι αστείο.
Π.χ εγώ έβγαλα λόγο 2.5 και όλα τα περιστατικά του γιατρού που έκανα παίζουν με λόγους 2.5 και πάνω.
Το ότι δεν τα ανεβάζουν πάλι δεν παίζει ρόλο,αυτό εξαρτάται από το άτομα συγκεκριμένα και την πολιτική που έχει.

Όσον αφορά τον Couto η τον Freitas προφανώς και είναι έντιμο,αναλαμβάνω συγκεκριμένα cases σου λέει και σε όποιον αρέσει,respect,αυτό είναι το μοντέλο του και αυτό ακολουθεί.
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί σώνει και καλά πρέπει να κάνουν άλλα πράγματα που κάνει άλλος γιατρός.Απλά δεν αναλαμβάνουν άλλα cases πέρα από αυτά που έχουν επιλέξει,αυτό είναι έντιμο.
Ανέντιμο θα ήταν να αναλάμβαναν nw5 και να σου λέγανε θα σε κάνω nw0.
Αυτό θέλουν,αυτό έχουν επιλέξει και εκεί είναι κορυφή.
Άλλος θέλει να τσαλακώνεται και να σου δείχνει όλα τα cases ειδικά τα repair.
Το έχω ξαναπεί άπειρες φορές,δεν κάνουν όλοι οι γιατροί όλα και για όλους.
 

oreo

Well-Known Member
Προφανώς και αυτό δεν ισχύει επ ουδενί και είναι η δική σου πραγματικότητα που θέλεις να βλέπεις.
Ειδικά αυτό με το λόγο είναι αστείο.
Π.χ εγώ έβγαλα λόγο 2.5 και όλα τα περιστατικά του γιατρού που έκανα παίζουν με λόγους 2.5 και πάνω.
Το ότι δεν τα ανεβάζουν πάλι δεν παίζει ρόλο,αυτό εξαρτάται από το άτομα συγκεκριμένα και την πολιτική που έχει.

Όσον αφορά τον Couto η τον Freitas προφανώς και είναι έντιμο,αναλαμβάνω συγκεκριμένα cases σου λέει και σε όποιον αρέσει,respect,αυτό είναι το μοντέλο του και αυτό ακολουθεί.
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί σώνει και καλά πρέπει να κάνουν άλλα πράγματα που κάνει άλλος γιατρός.Απλά δεν αναλαμβάνουν άλλα cases πέρα από αυτά που έχουν επιλέξει,αυτό είναι έντιμο.
Ανέντιμο θα ήταν να αναλάμβαναν nw5 και να σου λέγανε θα σε κάνω nw0.
Αυτό θέλουν,αυτό έχουν επιλέξει και εκεί είναι κορυφή.
Άλλος θέλει να τσαλακώνεται και να σου δείχνει όλα τα cases ειδικά τα repair.
Το έχω ξαναπεί άπειρες φορές,δεν κάνουν όλοι οι γιατροί όλα και για όλους.
Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα δεν το έχεις εκλάβει ως είναι. Πρώτη φορά διαφωνώ σε όλα όσα λες.
 

oreo

Well-Known Member
Προφανώς και αυτό δεν ισχύει επ ουδενί και είναι η δική σου πραγματικότητα που θέλεις να βλέπεις.
Ειδικά αυτό με το λόγο είναι αστείο.
Π.χ εγώ έβγαλα λόγο 2.5 και όλα τα περιστατικά του γιατρού που έκανα παίζουν με λόγους 2.5 και πάνω.
Το ότι δεν τα ανεβάζουν πάλι δεν παίζει ρόλο,αυτό εξαρτάται από το άτομα συγκεκριμένα και την πολιτική που έχει.

Όσον αφορά τον Couto η τον Freitas προφανώς και είναι έντιμο,αναλαμβάνω συγκεκριμένα cases σου λέει και σε όποιον αρέσει,respect,αυτό είναι το μοντέλο του και αυτό ακολουθεί.
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί σώνει και καλά πρέπει να κάνουν άλλα πράγματα που κάνει άλλος γιατρός.Απλά δεν αναλαμβάνουν άλλα cases πέρα από αυτά που έχουν επιλέξει,αυτό είναι έντιμο.
Ανέντιμο θα ήταν να αναλάμβαναν nw5 και να σου λέγανε θα σε κάνω nw0.
Αυτό θέλουν,αυτό έχουν επιλέξει και εκεί είναι κορυφή.
Άλλος θέλει να τσαλακώνεται και να σου δείχνει όλα τα cases ειδικά τα repair.
Το έχω ξαναπεί άπειρες φορές,δεν κάνουν όλοι οι γιατροί όλα και για όλους.
Να τα πάρω απο την αρχή:
Δεν είπα οτι δεν βλέπουμε περιστατικά με καλό λόγο. Είπα οτι δεν βλέπουμε επίσημα περιστατικά, που να παρουσιάζουν την εικόνα των αναρτημένων περιστατικών απο τις κλινικές της Ιβηρικής που σχολιάζουμε. Αν έχουν και τα παρουσιάζουν μόνο στον εκάστοτε πελάτη, τότε αυτός πρέπει να είναι κ ο πιο καταστροφικός τρόπος διαφήμισης του προιόντος που έχει υπάρξει ποτέ. (Προκαλώ τον οποιονδήποτε να μου ανεβάσει 10 επίσημα που να έχουν ισπανικό άρωμα).
Το δεν αναλαμβάνουν περιστατικά δύσκολα οι άλλοι ισπανοί εκτός του λορένζο, απο που προκύπτει ? προφανώς και αναλαμβάνουν , αλλά δεν τα διαφημίζουν , μιας και σαν εικόνα δεν μπορεί να είναι pristine, όπως μια αποκατάσταση μικρότερου norwood με ευνοικά χαρακτηριστικά. Έντιμο θα ήταν να ανεβάζουν όσο περισσότερα μπορούν, αλλά για να προσελκύσεις πελάτες, οφείλεις να παρουσιάσεις το καλύτερο (εκτός και αν όλοι οι ενδιαφερόμενοι , έχουν ξημεροβραδιάσει στα αντίστοιχα φόρουμ και δεν ψαρώνουν)
Ο λορέντζο έχει αναρτημένα περι τα 1000 περιστατικά, 1000!!!!! Όταν couto και freitas έχουν λιγότερα απο 90 και ο pinto 30. Δεν υφίσταται καν σύγκριση για το είδος του marketing που έχουν επιλέξει αμφότεροι.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν είπες αυτό αλλά οκ συνεχίζουμε.
Προφανώς όπως καταλαβαίνεις για να έχουν επιλέξει αυτό το marketing οι συγκεκριμένοι μόνο ζημιωμένοι δε βγαίνουν.
Εξ ου και οι αναμονές τους είναι τόσο μεγάλες.
Και δεν είναι τυχαίο.
Ο εκάστοτε πελάτης αν βλέπει αυτό που θέλει να δει και του το δείχνουν είναι υπεραρκετό.
Έντιμο δεν είναι να ανεβάζεις τα περισσότερα λες και κάνεις διαγωνισμό,αυτό είναι λανθασμένη θεώρηση,υπάρχουν και εδώ στην Ελλάδα κλινικές που ανεβάζουν κατά ριπάς,έντιμο είναι αυτό που ξέρεις να κάνεις καλά στο μέγιστο βαθμό,να το προβάλλεις αυτό είναι.
Και αυτό είναι και ένα είδος marketing.

Επίσης αυτοί οι 2 γιατροί προφανώς και δεν αναλαμβάνουν αντίστοιχα περιστατικά του Lorenzo ειδικά μεγάλα nw καi repair και αυτό το ξέρω από πολλά περιστατικά που απορρίπτουν και καλά κάνουν,είναι δικαίωμα τους,ή τουλάχιστον πολύ λίγα αναλαμβάνουν που θα μπορούσαν να πετύχουν πλήρη αποκατάσταση.
Οι επιλογές που κάνει κάθε γιατρός στο πως θα προβάλλει τη δουλειά του και πως θα την κάνει, δεν είναι επιλήψιμες,απλά αν δε σε καλύπτει διαλέγεις άλλο γιατρό.
Τόσο απλά.
 

oreo

Well-Known Member
Δεν θα πάω να αγοράσω ένα μηχανάκι αν στην διαφημίση δώ οτι το πουλάνε τρακαρισμένο, χωρίς σέλα κτλ κτλ. Το θέλω τζιτζί. Αυτό είναι το μαρκετιγκ των κυρίων αυτών. Σου δείχνουν το άψογο. Όταν πας απο κοντά θα σου δείξουν που μπορείς να πας, ίσως και αυτό, πάντα με προϋποθέσεις. Αν επιλογή ενός γιατρού που έχει φοβερά αποτελέσματα, είναι να μην τα διαφημίζει κ πρεπει να ρίξω τα κόκκαλα σαν σαμάνος για να το ανακαλύψω, τότε δεν μιλάμε για διαφήμιση, ούτε επίσημη παρουσίαση.
 

vlafo

Well-Known Member
Ακριβώς αυτό είναι που δεν καταλαβαίνεις.
Όταν θέλεις να νιώσεις απόλυτα σίγουρος τότε και μόνο τότε όταν δεις από κοντά το νιώθεις αυτό το συναίσθημα.
Ούτε ακόμα και από ανεξάρτητες δε μπορείς.
Και σου μιλάω εγώ που από μικρός είχα δει ένα σωρό.Αλλα είχα ξεχάσει πως είναι.
Και πάλι ξεκίνησα να τα ξαναβλέπω.
Τι το πέρασες έτσι απλά είναι,σερβίρισμα στο ytube?
Και είχα δει εγώ προσωπικά ένα σωρό αποτελέσματα απο κοντά από όλους τους γιατρούς.Από όλους.
Και αυτόν που επέλεξα γιατί δεν είχα δει,έκλεισα τα ραντεβού μου και είδα με τα ματάκια μου δεν είδα τον Giorgos-3 για να τον επιλέξω.

Αυτός τον έβαλε στο κάδρο και τον ευχαριστώ.
 

bobby

Well-Known Member
Δεν θα πάω να αγοράσω ένα μηχανάκι αν στην διαφημίση δώ οτι το πουλάνε τρακαρισμένο, χωρίς σέλα κτλ κτλ. Το θέλω τζιτζί. Αυτό είναι το μαρκετιγκ των κυρίων αυτών. Σου δείχνουν το άψογο. Όταν πας απο κοντά θα σου δείξουν που μπορείς να πας, ίσως και αυτό, πάντα με προϋποθέσεις. Αν επιλογή ενός γιατρού που έχει φοβερά αποτελέσματα, είναι να μην τα διαφημίζει κ πρεπει να ρίξω τα κόκκαλα σαν σαμάνος για να το ανακαλύψω, τότε δεν μιλάμε για διαφήμιση, ούτε επίσημη παρουσίαση.
Οι συγκεκριμένοι γιατροί, ως επί το πλείστον, αναλαμβάνουν μέχρι NW3 και με χαρακτηριστικά δότριας «μαμούθ» (τρελές πυκνότητες, χοντρή τρίχα κλπ) για αυτό και, ακόμα και σε επιθετικές σχεδιάσεις, έχουν εκπληκτικά αποτελέσματα.

Αν έχει κάποιος τέτοια χαρακτηριστικά (πχ Oreo) εκεί θα πάρει αποτέλεσμα για Instagram. Δυστυχώς όμως η πλειονότητα, εδώ στο φόρουμ και αλλού, δεν είναι έτσι και οι εν λόγω γιατροί θα τους απορρίπταν με συνοπτικές διαδικασίες.

Εμένα πχ που είμαι τώρα NW3V σε αγωγή με φίνα 1,25mg/day εδώ και 1 χρόνο, με τάση για NW5, με λεπτή τρίχα, με κανονική δότρια 8k, ένας εξ αυτών των γιατρών μου είπε για duta 1 χρόνο και βλέπουμε μετά για ΜΜ (παρότι ήδη σε φίνα 6 μήνες). Δηλαδή ελπίδα καμιά για αυτόν τον γιατρό…..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Οι συγκεκριμένοι γιατροί, ως επί το πλείστον, αναλαμβάνουν μέχρι NW3 και με χαρακτηριστικά δότριας «μαμούθ» (τρελές πυκνότητες, χοντρή τρίχα κλπ) για αυτό και, ακόμα και σε επιθετικές σχεδιάσεις, έχουν εκπληκτικά αποτελέσματα.

Αν έχει κάποιος τέτοια χαρακτηριστικά (πχ Oreo) εκεί θα πάρει αποτέλεσμα για Instagram. Δυστυχώς όμως η πλειονότητα, εδώ στο φόρουμ και αλλού, δεν είναι έτσι και οι εν λόγω γιατροί θα τους απορρίπταν με συνοπτικές διαδικασίες.

Εμένα πχ που είμαι τώρα NW3V σε αγωγή με φίνα 1,25mg/day εδώ και 1 χρόνο, με τάση για NW5, με λεπτή τρίχα, με κανονική δότρια 8k, ένας εξ αυτών των γιατρών μου είπε για duta 1 χρόνο και βλέπουμε μετά για ΜΜ (παρότι ήδη σε φίνα 6 μήνες). Δηλαδή ελπίδα καμιά για αυτόν τον γιατρό…..
Αδυνατώ να πιστέψω πως σε έναν τόσο καλό responder δεν έχει υπάρξει διαφορά στην δότρια του. Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Να φανταστείς έχει βελτιώσει τη δότρια σε εμένα. Όχι από άποψη επανέκφυσης αλλά τουμπάνιασμας της τρίχας. Όταν πήγα Αργυρίου αρχές Δεκεμβριου μου είχε πει κατά λέξη '' Παρά την ρετρο έχεις πολύ τραχιά και σκληρή τρίχα στη δότρια '' . Σίγουρα κάτι θα έχει αλλάξει και θα το έχεις καταλάβει πιστεύω.
 

bobby

Well-Known Member
Αδυνατώ να πιστέψω πως σε έναν τόσο καλό responder δεν έχει υπάρξει διαφορά στην δότρια του. Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Να φανταστείς έχει βελτιώσει τη δότρια σε εμένα. Όχι από άποψη επανέκφυσης αλλά τουμπάνιασμας της τρίχας. Όταν πήγα Αργυρίου αρχές Δεκεμβριου μου είχε πει κατά λέξη '' Παρά την ρετρο έχεις πολύ τραχιά και σκληρή τρίχα στη δότρια '' . Σίγουρα κάτι θα έχει αλλάξει και θα το έχεις καταλάβει πιστεύω.
Εγώ το έχω καταλάβει αλλά το γιατρός που μου είπε duta προφανώς όχι. Εννοείται ότι το πρώτο πράγμα που ένιωσα να αλλάζει στο κεφάλι μου είναι η δότρια (πιο σκληρή-χοντρή τρίχα, για πυκνότητα ακριβείς μετρήσεις δεν έχω αλλά όταν θα πάω για ΜΜ θα έχω.
 

oreo

Well-Known Member
Ακριβώς αυτό είναι που δεν καταλαβαίνεις.
Όταν θέλεις να νιώσεις απόλυτα σίγουρος τότε και μόνο τότε όταν δεις από κοντά το νιώθεις αυτό το συναίσθημα.
Ούτε ακόμα και από ανεξάρτητες δε μπορείς.
Και σου μιλάω εγώ που από μικρός είχα δει ένα σωρό.Αλλα είχα ξεχάσει πως είναι.
Και πάλι ξεκίνησα να τα ξαναβλέπω.
Τι το πέρασες έτσι απλά είναι,σερβίρισμα στο ytube?
Και είχα δει εγώ προσωπικά ένα σωρό αποτελέσματα απο κοντά από όλους τους γιατρούς.Από όλους.
Και αυτόν που επέλεξα γιατί δεν είχα δει,έκλεισα τα ραντεβού μου και είδα με τα ματάκια μου δεν είδα τον Giorgos-3 για να τον επιλέξω.

Αυτός τον έβαλε στο κάδρο και τον ευχαριστώ.
Το οτι απο χθες άλλα σχολιάζουμε και τελικά φτάνουμε στο σημείο να τραβιέται γραμμή υπεράσπισης για 2 γιατρούς και την επαρκεια τους, ενω μιλάμε για τον τρόπο που λειτουργεί το πλασάρισμα της δουλειάς στο internet απο την μια και απο την άλλη αν η τελική εικόνα για το εύρος της ταλαιπωρίας δικαιώνει,με αφήνει παγωτό. Κλείνοντας όμως το νήμα σου με το αποτέλεσμα, μου δίνεις ωραία πάσα για να το σχολιάσω εκει.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για αυτό έχει σημασία όχι τι βλέπεις εσύ αλλά τι βλέπει αυτός στο κεφάλι του και καθένας που είναι σε παρόμοια κατάσταση με τα ίδια χαρακτηριστικά. Τέτοια αποτελέσματα είναι πολύ χρήσιμα γιατί αποτυπώνουν την πραγματικότητα μιας κατάστασης και όχι μια ιδεατή ωραιοποιημένη όπου όλοι είναι "μπόμπα" με μαλλί μέχρι τα φρύδια. Αυτό λείπει στις μέρες μας. Μια παρόμοια κατάσταση με τις τσόντες όπου τα πάντα είναι "υπερμεγέθη". Η λέξη κλειδί λοιπόν σε αυτό το αποτέλεσμα είναι "General homogenization" (το γράφει στον τίτλο). Αυτό δεν έχει καμία σχέση με target πυκνότητα στην λήπτρια, αλλά με την πλήρη ενοποίηση δότριας και λήπτριας έτσι ώστε να έχουν την ίδια αραιή πυκνότητα παντού. Τώρα αν αυτό είναι ωραίο ή όχι θα φανεί όταν τελειώσει. Πάντως αυτή είναι η στρατηγική.
Αυτός ακριβώς ήταν και ό στόχος μου από την αρχή.....
 

Stefa draga

New Member
Δηλαδή εμένα που μου έδωσε φίνα ο ουρολόγος για την μείωση της υπερπλασίας του προστάτη εδω και 3 χρόνια να τον καταγγείλω? Να ειδοποιήσω αμα είναι και τα εκατομμύρια που παίρνουν την φίνα στα 5mg οχι στο 1mg σαν τα γατάκια που παίρνουν για τα μαλλιά και κλαίνε για την ρημάδα την τύχη τους και οτι παθαίνει το σώμα το χρεώνουν στην φίνα...
Kalimera file.
Diavases kala to minima mou? Giati auta pou les den stekoun.
Den prospatho na foviso kanenan kai exigo polu kathara sto minima mou oti an se kapia periptosi eiparxei kai kapoio allo problima px opws ego na to psaxei o kosmos .
 

dlazaros

Well-Known Member
Kalimera file.
Diavases kala to minima mou? Giati auta pou les den stekoun.
Den prospatho na foviso kanenan kai exigo polu kathara sto minima mou oti an se kapia periptosi eiparxei kai kapoio allo problima px opws ego na to psaxei o kosmos .
Δυστυχώς εσυ κάνεις λάθος και δεν το έχεις καταλάβει ακόμα και μέχρι να το παραδεχτείς είσαι επικίνδυνος το ίδιο και οι απόψεις σου. Ελευθερία λόγου έχουμε δεν θα σε φιμώσω, απλά η ημιμάθεια είναι οτι χειρότερο οταν συνδυάζεται με επιμονή. Ναι η φίνα μπορεί να είναι επικίνδυνη στο 1% των ανδρών, το ίδιο και το depon... και το πρόβλημα υγείας που έχεις μάλλον πρέπει να το ψάξεις καλύτερα εσύ.
 

Stefa draga

New Member
Δυστυχώς εσυ κάνεις λάθος και δεν το έχεις καταλάβει ακόμα και μέχρι να το παραδεχτείς είσαι επικίνδυνος το ίδιο και οι απόψεις σου. Ελευθερία λόγου έχουμε δεν θα σε φιμώσω, απλά η ημιμάθεια είναι οτι χειρότερο οταν συνδυάζεται με επιμονή. Ναι η φίνα μπορεί να είναι επικίνδυνη στο 1% των ανδρών, το ίδιο και το depon... και το πρόβλημα υγείας που έχεις μάλλον πρέπει να το ψάξεις καλύτερα εσύ.
Το εχω ψάξει γιαυτο μιλάω. Απο την άλλη εσυ τα ξέρεις όλα μέχρι και το 1%που ανέφερες. Άιντε απο κει πέρα.
 

singer

Member
Καλησπέρα σε όλους.
Αποφάσισα και γω να μοιραστώ την εμπειρία μου, βλέποντας ότι αρκετοί αντιμετωπίζουν εδώ το ίδιο πρόβλημα υγείας.Γιατι για μένα και για πολλούς ειδικούς η ΑΑ είναι ένα δυνητικό πρόβλημα υγείας.Περισσοτερο παρακινηθηκα από το ποστ ενός συνομιληκου μου,που ήταν πραγματικά λες και το έγραψα εγώ.
Είμαι 27 ετών και τα πρώτα σημάδια αραίωσης ξεκίνησαν στα 17,ναι καλά διαβάζετε.Ηδη πριν κλείσω τα 19 μου είχα αραίωση διόλου ευκαταφρόνητη στο μπροστά μέρος.Ξεκινησα λοιπόν με μινοξιδιλη οπως οι περισσότεροι.Παροτι το ακολουθούσα πιστά,δεν έβλεπα αποτέλεσμα, άρχισε ήδη να με ενοχλεί πάρα πολύ και τότε έκανα το μεγαλύτερο λάθος που μπορούσα.Πηγε η μητέρα μου στη ΔΕΘ στο περίπτερο μιας κλινικής και έκλεισε μεταμόσχευση.Χωρις περαιτέρω έρευνα.Δεχτηκα λοιπόν με ένα σχετικά μικρό κόστος και σταμάτησα κάθε θεραπεία γιατί μου είπαν ότι θα σου βάζουμε οπότε χρειάζεται και θα έχεις μια χαρά μαλλιά.Αποτελεσμα μετά από περίπου ενάμιση χρόνο να έχω ένα κάκιστο αποτέλεσμα μπροστά, διαλυμένη δοτρια περιοχή που δεν μου επιτρέπει να κουρευω τα μαλλιά μου κοντά και διάσπαρτη αραίωση στο υπόλοιπο του κεφαλιού.Πλεον με τα χρόνια η κατάσταση προοδευτικά χειροτέρεψε και έχω φτάσει στα 27 μου να έχω το κούρεμα του 80χρονου θείου μου.Εχω διαλυθεί ψυχολογικά,δεν θέλω να βγαίνω έξω,δεν γνωρίζω κοπέλες,δεν φλερτάρω,δεν ζω.Παλευω στον καθρέφτη να καμουφλαρω ότι μπορώ αλλά δεν.Καθημερινα γίνομαι λήπτης προσβολών,όπως σκύψε λίγο να χτενιστω,το καλοκαίρι να σε πάρουμε για φωτοβολταϊκο και διάφορα τέτοια που λίγο πολύ όλοι έχουμε ακούσει.
Σε μένα που έχασα και τον πατέρα μου στα 16 και έχω και κατάθλιψη η ΑΑ είναι το μαρτύριο της σταγόνας.Δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο.Ζω για τη μέρα που θα έχω μαλλιά.Θα κάνω τα πάντα για να τα αποκτήσω.Υπερβολη? Ίσως.Παρ όλα αυτά έτσι νιώθω.Πηγα πριν ένα μήνα σε δύο κλινικές.Οι μεν μου είπαν να κάνω απλά ένα prp, χωρίς καμία αγωγή,με κόστος γύρω στα 600,οι δε μεταμόσχευση,prp και αγωγή στα 7.200.Ποιον να πιστέψεις?Και παρότι δεν τα έχω τα 7.200 αν μου επιβεβαιώσουν ότι θα έχω αποτέλεσμα θα πουλήσω το σπιτι που μου άφησε ο παππούς μου και θα τα δώσω.Δεν θα ξαναβγω έξω,δεν θα ξαναβάλω βενζίνη στο αυτοκίνητο.Αρκει να πάψει αυτό το μαρτύριο.Τα μαλλιά είναι αρχοντιά ρε παιδιά.Ειναι κύρος.Η αραίωση είναι μιζέρια.Νιωθω ότι δεν αξίζω τίποτα ότι θα χάσω δουλειές,δεν θα βρω ποτέ κοπέλα.Και τις γυναίκες τις δικαιολογώ.Ποια νέα κοπέλα θέλει να έχει δίπλα το κακέκτυπο του πατέρα της?Να τα χάσεις στα 45 ναι.Οχι στα 23.Βαρεθηκα να ακούω τις ίδιες ανοησίες,για τον Τζέισον Στέιθαμ και τον Βιντ Ντίζελ και να φοράω τραγιασκα λες και ζούμε στο 30.Μεγαλο φαρμάκι η ΑΑ.Εκτος των άλλων είναι το βασικότερο σημάδι γήρανσης.Ειμαι με συνομιληκους μου και με κάνουν πάντα για μεγαλύτερο.Θα ανεβάσω και φωτογραφίες για να μου πείτε τις απόψεις σας.Θερμη παράκληση,να μου απαντήσουν μόνο άτομα με το ίδιο πρόβλημα,ή άτομα που είναι σχετικά.Τα "δεν είναι σημαντικα τα μαλλιά" τα έχω ακούσει πολλές φορές.
Φιλε σε καταλαβαινω.Πρεπει να τα βαλεις ολα κατω και να δεις τι θελεις απο την ζωη σου.Εγω επελεξα την περιπτωση του συστηματος μαλλιων καποιοι το λενε περουκα οκ. Προσωπικη επιλογη ,απο εκει και περα κοιτα τα οικονομικα σου ,την δουλεια σου και πως μπορεις να βελτιωθεις .Οπως ειπε καποιος μακρια απο αρνητικους ανθρωπους ,ατομα που σε κοροιδευουν ,σε μειωνουν , και σε φερνουν σε δυσκολη θεση .Η ψυχολογια ειναι το παν( και στο καμακι ) ,οι γυναικες μυριζονται σαν αρπακτικα τον <<λουζερ>>,μην περιμενεις και επιμενεις ντε και καλα να κανεις σχεση και ειδικα με καραφλα να κανεις σχεση της μιας βραδιας η εφημερες πολλες σχεσεις .Κακα τα ψεματα το μαλι παιζει μεγαλο ρολο στο <<πεσιμο>>,αν δεν μπορεις να κανεις τιποτα ,μεταμοσχευση ,προσθετο η οτιδηποτε αλλο πρεπει να βελτιωθεις οικονομικα να αποκτησεις αλλον αερα,με καλο ντυσιμο αυτοκινητο κ.τ.λ.Εγω προσωπικα το εριξα στο κυνηγι του χρηματος ,αγοραζα και αγοραζω <<σχεσεις>> και ας το βλεπουν μερικοι καταντια ,-ναι καλα!!!!! βλεπω και αλλους πως περνανε με τις σχεσεις τους.Γιατι οταν χορταινεις ......γινεσαι επιλεκτικος και εκλεκτικος,οταν ομως εχεις μια εικονα μουνοζητιανου (σορυ για την εκφραση ) τοτε δεν θα σε θελει καμια ,οχι γιατι εχεις καραφλα αλλα θα ντρεπεται να σε δειχνει στις φιλες της ,και δυστυχως οι φιλες μετρουν πολυ περισσοτερο απο οτι νομιζουμε ,και ιεραρχικα πιστευω εγω ,εδω παντρεμενες βαζουν τις φιλες πανω απο τον συζυγο.Ειναι πολυ σημαντικο η εικονα που εχουμε ,π.χ. δες τον Βεγγο ,δες και τον Αλεξανδρακη ,καλοι ηθοποιοι και οι 2, αλλα τι ρολους επαιζαν ??ο ενας του κακομοιρη ,αδικημενου ,κ.τ.λ. και ο αλλος του γυναικα ,του εξυπνου του καταφερτζη κ.τ.λ.το παραδειγμα φαινεται καπως αλλα δειχνει την πραγματικοτητα ,καραφλας ο ενας ,με μαλι ο αλλος ,φαντασου λοιπον τον εναν στους ρολους του αλλου και θα καταλαβεις τι λεω
 

oreo

Well-Known Member
Φιλε σε καταλαβαινω.Πρεπει να τα βαλεις ολα κατω και να δεις τι θελεις απο την ζωη σου.Εγω επελεξα την περιπτωση του συστηματος μαλλιων καποιοι το λενε περουκα οκ. Προσωπικη επιλογη ,απο εκει και περα κοιτα τα οικονομικα σου ,την δουλεια σου και πως μπορεις να βελτιωθεις .Οπως ειπε καποιος μακρια απο αρνητικους ανθρωπους ,ατομα που σε κοροιδευουν ,σε μειωνουν , και σε φερνουν σε δυσκολη θεση .Η ψυχολογια ειναι το παν( και στο καμακι ) ,οι γυναικες μυριζονται σαν αρπακτικα τον <<λουζερ>>,μην περιμενεις και επιμενεις ντε και καλα να κανεις σχεση και ειδικα με καραφλα να κανεις σχεση της μιας βραδιας η εφημερες πολλες σχεσεις .Κακα τα ψεματα το μαλι παιζει μεγαλο ρολο στο <<πεσιμο>>,αν δεν μπορεις να κανεις τιποτα ,μεταμοσχευση ,προσθετο η οτιδηποτε αλλο πρεπει να βελτιωθεις οικονομικα να αποκτησεις αλλον αερα,με καλο ντυσιμο αυτοκινητο κ.τ.λ.Εγω προσωπικα το εριξα στο κυνηγι του χρηματος ,αγοραζα και αγοραζω <<σχεσεις>> και ας το βλεπουν μερικοι καταντια ,-ναι καλα!!!!! βλεπω και αλλους πως περνανε με τις σχεσεις τους.Γιατι οταν χορταινεις ......γινεσαι επιλεκτικος και εκλεκτικος,οταν ομως εχεις μια εικονα μουνοζητιανου (σορυ για την εκφραση ) τοτε δεν θα σε θελει καμια ,οχι γιατι εχεις καραφλα αλλα θα ντρεπεται να σε δειχνει στις φιλες της ,και δυστυχως οι φιλες μετρουν πολυ περισσοτερο απο οτι νομιζουμε ,και ιεραρχικα πιστευω εγω ,εδω παντρεμενες βαζουν τις φιλες πανω απο τον συζυγο.Ειναι πολυ σημαντικο η εικονα που εχουμε ,π.χ. δες τον Βεγγο ,δες και τον Αλεξανδρακη ,καλοι ηθοποιοι και οι 2, αλλα τι ρολους επαιζαν ??ο ενας του κακομοιρη ,αδικημενου ,κ.τ.λ. και ο αλλος του γυναικα ,του εξυπνου του καταφερτζη κ.τ.λ.το παραδειγμα φαινεται καπως αλλα δειχνει την πραγματικοτητα ,καραφλας ο ενας ,με μαλι ο αλλος ,φαντασου λοιπον τον εναν στους ρολους του αλλου και θα καταλαβεις τι λεω
Κεραυνός εν αιθρία!!!
 
Μπλουζα