Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Mητσο γαμω τοκερατο μου γαμω ,εισαι μικρο παιδακι με ολα τα καλα του κοψε κοντο το μαλλι σου κ αν μπορεις πολυ κοντο σου παει δεν σου παει ,σταματα την μαλακια εφοσον πιστευεις οτι φταιει αυτο για το κολημα που λες κ παρε μονο μινοξ κ saw palmeto σε καψουλες . θα σου δωσω κ οδηγιες πιο κατω πως να το κανεις κ ποσιμο καποια στιγμη ωστε να τοι πινεις με το τσαγακι σου .
Ξεκολα φτιαξε ψυχολογια(χαμογελα) ,ξυρισε μαλακι(ειναι της μοδας της ηλικιας σου) κ δοκιμασε αυτα που θα σου πω κ οπως σου ΕΙΠΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ η κοπελα θα πλησιασει καποιον που ειναι μες την χαρα ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΝΑΙ κ οχι καποιον κακομουτσουνο .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Θα βρείς saw palmeto σε καρπούς αποξηραμένους κυκλοφορούν παντού.
250 γραμμάρια καρπούς τους θρυματίζεις, χωρίς να τους κάνεις σκόνη, και ολα μαζί με τα κουκούτσια τα ρίχνεις σε μία φιάλη με μεγάλο στόμιο του ενός λίτρου.
Ρίχνεις μέσα 200 γραμμάρια οινόπνευμα καθαρό και το υπόλοιπο το γεμίζεις με τσίπουρο ή τσικουδιά ή βότκα ή τζίν.
Το σκεπάζεις καλά και το φυλάς σε θερμοκρασία απο 20 εως 30 βαθμούςκαι το ανακινείς καλά κάθε μέρα.
Σε 3 μήνες περίπου θα έχεις 1 λίτρο βάμματος. Φρόντισε λοιπόν να το βάλεις σε ενα ζεστό σχετικά μέρος ακόμα και πάνω σε καλοριφέρ.
Θα πάρει ενα μελί χρώμα και θα έχει άσχημη μυρωδιά και γεύση.
Είναι ενας τέλειος αναστολέας της διυδροτεστοστερόνης που ευθύνεται για το πρόβλημα της αλωπεκίασης και κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά που κάνει και η φιναστερίδη (proscar) και το κυριότερο χωρίς παρενέργειες.

1 κουταλάκι του γλυκού 2 φορές ημερησίως μέσα στο τσάι σου.

κ αλλες πληροφοριες που δινει ο κυριος αυτος .

Απο το εμπόριο είναι τιτλοδοτημένο πχ το Saw Palmeto Complex της Lamberts περιέχει ανα κάψουλα 150 mg εκχύλισμα.
Η δοσολογία είναι δύο κάψουλες ημερησίως. Οπωσδήποτε το σκεύασμα αφορά τη θεραπεία της διόγκωσης του προστάτη αδένα ομως έχει ως παρενέργεια την ανάπτυξη της τριχοφυίας.
Εαν ομως το παρασκευάσεις μόνος σου τότε τα ποσοστά των ευεργετικών ουσιών θα είναι άγνωστα, δεν γνωρίζουμε δλδ τι ποσοστά θα περιέχει το εκχύλισμα σαφώς θα είναι λιγότερα.
Εγώ εμπειρικά μπορώ να πώ οτι 5 mg βάμματος ισοδυναμεί με μία κάψουλα.
Είναι σαφώς πιο οικονομικό οι κάψουλες έτοιμου εκχυλίσματος στοιχίζουν 35 ευρώ και 600 γραμμάρια βάμματος στοιχίζουν 15 ευρώ.
Μπορείς λοιπόν να το παρασκευάσεις μόνος σου και εως ότου εκχυλιστεί να παίρνεις κάψουλες.
Το εκχύλισμα οπως σας είπα έχει πολύ δυσάρεστη μυρωδιά και γεύση, αηδιαστική θα έλεγα, οταν ομως αναμιχθεί με φασκόμηλο ή δίκταμο η μυρωδιά του είναι πιο ευχάριστη καθώς και η γεύση του.
Επειδή το βάμμα περιέχει μεγάλες ποσότητες οινοπνεύματος το αναμιγνύουμε σε ενα αφέψημα με φασκόμηλο και το αφήνουμε 5 λεπτά αναδεύοντας ή αδειάζοντας απο το μπρίκι σε ενα ποτήρι εναλλάξ έτσι ώστε εξατμιστεί το οινόπνευμα.
Καλό θα είναι να πίνεται αργά και ευχάριστα.
Οι μήνες που θα το χρησιμοποιείς θα είναι απο το Σεπτέμβρη εως και το Μάρτιο μιας και την εποχή αυτή παρουσιάζεται και η τριχόπτωση.
Ολες οι τρίχες κάποτε θα πέσουν και στη θέση τους θα βγούν νέες.
Στις προβληματικές περιοχές ομως η τρίχα που θα ξαναβγεί δεν θα αναπτυχθεί αλλά θα παραμείνει ως χνούδι. Οταν φύγει το χνούδι αυτό ο θύλακας θα νεκρωθεί πλέον και δεν θα ξαναβγάλει τρίχα.
Με τη λήψη του saw palmeto αλλά και με τη χρήση του minoxidil οι τρίχες μεγαλώνουν πολύ γρηγορότερα γίνονται πιο ζωηρές και αργούν πολύ να ξαναπέσουν, οτιδήποτε χνούδι υπάρχει θα γίνει και αυτό τρίχα.
Το μόνο αρνητικό είναι οτι θα αναπτυχθεί και η τριχοφυία στο υπόλοιπο σώμα.
Σε οτι αφορά το regain αυτό έχει διαφορετικούς μηχανισμούς δράσης και στην περίπτωση που το χρησιμοποιείς ταυτόχρονα με το saw palmeto μέρα παρά μέρα είναι πολύ καλά.

Ξερω πως για το saw palmeto δεν το εχει πιστεψει κανεις βεβαια ουτε κ εγω απλα καποια στιγμη θα πρεπει να σταματησω την φινα να δοκιμασω κ κατι αλλο ,ο κυριος αυτος παρολο την ηλικια του εχει δει καλα αποτελεσματα κ δεν εχει παρενεργειες απο τι λεει κ σαν ουσια οντως κανει αυτα που λεει οποτε γιατι να μην το δοκιμασουμε κ για αλλα λεγαμε κ καναμε κ τελικα ειδαμε οτι δεν κανανε τιποτα κ τσαμπα η δηθεν διαφιμηση ,αποδεδειγμενα το μονο που κανει ειναι το big3 κ μαζι με την φινα παει κ στο saw palmeto .


Στην ηλικια σου δεν θα συνιστουσα κατι που μπορει να εχει παρενεργεις ουτε φινα ουτε φυσικα ντουτα .
 
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα θα συνεχισω κανονικα.... δεν εχω αλλη επιλογη

μετα απο 2 μηνες , αποτελεσμα 0 , παρενεργεις εκτος απο αυτην που ειπα παραπανω αραιωμενο σπερμα + πονος π κ π στον εναν ορχη

ισως αλαξω την δοση και απο 0,5mg την ημερα το κανω 1μg μερα παρα μερα

θα κανω update σε ενα μηνα παλι.
 

gelisva

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

αδερφε πας για μαλλι και θα μηνεις χωρις πουλι !!!..για προσεξε λιγακι εισαι και μικρο παιδι..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

gelisva είπε:
αδερφε πας για μαλλι και θα μηνεις χωρις πουλι !!!..για προσεξε λιγακι εισαι και μικρο παιδι..
gelisva γιατι σταματισες την duta τελικα?
 

Άκης

Administrator
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

dimitris1991 είπε:
ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα θα συνεχισω κανονικα.... δεν εχω αλλη επιλογη

μετα απο 2 μηνες , αποτελεσμα 0 , παρενεργεις εκτος απο αυτην που ειπα παραπανω αραιωμενο σπερμα + πονος π κ π στον εναν ορχη

ισως αλαξω την δοση και απο 0,5mg την ημερα το κανω 1μg μερα παρα μερα

θα κανω update σε ενα μηνα παλι.
Το ότι έχεις παρενέργειες, είναι σημάδι ότι η φινα (ή duta) είναι στο αίμα σου και μειώνει την DHT. Δώσε τα λίγο χρόνο να δουλέψουν, μην περιμένεις θαύματα αμέσως.
Εφ'οσον είδες παρενέργειες με μικρή δόση, θα δεις περισσότερες με μεγαλύτερη.
 
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

οντως ακη... το προσκαρ δεν μου εδωσε τιποτα απο αυτα...
απο την αλλη δεν μου κατεβαζει καθολου την λιμπιντο.. τι να πω...

το προσκαρ μου φενετε καραμελα μπροστα στο avodart..

θα συνεχισω ετσι ακριβως γιατι δεν εχω και αλλη λυση,.. αν ημουν λεφτας θα το σκεφτομουν και για 2.5mg την ημερα στο μελλον.. αλλα βγενει 40 ευρο την βδομαδα οποτε δεν γινετε

υ.γ. ξεχασα επισης να αναφερω την κουραση.... κουραζομε too easy
 

gelisva

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

ρε συ kapamarou εχω μαλλι ακομα και λεω να μην ξεκινησω..θα τη χρησιμοποιησω στο μελλον λογικα..
 
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

gelisva εγω ειμαι σε λιγο χειροτερη κατασταση απο σενα... πανω κατω στην ιδια φαση ειμαστε
ποσο εισαι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

γι'αυτο εισαι τοσο χαλαρος

οταν εισαι nw2 στα 19 σου στα 20 θα εισαι 3 και στα 21 4
 
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

αναρωτιεμε τι κανω μετα αν δεν πιασει και η ντουτα...
συνεχιζω ντουτα και παραληλα προσπαθω να κατεβαζω την τεστο στο scalp επειδη ανεβενει λογο ντουτας?
συνεχιζω νοτυτα και περνω παραληλα σπιρο απο στομα?
τι μπορει να κανει αραγε καποιος μετα απο 0.5 av.

το προβλημα με μενα ειναι οτι δεν εχω χρονο για να δωσω χρονο να δω αν λειτουργει κατι σωστα πανω μου..
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

dimitris1991 είπε:
γι'αυτο εισαι τοσο χαλαρος

οταν εισαι nw2 στα 19 σου στα 20 θα εισαι 3 και στα 21 4

δεν ειναι απολυτο αυτο που λες δημητρη......και ουτε αλλαζεις νοργουντ καθε χρονο.....με τρελαινεσε......
κι εμενα ξεκινησε η τριχοπτωση στα 17 και μαλιστα με απιστευτο ρυθμο....απο φουλ μαλλι στα 17....βρεθηκα να ειμαι ηδη νοργουντ 2 στα 20.....
οι κροταφοι ετσι ειναι...υποχωρουν πιο ευκολα απ οτι τα υπολοιπα μαλλια......
απ τα 20 και μετα αρχισε σιγα σιγα και η χερλαιν....αλλα αυτη αντεχε πιο πολυ....και οπισθωχωρουσε αργα αργα οποτε απ τα 20 ως τα 27 πηγα απο νοργουντ 2 σε νοργουντ 3 ας πουμε.....αλλα εκανα 7 χρονια να παω......
αν υποχωρουσε και η χερλαιν με τον ιδιο ρυθμο των κροταφων.....τωρα αστο...θα ημουν νοργουντ 25.....
γι αυτο σου λεω...μην δινεις βαση στους κροταφους......την χερλαιν να κοιτας περισσοτερο....
 
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

pano thanks φιλε.. δινει κουραγιο αυτο που λες αν και εγω εχω και πισω αρεωση, στην κορυφη...

sovagg απο τα 15 nw5? μηπως εννοεις οτι απλα ειχες λεπτη τριχα και δεν μπορουσες να χρησιμοποιουσες προιοντα styling? μονο ετσι εξηγητε...
 

sovagg

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

dimitris1991 είπε:
pano thanks φιλε.. δινει κουραγιο αυτο που λες αν και εγω εχω και πισω αρεωση, στην κορυφη...

sovagg απο τα 15 nw5? μηπως εννοεις οτι απλα ειχες λεπτη τριχα και δεν μπορουσες να χρησιμοποιουσες προιοντα styling? μονο ετσι εξηγητε...

Απο 17 χρονων φιλε dimitris1991 ειμαι σε αυτην την κατασταση.Τι προιοντα styling να χρησιμοποιησω??Αυτο ειναι διαχυτη ανδρογεννετικη αλωπεκια κ μαλιστα πολυ επιθετικη..Απ τα 17 μου δεν γνωριζω τι σημαινει η λεξη μαλλια..
 

sovagg

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

dimitris1991 είπε:
γιατι δεν ξεκινας κατι πιο δυνατο?

Εχω δοκιμασει φινα oral(9 μηνες συνεχους ληψεως),ντουτα τοπικα,σπιρο,κρεμα κετο και μινοξ...Τιποτα με κανενα...Τι αλλο μπορω να δοκιμασω??Δεν εχει μεινει κ κατι αλλο..Φιλε dimitris1991 δυστυχως υπαρχουν κ περιπτωσεις που το καλυτερο ειναι η αποδοχη...Παρ ολα αυτα βαζω καθε βραδυ μινοξ+ντουτα...
 

tatini

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Αν επιτρέπεται να κάνω μια παρατήρηση sovagg, for all my opinion matters, η 9μηνη χρήση φιναστερίδης που επικαλείσαι απ' ό,τι βλέπω στην υπογραφή σου αφορά ΜΙΣΟ propecia την ημέρα, ενώ όπως έχω διαβάσει εδώ μέσα η μίνιμουμ δόση που μπορεί να δώσει αποτελέσματα είναι 0,8 mg (την ημέρα). Για να λες ότι από τα 17 σου έχεις τέτοιο πρόβλημα είναι προφανές ότι η DHT κάνει πάρτι στο σώμα σου. Νομίζω ότι αν θες να πεις ότι δοκίμασα τα πάντα και δεν είδα αποτέλεσμα, θα πρέπει να σκεφτείς τη φιναστερίδη του 1mg.
 
Μπλουζα