Ήρθε και η ώρα μου.. 3000 grafts 8-9 Φεβρουαρίου 2024

Inactive

Member
Έπειτα από 4 χρόνια που επισκέφτηκα το φόρουμ και αποκόμισα χρήσιμες συμβουλές με τις οποίες καθυστέρησα το «πρόβλημα» μου. Ήρθε και η δίκη μου ώρα για την πρώτη μεταμόσχευση που θα πραγματοποιηθεί τις επόμενες μέρες. Επέλεξα το κύριο Αναστασάκη . Θα με ρωτήσει κάποιος γιατί εκεί. Η απάντηση είναι απλή γιατί αρχικά δεν ήθελα να πάω εξωτερικό και επίσης γιατί για κάποιο λόγο μου εμπνέει εμπιστοσύνη ( πέρα από τις καλές δουλειές του που δημοσιεύονται ). Απο το day 0 θα ενημερώνω το νήμα για όλη την πορεία..
 

Συνημμένα

  • IMG_3753.jpeg
    IMG_3753.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 157

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Inactive

Member
Καλή επιτυχία φίλε.
Πες μας λίγες λεπτομέρειες αν θες για το πλάνο σου:
Πόσα grafts θα βάλεις, σε ποιες ζώνες, κάνεις ή θα κάνεις θεραπεία;
Θα βάλουμε είπαμε κάπου στα 3000 grafts και η δική μου επιθυμία είναι να τονίσουμε την μπροστά ζώνη 2000-2500 και 500-1000 πίσω. Παίρνω φίνα εδώ και 1,5 χρόνο περίπου ( χωρίς ευτυχώς καμία παρενέργεια) και κάπως με έχει σταθεροποιήσει!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλή επιτυχία αναμένουμε το αποτέλεσμα σου!Δεν υπάρχει λόγος να σε ρωτήσουμε γιατί εκεί?Οι επιλογές του κάθε ασθενή έχουν να κάνουν με την εμπιστοσύνη και την ασφάλεια που του δίνει η κλινική-γιατρός που διαλέγει!Οπότε πολύ καλά έκανες αν αισθάνεσαι έτσι και διάλεξες τον συγκεκριμένο γιατρό!Τι δοσολογία Φίνα έπαιρνες?Είδες πουθενά επανέκφυση ή μόνο σταθεροποίηση?
 

m3e36

Well-Known Member
Έπειτα από 4 χρόνια που επισκέφτηκα το φόρουμ και αποκόμισα χρήσιμες συμβουλές με τις οποίες καθυστέρησα το «πρόβλημα» μου. Ήρθε και η δίκη μου ώρα για την πρώτη μεταμόσχευση που θα πραγματοποιηθεί τις επόμενες μέρες. Επέλεξα το κύριο Αναστασάκη . Θα με ρωτήσει κάποιος γιατί εκεί. Η απάντηση είναι απλή γιατί αρχικά δεν ήθελα να πάω εξωτερικό και επίσης γιατί για κάποιο λόγο μου εμπνέει εμπιστοσύνη ( πέρα από τις καλές δουλειές του που δημοσιεύονται ). Απο το day 0 θα ενημερώνω το νήμα για όλη την πορεία..
Φιλε μου consultation εκανες με τον ιδιο το γιατρο η με καποιο υπαλληλο?
Γινανε αναλυτικες μετρησεις δοτριας και ληπτριας?
 

Inactive

Member
Καλή επιτυχία αναμένουμε το αποτέλεσμα σου!Δεν υπάρχει λόγος να σε ρωτήσουμε γιατί εκεί?Οι επιλογές του κάθε ασθενή έχουν να κάνουν με την εμπιστοσύνη και την ασφάλεια που του δίνει η κλινική-γιατρός που διαλέγει!Οπότε πολύ καλά έκανες αν αισθάνεσαι έτσι και διάλεξες τον συγκεκριμένο γιατρό!Τι δοσολογία Φίνα έπαιρνες?Είδες πουθενά επανέκφυση ή μόνο σταθεροποίηση?
Ευχαριστώ φίλε. Φίνα παίρνω χάπι προσκάρ από το φαρμακείο το έκοβα στα τέσσερα και έπαιρνα ένα κομματάκι Δευτέρα Τετάρτη Παρακευή. Σταθεροποίηση σίγουρα και δυνάμωσαν οι τρίχες ( πάχυναν ) για επανεκφυση στην περίπτωση μοθ νομίζω όχι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Inactive

Member
Φιλε μου consultation εκανες με τον ιδιο το γιατρο η με καποιο υπαλληλο?
Γινανε αναλυτικες μετρησεις δοτριας και ληπτριας?
Φίλε μου επειδή μένω επαρχία έγιναν όλα μέσω βαιμπερ με κάποιο υπάλληλο στην αρχή! Την ημέρα που πήγα για την επέμβαση έγιναν όλες οι μετρήσεις πρωτού προχωρήσουμε στον οριστικό σχεδιασμό.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ευχαριστώ φίλε. Φίνα παίρνω χάπι προσκάρ από το φαρμακείο το έκοβα στα τέσσερα και έπαιρνα ένα κομματάκι Δευτέρα Τετάρτη Παρακευή. Σταθεροποίηση σίγουρα και δυνάμωσαν οι τρίχες ( πάχυναν ) για επανεκφυση στην περίπτωση μοθ νομίζω όχι.
Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και αναμένουμε την παρουσίαση σου αδερφέ!Καλή επιτυχία να έχεις!
 

m3e36

Well-Known Member
Φίλε μου επειδή μένω επαρχία έγιναν όλα μέσω βαιμπερ με κάποιο υπάλληλο στην αρχή! Την ημέρα που πήγα για την επέμβαση έγιναν όλες οι μετρήσεις πρωτού προχωρήσουμε στον οριστικό σχεδιασμό.
Δηλαδη αν καταλαβα σωστα εκανες μια. On line διαγνωση με ενα υπαλληλο και εκλεισες ραντεβου για μεταμόσχευση χωρίς να σε εχει δει καν ο γιατρος απο κοντα.
Απο τα γραφομενα σου καταλαβαινω οτι την εκανες ηδη την επέμβαση ετσι?
 

Inactive

Member
Δηλαδη αν καταλαβα σωστα εκανες μια. On line διαγνωση με ενα υπαλληλο και εκλεισες ραντεβου για μεταμόσχευση χωρίς να σε εχει δει καν ο γιατρος απο κοντα.
Απο τα γραφομενα σου καταλαβαινω οτι την εκανες ηδη την επέμβαση ετσι?
Κατάλαβες σωστά! Έγινε μια online πρώτη διάγνωση ( αφότου είχα στείλει φωτογραφίες και ιστορικό) με έναν συνεργάτη του γιατρού και μιλήσαμε για τα πάντα. Και την μέρα της επέμβασης στην αρχή συνεχίσανε για τυχόν λεπτομέρειες και απορίες. Ναι φίλε μου έκανα διήμερη Πέμπτη Παρασκευή. Το κλίμα ήταν άριστο δεν υπήρξε πόνος οι ώρες πέρασαν αρκετά γρήγορα οπότε τζάμπα το «άγχος» μου για την όλη αυτή διαδικασία θα έλεγα. Τώρα θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες φωτογραφίες από πρώτη από δεύτερη μέρα από σήμερα.. για το αποτέλεσμα ειδώμεν.
 

LoverBoy

Well-Known Member
πυκνή τοποθέτηση δείχνει και καλή εξαγωγή!πιστεύω θα έχεις καλό αποτέλεσμα!Γιατί δεν τα πήρες ξούρα όλα απο την πρώτη μέρα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bigk

Well-Known Member
Καλή φυτρωση φίλε..
Μου αρέσει πολύ η εικόνα της δοτριας μετά από την εξαγωγή. Φαίνεται μικρή διάμετρος του εργαλείου εξαγωγής. Γνωρίζεις στοιχεία;
Επίσης αν μπορώ να σε ρωτήσω την εισαγωγή την κάνει με choi pen ο γιατρός ή κάνει τομές??
 

Inactive

Member
πυκνή τοποθέτηση δείχνει και πιστεύω θα έχεις καλό αποτέλεσμα!Γιατί δεν τα πήρες ξούρα όλα απο την πρώτη μέρα?
Να σου πω την αλήθεια δε το ρωτήσα αλλά εάν θυμάμαι καλά μου είχαν πει ότι τουλάχιστον για τα μπροστά πλάγια πρέπει να μείνουν μέχρι να έρθει ο γιατρός ( γιατί δε μου έκανε το ξύρισμα εννοείται π ίδιος) ώστε να κάνουμε σωστό σχεδιασμό ανάλογα με την φορά που έχουν οι τρίχες κάτι τέτοιο τελοσπαντων . Ήμουν λίγο αγχωμένος όποτε δεν θυμάμαι ακριβώς να σου απαντήσω την συγκεκριμένη ερώτηση σου.
 
Μπλουζα