Απο που αγοράζουμε

Stripar

Established Member
Έχουμε και λέμε η παραγγελία από το Iherb ήρθε κανονικά.

Επέλεξε αυτή την φορά να χρησιμοποιήσω ένα σαμπουάν από ένα review του @Soralteno ,

ένα σαμπουάν όπου έχει λιγότερα βλαβερά συστατικά από το Isvara
(Isvara Organics, Shampoo, Rosemary Thyme Olive Oil)
που χρησιμοποιούσα ενάμιση χρόνο τώρα

Συγκεκριμένα τo:
Desert Essence, Tea Tree Replenishing Shampoo
πήρα και το conditioner μαζί.

Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές!....
Yπέροχο άρωμα , αφήνει το τριχωτό σε πολύ καλή κατάσταση , και ακόμα και εμένα που η τρίχα μου είναι σκληρή και χρησιμοποιώ συχνά conditioner , αφήνει με απλή χρήση του σαμπουάν τα μαλλιά πολύ μαλακά και ευκολοχτένιστα!.
Όσο για την τιμή , super & η συσκευασία γενναιόδωρη σε ποσότητα!.

Τέσπα...
Επειδή το stock μου σε Kirkland Foam 5% - Minoxidil τελειώνει και έρχεται η Ανά κεφαλαιοποίηση των τραπεζών και πότε δέν ξέρουμε σε τί πιθανούς κινδύνους μπορεί να μπλέξουμε πάλι , είπα να κάνω ένα re-stock!.

Παρήγγειλα λοιπόν από το γνωστό site : http://www.kirklandminoxidiluk.co.uk/
(To site έχει αλλάξει , αλλά έχει τον ίδιο Sales Manager , email account , & Paypal account )

Μια δωδεκάμηνη συσκευασία με Paypal , χωρίς Balance & τα γνωστά κόλπα που καταφεύγουν μερικοί...
Απλά με τον κλασικό τρόπο , την συνδεδεμένη πιστωτική κάρτα μου (Alpha bank) στο Paypal!.

To Eshop μου έστειλε confrimation & σήμερα email για την αποστολή της παραγγελίας...ενώ το transaction πέρασε κανονικά στο Web banging της Alpha Bank , όπου και από εδώ και πέρα δέν υπάρχουν εκπλήξεις!..

Order Confirmation.jpg

Alpha Web Bankging.jpg


:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panos_6

Active Member
Παιδες αν παρω απο ebay ενα πακετο minox kirkland για 3 μηνες 20 ευρω θα πρεπει να παω τιποτα τελωνειο? Γνωριζει κανενας? Επισης υπαρχει αλλο site για φθηνη minox ή δεν θα βρω πιο φθηνο απο αυτο το πακετο?
 

panos_6

Active Member
αμα το πακετο στο στειλουν απο χωρα της ευρ ενωσης δεν θα εχεις θεμα
απο αμερικη λεει το στελνουν. γενικα παραγγελνω συνεχεια απο εβαυ και ποτε δεν ειχα προβλημα αλλα φαρμακα ποτε δεν εχω παρει. αρα λες να μην το παραγγειλω? ξερεις απο που μπορω να παρω φθηνη μινοξ?
 

Bouklas

Well-Known Member
Παιδες αν παρω απο ebay ενα πακετο minox kirkland για 3 μηνες 20 ευρω θα πρεπει να παω τιποτα τελωνειο? Γνωριζει κανενας? Επισης υπαρχει αλλο site για φθηνη minox ή δεν θα βρω πιο φθηνο απο αυτο το πακετο?

Για 20 ευρώ τίποτα είναι πολύ μικρό το ποσο. Πολλοί πωλητές που στέλνουν εκτος Ευρώπης γνωρίζουν την παγκόσμια πατέντα του τελωνείου μας και συνήθως γραφουν έξω από τα πακέτα gift-δώρο και τιμή ένα μικρό συμβολικό ποσο. Εάν τίποτα από τα παραπάνω δεν συμβούν, το ποσο φαίνεται κανονικά και ξεπερνάει το όριο τότε θα κρίνει ο "τελωνειακός" εάν πρέπει να κρατηθεί ή όχι. Δική του κρίση ανάλογα με το πως ξύπνησε το πρωί, αν του πήγε καλά η μέρα, αν δεν τσακώθηκε χτες με την γυναικα του, αν είναι καλός ή κακός άνθρωπος. Και μιλάμε για περιπτωσάρες, εδώ ανοίγουν δέματα που έξω πχ γραφει 10 ευρώ, μέσα είναι ρολοι, από μονοι τους κρίνουν ότι είναι ακριβό και το κρατάνε. Με λίγα λόγια φιλε μου δεν θα βγάλεις άκρη απλά εύχεσαι όλα να πάνε καλά.

Προσωπικά όσον αφορά την αγορά μινοξιδίλης από Αμερική μέχρι 65-70 ευρώ που έχω κάνει μια χαρά ερχόντουσαν όλα, κανένα πρόβλημα ποτέ.
 

poseidonas77

Well-Known Member
απο αμερικη λεει το στελνουν. γενικα παραγγελνω συνεχεια απο εβαυ και ποτε δεν ειχα προβλημα αλλα φαρμακα ποτε δεν εχω παρει. αρα λες να μην το παραγγειλω? ξερεις απο που μπορω να παρω φθηνη μινοξ?
εαν στο στειλουν με usps(αμερικανικα ελτα)(προσοχη οχι ups) κατα 90% δεν θα περασει τελωνειο..εκτος εαν ειναι πολυ μεγαλο το δεμα και σε αυτην την περιπτωση ανεβαινουν οι πιθανοτητες να περασει ελεγχο...
εχω παραγγειλει πολλες φορες απο αμερικη ..μικρα δεματα οπως ..παντα με usps και δεν περασα ποτε ελεγχο...κοιτα ebay uk η ψαξε να βρεις πωλητη που στελνει απο ευρωπη
 
Έχουμε και λέμε η παραγγελία από το Iherb ήρθε κανονικά.

Επέλεξε αυτή την φορά να χρησιμοποιήσω ένα σαμπουάν από ένα review του @Soralteno ,

ένα σαμπουάν όπου έχει λιγότερα βλαβερά συστατικά από το Isvara
(Isvara Organics, Shampoo, Rosemary Thyme Olive Oil)
που χρησιμοποιούσα ενάμιση χρόνο τώρα

Συγκεκριμένα τo:
Desert Essence, Tea Tree Replenishing Shampoo
πήρα και το conditioner μαζί.

Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές!....
Yπέροχο άρωμα , αφήνει το τριχωτό σε πολύ καλή κατάσταση , και ακόμα και εμένα που η τρίχα μου είναι σκληρή και χρησιμοποιώ συχνά conditioner , αφήνει με απλή χρήση του σαμπουάν τα μαλλιά πολύ μαλακά και ευκολοχτένιστα!.
Όσο για την τιμή , super & η συσκευασία γενναιόδωρη σε ποσότητα!.

Τέσπα...
Επειδή το stock μου σε Kirkland Foam 5% - Minoxidil τελειώνει και έρχεται η Ανά κεφαλαιοποίηση των τραπεζών και πότε δέν ξέρουμε σε τί πιθανούς κινδύνους μπορεί να μπλέξουμε πάλι , είπα να κάνω ένα re-stock!.

Παρήγγειλα λοιπόν από το γνωστό site : http://www.kirklandminoxidiluk.co.uk/
(To site έχει αλλάξει , αλλά έχει τον ίδιο Sales Manager , email account , & Paypal account )

Μια δωδεκάμηνη συσκευασία με Paypal , χωρίς Balance & τα γνωστά κόλπα που καταφεύγουν μερικοί...
Απλά με τον κλασικό τρόπο , την συνδεδεμένη πιστωτική κάρτα μου (Alpha bank) στο Paypal!.

To Eshop μου έστειλε confrimation & σήμερα email για την αποστολή της παραγγελίας...ενώ το transaction πέρασε κανονικά στο Web banging της Alpha Bank , όπου και από εδώ και πέρα δέν υπάρχουν εκπλήξεις!..

Προβολή συνημμένου 9047

Προβολή συνημμένου 9048


:)
Παρηγγειλα κι εγω την παρασκευη αλλα κατι μου βρωμαει.. το mail που εχουν δωσει για πιθανα προβληματα οι ερωτησεις σχετικα με την παραγγελια δε φαινεται αξιοπιστο καθοτι εστειλα mail για να ρωτησω αν η παραγγελια μου εχει φυγει απο αυτους και το mail μου δεν παραδοθηκε ποτε.. εσυ σε το φαση εισαι? Εχεις ξανα παραγγειλει απ αυτο το site http://www.kirklandminoxidiluk.co.uk?
 

nothinggr

Member
εαν στο στειλουν με usps(αμερικανικα ελτα)(προσοχη οχι ups) κατα 90% δεν θα περασει τελωνειο..εκτος εαν ειναι πολυ μεγαλο το δεμα και σε αυτην την περιπτωση ανεβαινουν οι πιθανοτητες να περασει ελεγχο...
εχω παραγγειλει πολλες φορες απο αμερικη ..μικρα δεματα οπως ..παντα με usps και δεν περασα ποτε ελεγχο...κοιτα ebay uk η ψαξε να βρεις πωλητη που στελνει απο ευρωπη
Έχω παραγγείλει 2 φορές Kirkland για ένα χρόνο από eBay, από Αμερικάνο πωλητή. Ακόμα και τα 12 μπουκαλάκια τα είχαν στείλει σε φάκελο με USPS, χωρίς να περάσουν τελωνείο.
Τελευταία παραγγελία πριν 2 χρόνια βέβαια αλλά δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.
 

Stripar

Established Member
Παρηγγειλα κι εγω την παρασκευη αλλα κατι μου βρωμαει.. το mail που εχουν δωσει για πιθανα προβληματα οι ερωτησεις σχετικα με την παραγγελια δε φαινεται αξιοπιστο καθοτι εστειλα mail για να ρωτησω αν η παραγγελια μου εχει φυγει απο αυτους και το mail μου δεν παραδοθηκε ποτε.. εσυ σε το φαση εισαι? Εχεις ξανα παραγγειλει απ αυτο το site http://www.kirklandminoxidiluk.co.uk?


To email σου δεν παραδόθηκε γιατί έγινε reject απο τον mail server γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει αυτό το mail account πλέον!.

To site αλλαξε , μάλιστα υπάρχουν δύο πλέον:

http://www.minoxidil-direct.com/faq-htm/

http://www.kirklandminoxidiluk.co.uk/delivery-information/
Στο πρώτο δεν έχουν χώρα επιλογής την Ελλάδα στο δεύτερο έχουν.

Και στα δύο έχουν το παλιό email account , ενώ όταν παραγγείλεις απο το δεύτερο site σου απαντάνε απο το πρώτο , με domain name του πρώτου!....γενικότερα ένα μπάχαλο !!!


Προσπάθησε να κάνεις reply στο email της επιβεβαίωσης της παραγγελίας σου δηλ το [email protected]

Το μόνο που με καθησυχάζει προς το παρών είναι ότι Paypal account είναι το ίδιο με το παλιό & βέβαια και το σωστό γιατί ευθείς αμέσως ο Sales Manager σου γράφει για την αποστολή της παραγγελίας σου , ο οποίος είναι ο ίδιος που ήταν τα τελευταία 2-3 χρόνια , και βέβαια ότι την συναλλαγή την έκανα με Paypal...

Συνεπώς άν σε καμιά εβδομάδα δέν έχει έρθει η παραγγελία μου...Dispute !!!

Αν και πιστεύω ότι όλα καλά θα πάνε απλά είναι το timing τέτοιο που δεν έχουν οργανωθεί 100%
 
To email σου δεν παραδόθηκε γιατί έγινε reject απο τον mail server γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει αυτό το mail account πλέον!.

To site αλλαξε , μάλιστα υπάρχουν δύο πλέον:

http://www.minoxidil-direct.com/faq-htm/

http://www.kirklandminoxidiluk.co.uk/delivery-information/
Στο πρώτο δεν έχουν χώρα επιλογής την Ελλάδα στο δεύτερο έχουν.

Και στα δύο έχουν το παλιό email account , ενώ όταν παραγγείλεις απο το δεύτερο site σου απαντάνε απο το πρώτο , με domain name του πρώτου!....γενικότερα ένα μπάχαλο !!!


Προσπάθησε να κάνεις reply στο email της επιβεβαίωσης της παραγγελίας σου δηλ το [email protected]

Το μόνο που με καθησυχάζει προς το παρών είναι ότι Paypal account είναι το ίδιο με το παλιό & βέβαια και το σωστό γιατί ευθείς αμέσως ο Sales Manager σου γράφει για την αποστολή της παραγγελίας σου , ο οποίος είναι ο ίδιος που ήταν τα τελευταία 2-3 χρόνια , και βέβαια ότι την συναλλαγή την έκανα με Paypal...

Συνεπώς άν σε καμιά εβδομάδα δέν έχει έρθει η παραγγελία μου...Dispute !!!

Αν και πιστεύω ότι όλα καλά θα πάνε απλά είναι το timing τέτοιο που δεν έχουν οργανωθεί 100%


Σ ευχαριστω @Stripar ..ναι ετσι ειναι οπως τα λες, ευελπιστω να ειναι ολα οκ γιατι το κοστος μινοξ ελλαδα ειναι αφορητο.. θα απαντησω στο mail της του order confirmation, κι εγω μεσω paypal πληρωσα οποτε αναμενουμε!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
2015-11-11_203843.jpg


Όλα καλά θα πάνε...

τον Jason τον ξέρω 2 χρόνια & μου έχει πάρα πολλές εξυπηρετήσεις (ενώ δέν ήταν αναγκασμένος)...απλά θέλουν κάποια οργάνωση!
 

BillR

Member
επειδή από e-bay, η πειραιώς χρεωστική δε λειτουργεί. Ούτε με pay-pal, ούτε έτσι ξερά αν βάλω τα στοιχεία της κάρτας.
Ποια τράπεζα από Ελλάδα μπορεί να κάνει αγορές μέσω ίντερνετ; AlphaBank;
 

crossfire

Well-Known Member
επειδή από e-bay, η πειραιώς χρεωστική δε λειτουργεί. Ούτε με pay-pal, ούτε έτσι ξερά αν βάλω τα στοιχεία της κάρτας.
Ποια τράπεζα από Ελλάδα μπορεί να κάνει αγορές μέσω ίντερνετ; AlphaBank;

Δεν φταίει η κάρτα ...κάτι γίνεται με το eBay ......και alpha bank να βάλεις δεν θα μπορέσεις.
Αντιθέτως απο αλλά site ,iherb ή vitacost που έκανα εγώ, δέχονται κανονικά και PayPal και την χρεωστική απευθείας .
 

IraklisV

New Member
Προβολή συνημμένου 9158


Όλα καλά θα πάνε...

τον Jason τον ξέρω 2 χρόνια & μου έχει πάρα πολλές εξυπηρετήσεις (ενώ δέν ήταν αναγκασμένος)...απλά θέλουν κάποια οργάνωση!
Τελικά ήρθε η παραγγγελία? Γιατί και εγώ χτες μπήκα στο νέο site είδα δεν είναι η Ελλάδα στο checkout, και έστειλα e-mail.
Να παραγγείλω από http://www.kirklandminoxidiluk.co.uk/?
ευχαριστώ.
 
Μπλουζα