Tricomin..κάνει θαύματα!Αλλά για πόσο ακόμη;

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Φίλοι γεια σας :)

Εδώ και 3 εβδομάδες, περίπου, βάζω κάθε πρωί- βράδυ Tricomin. Δεν το είχα ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ..το μόνο που έβαζα ήτανε Reagain αλλά περιστασιακά γιατί είχα τις γνωστές παρενέργειες :(

Έχω να πω τα εξής:

1. Δεν έχει σχεδόν καμιά παρενέργεια όπως είχε το Regaine.

2. To μαλί άρχισε να ζωντανεύει..να δυναμώνει και να ''ξαναφυτρώνει''...έχω πάθει πλάκα!! :)


Είχα απογοητευτεί με το regain διότι εκτός από τις παρενέργειες που είχε, είχα διαπιστώσει ότι η κατάσταση είχε κολλήσει. Τώρα χωρίς να βάζω καθόλου regaine αλλά μόνο tricomin το μαλί έχει αρχίζει να ζωντανεύει!! ;)

Το μόνο που φοβάμαι και έχω να ρωτήσω είναι το εξής. Υπάρχει περίπτωση να συνηθίσει ο οργανισμός το tricomin και να πάψει να δουλεύει κάποια στιγμή ; Κάτι τέτοιο είχα ακούσει για τη μινοξιδίλη...
Χρειαζεσαι και Gingo Biloba Νικολαε. Να παρεις 100gr να το κανεις σκονι και να το προσθεσεις στη διατροφη σου.
 

tasos33

Well-Known Member
γιωργο καλυτερα θα ηταν να κανεις ενα thread οπου εκει θα κανεισ τις προτασεις σου σχετικα με αυτα που γραφεις διασπαρτα ωστε να τα εχουμε συγκεντρωμενα, σχετικα με αυτα που προτεινεις τα εχεις δοκιμασει και ειχες αποτελεσμα?εισαι πωλητης? το Γιωργοςbioherbal παραπεμπει σε πωλητη, ξεκαθαρισε τη θεση σου γιατι τετοιες καταστασεις εδω μεσα δεν ευδοκιμουν
 

Kidloco

New Member
Φίλε 35007 επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά tricomin μπορείς να ποστάρεις λινκ απο το e-bay με αυτή που παραγγέλνεις εσύ; Γιατί έκανα ένα search και έχει καμιά 20 διαφορετικά μπουκαλάκια με τιμές απο 40 έως 100 ευρώ και έχω χάσει λίγο τη μπάλα
 
Φίλε 35007 επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά tricomin μπορείς να ποστάρεις λινκ απο το e-bay με αυτή που παραγγέλνεις εσύ; Γιατί έκανα ένα search και έχει καμιά 20 διαφορετικά μπουκαλάκια με τιμές απο 40 έως 100 ευρώ και έχω χάσει λίγο τη μπάλα
Φιλε Κid Επειδή το Tricomin βοηθαει λιγο σε περιπτώσεις που υπαρχει τριχωπτωση λογω αυξημενης Ιστρονης. Προφανως θα πρεπει για σιγουρια να μετρησεις τοις ορμονες για να δεις οτι ειναι σε υψηλές τιμες (Ιστρονη κ Androstedione).
Μετα το αλλο ζητημα ειναι οτι η επιστημη εξελίσσεται, σεαυτη τη κατηγορια τριχωπτωσης εχει αποδειχθει οτι την τριχωπτωση την προκαλουν κυριως οι υψηλες τιμες prostagladine και οχι τοσο η Dht. Αρα χρειαζεσαι καποιο blocker για προσταγλαδινες, μονο τοτε θα σταματησει η τριχωπτωση σου.
 

gazotenekes

Member
Καλησπέρα.Σκέφτομαι να αγοράσω tricomin απο ebay.Διάβασα τα περι χρήσης του κτλ στο φόρουμ,αλλά βλέπω οτι υπάρχει και το tricomin follicle το οποίο είναι νέα σύνθεση αν κατάλαβα καλά.Ποιό απο τα 2 να επιλέξω?? Παράλληλα χρησιμοποιώ και revivοgen. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
 
Καλησπέρα.Σκέφτομαι να αγοράσω tricomin απο ebay.Διάβασα τα περι χρήσης του κτλ στο φόρουμ,αλλά βλέπω οτι υπάρχει και το tricomin follicle το οποίο είναι νέα σύνθεση αν κατάλαβα καλά.Ποιό απο τα 2 να επιλέξω?? Παράλληλα χρησιμοποιώ και revivοgen. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Λοιπον φιλε,
εφοσον περνεις revivogen,
το οποιο βοηθαει οταν η τριχοπτωση προκαλειται απο αυξημενη Οιστρονη.
Το revovigen Βεβαια σαν δραστικες ουσιες εχει την procynadin ( που περιεχεται στα εκχυλισματα μαυρης πευκης, κι ακομα στο Μελι πευκου).

Αυτο ομως δεν αρκει ( το να χρησιμοποιεις ενα pgd2 blocker),
χρειαζεσαι και 2ο pgd2 blocker
π.χ. γυρη.

Επισης χρειαζεσαι και ενα pge2agonist
π.χ. Βασιλικο πολτο.

Και ακομα χρειαζεσαι ενα Ε1blocker,
π.χ. Σταφυλαιλεο.

Και τελος για το κυκλοφορικο χρειαζεσαι ειται Μινοξιδηλη,
ειται εκχυλισμα αγριο τριανταφυλλο.

Το tricomin ως DHT blocker δεν θα σου προσφερει τιποτα.( μπορει μαλλιστα να σου δημιουργησει κ παρενεργειες).

Πολυ καλο θα ηταν να μετρησεις Ε1, κ DHT.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το tricomin σε σχέση με το folligen περιέχει ανώτερης ποιότητας πεπτίδια, αλλά τουλάχιστον στην παλαιότερη έκδοση η ποσότητα ήταν αστεία. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, αλλά καλό θα ήταν κάποιος να στείλει ένα mail μπας και φιλοτιμηθούν να μας διαφωτίσουν
 

tasos33

Well-Known Member
Όταν χρησιμοποιούσαν folligen έτυχε να κάνω μια ανάλυση τριχών για προσδιορισμό μετάλλων κ ίχνοστοιχειων ο χαλκός ηταν 20 φορες πανω απο το κανονικό ,δε ξερω κατα ποσο αυτο μας αποδεικνθει οτι το folligen πςριεχει οντως πεπτιδια χαλκου, κ ο ψευδάργυρος επειδή λουζομουν με.σαμπουάν που περιείχαν ψευδάργυρο,ηταν πανω από το φυσιολογικό κ αυτος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το θέμα είναι πως το folligen περιέχει πεπτίδια δεύτερης γενιάς τύπου GHK-cu, για την ακρίβεια SRCP, ενώ αντίθετα το tricomin περιέχει τύπου AHK-cu τα οποία για το μαλλί είναι ανώτερα, αλλά η περιεκτικότητα πρέπει να είναι από 2-2,5% και πάνω, σύμφωνα με τις έρευνες. (φυσικά το κόστος θα ανέβαινε πολύ) Αυτό δεν σημαίνει πως του folligen δεν είναι καλά, αλλά δεν υπάρχουν έρευνες πίσω να το υποστηρίξουν.
Προσωπικά πιστεύω πως ένας συνδυασμός και των 2, θα ήταν το ιδανικό.
 

Sandy

Active Member
Αγόρια να σας ρωτησω ενσωμάτωςα στην θεραπεία μου το τρικομιν Μαζι παντα με μινοξιδιλη ,
ερωτηςη :το τρικομιν μπορω να το βαζω μερα παρά μερα η πρέπει κάθε μερα οπως την μινοξ ;
Το ρωτάω γτ εχω που εχω λαδωμένο μαλλι εαν τα βαζω κ αυτα μαζι κάθε μερα θα ειμαι συνεχεια με λαδωμένα μαλλιά .
Αρα σκέφτηκα την μια μερα μινοξ κ τρικομιν κ την επόμενη μόνο μινοξ και πάει λέγοντας .....
Το τρικομιν ετσι δουλεύει η μπα...;;;
 

cool11

Well-Known Member
Ετσι οπως τα λετε, πιο αποτελεσματικη επιλογη φαινεται το folligen ρε παιδια.
Μην πεταμε και τα λεφτα μας αδικα, και το κεφαλι να μην παιρνει κατι το χρησιμο.
 
Μπλουζα