Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συνήθως το shock loss διαρκεί 6-7 μήνες (για τα υγιή graft)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Περα απο την ενωση μαμα-μεταμοσχευμενων,
τα υπολοιπα που δεν τα πειραξατε καθολου γιατι αραιωσαν ομως ρε γαμωτο?
Μινοξ βαζεις κανονικα ετσι?2 φορες την ημερα?

Τελος αυτα που σου ειπαν οτι δεν εχεις ΑΑ ειναι παπατζιλικια.Οτιδηποτε απο Norwood 2 κ πανω ειναι ΑΑ.
Ενα παραδειγμα θα σου πω,ο παππους στα 45 του ηταν Norwood 0,εφηβικη hairline κ απιστευτη πυκνοτητα.Πλεον ειναι Norwood 3 και με αρκετο crown κιολας.Ποτε δεν ξερεις ποτε θα παρει μπροστα ο μηχανισμος της ΑΑ.

cvial αλλο ρωτησα.Τα μαλλια στο κεντρο,στο forelock που δεν πειραχτηκαν,πως γινετε να αραιωσαν ετσι ξαφνικα?shock loss τοσα εκατοστα πιο περα?Ή απλα φυσιολογικη εξελιξη της ΑΑ?Ειναι δυνατον να παθει shock loss σε σημεια που δεν δουλευτηκαν?
 

salonikios30

Active Member
Συμφωνω απολυτα για την ΑΑ . μινοξ εβαζα μια φορα την ημερα 2% μεχρι 6μηνο μετα το εξαμηνο 5% πρωι βραδυ για καλυτερη αιματωση μπας κ ξυπνησω κανα θυλακα .κ στην κλινικη που μιλησα πριν καμια βδομαδα κ εστειλα φωτο περα απο φινα (που δεν ειμαι γενικοτρα υπερ) μου ειπαν να συνεχισω μινοξ πρωι βραδυ 5%. Να ειναι φυσιολογικη εξελιξη της Α.Α? στα 37 ΑΜΕΣΩΣ μετα την μεταμοσχευση?περα απο ανοιγμα κροταφων που ανοιξαν με αργους ρυθμους απο 18 χρονων,τους μηνες μετα την μεταμοσχευση που προσδοκουσα να κλεισω τους κροταφους μου, τοσα μαμα δεν ειχα χασει μεχρι τα 37 μου
 

nine

Active Member
Τι να πεις για την αα τοσο ατιμη. επιβεβαιωνει παλι 100% οτι προχωραει και με αλλες συνθηκες περα της γονιαδιακης προδιαθεσης. shock loss λογω φορτωμενων grafts κλπ. Λεω για αα λογω της λεπτυνσης. Αν ξαναβγουν/γινουν χοντρες οπως τις ειχες τοτε ολα καλα.

Ποια φινα; Ειναι κριμα να εισαι τοσο καιρο βουρτσα (αν ειναι ετσι οπως τα λες στο κοντο) και να ξεκινησεις φαρμακο αφου πηγες να κανεις κατι καλυτερο στο μαλλι σου. Απαραδεκτη αντιμετωπιση απο την κλινικη αν πεταει την λυση φινα την ευκολη λυση για αυτους.

Μακαρι να επανερθεις αν ειχες τοσο υψηλη πυκνοτητα οπως λες σε αυτη την ζωνη. Το μαλλι σου παντως και η μμ οπως και ο σχεδιασμος των temples μου αρεσει
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν τίθεται θέμα εξέλιξης της ΑΑ. Ως προς το forelock δεν έχουμε καλές φωτό πριν για να συγκρίνουμε με ακρίβεια οπότε η άποψη του salonikios30 έχει την μεγαλύτερη βαρύτητα. Shock loss μπορεί να συμβεί όχι μόνο από μηχανικά αίτια (βελόνα) αλλά και από χημικά (αναισθησία ή και μίνο).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

koumparos

Well-Known Member
Πολυ μυστηρια περιπτωση,θυμιζει εντονα μπουκλα που και αυτος πηγαινε καλα και ξαφνικα αρχιζε να χανει μοσχευματα.Επιασες τζοκερ σαλονικιε αλλα μην το βαζεις κατω.Εαν δεν επανερθουν που να σου πω την μαυρη αληθεια μαλον δεν θα επανερθουν θα κανεις μια διορθωτικη και θα καθαρισεις.
Οι κυπριοι εχουν αποδειξει οτι ειναι κοντα στο πελατη και μετα την "πωληση" και δεν θα σε αφησουν ετσι.Τη δυαρα τη μινοξ ηθελα να ξερα γιατι την προτεινουν??Για κανενα νεροπιστολο καλη ειναι.
Φινα μην παρεις δε θα κανει τιποτα πλεον.Θα πας θα κανεις πυκνωση και θα δεσει το γλυκο και θα το ξεχασεις αργα η γρηγορα.Σιγουρα ξεχνας την παλια πυκνοτητα που ειχες εκει αλλα πιστευω θα σε καλυψει το αποτελεσμα συνολικα.Εισαι και τυχερος που δεν πηγες σε αλλη κλινικη διοτι θα πληρωνες ξανα για πυκνωση ενω τωρα ειμαι σιγουρος θα την βγαλεις δωρεαν και αυτο ειναι και το σωστο.Καλο κουραγιο και υπομονη!!!!
 

salonikios30

Active Member
Πολυ μυστηρια περιπτωση,θυμιζει εντονα μπουκλα που και αυτος πηγαινε καλα και ξαφνικα αρχιζε να χανει μοσχευματα.Επιασες τζοκερ σαλονικιε αλλα μην το βαζεις κατω.Εαν δεν επανερθουν που να σου πω την μαυρη αληθεια μαλον δεν θα επανερθουν θα κανεις μια διορθωτικη και θα καθαρισεις.
Οι κυπριοι εχουν αποδειξει οτι ειναι κοντα στο πελατη και μετα την "πωληση" και δεν θα σε αφησουν ετσι.Τη δυαρα τη μινοξ ηθελα να ξερα γιατι την προτεινουν??Για κανενα νεροπιστολο καλη ειναι.
Φινα μην παρεις δε θα κανει τιποτα πλεον.Θα πας θα κανεις πυκνωση και θα δεσει το γλυκο και θα το ξεχασεις αργα η γρηγορα.Σιγουρα ξεχνας την παλια πυκνοτητα που ειχες εκει αλλα πιστευω θα σε καλυψει το αποτελεσμα συνολικα.Εισαι και τυχερος που δεν πηγες σε αλλη κλινικη διοτι θα πληρωνες ξανα για πυκνωση ενω τωρα ειμαι σιγουρος θα την βγαλεις δωρεαν και αυτο ειναι και το σωστο.Καλο κουραγιο και υπομονη!!!!
Σε ευχαριστω!το θεμα δεν ειναι το δωρεαν,αλλα η επαγγελματικη αντιμετωπιση.Να παιρνεις αυτο που πληρωνεις.Απο την στιγμη που εγω ημουν σχολαστικος σε ολα (κ προεκυψε προβλημα) θελω απο πλευρας τους να εχω κ την αναλογη επαγγελματικη-ηθικη αντιμετωπιση .Πιστευω θα την εχω,αυτην την εντυπωση μου εδωσαν!
 

ItsAllGone

Active Member
Κατα την ταπεινη μου αποψη σε εφαγε to greed το δικο σου για μαλλια και της κλινικης για λεφτα.Καλη συνεχεια και προσεχε στο repair μην την ξαναπατησεις.
 

salonikios30

Active Member
Κατα την ταπεινη μου αποψη σε εφαγε to greed το δικο σου για μαλλια και της κλινικης για λεφτα.Καλη συνεχεια και προσεχε στο repair μην την ξαναπατησεις.
Καλα τα λες αλλα γιατι απληστια σε καλη ηλικια με μικρο nw ? Αρα ποτε ειναι καποιος καταλληλος ?
 

ItsAllGone

Active Member
Δεν ξερουμε ακριβως τι μπορει να εφταιξε, παντα υπαρχει ρισκο,πηρες ενα ρισκο για να κανεις μια μικρη βελτιωση ενω ησουν αρκετα καλα.
 

nine

Active Member
Καλα τα λες αλλα γιατι απληστια σε καλη ηλικια με μικρο nw ? Αρα ποτε ειναι καποιος καταλληλος ?

Εγω λεω πως ησουν καταλληλος και καλα εκανες ασχετα αν ησουν κομπλε απο απο μαλλι. Αν δεν παρεις εσυ καλο αποτελεσμα ποιος θα παρει εμεις με φουλ διαχυτη και αραιωση 10-15 χρονια μικροτεροι απο σενα;
Υπαρχουν πολλες περιπτωσεις με μικρο προβλημα που εχουν μπει στο τραπεζι για χειρουργιο για να πιασουν το τελειο. Τετοια παραδειγματα εχω δει στο youtube απο κλινικες εξωτερικο με μμ τυπου κατεβασμα hairline restoration, dense packing με μικρο εως καθολου προβλημα.
Οποτε ψαχτω με την κλινικη γιατι εσυ να μην μπορεις να παρεις ενα τετοιο αποτελεσμα βαση του ιστορικου σου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Την περιπτωση του salonikiou και εγω τη θεωρουσα πολυ safe και οτι δεν μπορει να παει κατι στραβα γιατι μπηκε διπλα σε μαμα μαλλια οχι αναμεσα.
Για εμενα πολυ καλα εκανε και πηγε να το διορθωσει. Πολυ καλη ηλικια και μεγαλη επαρκεια σε μοσχευματα. Αρα μπορουσε να κανει οτι θελει και πυκνοτητα κ κατεβασμα που σε αλλες περιπτωσεις θα ηταν ρισκο για το μελλον.
Το κατεβασμα ισως να μην χρειαζοταν και να εβαζαν μονο κροταφους.
Ας περιμενουμε μεχρι το 12μηνο μηπως αλλαξει κατι.
 

salonikios30

Active Member
Σαν σημερα εκανα την μεταμοσχευση μου κ η τελικη εικονα με εχει απογοητευσει,κατι αλλο ειχα στο μυαλο μου.
 

salonikios30

Active Member
20170307_232057.jpg
 

Συνημμένα

  • 20170516_015531.jpg
    20170516_015531.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 310
  • 20170516_020455.jpg
    20170516_020455.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 299
  • 20170516_020501.jpg
    20170516_020501.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 300
  • 20170516_020523.jpg
    20170516_020523.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 295

salonikios30

Active Member
παρεπιπτωντος για αποφυγη παρεξηγησης στη φωτο της ΗΑΙΡΛΙΝΕ εκει που εχω τα δακτυλα μου ειναι τα μαμα μαλλια
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ναι θελει οσο πιο καθαρες φωτο. Να φανουν λεπτομερειες.
Απο αυτην που εβαλες δεν βλεπω ουτε στα μεταμοσχευμενα την πυκνοτητα που επρεπε να εχουν συμφωνα με τα μοσχευματα και τη μικρη περιοχη που πηγες να καλυψεις. Περιμενουμε καλυτερες φωτο για να ειμαστε σιγουροι
 
Μπλουζα