Rogaine / Regaine FAQ

Sandy

Active Member
Ναι εχω πάει μου είπε ότι μπορει να εχω σεντινγκ την 2 βδομάδα ,αλλά εγω αραίωσα ξαφνικά μπροστά μεσα σε 2 μέρες μαλλον είχα σεντινγκ δεν ξερω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

indianapacer11

New Member
Nα ρωτήσω κάτι γιατί δεν το έχω καταλάβει πολύ καλά. μπορεις να χρησιμοποιείς και το regaine και τη θεραπεία του revivogen?
Δεν είναι επικίνδυνο να κάνεις κανα τρελό shedding?
 

johnysblue

Active Member
Να κανω μια ερωτηση....?
Ας υποθεσουμε οτι ειναι ενας τυπος που εχει α/α σε αρχικο σταδιο και εχει αδειασει μονο κροταφους..ξεκιναει μινοχ και τους ξαναγεμιζει..και πειτε οτι βγαινει το φαρμακο που επιδρα στο γονιδιο που προκαλει α/α και η τριχοπτωση σταματαει για παντα..!
Τα αποτελεσματα της μινοξ στους κροταφους θα φυγουν αν δεν το χρησημοποιει πλεον?
 

gang

Member
Να κανω μια ερωτηση....?
Ας υποθεσουμε οτι ειναι ενας τυπος που εχει α/α σε αρχικο σταδιο και εχει αδειασει μονο κροταφους..ξεκιναει μινοχ και τους ξαναγεμιζει..και πειτε οτι βγαινει το φαρμακο που επιδρα στο γονιδιο που προκαλει α/α και η τριχοπτωση σταματαει για παντα..!
Τα αποτελεσματα της μινοξ στους κροταφους θα φυγουν αν δεν το χρησημοποιει πλεον?
φιλε έχεις τις ίδιες απορίες με εμενα όταν ξεκίνησα να έχω τριχόπτωση, για μένα μην περιμένεις το φάρμακο γιατί μπορεί ν μην έρθει και ποτε οποτε αρκέσου στις τωρινές θεραπείες, μινοξ θα βοηθήσει λίγο αλλα μετά θα πέσει ότι έβγαλε δεν κρατάει για πάντα
 

Tsak1

New Member
Καλησπέρα παιδια και καλη χρονιά θελω να κάνω μια ερώτηση αν σας ειναι εύκολο
Πηρα το regaine 5% kai μου κάνει ξηροδερμια φαγουρα και σε μερικές μεριές σαν πληγιτσες με πύον μήπως ξέρετε γιατί και αν πρέπει να το σταματήσω
 

tasos33

Well-Known Member
Πολύ πιθανόν να προερχονται απο την προπυλενογλυκολη που περιεχει το regain και όχι απο την μινοξιδιλη, αραιωσε την χρηση βάλε μια φορά την μέρα και σταδιακά δύο, η λιγότερη ποσότητα,δοκίμασε και τον αφρό που δεν περιεχει πρπλνγλκλ
 

Tsak1

New Member
Πολύ πιθανόν να προερχονται απο την προπυλενογλυκολη που περιεχει το regain και όχι απο την μινοξιδιλη, αραιωσε την χρηση βάλε μια φορά την μέρα και σταδιακά δύο, η λιγότερη ποσότητα,δοκίμασε και τον αφρό που δεν περιεχει πρπλνγλκλ
Ευχαριστω φιλαρακι μου με τι να την αραιωσω επαιρνα και πριν δυο χρόνια το botafix και μου το εκανε
 

crossfire

Well-Known Member
Οι παρενέργειες ειναι απο την προπυλενογλυκολη που περιέχει το υγρό μινοξ.
Ο αφρός δεν περιέχει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Εδώ ατυχησες.
Υπάρχει τεράστια διαφορά στην τιμή και αυτός ειναι ένας απο τους λόγους που βάζουμε όλοι το υγρό.

18 ευρώ και κάτι το υγρό regaine.
40 ευρώ περίπου ο αφρός αν δεν κάνω λάθος.... ας απαντήσουν τα παιδιά που ξέρουν καλύτερα για την τιμή του αφρού,αλλά κάπου εκεί ψηλά ειναι.

Ψαξου για παραγγελίες απο έξω για άλλες μάρκες αφρου
 

Sandy

Active Member
Παιδιά να ρωτήσω κάτι η 5αρα μινοξ μου προκάλεσε εκτός από εμβοες κ λίγο κοκκινιλες σαν φούντα στο πρόσωπο ,ενώ είχα τρελή επανεκφυση με αυτήν κ μηδαμινή τριχοπτωση θέλω να την αλλαξω σε 2% κάθε μέρα λέτε να χάσω σε απόδοση ; γτ διάβασα ότι οι παρενέργειες στην 2αρα είναι σπάνιες σε σχέση με την 5αρα αλλά φοβάμαι ότι θα χάσω έδαφος
 

tasos33

Well-Known Member
η 2% υστερει πολυ σε αποδοση σε σχεση με την 5%, αν βαζεις την 5% πρωι βραδυ δοκιμασε μια φορα αντι για δυο και βλεπεις πως θα παει
 

Sandy

Active Member
Ευχαριστώ Τάσο για την γρήγορη απάντηση βάζω μια φορά την ημέρα την 5αρα, εσύ έχεις δοκιμάσει την 2%;
 

tasos33

Well-Known Member
δοκιμασε μερα παραμερα η αν βαζεις καθε μερα ελλατωσε την ποσοτητα, βαλε 1,5μλ η 1 μλ, δεν εχω δοκιμασει 2% δεν θα μου εκανε τιποτα πιστευω
 

makakas

Member
Εγώ ξεκίνησα με regain 5 % σε υγρή μορφή,για έναν μήνα είχα ζαλάδες όταν σηκωνόμουν από το κρεβάτι,μαζί είχα και αυξημένη όρεξη,κατάλαβα πως έφταιγε το regaine και το άλλαξα σε regaine foam 5% και όλα έχουν φύγει,βέβαια λόγο του ότι είναι πολύ πιο ακριβό είναι θέμα χρόνου να κάνω paypal και να το παραγγέλνω από εξωτερικό,έπαθα πλάκα 3 μουκαλάκια σχεδόν σαράντα ευρώ όσο κάνει το ένα στην Ελλάδα.
 

johnysblue

Active Member
Λεω να βαλω στο παιχνιδι κ γω σιγα σιγα μινοξ περα απο φολιγκεν κ κατι λαδια..επειδη εχω ψιλοαραιωση κροταφους το υπολοιπο κεφαλι σαν να ψιλολεπτυνε η τριχα αλλα σε καμια περιπτωση αραιωση περα απο κροταφους..πρεπει να βαζω παντου για προληπτικους λογους η νονο οπου εχω αραιωση?σορρυ για την χιλιουπομενη ερωτηση απλα μην ψαχνω ολες τις σελιδες
 
Μπλουζα