Pamal, fue, 4700 grafts, 28-29/1/2016

LARIOISO

Member
Φιλοι μου ειμαστε ηδη τεσσερα ατομα αν δεν κανω λαθος που εχουμε κανει μμ στην ιδια κλινικη αλλα απο οτι καταλαβαινω απο διαφορετικους γιατρους γι αυτο ειναι σημαντικο για ολους που πηγαμε εκει η σωστη και πραγματικη ενημερωση σε φωτο, χρονο,και οτιδηποτε θα χρησιμοποιηθει απο τους υπολοιπους αλλα και απο εμας για την περαιτερω εξελιξη μας .Διαβασα αυτες τις μερες πολλα καποιες αντιφασεις και συγκρουσεις οι οποιες δεν ειναι και κακο να συμβουν σε λογικα πλαισια αλλα πιστευω οτι εδω ειμαστε για ενα κοινο προβλημα και ενα κοινο ονειρο να ειμαστε μια μερα με ομορφα μαλλια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
στην περιπτωση την 1η στο πιλοτακι ηδη γεμισε μαλλι ο φιλος και ειναι στους πρωτους μηνες. αν το αποτελεσμα του παει πολυ καλα και ξεμπερδεψει με το θεμα που ειχε δεν θα ειναι πετυχημενο? θα επεμενες σε αυτο που λες?

και στον αλλο που πηρε 4500-5000 δε θυμαμαι αν δε δω φωτογραφιες δεν μπορω να κρινω. να χρεωνε με το γκραφτ να πω ναι ρε φιλε τον οργωσε για να του παρει πολλα. οι πλειοψηφια αυτων που κανουν μμ παμε και θελουμε να μας βγαλουν πολλα για να φυτρωσουν και πολλα. εγω με οσους εχω συζητησει αυτο μου ειπαν

Εννοείται οτι θα επιμένω, αφού αυτη ειναι η safe επιλογή και πρακτική, ειδικα σε αυτούς που έχουν επιβαρυνθεί απο προηγούμενες επεμβάσεις και έχουν κακές δοτριες και σε νέα κλινική.

Δηλαδή ποια ειναι η λογική σου; αν πέσει κάποιος απο 10μ και επιβιώσει πρεπει και οι υπόλοιποι να πηδήξουν; Δεν εχει καμμία επιστημονική λογική αυτη η άποψη.

Το τι θες εσυ δεν εχει σημασία. Ο γιατρος πρεπει να κανει αυτο που πρεπει να γίνει και πάντα υπέρ της ασφαλείας, κάτι που και εσυ έπρεπε να επιζητείς.

Τέλος νομίζω οτι ειναι προφανές οτι τα 5000 graft αντιστοιχούν σε μεγαλύτερο ποσό απο τα 2500 ή κανω λάθος;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Flosk

Well-Known Member
Να πω και γω κατι σαν πιο παλιός.. Ο Cvial ειναι μακραν το πιο ενημερωμένο, καταρτισμένο και αντικειμενικό μέλος στο φόρουμ τόσα χρονια. Κάποτε θεωρούσαμε τον γλυκύτατο και πάντα καλοπροαίρετο Τροφεα βετεράνο των μμ και αρκετά σοφό για τα δικά μας δεδομενα, ο N094 είχε επισης αφήσει το δικό του στίγμα αλλα δεν μας πολυαρεσε γιατι καποια στιγμη καταλαβαμε ότι προμοτάρει την κλινική του και όντως έτσι έκανε, ο Stripar πραγματικά μας καράφλιασε με τις λεπτομέρειες και τα νέα δεδομένα που έθεσε στο τραπέζι αλλα οι διαμάχες του με τον Δημήτρη και το πάθος-προκατάληψη υπέρ 2-3 κορυφαίων γιατρών σε συνδυασμό με τις πολύ αυστηρές (όχι αδικαιολόγητα) κριτικές κατα των υπολοίπων γιατρών-κλινικών του στοιχίσαν αρκετούς πόντους και γιαυτο εχει bannaριστει ουκ ολίγες φορες .. Ο Cvial όμως αντιμετωπίζεται με δυσαρεσκεια απο καποια μελη γιατι ενω στην πραγματικότητα ειναι γνώστης και με φοβερές κριτικές ικανότητες ταυτόχρονα παραμένει ενα καινούριο μέλος που ταράζει τα νερά διαρκώς και απροειδοποίητα και αυτό ενδεχομένως κινεί υποψίες ή ενοχλεί..Ας μην αφήνουμε αυτό το γεγονός απο μονο του όμως να προκαλεί υποψίες γιατι δεν ειναι αρκετό σαν ενοχοποιητικό στοιχείο.. Δεν θα ξεχάσω που όταν έγινα εγώ μέλος κατακρίθηκα αφόρητα απο τον τοτε διαχειριστή γιατι πήρα θέση υπέρ κάποιου μέλους που είχε κανει μμ και την ειχα δει με τα μάτια μου και θεώρησα σωστό να το γράψω στο φόρουμ έχοντας μηδέν ποστ αλλα επειδή ένοιωσα την ανάγκη να υπερασπιστώ το συγκεκριμένο μέλος. Αυτό το παιδί είχε κανει την μμ στην H*c με τον Γεωργίου και επειδή είχε κατηγορηθεί για διπλή id εγώ έγραψα απλά πως ο άνθρωπος ήταν υπαρκτό πρόσωπο και πως τον είδα στην κλινική. Θεωρήθηκα και γω ύποπτος τοτε που σιγονταρε εκείνο το μέλος και επειδή μου την είπε ο διαχειριστής αργότερα άνοιξα και γω το δικό μου νήμα και ξεκίνησα να γράφω όλο και περισσότερο. Ειχα νοιώσει όμως πολύ άσχημα που με κατηγορούσαν για κατι επειδη δεν ειχα ελεγχθεί προτού πάρω θέση στο τοτε φλέγον θέμα. Ας μην κάνουμε το ίδιο λάθος.
Ο άνθρωπος εχει να προσφέρει πολλα και εγώ προσωπικά θα τον ήθελα και στην διαχειριστική ομάδα στις μμ αλλα ας αφήσουμε λιγο τον χρόνο να αναδείξει τις προθέσεις του καθενός και ας μην τρωγόμαστε..
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
να κανουμε ενα νηματακι ποιον θελουμε και ποιον οχι ποιος μας την σπαει,ποιον δεν χονευουμε,ποιος σπαει @ρχιδια κτλ.
Θα ειχε ενδιαφερον πιστευω......
 

Stripar

Established Member
Ο άνθρωπος εχει να προσφέρει πολλα και εγώ προσωπικά θα τον ήθελα και στην διαχειριστική ομάδα στις μμ αλλα ας αφήσουμε λιγο τον χρόνο να αναδείξει τις προθέσεις του καθενός και ας μην τρωγόμαστε..
Θα συμφωνήσω και εγώ...έχει να προσφέρει πολλά και μακάρι να του προταθεί και να το αποφασίσει βέβαια να μπει στην ομάδα !

Και μια διευκρίνηση Flosk :
ο Stripar πραγματικά μας καράφλιασε με τις λεπτομέρειες και τα νέα δεδομένα που έθεσε στο τραπέζι αλλα οι διαμάχες του με τον Δημήτρη και το πάθος-προκατάληψη υπέρ 2-3 κορυφαίων γιατρών σε συνδυασμό με τις πολύ αυστηρές (όχι αδικαιολόγητα) κριτικές κατα των υπολοίπων γιατρών-κλινικών του στοιχίσαν αρκετούς πόντους και γιαυτο εχει bannaριστει ουκ ολίγες φορες ..

Έχω ΌΝΤΩΣ μπαναριστεί ούκ ο λίγες φορές...
Όχι όμως για τις τοποθετήσεις μου σε γιατρούς - κλινικές που πιστεύω ότι είναι πάντα αντικειμενικές και τεκμηριωμένες...αλλά καθαρά λόγω του "ακατανόμαστου".
Κρητικός βλέπεις...το αίμα νερό δέν γίνεται !...

Έπειτα ουδέποτε ένιωσα το forum-διαχειριστές να "προστατεύουν" κατά μία έννοια τα μέλη...
αξιόπιστα και μή , νέα ή παλιά...φιλτράρωντας το τί γράφετε κατα περιόδους και λειτουργώντας κατασταλτικά και όχι πυροσβεστικά.

Αφήνουν τον οποιοδήποτε να γράφει το οτιδήποτε με ότι κινδύνους αυτό επιφέρει σε καινούργια ειδικά μέλη , όπου πάνω στην απερισκεψία τους , την αμάθεια τους και την επιπολαιότητά τους , μπορεί να οδηγηθούν σε λάθη μη αναστρέψιμα ειδικά όταν μιλάμε για μτχ.

Βλέπω για παράδειγμα στις τελευταίες σελίδες...
μέλη που απλά μπαίνουν για να δηλώσουν παρουσία ,να γράψουν τα ανούσια σχόλιά τους και να σαχλαμαρίσουν....
να καταλογίζουν και να χαρακτηρίζουν τον Cvial που άν και ορισμένους μήνες στο forum , έχει προσφέρει πολλά περισσότερα από άλλους που είναι χρόνια !!!.

Κάποιοι το απολαμβάνουν ενώ άλλοι απορούν...
 

dimitris50423

Well-Known Member
πολλες φορες εχω ζητησει και εγω να γινουν μετρησεις απο τον cvial στο κεφαλι μου και μετρησα και διαστασεις για να γινει σωστα. και καλα κανει και σχολιαζει στα νηματα οπως σχολιαζουμε ολοι με λιγοτερη η περισσοτερη εμπειρια. δεν γινεται να τα βλεπουμε ολα ροδινα. απλα καποιες φορες υπερβαλει και επισης δεν θεωρω σωστο να μπαινουν ασχετες φωτο σε νημα για παρουσιαση μμ καποιου.
Επισης δεν γινεται να συμφωνουμε ολοι σε ολα. καποιος μπορει να βλεπει τη μμ του με πιο συντηρητικη ματια και με πλανο 2-3 μεταμοσχευσεων και αλλος σαν εμενα να θελει και να μπορει να κανει μια συνεδρια και να παρει οτι καλυτερο μπορει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο άνθρωπος εχει να προσφέρει πολλα και εγώ προσωπικά θα τον ήθελα και στην διαχειριστική ομάδα στις μμ αλλα ας αφήσουμε λιγο τον χρόνο να αναδείξει τις προθέσεις του καθενός και ας μην τρωγόμαστε..

Flosk, έχω ξεκαθαρίσει σε ανύποπτο χρόνο ότι δεν μπήκα εδώ μέσα ούτε για να χτίσω "τηλεοπτικό προφίλ", ούτε για να γίνω μέλος προσωπικού. Γράφω έχοντας ίσως τον λιγότερο ελεύθερο χρόνο από όλους όσους γράφουν εδώ μέσα (και όσοι με ξέρουν καταλαβαίνουν τι εννοώ). Επειδή όμως η τεχνολογία βοηθάει (κινητά και taptalk) και επειδή δεν βλέπω και πολλές λογικές φωνές εδώ μέσα επιμένω και θα επιμένω μονότονα σε κάποια πράγματα μέχρι να κάνω τον κύκλο των μμ μου και μετά θα σας χαιρετήσω. Προφανώς οι "κολλημένοι" και όσοι έχουν παρωπίδες δεν πρόκειται να αλλάξουν, εξάλλου δεν απευθύνομαι σε αυτούς. Επειδή όμως τα γραπτά μένουν, εκείνοι που έχουν διάθεση να το "αναλύσουν" και να πάρουν μια απόφαση με γνώμονα την λογική και πρωτίστως την ασφάλεια, θα εκτιμήσουν και την τεκμηριωμένη, δεύτερη άποψη και σίγουρα η αποφασή τους θα είναι πιό σοφή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
απλα καποιες φορες υπερβαλει και επισης δεν θεωρω σωστο να μπαινουν ασχετες φωτο σε νημα για παρουσιαση μμ καποιου.

σχήμα υπερβολής [hyperbole]
Υφολογικό μέσο που χρησιμοποιείται για να δώσει έμφαση στη σημασία μιας γλωσσικής έκφρασης, π.χ. έχω πάει χιλιάδες φορές στην Αθήνα. Συχνά αποτελεί στοιχείο που συνοδεύει μεταφορικές εκφράσεις και εντείνει την παραστατικότητά τους: τρελάθηκα από την αγωνία μου.

Το "να δώσει λοιπόν pen και στις γραμματείς", δεν είναι υπερβολή είναι σχήμα υπερβολής (αφού όλοι οι νοήμονες καταλαβαίνουν ότι αυτό είναι αδύνατον). Αντί να το δεχθείς σαν σχήμα υπερβολής και να σχολιάσεις το πραγματικό γεγονός των πολλών άγνωστων κοριτσίων που κάνουν εμφυτεύσεις και να εκφράσεις έστω έναν προβληματισμό, όπως κάνουν άλλοι, θεωρείς ότι είναι πιο χρήσιμο να "επιτεθείς" σε μένα. Δεν καταλαβαίνω πως αυτό συνεισφέρει

καποιος μπορει να βλεπει τη μμ του με πιο συντηρητικη ματια και με πλανο 2-3 μεταμοσχευσεων και αλλος σαν εμενα να θελει και να μπορει να κανει μια συνεδρια και να παρει οτι καλυτερο μπορει.

Καμμία αντίρρηση επί τούτου. Δεν είναι όμως αυτό το αντικείμενο της συζήτησης. Αυτό που λέω είναι ότι σε μια κλινική που δεν έχει δώσει (ακόμα) δείγματα η προσέγγιση πρέπει να είναι συντηρητική. Εδώ σε κλινικές του εξωτερικού με εκατοντάδες επιτυχήμενα περιστατικά τα mega session είναι αντικείμενο διαμάχης, και θες να μας πεις ότι στον Β. με 1,5 περιστατικό και με εμφυτεύσεις από άγνωστες κοπέλες τόσο μεγάλου αριθμού graft είναι απλά ένα θέμα οπτικής του πελάτη? Έλεος, μην υποτιμάς την νοημοσύνη μας.
 

dimitris50423

Well-Known Member
ειναι πως το βλεπει ο καθενας cvial. δεν θα βγαλουμε ακρη.. φυσικα και περιεχει ρισκο να βαλει καποιος 4500 γκραφτς με τη μια στο κεφαλι του συμφωνω και στα 2500 παλι εχεις ρισκο σε μικροτερο βαθμο.. εχω δει οτι την εχουν πατησει καποιοι με μμ με πολλα γκραφτς.
δεν ξερω να σου πω τι θα εκανα εγω αν ειχα ολο το κεφαλι πανω αδειο. αν δηλ θα εκανα μια συνεδρια να δω μεσα στον πρωτο χρονο πως θα παει η αν θα το εκανα ολο μαζι.. μπορει να μην εμπαινα καν στη διαδικασια για μμ και να τα ξυριζα.
ισως να ειναι πιο σωστο τμηματικα δεν αντιλεγω αλλα και παλι σου λεω οτι μπορει και να το εκανα ολο μαζι. ειναι στην κριση του καθενος για αυτο λεμε διαβαστε καλα το φορουμ και αποφασιστε πως θα προχωρησετε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δεν ξερω να σου πω τι θα εκανα εγω αν ειχα ολο το κεφαλι πανω αδειο. αν δηλ θα εκανα μια συνεδρια να δω μεσα στον πρωτο χρονο πως θα παει η αν θα το εκανα ολο μαζι..

Η απάντηση είναι απλή και στο λέω εγώ που βλέπω με καλό μάτι τα mega session: Αναλύω την περιπτωσή μου, δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Δυστυχώς όμως πολλοί παρασύρονται και απλά ακολουθούν σαν "πρόβατα" (άλλο σχήμα υπερβολής). Δεν έχω πρόβλημα και με αυτή την προσέγγιση απλά νομίζω ότι όσοι είμαστε εδώ στο φόρουμ είμαστε υπερ της ανάλυσης.
 

pamal

New Member
Καλησπέρα παίδες,

Πλησιάζοντας τους δύο μήνες σας ανεβάζω τις νέες φωτογραφίες. Θερμή παράκληση από εμένα τα σχόλια όσο το δυνατόν εντός θέματος γιατί εως τώρα λίγα ουσιαστικά έχω διαβάσει στο νήμα μου.
 

Συνημμένα

  • IMG_0818.JPG
    IMG_0818.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 792
  • IMG_0805.JPG
    IMG_0805.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 785
  • IMG_0824.JPG
    IMG_0824.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 812
  • IMG_0806.JPG
    IMG_0806.JPG
    2 MB · Προβολές: 759
  • IMG_0805.JPG
    IMG_0805.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 759

piros75

Well-Known Member
στους δύο μήνες τι να σου πούμε... η πιο άχαρη περίοδος αν κρίνω και από εμένα. Αλλά νομίζω ότι δεν θα μπορέσουμε ούτως ή άλλως να σου πούμε πολλά ποτέ, αν δεν αναρτήσεις και μερικές φώτος του "πριν" όσο και αν έψαξα στο νήμα σου δεν τις βρήκα.
 

aeratos28

Just aeratos
θα παρακαλούσα τα παιδιά που έχουν κάνει στον Βεκρη ειδικά,να κάνουν τις ενημερώσεις τους γιατί όπως γνωρίζετε είναι πολύ σημαντικό να δούμε αποτελεσματα της κλινικης εδώ στο φόρουμ,είναι η πιο (καινουρια) κλινική στο site και έχει δώσει ωραία δείγματα.μην χανεστε γιατί δεν είναι σωστό,περιμένουν πολλά παιδιά να δουν και μπορεί να πάρουν θάρρος εφόσον δεν είχαν την οικονομική δυνατότητα να πάνε εξωτερικό όπως προτείνει ένα πολύ μεγάλο μερος των μελών.εδώ ο pamal έχει 5 μήνες να ενημερώσει όπως και άλλα παιδιά από την κλινική..δεν το λέω περίεργα.μην αρχισετε να μου την λέτε.
 
Μπλουζα