P70, fue, 2021 grafts, 13/7/2016

LARIOSO

Active Member
Γεια σου φιλε μου και καλη επιτυχια στο ενχειρημα σου.Η δικη μου αποψη ειναι οτι θα πρεπε να περιμενεις λιγα χρονακια ακομα μιας και εισαι σε μια οριακη ηλικια και απ οτι φενεται εχεις κρατησει μαλλια λογω της μινοξ και οχι "φυσικα"και ισως αραιωσεις και αλλο στο μελλον.Αφου ομως εχεις αποφασισει να προχωρησεις και μιας και πας στην ιδια κλινικη που πηγα και εγω θα σου προτεινα να πας με συγκεκριμενο πλανο δηλαδη με αριθμους ποσα θα μπουνε και σε τι πυκνοτητες και που.Επειτα να ξεκαθαρισεις με ποιον γιατρο-νοσηλευτη θα κανεις την επεμβαση και να μιλησεις μαζι του μερες πριν την μεταμοσχευση για το πλανο που θα εχεις σχεδιασει.Τωρα οσο χρονο εχεις μπροστα σου εκμεταλευσου τον ωστε να διμιουργησεις το πλανο της μεταμοσχευσης (πχ κοιτα το νημα του Cvial)σου ωστε οταν βρεθεις με τον γιατρο να ξερεις ακριβως τι ζητας και μαζι να βγαλετε ουσια.Ειναι καλιτερα να παρουσιασεις το πλανο της μεταμοσχευσης σου και στο φορουμ κατι που εγω και και αρκετα παιδια δεν καναμε.Καλη επιτυχια !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
εσύ δεν λες καμία άποψη,ούτε δέχεσαι ρε φίλε.ότι σου είπαν οι γιατροί λες,τίποτα άλλο απολύτως.οπότε για ποιες απόψεις μιλάς?anyway δική σου δουλειά είναι το τι θα κάνεις
 

P70

Active Member
εσύ δεν λες καμία άποψη,ούτε δέχεσαι ρε φίλε.ότι σου είπαν οι γιατροί λες,τίποτα άλλο απολύτως.οπότε για ποιες απόψεις μιλάς?anyway δική σου δουλειά είναι το τι θα κάνεις

Αν ηξερα ΑΚΡΙΒΩΣ απο μελετες και επειδη το σπουδασα, τι κανει το PRP και πως αποφευγεις στο 100% το shock loss μαλλον θα ανοιγα δικια μου κλινικη για να βγαλω λεφτα. Απο την στιγμη που δεν ξερω, εκανα μια επιλογη, και ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ την εμπιστευομαι. Εσυ λες να ξερουν οτι γραφω εδω, οτι τους παρακολουθει τοσος κοσμος και θα πανε να μου κανουν πυκνοτητα 70 grafts στη Β ζωνη; Τι αποψη να πω λοιπον; Το νημα το ανοιξα Α) για να δει ο ενδιαφερομενος κοσμος την εικονα μου και το αποτελεσμα και Β) για ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΑ σχολια. (οχι τυπου, πω ρε φιλε με το prp παπατζες και θα παθεις σοκ λος και θα χασεις ολο το μαλλι. Αν τους θεωρουσα παπατζηδες, δεν θα πηγαινα εκει.)
 

aeratos28

Just aeratos
εγώ δεν σου είπα ότι θα πάθεις shock loss..ειδες να γραφω οτι σιγουρα θα γινει?γιατι θα με τρελανεις τωρα,μιλησα για σιγουρο shock loss?μην είσαστε περίεργοι όλοι ρε .!βρες μου το μήνυμα που σου είπα για σίγουρο shock loss και οτι τους ειπα αυτους εκει παπατζηδες..ποτε τα ειπα ολα αυτα??οτι θες γραφεις???είσαι τόσα χρόνια μέλος και δεν ξέρεις τι σου γίνεται.μόνο αν σου βάλουν 70 grafts στη β ζώνη παίζει να γίνει ζημιά?αν βάλουν 20 δηλαδή είναι οκ?τι να σου πω ρε φίλε! ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ,το ότι είναι επικίνδυνο να παθεις ζημιά και ότι το prp δεν πρόσφερε σε κανένα παιδί ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα..αν εσυ θεωρεις εποικοδομητικά να ακούς μόνο μπράβο ,θα γίνεις τουμπανο κτλ οκ πες το,να στα πουν όσοι θέλουν να τα πουν ..πες το του akishellas αν δεν κάνω λάθος να σου πει και αυτός τη γνώμη του..κάνε ότι θες και λάθος μου που ασχολήθηκα να πω την οποιαδήποτε κουβέντα κιολας
 

P70

Active Member
Εποικοδομητικο....
είσαι επίφοβος λόγο του ότι έχεις αρκετό μαλλί εκεί και hairline και β ζώνη..

το crown δεν είναι καθαρή περιοχή δημητρη,έχει κάποια μαλλιά και ειδικά β ζώνη και hairline υπάρχει (πολύ) μαλλί.εγώ επιμενω είναι πολύ επίφοβο το θέμα σου..μην το παίρνετε χαλαρά.και εγώ καλά θέλω να πάει προς θεού.άλλα να ακούσει και ο άνθρωπος ότι είναι 50-50 για shock loss..προσοχή αδερφέ

δημητρη το αν θα μπουν λίγα ή πολλά δεν λέει απολύτως τίποτα.από τη στιγμή που θα τρυπήσουν,τι 500 grafts μπουν,τι 1500 είναι το ίδιο πράγμα..όσο για πίσω αυτές τις αδύναμες τριχουλες νομίζω ότι θα πρέπει δυστυχώς να τις ξεχάσει..οπότε μην τις υπολογίζει ο φιλος
 

aeratos28

Just aeratos
ειδες ότι ειπα οτι εισαι επιφοβος αρκετα,50-50 για shock loss,λόγο αρκετού μαλλιού που έχεις.ότι έχεις κάποια μαλλιά πίσω πολύ αδύναμα,λεπτές τριχουλες που είναι έτοιμες να αποχωρήσουν και αυτές,μετά τη μεταμόσχευση ειδικα παίζει να φύγουν ακόμα πιο γρηγορα και απάντησα στον δημητρη ότι δεν παίζει ρόλο αν βάλεις 500 η 1500 grafts σε ένα σημείο για να γίνει ζημιά,shock loss δηλαδή..και οτι το prp δεν προσφερει απολυτως τιποτα.είδες να λέω κάτι που δεν είναι σωστό? να λέω παπατζες τους advance hair clinics?γιατί αυτά έγραψε ότι είπα και δεν τα βλέπω πουθενά.anyway στο είπα και πιο πριν,δικό σου θέμα είναι και κακώς που είπα την γνώμη μου..αν δεν βλέπεις εποικοδομητικά κουβέντες που είναι πραγματικότητα ,δικό σου θέμα..πραγματικά θα πω ότι καλύτερο να πάρεις,το εύχομαι man αλήθεια..και μην το πάρεις ότι το λέω κάπως ειρωνικά γιατί πέφτεις έξω..αλήθεια ότι καλύτερο εύχομαι.καλή συνεχεια
Εποικοδομητικο....
 

P70

Active Member
Μιλησα με την κλινικη σημερα. Ο γιατρος δεν εχει οριστει ακομα, μιας και μεσολαβει μισος μηνας ακομα. Αυτο που ενημερωθηκα, ειναι οτι το πρωι της επεμβασης, θα μιλησω με τον ιδιο τον Βεκρη για σχεδιασμο, νουμερα (αφου δει συνολικα ξυρισμενο το κεφαλι, μηπως ανεβουμε πανω απ τα 2000) και πλανο, σε οτι αφορα μελλοντικη διορθωτικη επεμβαση.
 

P70

Active Member
Χτες κουρευτηκα (ποτε δεν εχω κουρευτει τοσο κοντα στη ζωη μου) για να μην σκασει αποτομα στους γυρω μου, η εικονα μετα την επεμβαση. Τελικα πιστευω οτι με μακρυτερο μαλλι, καμουφλαρεται η κατασταση, υπάρχουν ορατοτατα κενα στη ζωνη β. Οι 3 φωτο με εντονο φωτισμο, η 4η με φωτισμο κανονικο, φρεσκολουσμενος. Η δοτρια μου φαινεται πολλα υποσχόμενη και για μελλοντικα νομιζω.
 

Συνημμένα

  • 20160630_014233_HDR-1.jpg
    20160630_014233_HDR-1.jpg
    727.8 KB · Προβολές: 640
  • 20160629_232308_HDR-1.jpg
    20160629_232308_HDR-1.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 646
  • 20160630_014323_HDR-1.jpg
    20160630_014323_HDR-1.jpg
    751.5 KB · Προβολές: 626
  • 20160630_014406_HDR-1.jpg
    20160630_014406_HDR-1.jpg
    760.1 KB · Προβολές: 619
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
P70 αυτο το νοημα εχει το ολικο κουρεμα και καλα εκανες που θα τα κουρεψεις. Δινεις στο γιατρο καθαρη εικονα που πρεπει να μπει. Τα 2500 αν χρειαστεις τοσα μπορουν να τα βγαλουν σε μια συνεδρια απο οτι εχουμε δει. Η δοτρια ειναι καλουτσικη σε πυκνοτητα αλλα απο τις φωτο φαινεται οτι εχει και πλατος καλο. Δεν εχεις δηλ κανενα μικρο κεφαλι.
 
  • Like
Reactions: P70

piros75

Well-Known Member
Μιλησα με την κλινικη σημερα. Ο γιατρος δεν εχει οριστει ακομα, μιας και μεσολαβει μισος μηνας ακομα. Αυτο που ενημερωθηκα, ειναι οτι το πρωι της επεμβασης, θα μιλησω με τον ιδιο τον Βεκρη για σχεδιασμο, νουμερα (αφου δει συνολικα ξυρισμενο το κεφαλι, μηπως ανεβουμε πανω απ τα 2000) και πλανο, σε οτι αφορα μελλοντικη διορθωτικη επεμβαση.

Το γιατρός κάνε το νοσηλεύτρια για να είσαι μέσα, αφού ο μόνος γιατρός που υπάρχει στην εν λόγω κλινική είναι ο Βεκρής, όλες οι μορφονιές είναι νοσηλεύριες (δεν σημαίνει και τίποτα, απλά να είμαστε ακριβείς στους τίτλους που δίνουμε). Κατά τα άλλα σου εύχομαι ότι καλύτερο και ελπίζω να μείνεις ευχαριστημένος και είσαι χαρούμενος.
 

P70

Active Member
Κάνω μια μικρη ενημερωση ενω παραδειγματιζομαι απο το νημα του Ακη, ενω είμαστε μια βδομαδα πριν μπω.
Καθησα και διαβασα πολυ για το shock loss για να ειμαι πιο ενημερωμενος και ειδα οτι ακομα και πολυ μεγαλες κλινικες σε Αμερικη, Καναδα και ολο τον κοσμο, λενε οτι ειναι φυσιολογικο σαν αντιδραση του κεφαλιου στην μ.μ. με επικρατεστεραο σεναριο να επανελθουν οι τριχες. (ειδικα στην δοτρια ειναι σχεδον 100% οτι θα επανελθουν).
Ομως, επειδη ξερω οτι μπαινω για επεμβαση ενω ακομα εχω αρκετο μαλλι στο κεφαλι μου και την τριχοπτωση να συνεχιζει, με σκοπο να φτιαξω crown και hairline για να μην κανει καραμπαμ μετα με μια επεμβαση τυπου 4000 grafts, αποφασισα ενω υπαρχει μικρη αραιωση στη ζωνη Β να μην επιτρεψω την παρεμβαση εκει.
Εξηγουμαι: δεν ειναι οτι θα με χαλαγε να κλεισω καποια μικρα κενα που υπαρχουν, ομως ως χρηστης μινοξ 7 χρονια θεωρω μαλακια να χασω τριχες που με τοσο κοπο συντηρω τοσα χρονια, πηγαινοντας για τα πολλα...και κινδυνευοντας να χασω και τα λιγα.
Οποτε το πλανο που θα προτεινω ειναι, μονο crown και hairline με προοπτικη καποια χρονια μετα (1 ή 2 ή 5 χρονια, δεν ξερω, κανεις δεν γινεται να ξερει εξαλλου)
να παμε ζωνη Β η οποια πιθανον να εχει αριαωσει, ωστε να εχουν και αυτοι ανετο πεδιο να δουλεψουν (με την προυποθεση οτι μεινω ικανοποιημενος απο την πρωτη μ.μ. φυσικα).
Γνωμες;
 

dimitris50423

Well-Known Member
Και εγω συμφωνω. Εχεις δουλεια που πρεπει να γινει hairline και κορυφη. Ας επικεντρωθουν εκει. Καλη επιτυχια.
 

P70

Active Member
Παιδες για να μην νομιζετε οτι την εκανα με ελαφρα, η επεμβαση εγινε κανονικα την ημερομηνια που εγραψα. Αποφασισα για προσωπικους λογους να ανεβασω τις φωτο μετα το τελικο αποτελεσμα. Οποτε θα αργησουν οι φωτο, αλλα θα υπαρξει το feedback απ τη μερια μου.
Ευχαριστω!
 
Μπλουζα