neogenic

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Διαβάζω την τελευταία εβδομάδα σε ξένα φόρουμ ότι αφορά το συγκεκριμένο προϊόν.

Πάνω κάτω απ΄οτι είδα, μόνο ένα 10% έχει αναφέρει καλά αποτελέσματα. Αυτά τα αποτελέσματα βέβαια, αφορούν στο σύνολο πάχυνση της τρίχας κυρίως.

Πέρα από τα αντιανδρογόνα, ο μόνος τρόπος να καταφέρουμε κάτι με το μαλλί, είναι με το να ξεγελάμε τον ίδιο τον οργανισμό. Νομίζω ότι αυτό ακριβώς κάνει το εν λόγω προϊόν και εφόσον σε μερικούς καταφέρνει να δώσει λίγο πάχος στην τρίχα, πρέπει να το κάνει και καλά. Το για πόσο βέβαια, άγνωστο.

Για το υπόλοιπο 90%, υπάρχουν πολλά ερωτηματικά, όπως πχ τι nw είναι ο καθένας. Πχ σίγουρα πολλοί nw6 το δοκίμασαν και το έβγαλαν φόλα.

Τέσπα, κρατώντας μικρό καλάθι, σκέφτομαι να το βάλω στο πρόγραμμα να το δοκιμάσω μιας και τον τελευταίο καιρό βάζω μόνο έλαια που και που.
Μάλλον όμως θα το πάω προς μέσα Ιουλίου λόγω διακοπών όπου δεν θα είμαι συνεπής.
Η τιμή του όντως είναι εξωφρενική, αλλά είδα ότι με 3ml έχουν αποτελέσματα, οπότε θα βγάζει ένα 2μηνο. Δηλαδή 40 ευρώ ο μήνας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
GOMI είπε:
Διαβάζω την τελευταία εβδομάδα σε ξένα φόρουμ ότι αφορά το συγκεκριμένο προϊόν.

Πάνω κάτω απ΄οτι είδα, μόνο ένα 10% έχει αναφέρει καλά αποτελέσματα. Αυτά τα αποτελέσματα βέβαια, αφορούν στο σύνολο πάχυνση της τρίχας κυρίως.

Πέρα από τα αντιανδρογόνα, ο μόνος τρόπος να καταφέρουμε κάτι με το μαλλί, είναι με το να ξεγελάμε τον ίδιο τον οργανισμό. Νομίζω ότι αυτό ακριβώς κάνει το εν λόγω προϊόν και εφόσον σε μερικούς καταφέρνει να δώσει λίγο πάχος στην τρίχα, πρέπει να το κάνει και καλά. Το για πόσο βέβαια, άγνωστο.

Για το υπόλοιπο 90%, υπάρχουν πολλά ερωτηματικά, όπως πχ τι nw είναι ο καθένας. Πχ σίγουρα πολλοί nw6 το δοκίμασαν και το έβγαλαν φόλα.

Τέσπα, κρατώντας μικρό καλάθι, σκέφτομαι να το βάλω στο πρόγραμμα να το δοκιμάσω μιας και τον τελευταίο καιρό βάζω μόνο έλαια που και που.
Μάλλον όμως θα το πάω προς μέσα Ιουλίου λόγω διακοπών όπου δεν θα είμαι συνεπής.
Η τιμή του όντως είναι εξωφρενική, αλλά είδα ότι με 3ml έχουν αποτελέσματα, οπότε θα βγάζει ένα 2μηνο. Δηλαδή 40 ευρώ ο μήνας.

μηπως αυτο το 10% ειναι τα παιδια του εργοστασιου γιατι αν εκανε δουλεια τουλαχιστον το 30% επρεπε να ειχε αποτελεσματα
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κοίτα, πέτυχα και κάποια ύποπτα ποστ, με λογαριασμούς που ανοίχτηκαν μόνο για να ποστάρουν στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά υπήρξαν και κάποια μέλη παλιά, όπου όμως δεν χρησιμοποιούν μόνο αυτό, πχ μινοξ+ru, αλλά τα αποτελέσματα στην ποιότητα της τρίχας, απ ότι λένε τα είδαν με το neogenic.

Εξάλλου σε ένα άλλο θέμα, είχαμε μια διαφωνία σχετικά με την υποξία, η οποία έχει μια βάση και αν αυτό όντως κάνει ότι αναφέρει, άσχετα από το μαλλί, τότε ίσως αξίζει να δοκιμαστεί, περισσότερο για να μας φύγει η ιδέα. Αν μέχρι μέσα Ιουλίου δεν βρω κάτι άλλο πιο αξιόλογο, μάλλον θα το δοκιμάσω. 40 ευρώ το μήνα τα έδινα μόνο για να πειραματιστώ με άλλα πράγματα, αλλά δεν βρήκα τίποτα άλλο που να έχει επίδραση σε τοπική υποξία.
Περισσότερο με απασχολεί το να μην τα κάνει χειρότερα και όχι το να μην αποδώσει.
 

pithikas

Well-Known Member
GOMI είπε:
Διαβάζω την τελευταία εβδομάδα σε ξένα φόρουμ ότι αφορά το συγκεκριμένο προϊόν.

Πάνω κάτω απ΄οτι είδα, μόνο ένα 10% έχει αναφέρει καλά αποτελέσματα. Αυτά τα αποτελέσματα βέβαια, αφορούν στο σύνολο πάχυνση της τρίχας κυρίως.

Πέρα από τα αντιανδρογόνα, ο μόνος τρόπος να καταφέρουμε κάτι με το μαλλί, είναι με το να ξεγελάμε τον ίδιο τον οργανισμό. Νομίζω ότι αυτό ακριβώς κάνει το εν λόγω προϊόν και εφόσον σε μερικούς καταφέρνει να δώσει λίγο πάχος στην τρίχα, πρέπει να το κάνει και καλά. Το για πόσο βέβαια, άγνωστο.

Για το υπόλοιπο 90%, υπάρχουν πολλά ερωτηματικά, όπως πχ τι nw είναι ο καθένας. Πχ σίγουρα πολλοί nw6 το δοκίμασαν και το έβγαλαν φόλα.

Τέσπα, κρατώντας μικρό καλάθι, σκέφτομαι να το βάλω στο πρόγραμμα να το δοκιμάσω μιας και τον τελευταίο καιρό βάζω μόνο έλαια που και που.
Μάλλον όμως θα το πάω προς μέσα Ιουλίου λόγω διακοπών όπου δεν θα είμαι συνεπής.
Η τιμή του όντως είναι εξωφρενική, αλλά είδα ότι με 3ml έχουν αποτελέσματα, οπότε θα βγάζει ένα 2μηνο. Δηλαδή 40 ευρώ ο μήνας.
Εγω που το χρησιμοποιησα εξι μηνες τον πρωτο μηνα ειδα κατι μεταξυ απο χνουδακια και τριχες στους κροταφους που αργοτερα εξαφανιστηκαν. Γενικα δε μου προσφερε τιποτα ουτε παχυνση αν και τωρα το δοκιμαζω εχοντας ριξει μεσα στη 60αρα μινοξιδιλη 6μλ απο αυτο μηπως και μου προσφερει τιποτα συνδυαστικα αν και δεν το νομιζω.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε pithikas, τι nw κυμαίνεσαι και πόσα ml έβαζες την ημέρα?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
pithikas είπε:
GOMI είπε:
Φίλε pithikas, τι nw κυμαίνεσαι και πόσα ml έβαζες την ημέρα?

2.5 ειμαι, εβαζα 2 ml την ημερα.

thx. Πάντως σε γενικές γραμμές φαίνεται να είναι δοσοεξαρτώμενο. Όσο περισσότερο δηλαδή, τόσο καλύτερα με peak τα 6ml. Συνήθως τα περισσότερα review παίζαν από 3 και πάνω. Ίσως είναι λεπτομέρειες φυσικά αλλά αν το δοκιμάσω θα ξεκινήσω από 3ml
 

pithikas

Well-Known Member
GOMI είπε:
pithikas είπε:
GOMI είπε:
Φίλε pithikas, τι nw κυμαίνεσαι και πόσα ml έβαζες την ημέρα?

2.5 ειμαι, εβαζα 2 ml την ημερα.

thx. Πάντως σε γενικές γραμμές φαίνεται να είναι δοσοεξαρτώμενο. Όσο περισσότερο δηλαδή, τόσο καλύτερα με peak τα 6ml. Συνήθως τα περισσότερα review παίζαν από 3 και πάνω. Ίσως είναι λεπτομέρειες φυσικά αλλά αν το δοκιμάσω θα ξεκινήσω από 3ml
Αν τα θετικα σχολια τα διαβασες στο hairlosshelp με μια γρηγορη ματια φαινεται οτι τα εχουν τσεπωσει οι διαχειριστες του σαιτ απο την λορεαλ, αφου το προωθουν ασυστολα.
 

cradle007

New Member
Για εμένα δεν έκανε τίποτα. Πεταμένα λεφτά και χαμένος χρόνος. Δες εδώ:

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9145.html

Πάντως είχα πάρει 2 κουτιά. Πες μου αν θες να σου στείλω τους 2 κωδικούς για να πάρεις τα λεφτά που δίνει ως επιστροφή η εταιρία (στα τρία κουτιά σου επιστρέφουν κάποια λεφτά)
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
cradle007 είπε:
Για εμένα δεν έκανε τίποτα. Πεταμένα λεφτά και χαμένος χρόνος. Δες εδώ:

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9145.html

Πάντως είχα πάρει 2 κουτιά. Πες μου αν θες να σου στείλω τους 2 κωδικούς για να πάρεις τα λεφτά που δίνει ως επιστροφή η εταιρία (στα τρία κουτιά σου επιστρέφουν κάποια λεφτά)

thx cradle, αν το δοκιμάσω θα σου στείλω για τους κωδικούς (αν και με τόσες αρνητικές αναφορές το βλέπω δύσκολο να το πάρω)


pithikas είπε:
GOMI είπε:
pithikas είπε:
GOMI είπε:
Φίλε pithikas, τι nw κυμαίνεσαι και πόσα ml έβαζες την ημέρα?

2.5 ειμαι, εβαζα 2 ml την ημερα.

thx. Πάντως σε γενικές γραμμές φαίνεται να είναι δοσοεξαρτώμενο. Όσο περισσότερο δηλαδή, τόσο καλύτερα με peak τα 6ml. Συνήθως τα περισσότερα review παίζαν από 3 και πάνω. Ίσως είναι λεπτομέρειες φυσικά αλλά αν το δοκιμάσω θα ξεκινήσω από 3ml
Αν τα θετικα σχολια τα διαβασες στο hairlosshelp με μια γρηγορη ματια φαινεται οτι τα εχουν τσεπωσει οι διαχειριστες του σαιτ απο την λορεαλ, αφου το προωθουν ασυστολα.

Ναι τα περισσότερα εκεί ήταν
 

Nikos078

New Member
Καλησπέρα σας,

Τελικά τώρα που καταλάγιασε η διαφήμιση και ο ντόρος, το neogenic τι λέει? Έχει αποτελέσματα? Βγήκε σε προσφορά 28+14 αμπούλες (www.pharm24.gr/vichy-c-277_410/vichy-dercos-neogenic-limited-edition-2814-monodoses-trimhnh-agwgh-kata-ths-trixoptwshs-28-14-ampoyles-p-9248.html), οπότε λογικά με 2 συσκευασίες βγάζεις 3 μήνες, και λέω να κάνω την επένδυση.... αξίζει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

scubas

Member
Στους 2,5 μήνες εμένα μου εχει κάνει κάτι μετά το πέρας της θεραπείας να δούμε όμως(γιατι τωρα είναι και η εποχιακή)! Αλλα περισσότερο ευχαριστημένος είμαι από το σαμπουάν του αυτό σίγουρα αξίζει! Άφηνα ταυτόχρονα και το μαλλί να μεγαλώσει όποτε δν βάζω φωτό γιατι θα φανεί ότι έκανε πολύ περισσότερα από ότι κάνει στην πραγματικότητα(θα είναι σαν τις διαφημήσεις fake)
 

guru_gr

Member
Καλησπερα, ειμαι και εγω περιεργος να μαθω αν καποιος που το χρησιμοποίησε ειχε αποτελέσματα και αν κράτησαν;
 

scubas

Member
Αποτελεσματα θεραπείας!καλά οχι θεαματικά! Το προβλημα είναι οτι δέν σταματάει την τριχόπτωση αλλα σου βγαζει καποιες νέες τρίχες όντως. Καπου στον μήνα κάνει κοιλιά και μετά ξαναανεβαίνει. Αν κατάφερνε να σταματίσει ταυτόχρονα την τριχόπτωση το αποτέλεσμα θα ήταν θεαματικό.Μιάς και τουμπανιάζει την τρίχα σε πάχος.Τωρα εγω στα καπάκια συνεχίζω με cg210 που μεσα σε 4 μέρες μου εκοψε την τριχόπτωση μαχαίρι!Αλλα διστυχώς μετα το τελος της θεραπείας με το neogenic η τρίχα ξαναλέπτινε.
Μάλλον θα ήταν καλύτερα να τα συνδύαζα και τα δύο μαζί αλλα το φοβήθηκα.(το συνδύασα όμως με δαφνέλαιο και παρατήρησα βελτίωση αποτελέσματος καπου εκεί που κρέμασε)
 

guru_gr

Member
Αποτελεσματα θεραπείας!καλά οχι θεαματικά! Το προβλημα είναι οτι δέν σταματάει την τριχόπτωση αλλα σου βγαζει καποιες νέες τρίχες όντως. Καπου στον μήνα κάνει κοιλιά και μετά ξαναανεβαίνει. Αν κατάφερνε να σταματίσει ταυτόχρονα την τριχόπτωση το αποτέλεσμα θα ήταν θεαματικό.Μιάς και τουμπανιάζει την τρίχα σε πάχος.Τωρα εγω στα καπάκια συνεχίζω με cg210 που μεσα σε 4 μέρες μου εκοψε την τριχόπτωση μαχαίρι!Αλλα διστυχώς μετα το τελος της θεραπείας με το neogenic η τρίχα ξαναλέπτινε.
Μάλλον θα ήταν καλύτερα να τα συνδύαζα και τα δύο μαζί αλλα το φοβήθηκα.(το συνδύασα όμως με δαφνέλαιο και παρατήρησα βελτίωση αποτελέσματος καπου εκεί που κρέμασε)

Το cg210 μου εχει κοψει και εμενα την τιχοπτωση μαχαιρι, ομως τωρα θελω κατι για regrowth ....πως θα μαθουμε αν μπορεις να βαζεις και τα 2 προιοντα ταυτοχρονα ή εστω με 1,2 ωρες διαφορα!;
το δαφνέλαιο υποθετω ειναι λαδερο προϊόν, σωστα;
 

scubas

Member
Το cg210 μου εχει κοψει και εμενα την τιχοπτωση μαχαιρι, ομως τωρα θελω κατι για regrowth ....πως θα μαθουμε αν μπορεις να βαζεις και τα 2 προιοντα ταυτοχρονα ή εστω με 1,2 ωρες διαφορα!;
το δαφνέλαιο υποθετω ειναι λαδερο προϊόν, σωστα;
Ναί είναι λάδερό αλλα με το λούσιμο φεύγει τελείως! βάζω μέρα παρα μέρα για 2 ώρες (εδώ και 3 εβδομάδες) και μετά λούζομαι. Το λάδι το βάζω μεσημέρι και το cg210 πρωί βράδι (γιατί δουλεύω σπαστό ) Εχω μικρο regrowth αλλα δέν ξέρω αν είναι απο το συνδιασμό neogenic με το δαφνέλαιο η απο ένα απο τα δύο (Στο δαφνέλαιο μου εχω προσθέσει κανελα κακαο δενδρολίβανο και 3 χάπια saw palmetto)Κλείνοντας τις ημέρες που βάζω το λάδι χάνω περισσοτερες τρίχες γιατι κολάει αυτο το πράγμα αλλα την επόμενη πολύ λιγότερες οπότε εξισορροπείται το πράγμα. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι απο τις πιο μακριές τρίχες στην κορυφή δέν πεύτει ούτεμία που λέει ο λόγος (αυτές που έχουν αρεώσει) αλλα πεφτουν οι μεσαίου μήκους. Δέν μπορώ να καταλαβω απο που είναι αυτές ακριβώς κυρίως και οι κοντές απο το πλάι.
 

scubas

Member
Να ενημερώσω οτι το μαλλί απο την αρχη μεχρι το τέλος της θεραπείας δέν έχει κουρευτεί πάνω οπότε είναι ψιλοπαραπλανητικές οι φωτογραφίες! Αυτή ήταν η θεραπεία με το Neogenic. Επίσης η λάμπα ειναι πάνω απο το κεφάλι ωστε να φανεί σα να ήμουν στον ήλιο
 

Συνημμένα

  • 10-7.JPG
    10-7.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 120
  • 10-7p.JPG
    10-7p.JPG
    2 MB · Προβολές: 113
  • 25-9 m.JPG
    25-9 m.JPG
    631.9 KB · Προβολές: 113
  • 25-9p.JPG
    25-9p.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 116

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
http://www.iatrikanea.gr/2014/6655/

Πάντως το αναφέρουν και γιατροί το συγκεκριμένο προϊόν σκέφτομαι αν το δοκιμάσω αλλα πολύ ακριβό.. κανενας άλλος που το δοκίμασε?? GOMI εσύ το πήρες τελικά?

Ως ουσία ναι, αλλά όχι το neogenic. Πήρα το serioxyl denser hair. Καλύτερα συστατικά και πολύ φθηνότερο.

http://www.hairlossgr.com/threads/wounding-dermapen-τοπικά-και-συμπληρώματα.10640/
 
Μπλουζα