Mikegad, fue, μπίρου 2415 grafts, 10-11/11/2016

mikegad

Well-Known Member
Δημήτρη μινόξ βάζω σε μια επιφάνεια νόργουντ 6.
Τρίχα όπως το λες....έχω παντού μπόλικη εκτός από το κεφάλι.
Έτσι όπως πάει θα φυτρώσουν και στις πατούσες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω παντως με τη χρηση μινοξιδιλης απο μια τριχουλα στο καθε αυτι την πεταξα. Τις κοβω οταν μεγαλωνουν λιγο. Μια απο τις παρενεργειες της μινοξ αλλα τι να κανουμε. Αλλα θεματα δεν εχω με μια φορα τη μερα αφρο regain και οχι με συνεπεια.
 

mikegad

Well-Known Member
Νόμιζα πως την είχες σταματήσει την μινόξ

Εγώ αμέσως μόλις την ξεκίνησα πέταξα μικρά σπυράκια στο κούτελο (και προσέχω πάντα να μην στάξει) και εμφάνισα ξηροδερμία (όχι στα μμ αλλά πιο πίσω).
Πλέον έχουν περιοριστεί αρκετά και τα 2 φαινόμενα (και ελπίζω να εξαφανιστούν με τον καιρό) ,αλλά αν έβαζα κανονικά θα την είχα ακούσει σίγουρα
 

dimitris50423

Well-Known Member
Την ειχα κοψει για αρκετο διαστημα κοντα 4 μηνες. Εβλεπα τα πιο πισω λιγο αδυναμα και ειπα να βαζω 1 τη μερα αφρο regain μισο καπακι για συντηρηση. Την τριχα στο αυτι την πεταξα καπου στο 6μηνο μεχρι τοτε εβαζα 2 τη μερα μινοξ.
Οσοι βαζουν το βραδυ πρεπει να προσεχουν να μην πασαλειφεται στο προσωπο.
Ξηροδερμια πολλοι εχουν με τη λοσιον. Αν γινει πιο εντονη γυρισε το σε αφρο και θα ηρεμησεις.
 

tasos33

Well-Known Member
Θα πεταξεις κ αλλες δυστυχώς,εγώ τις βγάζω με τσιμπιδακι φρυδιων
Την ειχα κοψει για αρκετο διαστημα κοντα 4 μηνες. Εβλεπα τα πιο πισω λιγο αδυναμα και ειπα να βαζω 1 τη μερα αφρο regain μισο καπακι για συντηρηση. Την τριχα στο αυτι την πεταξα καπου στο 6μηνο μεχρι τοτε εβαζα 2 τη μερα μινοξ.
Οσοι βαζουν το βραδυ πρεπει να προσεχουν να μην πασαλειφεται στο προσωπο.
Ξηροδερμια πολλοι εχουν με τη λοσιον. Αν γινει πιο εντονη γυρισε το σε αφρο και θα ηρεμησεις.
 

naruto

Well-Known Member
lol
εγω εχω βγαλει μια στο κεντρο της μυτης ακριβως.Κ ειναι κ πολυ χοντρη κ δυνατη παναθεμα.
Βεβαια για επανεκφυση στους βασανισμενους κροταφους ουτε λογος.Αυτοι δεν την ακουνε με τιποτα.
Δημητρη ποσο καιρο σου κραταει ο αφρος με μια φορα την ημερα?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οντως ειναι χοντρες οι τριχες που εχω στα αυτια. Τις τραβηξα καποιες φορες με τσιμπιδακι. Σχετικα ευκολα εφυγαν.
Αρα ειναι συνηθισμενο και σκεφτομουν οτι μονο εγω ειμαι.
Ο αφρος πρεπει να μου κραταει 2,5 μηνες με 1 τη μερα.
Λεω να παρω απο ιντερνετ και ακομη δεν πηρα. Minoxidildirect.com παιρνουμε η απο αλλου. Ξεφυγαμε κ απο το θεμα. Πρεπει να παρω να εχω στα φαρμακεια ειναι φωτια η τιμη.
 

mikegad

Well-Known Member
Εγώ απ το ebay είχα πάρει την μινόξ και είχε βγει πάμφθηνη.
35-40 ευρώ νομίζω τα έξι μπουκαλάκια.Και ο αφρός θυμάμαι είχε τεράστια διαφορά σε σχέση με Ελλάδα.

Το πρόβλημα είναι πως με το τσεκούρωμα που πέφτει σε πολλούς απ το τελωνείο το τελευταίο 2μηνο είναι ρίσκο
 

mikegad

Well-Known Member
Στους δυόμιση μήνες.
Τραβηγμένες μέρα αυτή την φορά ,στην ταράτσα (αλλά με συννεφιά)

Το μαλλί το κούρεψα λίγες μέρες μετά το update των 2 μηνών στο 1 εκατοστό
 

Συνημμένα

  • 2 month and a half 1.jpg
    2 month and a half 1.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 658
  • 2 month and a half 2.JPG
    2 month and a half 2.JPG
    2 MB · Προβολές: 779
  • 2 month and a half 3.JPG
    2 month and a half 3.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 758
  • 2 month and a half 4.JPG
    2 month and a half 4.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 592
  • 2 month and a half 5.JPG
    2 month and a half 5.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 562

mikegad

Well-Known Member
Στους 3 μήνες
Αν προλάβω θα βγάλω και μετά έξω 1-2 φώτο με το φως της μέρας.
 

Συνημμένα

  • 3 months 1.JPG
    3 months 1.JPG
    2 MB · Προβολές: 633
  • 3 months 2.JPG
    3 months 2.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 629
  • 3 months 3.JPG
    3 months 3.JPG
    2 MB · Προβολές: 615
  • 3 months 4.JPG
    3 months 4.JPG
    2 MB · Προβολές: 597
  • 3 months 5.JPG
    3 months 5.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 463

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Κρατησες μοσχευματα Mike, μια χαρα. Τα δυσκολα περασαν, απο δω και περα ξεκινανε τα καλα!
Καλη συνεχεια!

Φωτο σε εξωτερικο φωτισμό, δεν εχουν και ιδιαιτερο νημα τον 3ο μηνα, μην ασχοληθεις.
 

mikegad

Well-Known Member
Κρατησες μοσχευματα Mike, μια χαρα. Τα δυσκολα περασαν, απο δω και περα ξεκινανε τα καλα!
Καλη συνεχεια!

Φωτο σε εξωτερικο φωτισμό, δεν εχουν και ιδιαιτερο νημα τον 3ο μηνα, μην ασχοληθεις.

Δεν κράτησα και πολλά P70.Είχα λίγο μαμά μαλλί στο τσουλούφι και γιαυτό φαίνεται λίγο πιο πυκνό εκεί.
Για να δεις τι πραγματικά έμεινε πρέπει να δεις προς κροτάφους μεριά που δεν είχα δείγμα τρίχας.

Φώτο σε εξωτερικό φωτισμό θα βγάλω γιατί ζουμάρω καλύτερα με τέτοιο φως και θέλω να δω αν βγαίνει τίποτα προς τα πίσω.Δεν βλέπω τίποτα σοβαρό να κινείται και έχω ξενερώσει.
Τώρα αν δεν βαρεθώ θα βάλω και 1-2 εδω.
 

mikegad

Well-Known Member
Καλησπέρα Mike. Σε αυτή τη φάση δεν μπορεις να τα κοντύνεις με μηχανή?
Υπομονη θα πω και γω...και ότι καλυτερο

Θα πάρω πάλι από βδομάδα λογικά στο 1 εκατοστό όπως και τον προηγούμενο μήνα.
Τώρα πρέπει να χουν μήκος 2cm περίπου.
 

mikegad

Well-Known Member
Περιμενε κανα 15ημερο ακομη και θα δεις να σκανε.Υπομονη.
Μακάρι ρε john γιατί έχω ξενερώσει κάπως.
Από τις 20-30 μέρες δεν έχω δει σοβαρές αλλαγές αφού είχα αδειάσει και περίμενα πως στο 3μηνο θα είχαν αρχίσει να σκάνε...αλλά δεν
 

dimitris50423

Well-Known Member
Mike υπομονη. Εχεις τους μηνες φυτρωσης μπροστα σου. 4ο 5ο και 6ο μηνα αν τραβας φωτο αν 10 μερες θα βλεπεις διαφορες. Συνεχισε 2 τη μερα μινοξιδιλη και ολα θα πανε καλα. Τωρα μπηκες στον 4ο μηνα και θα αρχισουν να βγαινουν
 

tasos33

Well-Known Member
Αμα ζουμαρεις σύο τέρμα θα δεις οτι έχουν αρχίσει να βγαίνουν πολλά αλλά με το μάτι δεν είναι ορατά,δεν υπάρχει λογος να αγχωνεσαι
 

crossfire

Well-Known Member
Μακάρι ρε john γιατί έχω ξενερώσει κάπως.
Από τις 20-30 μέρες δεν έχω δει σοβαρές αλλαγές αφού είχα αδειάσει και περίμενα πως στο 3μηνο θα είχαν αρχίσει να σκάνε...αλλά δεν

Ο 3ος μήνας είναι ο μήνας της επαναφοράς στην κατάσταση προ μεταμόσχευσης και ίσως λίγο χειρότερα.
Από τον 4ο αρχίζει η δουλειά.
 
Μπλουζα