Matteo, fue, 2000 grafts,11/1/2016

Matteo

New Member
Tasmania το ονομα της γιατρου ηταν Χρυσανθη. Η επιλογη η αληθεια ηταν περισσοτερο βασισμενη στο ενστικτο παρα στο ψαξιμο. Δεν το ειχα ψαξει πολυ, λιγο google για μεθοδους κτλ και πανω στο google επεσα και στο forum. Διαβασα μερικα topics. Τοτε εκλεινα προς dhi. Την ahc δεν την ηξερα καν. Πηγα σε dhi, ahc και bergmann kord μιλησα με τους γιατρους/marketing τυπους και απλα αποφασισα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε Ματτεο. Μην σε ανησυχεί που μπήκαν λίγο αραιά μπροστά για δύο λόγους: 1ον όσο πιο πυκνά τόσο μεγαλύτερες οι πιθανότητες να μειωθεί το ποσοστό φύτρωσης και 2ον ούτως ή άλλως το μαλλί σου συνολικά είναι αραιό πάνω και πιστεύω ότι μετά από την μμ θα έχεις μια ομοιόμορφη (έστω και λίγο αραιή) εικόνα. Να ξέρεις ότι μάλλον θα πας και για δεύτερη πάντως.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Συμφωνω με piro και ισως να ειχε κ μαμα μαλλια μπροστα που να μη φαινονται. Τουλαχιστον στο τσουλουφι
 

Matteo

New Member
Καλή φύτρωση φίλε Ματτεο. Μην σε ανησυχεί που μπήκαν λίγο αραιά μπροστά για δύο λόγους: 1ον όσο πιο πυκνά τόσο μεγαλύτερες οι πιθανότητες να μειωθεί το ποσοστό φύτρωσης και 2ον ούτως ή άλλως το μαλλί σου συνολικά είναι αραιό πάνω και πιστεύω ότι μετά από την μμ θα έχεις μια ομοιόμορφη (έστω και λίγο αραιή) εικόνα. Να ξέρεις ότι μάλλον θα πας και για δεύτερη πάντως.
Ευχαριστώ piro, ελπίζω μόνο η 2η να αργήσει μερικά χρονάκια. Μπροστά στο τσουλούφι υπήρχε μαλλί.
Ανεβάζω και 2 photo να μου πείτε πως το βλέπετε. Είμαι στην 6η μέρα από την επέμβαση και τα κοκκινάδια καλά κρατούν. Δυστυχώς αύριο στο γραφείο δεν βλέπω να περνάω απαρατήρητος. Πότε να περιμένω να φύγουν?
 

Συνημμένα

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 974
  • Untitled3.jpg
    Untitled3.jpg
    991 KB · Προβολές: 940

poseidonas77

Well-Known Member
αν και δεν φενεται πολυ καλα ..ισως θα επρεπε να σηκωσεις λιγο το κεφαλι προς τα πανω και μετα να παρεις φωτο...σε γενικες γραμμες φενεται να σου κανανε καλη δουλεια α β ζωνη..
σε κανα 10ημερο λογικα θα εχεις καθαρισει..επρεπε να παρεις αδεια συντροφε
 

Matteo

New Member
Παίδες να σας κάνω 2-3 ερωτήσεις:
1ον Η κοκκινίλα έχει υποχωρήσει και οι πληγές έκλεισαν αλλά υπάρχουν κάτι ασπράκια (δεν ξέρω πώς αλλιώς να τα περιγράψω) πάνω στις τρίχες που αν φύγουν φεύγει και τρίχα μαζί. Μέχρι τώρα δεν έχουν πέσει πολλά μαλλιά (11 μέρες μετά). Τα ασπράδια αυτά είναι φυσιολογικά?
2ον Από την κλινική δεν μου έχουν πει τίποτα για άλλο ραντεβού κτλ. Πρέπει να τους πάρω εγώ ή θα με πάρουν κάποια στιγμή αυτοί?
3ον Γυμναστική (γυμναστήριο, βάρη κτλ) από ποιά μέρα και μετά μπορώ να κάνω?
4ον Μινοξιδίλη (regain) μου έχουν πεί από την δέκατη μέρα. Πως το απλώνω στο κεφάλι χωρίς να πειράξω τις τρίχες? Ακόμα φοβάμε να τις ακουμπήσω.

Thanks παίδες in advance
 

Tasmania

Active Member
1) κατι σαν μικρα κακαδακια θα πεφτουν μαζι με την τριχα (ο βολβος της τριχας ομως παραμενει θα κανει τον κυκλο της και θα αναγεννηθει) 2) σε αυτο μιλα με την κλινικη σου ουδεις εδω δεν ειναι αρμοδιος να σου πει τι να κανεις με αυτο 3) γυμναστικη και ειδικα με βαρη μετα το 2μηνο (στο κομματι γυμναστικη-βαρη λογικα θα στα ειπαν ή επρεπε να στο ειχαν πει και στην κλινικη και στο χαρτι με τις μετεγχειρητικες οδηγιες) 4) μινοξιδιλ κανονικα βαζεις μετα απο 4 εβδομαδες απο την επεμβαση. Επειδη ομως απ'οτι καταλαβα η κλινικη Β. συνιστα απο την 10η μερα (για μενα τεραστια υπερβολη) , βεβαια εφαρμοζεις κατα γραμμα οτι σου ειπαν . Μπορεις να βαζεις στο χερι και να κανεις ταμποναρισματα χωρις ιδιαιτερο μασαζ, αν και απο την 5-6η μετεγχειρητικη μερα ειναι ΟΚ και αφοβο να εφαρμοζεις περισσοτερη δυναμη στο μασαζ τοσο κατα το λουσιμο οσο και με τη μινοξ .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το 2μηνο για γυμναστική βάρη ίσως είναι πολύ. Κανονικά σου λένε από τις 10 μέρες με την προυπόθεση ότι δεν θα χτυπήσεις το κεφάλι σου, εγώ θα έλεγα στον 1 μήνα απλά για περισσότερη σιγουριά.
 

Tasmania

Active Member
εγω για σιγουρια ειπα το 2μηνο (για τα βαρη)...γυμναστικη κ ιδιως με προσοχη σε χτυπηματα μπορει οπως ειπες μετα τον 1ο μηνα ....
 

Matteo

New Member
Καλησπέρα και πάλι. Είμαι στην 3 εβδομάδα και το κεφάλι μου έχει γεμίσει μικρά κομματάκια σαν τσίμπλες. Φαίνονται αρκετά. Δεν φεύγουν με το πλύσιμο. Αν φύγει ένα συνήθως έχει και μια τρίχα κολλημένη πάνω (όχι πάντα). Να τα βγάζω ή ρίχνω τρίχες που μπορεί να μην έχανα αλλιώς? Της φωτογραφίες από την κλινική ακόμα δεν τις έχω πάρει λόγο πίεσης στην δουλειά.
Στέλνω μια από το κινητό. Να μου πείτε και πως τα βλέπετε. Τα ασπράκια (κιτρινάκια) φαίνονται μπροστά λίγο. Υπάρχουν σχεδόν παντού πάντως. Τα καύκαλα είναι? Δεν πιστεύω να είναι τίποτα τριχοθυλάκια που την κάνουν σιγά σιγά?
 

Συνημμένα

  • Untitled.png
    Untitled.png
    583.6 KB · Προβολές: 977

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μην ανησυχείς καθόλου, ειναι απόλυτα φυσιολογικό το να φεύγουν τρίχες με τα κακαδακια. Τα graft σου ειναι ασφαλή. Άσε το νερό με σαπουνάδα να μουλιαζει για αρκετή ωρα, λούσιμο καθε μερα και σε μια εβδομαδα δεν θα εχεις τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
ρε matteeeeoooooooooooo που είσαι ρε ?????? χαχα!! έλα ρε man μην χάνεσαι και εσύ.! 3 μήνες πας για 4 που έχεις να μας πεις καμία κουβέντα..αν το δεις στείλε κάνα μνμ..
 

Matteo

New Member
Paidia desmevomai na anevazw amesa photo. Akoma den exw parei tis photo apo prin thn epemvash alla exw twrines. Eixa ksexastei ligo me thn douleia alla tha tis zhthsw tis palies kai tha anevasw kai kainourgies. Mexri SK logika tha exw anevasei.
 

aeratos28

Just aeratos
μάλλον το πρώτο σ/κ του επόμενου μήνα εννοούσε..του ιουνιου..!βάλε καμία φωτό ρε φίλε αν θες
 

Matteo

New Member
Sorry παιδιά έπεσε πολύ δουλειά στο γραφείο. Είμαι στους 5 μήνες και κάποιες τρίχες βγήκαν. Απο μπροστά φαίνεται αρκετά καλά. Από πάνω που τραβάω photo φαίνονται ακόμα αρκετά κενά. Δεν ξέρω αν φταίει ότι έχω γενικά λεπτή τρίχα αλλά βλέπω κεφάλι. Αυτό που με αγχώνει είναι οτι ακόμα βγαίνουν (πέφτουν) κάποια ασπράκια/κιτρινάκια σαν τσίμπλες με τρίχες πάνω τους. Δεν είναι τα κλασικά ασπράκια που έχουν οι τρίχες όταν πέφτουν. Είνα ποιό μεγάλα. Πείτε μου τις απόψεις σας. Αν η photo δεν είναι καλές ανεβάζω άλλες.
 

Συνημμένα

  • me1.jpg
    me1.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 714
  • me2.jpg
    me2.jpg
    593.1 KB · Προβολές: 691
  • me3.jpg
    me3.jpg
    195.5 KB · Προβολές: 698
  • me1.jpg
    me1.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 648
  • me2.jpg
    me2.jpg
    593.1 KB · Προβολές: 669
  • me3.jpg
    me3.jpg
    195.5 KB · Προβολές: 708
  • me4.jpg
    me4.jpg
    204.6 KB · Προβολές: 729
  • me5.jpg
    me5.jpg
    584 KB · Προβολές: 682
  • me6.jpg
    me6.jpg
    363.1 KB · Προβολές: 689

dimitris50423

Well-Known Member
matteo και εγω ξεκινησα καποια στιγμη να βγαζω αυτα τα ασπρακια που λες. βαζεις λοσιον μινοξιδιλης η αφρο? εμενα η λοσιον μου τα εβγαζε. αν γινουν πολλα μπορει να ριξουν και τριχες.
αν βαζεις λοσιον μινοξιδιλης σταματα τη και ξεκινα αφρο. επισης με βοηθησε το σαμπουαν h&s για να καθαρισουν τα ασπρακια.
καλη συνεχεια εχεις ακομη κανα δυο μηνες καλης φυτρωσης σιγουρα
 

Matteo

New Member
Ta asprakia/kitrinakia einai katw sthn trixa konta sthn riza. Kai vgainoun 2-3 trixes mazi kollhmenes panw tous. Losion xrhsimopoiw alla den nomizw na exei sxesh. To apotelesma to perimena kalytero alla den exw ksanakanei kai den kserw. Ti pisteveis kai esy?
 
Μπλουζα