Larioso,fue, 3910 grafts, 14-15/01/2016

calchas

Member
Αυτό από μια μελέτη βγαίνει;
Συνήθως θεαματική αντίδραση στην μινοξ έχουν τα 20χρονα με μικρό πρόβλημα(NW2-3),που την χρησιμοποιούν για πρώτη φορά.
Σε NW5 που ήταν ο φίλος και στη ηλικία των 40 ετών,είναι σχεδόν απίθανο να έχεις σημαντικά αποτελέσματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

calchas

Member
30-40Κ grafts? Προφανώς αυτό εννοείς. Είναι πολύ υπερεκτιμημένο. Η έκταση είναι περίπου 150-160cm2. Με μια μέση πυκνότητα 80g δεν είναι πάνω από 12-13Κ. Ακόμα και 100g να θεωρήσεις δεν είναι πάνω από 15-16Κ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το μέσο σύνολο των γκραφτς σε ένα καστανό κεφάλι είναι 120-150Κ.Ο άνθρωπος είχε χάσει σχεδόν το 1/3 του συνόλου όπως φαίνεται σ'αυτήν την φωτογραφία.
IMG_2656 (1)_opt.jpg
 

Adriano

Well-Known Member
Συνήθως θεαματική αντίδραση στην μινοξ έχουν τα 20χρονα με μικρό πρόβλημα(NW2-3),που την χρησιμοποιούν για πρώτη φορά.
Σε NW5 που ήταν ο φίλος και στη ηλικία των 40 ετών,είναι σχεδόν απίθανο να έχεις σημαντικά αποτελέσματα.
Ωραία κι εγώ ρωτάω. Ποιά μελέτη το λέει αυτό;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ειναι παρά πολλά τα graft που αναφέρεις. Υπάρχει διασπορά φυσικά στα αποτελέσματα ανά φυλή και χρώμα αλλά το νούμερο είναι γύρω στις 100-120Κ τρίχες και περίπου 50-60Κ graft. Αν μίλαγες με τρίχες θα ήταν μεν τραβηγμένο αλλά κοντά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

calchas

Member
Ειναι παρά πολλά τα graft που αναφέρεις. Υπάρχει διασπορά φυσικά στα αποτελέσματα ανά φυλή και χρώμα αλλά το νούμερο είναι γύρω στις 100-120Κ τρίχες και περίπου 50-60Κ graft. Αν μίλαγες με τρίχες θα ήταν μεν τραβηγμένο αλλά κοντά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σίγουρα η ινιακή περιοχή έχει μεγαλύτερη πυκνότητα από την μετωπιαία ή την βρεγματική,αλλά η έκταση του ΝW5 αντιστοιχεί περίπου σε 30-40Κ(αναλόγως και τον άνθρωπο βέβαια).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να μην χαλάμε το νήμα του Larioso, δεν προκύπτει αυτό το νούμερο, αν θες συνεχίζουμε αλλού. Υπάρχουν πολλές μελέτες (Barman, Headington, Limmer) που υπολογίζουν τον συνολικό αριθμό τριχών από 100.000-120.000. Αν θεωρήσουμε ότι στους Καυκάσιους ένας μέσος λόγος είναι γύρω στο 2.0 τότε τα follicular units είναι γύρω στα 50-60Κ. Αυτά συγκρίνονται με τα 4Κ της μμ, τα οποία είναι και αυτά follicular units.
 

calchas

Member
Για να μην χαλάμε το νήμα του Larioso, δεν προκύπτει αυτό το νούμερο, αν θες συνεχίζουμε αλλού. Υπάρχουν πολλές μελέτες (Barman, Headington, Limmer) που υπολογίζουν τον συνολικό αριθμό τριχών από 100.000-120.000. Αν θεωρήσουμε ότι στους Καυκάσιους ένας μέσος λόγος είναι γύρω στο 2.0 τότε τα follicular units είναι γύρω στα 50-60Κ. Αυτά συγκρίνονται με τα 4Κ της μμ, τα οποία είναι και αυτά follicular units.
Δεν αναφερόμουν σε δίτριχα,τρίτριχα κλπ.Αν έγινε παρανόηση mea culpa.Πάντως για να επανέλθουμε εντός θέματος, εσένα CVIAL σου φαίνεται ρεαλιστικό το αποτέλεσμα του φίλου?Εγώ δυσκολεύομαι να πιστέψω πως ένας τέτοιος όγκος μαλλιού προήλθε από μια δότρια η οποία δεν φαίνεται καν ταλαιπωρημένη.
 

koumparos

Well-Known Member
Ειναι εφικτο φιλε καλχα διοτι εριξε 2400 α, και αρχη β ζωνης και τα υπολοιπα β,γ ζωνη.Αν υπηρχαν οι παλιοτερες φωτο που ειχε ανεβασει και πανοραμικη θα εβλεπες οτι μιση β ζωνη και ολλη η γ ειναι αραιες σε σχεση με την α.Ειχε υψηλη φυτρωση και πολυ καλο λογο
 

LARIOSO

Active Member
Εδω δυσκολευομαι εγω να το πιστεψω ποσο μαλλον εσυ φιλε calha ,παντως πιστευω οτι τα προηγουμενα μοσχευματα απο την πρωτη στριπ (περιπου 500) και λιγα μαμα μαλια που υπηρχαν και δυναμωσαν με τη βοηθεια της μινοξ συντελεσαν στην εικονα αυτη.Επισης πιστευω οτι εχω πιασει υψηλη φυτρωση συν οτι εχω και χοντρη-δυνατη τριχα δεν πινω δεν καπνιζω ειμαι 25 χρονια αθλητης προσεχω λογω του αθλητισμου την διατροφη μου αρκετα ,νομιζω οτι ολα μαζι συντελουν στο μεγιστο στην περιπτωση μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα σου πω. Η περιοχή που καλύφθηκε είναι χονδρικά 150-160cm2 (εδώ συμφωνούμε, είναι περίπου το 30% του κεφαλιού). Αυτές οι περιοχές είχαν μια μέση πυκνότητα 80cm2 στην καλύτερη (γιατί τα 100cm2 εμπεριέχουν την frontal area ενώ μόνο τα 50-60cm2 το crown), άρα μιλάμε για περίπου 12.000-13.000g με ένα μέσο λόγο 2.0, άρα 24-26Κ τρίχες . Έβαλε 3.910g με λόγο 2,34 (εξαιρετικός για τόσα πολλά graft) και 9.150 τρίχες άρα 9150/25000= 37% της original πυκνότητας. Δεν είναι σούπερ δεν είναι όμως και άσχημη σε σχέση με το επιδιωκόμενο 50% της αρχικής ιδιαίτερα αν ενισχύσεις τις μπροστινές ζώνες και έχεις χονδρή τρίχα. Αν βάλεις και το τι υπήρχε στην περιοχή (άσχετα αν ήταν σε thinning stage) το νούμερο ανεβαίνει. Θεωρώ επίσης ότι επειδή κάλυψε μια περιοχή με μια μικρή μέση πυκνότητα 30g (3910/155 + 15% λόγω λόγου) και αρκετά πολύτριχα, είχε καλές προϋποθέσεις για υψηλότατη φύτρωση.

Όσοι έχουν ασχοληθεί με μμ καταλαβαίνουν ότι και το hair styling και το μήκος τρίχας είναι πολύ κολακευτικά (και καλά κάνει για να μπουστάρει το αποτέλεσμά του). Επίσης οι φώτο είναι περιορισμένες σε αριθμό και καλύπτουν τις διαφαινόμενες αδυναμίες των πίσω ζωνών. Για να αξιολογήσεις σωστά ένα αποτέλεσμα πρέπει να έχεις απείρως καλύτερες και αποκαλυπτικότερες φωτογραφίες. Εδώ δεν υπάρχουν.

Τα περί τόπικ, κλπ με ξεπερνούν γιατί αρχίζουμε τις θεωρίες συνωμοσίας. Η τελική μου άποψη: Αν όλες οι συνθήκες είναι τέλειες (φύτρωση, πάχος τρίχας, όποια δράση μίνοξ, κλπ) έχει τις προϋποθέσεις για να φαίνεται έτσι, φυσικά με ότι προανέφερα για τις φώτο. Σίγουρα στην πραγματικότητα είναι πολύ διαφορετικός. Για τη δότρια θα συμφωνήσω μαζί σου. Δεν ακολουθεί ότι έχουμε δει μέχρι τώρα από Β. ιδιαίτερα για τόσα graft σε μια επέμβαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

LARIOSO

Active Member
Σας ευχαριστω για τα σχολια σας ,θα ηθελα απο τη διαχειρηση δηλαδη απο εσενα φιλε Cvial να μεινει το νημα μου ανοιχτο μεχρι τις 14 του μηνα που κλεινω και ακριβως ενα χρονο και μετα να διαγραφει τελειως απο το φορουμ μιας και εχω ολοκληρωσει την παρουσιαση μου.Ευχαριστω και καλη συνεχεια σεοτι κι αν κανετε στη ζωη σας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα νήματα συνήθως κλειδώνουν και παραμένουν. Αν όμως αυτό επιθυμείς κανένα πρόβλημα.
 

sadel

Active Member
γιατι δεν θελεις να πεις ποσο κοστισε η μεταμοσχευση; αν κανει καποιος παρουσιαση στο φορουμ, υπαρχει καποια εκπτωση;
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε sadel έχει πει ο άνθρωπος παλιοτερα πόσο έχει πληρώσει,τι δεν θέλει να πει λες?επειδή δεν απαντάει σε εσένα τώρα?όσο για το αν υπάρχει έκπτωση που λες,πιστεύω πως σίγουρα παίζει.ειδικά σε άτομα τα οποία δεν ήταν καν μέλη πριν και βλέπεις να κάνουν εγγραφή απλά για να παρουσιάσουν την επέμβαση και μόλις κλείνει ένας χρόνος,δηλαδή το τελικό αποτέλεσμα τους ζητούν διαγραφή του νήματος τους
 

hater_of_baldness

Active Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα, τουλάχιστον κρίνοντας από τις φωτογραφίες που ανέβασες!

Κανεις κάποια θεραπεία παράλληλα;
 
Μπλουζα