HDC Hair Clinic Cyprus - John_John1 - 3338 Grafts Strip 16/7/2012.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βαζω και crown φωτο.Πιστευω εχω ανηξει λιγακι ακομα αλλα μην ξεχναμε σχεδον 11 χρονια στο κροουν ειμαι περιπου ετσι.

Page1.jpg
 

Utopia

Active Member
H hairline είναι λες και έχει πυκνότητα μαμά μαλλιών... :D Σίδηρο γιατί παίρνεις και Βιταμίνη C; Είσαι σαβουροφάγος; :pΩμεγα-3 μπορείς να πάρεις κι από Μουρουνέλαιο ή Ιχθυέλαιο που είναι φυσική πηγή αντί να πλακώνεσαι με κάψουλες... Εγώ δεν θα σε συμβούλευα να αρχίσεις dermaroller αφού το Crown προορίζεται για μμ... Μη το παιδεύεις...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
H hairline είναι λες και έχει πυκνότητα μαμά μαλλιών... :D Σίδηρο γιατί παίρνεις και Βιταμίνη C; Είσαι σαβουροφάγος; :pΩμεγα-3 μπορείς να πάρεις κι από Μουρουνέλαιο ή Ιχθυέλαιο που είναι φυσική πηγή αντί να πλακώνεσαι με κάψουλες... Εγώ δεν θα σε συμβούλευα να αρχίσεις dermaroller αφού το Crown προορίζεται για μμ... Μη το παιδεύεις...

Τωρα ειπα να αρχισω σιδηρο και βιταμινη C, ναι ειπα να σαβουριασω λιγο χαχα...
Μαλλον το dermaroller οπως θα μου ερθει θα το βγαλω για πωληση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για παμε λιγοοοοο.......Αυτες τις φωτο δεν τις ειχα.
Τις πηρα οταν πηγα με salonikio30 πριν 3,5 μηνες απο την κλινικη.
Εδω βλεπουμε δοτρια και σχεδιασμο της strip.

06.JPG
07.JPG
08.JPG
 

zaxosdogkanos

Active Member
πολυ ωραιες φωτο john.κανεις μια μμ πισω και τελειωσες.γιατι το εχεις αργησει τοσο?

επισης πολυ καλη επιλογη συμπληρωματων.μονο τα ω3 να αλλαξεις και εισαι τουμπανο.ακομα και μαλλια να μην βγαλεις κανεις καλο στην υγεια σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
πολυ ωραιες φωτο john.κανεις μια μμ πισω και τελειωσες.γιατι το εχεις αργησει τοσο?

επισης πολυ καλη επιλογη συμπληρωματων.μονο τα ω3 να αλλαξεις και εισαι τουμπανο.ακομα και μαλλια να μην βγαλεις κανεις καλο στην υγεια σου.

Αργησα λογο οικονομικου φυσικα.Πιστευω εως τα 40 με δινω περιθωριο να το κανω και το crown.
Ναι σιγουρα αν κανουν καλο στην υγεια ακομα καλυτερα.
 

dimitris40

Active Member
Γιάννη μπροστά τα σπάει η πυκνότητα, μπράβο στην κλινική που τα κατάφερε για ακόμη μία φορά. Κάνεις και το crown μόλις μπορέσεις και έχεις λυσει το θέμα ''μαλλιά'' για πάντα !! (προτείνω κούρεμα με τα πλάγια πάντα πολύ κοντά, χτένισμα προς τα εμπρός και τσουλούφι σηκωμένο)
 

sadel

Active Member
Βρισκομαι στην ιδια φαση που ησουν το 2012 και εχω περιπου την ιδια εικονα και ηλικια που ειχες. Η ερωτηση μου ειναι: αν ειχες την οικονομικη δυνατοτητα το 2012, θα εκανες παλι στριπ ή θα πηγαινες σε καποιο γιατρο τυπου λορεντζο και θα εκανες fue;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βρισκομαι στην ιδια φαση που ησουν το 2012 και εχω περιπου την ιδια εικονα και ηλικια που ειχες. Η ερωτηση μου ειναι: αν ειχες την οικονομικη δυνατοτητα το 2012, θα εκανες παλι στριπ ή θα πηγαινες σε καποιο γιατρο τυπου λορεντζο και θα εκανες fue;

Το 2012 δεν ηξερα καν τι θα πει Λορεντζο περα αυτου τοτε λεγοντουσαν και διαφορα οτι με την fue εχεις λιγοτερο ποσοστο φυτρωσης αποτι την strip που ακομη και τωρα ακουγεται μερικες φορες.
Γιαυτο και παλι αν δεν ειχα οικονομικο θεμα τοτε θα ηταν ενας λογος αυτος που ισως να εκανα παλι strip.
Αν με ρωτησες τωρα ναι μαλλον θα εκανα fue και εφοσον δεν ειχα οικονομικο θεμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
john john τα χουμε πει επισκέπτομαι συχνά το νήμα σου.,Έχω λοιπόν 2 ερωτήσεις αν θυμάμαι καλά πρέπει να χεις κόψει την φινα κάνα χρόνο τώρα έχουμε κάποιο νεότερο από αυτό;(περαιτέρω αραίωση) Και η 2η θέλω αν έχεις και εσύ την όρεξη να δεις εάν στο τμήμα της hairline, όπου και είσαι μεταμοσχευμένος με μεγαλύτερη πυκνότητα για στρατηγικούς λόγους, το δέρμα σου είναι μαλακό και διπλώνει; Για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης θα μπορούσες να τσεκάρεις και το κομμάτι της δότριας σου οπού και τα μαλλιά σου είναι υγιέστατα, αλλά και το crown που έχεις αραίωση.Δηλαδή σου ζητάω απλά να συγκρίνεις μεταξύ τους αυτά τα τμήματα ως προς την ελαστικότητα και το πόσο πιο μαλακό είναι το ένα από το άλλο.,Συγγνώμη αν σου φαίνεται χαζό αυτό που σε ρωτάω.,.,
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και δεν εκοψα μονο την φινα αλλα και ολα τα αλλα.Βιταμινες,βιοτινες Ω3,ΣΙδηρο.
Οχι δεν εχω παραιτερω αραιωση.Στα ιδια ειμαι.
Τωρα για ελαστικοτητα βλεπω και στα 3 να ειναι το ιδιο.
Στο πρωτο χρονο αλλα και λιγο περισσοτερο το κεφαλια στα μεταμοσχευμενα πιστευω ηταν πιο σκληρο αλλα εστρωσε.
 

leas

Well-Known Member
Και δεν εκοψα μονο την φινα αλλα και ολα τα αλλα.Βιταμινες,βιοτινες Ω3,ΣΙδηρο.
Οχι δεν εχω παραιτερω αραιωση.Στα ιδια ειμαι.
Τωρα για ελαστικοτητα βλεπω και στα 3 να ειναι το ιδιο.
Στο πρωτο χρονο αλλα και λιγο περισσοτερο το κεφαλια στα μεταμοσχευμενα πιστευω ηταν πιο σκληρο αλλα εστρωσε.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση john.,Δηλαδή στα σημεία που υπάρχει αραίωση δεν υπάρχει καμία διαφορά στην ελαστικότητα δηλαδή μπορείς να "τσιμπήσεις"(ας το πούμε έτσι) με τον αντίχειρα και τον δείκτη το δέρμα σου και εκεί που υπάρχει αραίωση και στην δότρια που έχεις πιο πυκνό μαλλί., ίσως έχεις παρατηρήσει κάτι στην ποιότητα του δέρματος όπου υπάρχει αραίωση.;(και πάλι συγγνώμη που επιμένω). Το ευχάριστο είναι πως δεν υπάρχει υποχώρηση..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κοιτα τωρα που τσιμπιεμε στην δοτρια εχω μια ελαστικοτητα και στο crown εχω.
Στην κορυφη του κεφαλιου και Hairline δεν μπορω να τα τσιμπισω ετσι οπως το λες αλλα δεν ξερω επειδη πανω ειναι και οριζοντια.Στο μετωπο κατω απο hairline μπορω να τσιμπησω.
Το κεφαλι μου αργησε να ηρεμησει πιστευω μετα τα 2 χρονια εστρωσε δοτρια και ληπτρια.
 

bruno1989

Active Member
Γιάννη μηπωσ έχεις φωτο μετά ακριβώς από τη μμ σου στη πληγή από το strip ?
Μπορεί να έχεις αλλά δεν την έχω δει αν σου είναι εύκολο γιατί σκέφτομαι για strip τη δεύτερη μμ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εγω για strip θελω παλι την δευτερη μεταμοσχευση αλλα με κοψαν τα φτερα λιγο απο κυπρο γιατι με ειπαν δεν ξανακανουν.
Εγω ειπα το φιουρη οτι θελω strip γιατι ειναι και πιο φτηνο αλλα πιστευω για μενα ειναι και καλυτερο εφοσον ηδη εχω την ουλη απο πισω και πιστευω οτι εχουν μεγαλυτερη βιωσιμοτητα τα μοσχευματα.
Θα δω που εχω φωτος να σε πω.
 

tasos33

Well-Known Member
Αν ξέρεις οτι θα σε κόψουν και θα σε ράψουν σωστα το στριπ δεν είναι τίποτα,μάλιστα είχα δει απο κοντά ενα μέλος σε ενα consulation μέ τον φιουρη,άγγελο τον έλεγαν και είχε και νήμα εδώ ,που πραγματικα για να την δω μου βγήκαν τα ματια
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια χαρά γεια χαρά!!!
Happy Birthday to me!!!
16/07/2017 σήμερα και κλείνω 5 χρόνια από την μεταμόσχευση μου.

Πιστεύω είμαι από τους μονούς μακροχρονιους μεταμοσχευμενους που συνεχίζω να γράφω να βάζω φωτογραφίες και είμαι εδώ να κάνουμε ταμείο σε μια μακροχρόνια μεταμόσχευση για να δούμε πως πηγαίνουν τα πράγματα μετά από τόσο χρόνια.

Στις επόμενες ήμερες θα βάλω φωτογραφίες και θα συγκρίνουμε όλα αυτά τα χρόνια.
Όσο άφορα τα μεταμοσχευμενα μου μαλλιά πιστεύω ότι όλα πάνε θετικά ακόμη και μετά τοσα χρόνια.
Σύντομα κοντά σας....
 
Μπλουζα