Fungoral 2%

turnfiji123

Active Member
Από τα 22 μου έχω δερματίτιδα. Πληγές, εξάρσεις, ότι σαμπουάν έβαλα δεν έκανε ποτε τίποτα. Αγορά Fungoral 2% (υποτίθεται είναι το Nizoral), Δευτερες και Πέμπτες μονο, 5 λεπτά σε καθαρό βρεγμένο κεφάλι και λούσιμο μετά. Μαλλί buzz cut πριν την θεραπεία για να είναι πιο εύκολο.

Μετά από ένα μηνα, το κεφάλι μου διατηρείται πεντακάθαρο. Δερματίτιδα τέλος. Πληγές τέλος, κoκκινιλες τέλος. Και είναι το μονο που συνεχίζει να είναι αποτελεσματικό και τώρα διότι ότι άλλο έβαλα είχε διάρκεια ζωής 14 μέρες (το κεφάλι μου ήταν σαν να προσαρμοζόταν και το έκανε άχρηστο). Να συμπληρώσω ότι και γαλακτοκομικά καταναλώνω, και σοκολάτα, και άγχος έχω. Άρα είναι καθαρά θέμα θεραπείας κατά την ταπεινή μου άποψη.

Χρησιμοποιώ Aloe με Jojoba σαμπουάν καθημερινό (όχι ότι έχει καμια σημασία για μένα) απλά είναι mild.

Για οποιον ταλαιπωρείται με σμηγματορροϊκή δερματίτιδα, πάρτε Fungoral 2%. Οι τρίχες επίσης είναι λίγο καλύτερες σε ποιότητα και δεν έχω πλέον auto το σπαστό, άρρωστο μαλλί, επανεκφυση ελαχιστη και κυρίως μικρές, λεπτές τρίχες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Σε εμενα τα γαλακτομικα αποδεδειγμενα προκαλουν κοκκινιλα και φαγουρα στα πλαινα του τριχωτου πανω και πισω απο τα αυτια.

Να συμπληρώσω ότι και γαλακτοκομικά καταναλώνω, και σοκολάτα, και άγχος έχω. Άρα είναι καθαρά θέμα θεραπείας κατά την ταπεινή μου άποψη.
 

turnfiji123

Active Member
Σε εμενα τα γαλακτομικα αποδεδειγμενα προκαλουν κοκκινιλα και φαγουρα στα πλαινα του τριχωτου πανω και πισω απο τα αυτια.

Σε πιστεύω Τάσο. Απλά τόσα χρόνια χειρότερη δερματίτιδα από την δίκη μου δεν είδα. Και τα δοκίμασα όλα μέχρι και σε κλινική πήγαινα για καθαρισμό με έλαια, σάουνα κλπ. Τυρί και γάλα σε καθημερινή βάση και ήμουν και εγώ σίγουρος ότι αυτά σε συνδυασμό με σοκολάτα προκαλούν όλα αυτά. Και όμως πλέον δεν έχω θέμα. Σταθερά Δευτέρα και Πέμπτη και τις άλλες μέρες με το αλοε βέρα. Δοκίμασε το αν δεν το έχεις κάνει ήδη. Υγιές, καθαρό κεφάλι μετά από 5 χρόνια εφιάλτη φίλε μου...
 

tasos33

Well-Known Member
Σε πιστεύω Τάσο. Απλά τόσα χρόνια χειρότερη δερματίτιδα από την δίκη μου δεν είδα. Και τα δοκίμασα όλα μέχρι και σε κλινική πήγαινα για καθαρισμό με έλαια, σάουνα κλπ. Τυρί και γάλα σε καθημερινή βάση και ήμουν και εγώ σίγουρος ότι αυτά σε συνδυασμό με σοκολάτα προκαλούν όλα αυτά. Και όμως πλέον δεν έχω θέμα. Σταθερά Δευτέρα και Πέμπτη και τις άλλες μέρες με το αλοε βέρα. Δοκίμασε το αν δεν το έχεις κάνει ήδη. Υγιές, καθαρό κεφάλι μετά από 5 χρόνια εφιάλτη φίλε μου...
Πιστεύω οτι όλο αυτό ωφείλεται σε μυκητα, τα γαλοκτομικα τον τρέφουν και αυτός ξεσπάει στο κεφάλι, αυτά που χρησιμοποιείς είναι αποτελεσματικα μεν αλλά.στη επιφανεια, τι θέμα είναι να το ανακοψεις και εσωτερικα
 
Μπλουζα