Dhi vs hdc

dimid

New Member
Καλησπερα παιδια.Δημητρης το ονομα μου και παρακολουθω το forum χρονια σαν επισκεπτης.Ηλικια 42 και nrw νομιζω 5.Χρονια σωζω την κατασταση με toppik λογω ψηλων γεφυρων και κατσαρης τριχας.Επειδη πλησιαζει ο καιρος για μ.μ γιατι η κατασταση δεν παλευεται αλλο, η ερωτηση ειναι η εξης¨ ειναι προτιμοτερο 1 συνεδρια στην h*c για περιπου 3000grafts? η συνεδρια d*i για τον ιδιο περιπου αριθμο και πιθανη πυκνωση μετα απο 1 χρονο?Τα χρηματα και στις δυο περιπτωσεις ειναι περιπου αναλογα.Η προσδοκια ειναι για πυκνωση και οχι για αποτελεσμα 20χρονου.Παρακαλω γνωμες με την εμπειρια που υπαρχει στο forum.Ευχαριστω πολυ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλώς ήρθες,αν κατάλαβα καλά Ρώτας αν πρεπει να πας να βάλεις 3000 στην μια η στην αλλη κλινική?νομιζω πρέπει να επαναδιατυπωσεις την ερώτηση σου,επίσης καλό θα ηταν να βάλεις και μερικές φωτο
 

tol

Well-Known Member
"Τα χρηματα και στις δυο περιπτωσεις ειναι περιπου αναλογα;"

Φιλε μου, οταν λες h*c, εννοεις τους κυπριους (hdc);

Στην περιπτωση που εννοεις αυτους, ή τρολαρεις ή εχει χαθει καθε μετρο πλεον, αν η dhi ειναι το ιδιο ακριβη με κλινικες του εξωτερικου. Δηλαδη, αντι να προσπαθουν να γινουν εφαμιλλοι σε ποιοτητα, αυτοι προσπαθουν να φθασουν τις τιμες των κλινικων του εξωτερικου!!!!

Κατ'αρχας, φιλε μου, στη dhi αμφιβαλλω αν μπορουν να βαλουν 3000 grafts, ακομη και σε δυο συνεδριες. Ο συνηθης αριθμος ανα συνεδρια ειναι 1200-1300 grats.

Οι μονοι λογοι που στο παραπανω διλλημα, θα επελεγε καποιος dhi ειναι:
α) οικονομικος (ο οποιος στην περιπτωση σου δεν ισχυει, αφου εχεις ισοποση προσφορα)
β) η περιπτωση αδυναμιας πραγματοποιησης ταξιδιου στο εξωτερικο (ο οποια παλι, μαλλον, δεν ισχυει, αφου δειχνεις διατεθειμενος για τετοιο ταξιδι παιρνοντας προσφορες).

Ως απολυτος γνωστης της dhi, θα σου ελεγα να χαμηλωσεις πολυ το πηχη προσδοκιων. Οντας norwood 5 το αποτελεσμα θα ειναι, μαλλον, μετριο. Φυσικο μεν, μετριο δε.

Τωρα, αν ισχυουν οσα λεγονται στο site για τους κυπριους (για αυτους δεν εχω προσωπικη εμπειρια), στη θεση σου θα επελεγα αυτους......"για να εχω το κεφαλι μου ησυχο" (lol) !!!!
 

dimid

New Member
Σωστα Τασο.Η ερωτηση ειναι για περιπου 3000 grafts ειτε στη μια ειτε στην αλλη κλινικη, με την διαφορα οτι οικονομικα στη d*i μπορω να κανω μια ακομα συνεδρια μετα απο 1 χρονο για πυκνωση με 1300 grafts περιπου αν το αποτελεσμα δεν ειναι το αναμενομενο. H*c 2 συνεδριες η D*i 3 συνεδριες με σχεδον τα ιδια χρηματα απο οτι μπορω να καταλαβω στο θεμα των τιμων.
 

Flosk

Well-Known Member
Εγω δεν καταλαβαινω.. σου βγαινει το ιδιο ποσό για τα ιδια μοσχευματα;;; αφου η Dhi ειναι πιο φθηνη.. ανεβασε τις τιμες της?
 

dimid

New Member
Για να μη μπερδευομαστε,μιλαω για μια επιπλεον στην dhi μετα απο ενα χρονο με περιπου 1300grafts που απο οτι εχω καταλαβει στο συνολο θα βγουν περιπου τα ιδια χρηματα.Το θεμα με hairline και πυκνοτητα απο dhi εχω καταλαβει οτι υπαρχει προβλημα, αλλα λογο nrwd και ποιοτητας τριχας (κατσαρη) δεν ειναι κατι που για μενα ειναι η πρωτη προτεραιοτητα.
 

naruto

Well-Known Member
Για να μην μπερδευεσε κ μπερδευεις κ μας
μην μετρας τις συνεδριες αλλα ποσα grafts θα σου βαλει η καθε κλινικη με το ποσο που διαθετεις.
Απο οτι καταλαβα οι επιλογες ειναι 2
-3000 grafts στην hdc ή
-3 συνεδριες στην dhi.Tι σημαινει ομως 3 συνεδριες στην dhi?Σε ποσα grafts αντιστοιχουν οι 3 συνεδριες στην dhi?
 

dimid

New Member
Οι επιλογες λοιπον ειναι, 3000grafts hdc για μια επισκεψη Κυπρο, η 2600grafts dhi και προοπτικη για αλλα 1300grafts μετα απο ενα χρονο παλι στην dhi με ισως πλεονεκτημα οτι με ιδια χρηματα περιπου στο συνολο, θα μπορεσω να επεμβω ξανα σε περιοχες που δεν ειμαι καλυμενος πραγμα που λογω οικονομικων δεν θα μπορεσω να ξανακανω στην Κυπρο.Ελπιζω να εγινα κατανοητος.Ευχαριστω.
 

aeratos28

Just aeratos
σωστός ο naruto..3 συνεδρίες στη dhi πιστεύω ότι μπορεί να παίξει ανάλογα και με τη δοτρια ,μέσο όρο 1500 grafts..ίσως κάτι λιγότερο,ίσως κάτι περισσότερο..αν κανείς 2 συνεδρίες,δηλαδή 2 μέρες ,σίγουρα θα περάσεις τα 2300grafts,χονδρικά 2500..και τα λεφτά που θα δώσεις θα είναι ας πούμε 3500-4000€.. + άλλη μία επέμβαση μετά από 1 χρόνο αλλα 1300-1500 grafts με κάνα 2000€..στο σύνολο θα έχεις δωσει 6000€ και θα έχεις βάλει 4000 grafts περίπου..που στηριζεις dimid ότι είναι ίδιες οι τιμές??για να βάλεις 4000grafts hdc θες 10000€..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Mαλιστα δηλαδη ειτε
-3000 grafts HDC ειτε
-2600+1300 grafts στην DHI.
Κανενας δεν προκειτε να σου πει ''πηγαινε εκει''.
Στα νηματα και των 2 εταιρειων εχει πολλα περιστατικα που μπορεις να μελετησεις και να παρεις την αποφαση σου
 

aeratos28

Just aeratos
Για να μην μπερδεύεσαι και μπερδευεις και εμάς,με 7500€ στη dhi θα μπορέσει να βάλεις σίγουρα πάνω απο 4500grafts ..ίσως και 5000grafts..αυτή είναι η σημαντική διαφορά στο οικονομικό θέμα..
 

tol

Well-Known Member
Φιλε dim, σου απαντησα και πιο πανω (αλλα μαλλον με αγνοησες) με 2300 grafts (στη διπλη συνεδρια της dhi) και με norwood 5, το αποτελεσμα θα ειναι μετριο. Αντιθετα με 3000 grafts στη hdc το αποτελεσμα σαφως θα ειναι καλυτερο.
 

naruto

Well-Known Member
Ποσο παει η συνεδρια στην dhi?Ποσα μπορουν να σου βγαλουν σε μια συνεδρια εσενα προσωπικα στην DHI?Γιατι απο οτι εχω καταλαβει αυτο ποικιλει απο περιστατικο σε περιστατικο.Πριν επιλεξεις πρεπει να το ξερεις αυτο
Στην HDC οι τιμες ειναι στανταρ 2,5 ευρω το graft.
 

tol

Well-Known Member
Τωρα, φιλε dim, αν εχεις υπομονη να κανεις επαναληπτικες συνεδριες στη dhi και να φθασεις τα 4000 grafts, τοτε, ισως, θα εχεις ικανοποιητικο αποτελεσμα.
 

dimid

New Member
Παιδια για αυτο ζηταω γνωμες.Εχω δει περιστατικα στο forum και θα ελεγα οτι η hdc ειναι κατα την γνωμη μου καλυτερη σε θεμα hairline και πυκνωσης αλλα με τα ιδια χρηματα θα ειχα και μια επιπλεον ευκαιρια στην dhi η οποια κατα την γνωμη μου και με αυτα που εχω δει εδω εινα o.k. αξιοπρεπη τα αποτελεσματα το τελευταιο διαστημα.Απλα γνωμες θα ηθελα.
 

aeratos28

Just aeratos
Είναι καλύτερη σε αυτά που ειπες μακραν η hdc..τώρα τι θα επιλέξεις είναι καθαρά δικό σου θέμα..απλά εδώ με 7500€ θα μπορέσει να βάλεις πολλά περισσότερα grafts..μπορει και τα διπλά..το αν θα έχει ίδια επιτυχία η καλύτερη σχεδίαση η ότι άλλο,όπως ξερεις υπάρχουν νήματα πολλά,κοίτα τα και αποφασισε
 
Μπλουζα