Derma roller 1,5mm μονο του.

kapa

Μέλος του προσωπικού
.
δηλαδη καποιος μπορει να παρει λιγοτερη επανεκφυση και να με ξεπερασει σε αποτελεσμα.
ειμαι και παππους:p εχω πολλα χρονια που εχασα τους κροταφους μου
που θα γινει σχεδον σε ολους δηλαδη γιατι οι κροταφοι μου ειναι καμμενο χαρτι πλεον,δεν εχει μεινει ουτε χνουδι για δειγμα χωρις θεραπεια:rolleyes:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
ακομα μια φωτο 3ετιας παλια.
δυστυχως διαφορετικη γωνια θεασης.
πρωτη φωτο μινοξιδιλη+dermaroller 0,5mm ταυτοχρονη εφαρμογη.να σημειωσω εδω οτι ο εξωτερικος φωτισμος ευνοει πολυ την πρωτη φωτο,live δεν ηταν και τοσο καλα τα πραγματα.
δευτερη φωτο κλασικα dermaroller 1,5mm μονο του,και ομως στην δευτερη εχω περισσοτερη επανεκφυση
image.jpg 11931612_929026660470064_1910308777_n.jpg
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
τελικο πορισμα,συνολικα πηρα ενα 120% της επανεκφυσης της μινοξιδιλης.
μετα απο 13 μηνες χρησης εχω δει την θεραπεια σε ολα τα μηκη και πλατη
και ξανα ερχομαστε στο σημειο εκινησης.
3 μηνες τραυματισμου ειχα αποκτησει ενα 10% του αποτελεσματος.
μην το παρετε σαν κανονα,απλα κρατηστε σαν σεναριο οτι στο 3μηνο ειστε στο 10% απο αυτο που θα παρετε,οπως ημουν και εγω στο 10% στους 3 μηνες.
μπορει στο 10μηνο να νοιγετε σαμπανιες:p
φωτο στους 3 μηνες,ουτε χνουδι ακομα....
11998597_932237973482266_192085283_n.jpg
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
η ερευνα δουλευει και με λιγη ενταση,οποτε αν ξεπερνατε αυτον τον τραυματισμο,ριξτε ενταση
1604531_645191898853543_306010048_n.jpg
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ο τραυματισμος καθε 7 μερες με την παραπανω ενταση,εδωσε τα διπλασια αποτελεσματα απο τον τραυματισμο της παρακατω εντασης καθε 14 μερες
12081461_947417991964264_8629843_n.jpg
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
τα αποτελεσματα της ερευνας δεν ειναι του batadine
βαζω στοιχηματακι οτι οσοι χρησιμοποιειτε betadine και το κοψετε η επανεκφυση θα συνεχισει.
εγω τους πρωτους 6 μηνες εβαζα οινοπνευμα και αλλους 7 μηνες μονο νερο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Κάπα τα τριχάκια που φύτρωσαν έμειναν ή όχι τελικά;
κάνεις τραυματισμό μόνο μπροστά, σωστά;
πιστεύεις θα μπορούσαν να πάρουν τα πάνω τους αυτές οι τρίχες με detumesence;
έμειναν και μάλιστα ξεπέρασαν κατα πολυ σε διάρκεια όλα τα τοπικα.κανω μόνο μπροστά. Με dedu δεν είμαι σιγουρος ότι θα πάρουν τα πάνω τους.με τοπική μεντα είμαι σίγουρος ότι θα πάρουν και αλλο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
έμειναν και μάλιστα ξεπέρασαν κατα πολυ σε διάρκεια όλα τα τοπικα.κανω μόνο μπροστά. Με dedu δεν είμαι σιγουρος ότι θα πάρουν τα πάνω τους.με τοπική μεντα είμαι σίγουρος ότι θα πάρουν και αλλο
όταν λέω μεντα εννοώ τις υπόλοιπες 6 μέρες. Με τον τραυματισμό δεν βάζουμε τιποτα
 

Adrikos

New Member
Kapa ο τραυσματισμος γινεται μονο στο μπροστινο μερος του τριχωτου η πιστευεις θα εχει και τα ιδια αποτελασματα αν γινει και σε μεγαλυτερο μερος του κεφαλιου?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
θα το δωσω με αριθμους. αυτο λεγεται τελευταιο σταδιο τριχοπτωσης,δεν υπαρχει ουτε χνουδι δηλαδη http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/page-13#post-146476
αυτο λεγεται αρχικο σταδιο τριχοπτωσης http://www.hairlossgr.com/threads/dermaroller-μόνο-του-2young2retire.9374/
δηλαδη δεν εχει μηδενιστει ακομα η τριχα.
ο 2young ξεκινησε απο το 13 και εφτασε στο 20.
εγω ξεκινησα απο το 0 και εφτασα στο 13
ποιος εκανε μεγαλυτερη διαδρομη?
αλλο το τελικο αποτελεσμα
Kapa θεωρείς δηλαδη πως σε περιοχές που δεν είναι γυμνές αλλά υπάρχουν αρκετές τρίχες απλά λεπτές και πιο αδύναμες με την χρήση του ρόλερ τα σημεία αυτά θα τουμπανιάσουν;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa θεωρείς δηλαδη πως σε περιοχές που δεν είναι γυμνές αλλά υπάρχουν αρκετές τρίχες απλά λεπτές και πιο αδύναμες με την χρήση του ρόλερ τα σημεία αυτά θα τουμπανιάσουν;
ξανα ερχομαι στο παραδειγμα του 2youg http://www.hairlossgr.com/threads/dermaroller-μόνο-του-2young2retire.9374/
εδω βλεπουμε μια αραιωση σε ολη την εκταση του κεφαλιου,δηλαδη....
οι μισες τριχες περιπου εχουν γινει χνουδια η ολες οι τριχες απλα εχουν ατροφησει,αυτο δεν μπορω να το δω στην φωτογραφια.
οχι μονο θα τουμπανιασουν,αλλα θα σταματησει και η τριχοπτωση.
αν και δεν παρακολουθω τα ξενα φορουμ ειμαι σιγουρος οτι στον 2young σταματησε μαχαιρι η τριχοπτωση
 

leas

Well-Known Member
ξανα ερχομαι στο παραδειγμα του 2youg http://www.hairlossgr.com/threads/dermaroller-μόνο-του-2young2retire.9374/
εδω βλεπουμε μια αραιωση σε ολη την εκταση του κεφαλιου,δηλαδη....
οι μισες τριχες περιπου εχουν γινει χνουδια η ολες οι τριχες απλα εχουν ατροφησει,αυτο δεν μπορω να το δω στην φωτογραφια.
οχι μονο θα τουμπανιασουν,αλλα θα σταματησει και η τριχοπτωση.
αν και δεν παρακολουθω τα ξενα φορουμ ειμαι σιγουρος οτι στον 2young σταματησε μαχαιρι η τριχοπτωση
Μακάρι Καπα να είναι έτσι γιατί τότε σε μέρη που υπάρχει τρίχα με το ρόλερ θεωρητικά μπορούμε να τις διατηρήσουμε, και να φουντώσει το τριχωτό.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μακάρι Καπα να είναι έτσι γιατί τότε σε μέρη που υπάρχει τρίχα με το ρόλερ θεωρητικά μπορούμε να τις διατηρήσουμε, και να φουντώσει το τριχωτό.
δεν υπαρχει καλύτερη θεραπεία από τον τραυματισμο.το υπογράφω.ο λόγος είναι ότι δεν χάνει σε διάρκεια αποτελέσματων. Όχι επειδή το λενε οι ερευνες.σε εμένα έχει φτάσει την 7 πλασια διάρκεια αποτελέσματα έναντι της μινοξιδιλης
 

leas

Well-Known Member
δεν υπαρχει καλύτερη θεραπεία από τον τραυματισμο.το υπογράφω.ο λόγος είναι ότι δεν χάνει σε διάρκεια αποτελέσματων. Όχι επειδή το λενε οι ερευνες.σε εμένα έχει φτάσει την 7 πλασια διάρκεια αποτελέσματα έναντι της μινοξιδιλης
Καπα το εύχομαι, αν καταφέρει σε βάθος χρόνου να διατηρεί τα μαλλιά μιλάμε για μεγάλο όπλο..Έχω αργήσει να ξεκινήσω γιατι παρακολουθώ και θέλω να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη. Δεν θα αργήσω να ξεκινήσω πάντως και θα ενημερώνω , η δική μου επιδίωξη είναι να δυναμώσω τις αδύναμες τρίχες και να τις διατηρήσω.
 
Χρησιμοποιω ρολλερ εδω και δυο μηνες προσωπικα εδωσε λιγες τριχες πισω μπροστα στην hairline αλλα ως εκει προς το παρον κατα συνεπεια να συνεχιζεται η τριχοπτωση...αλλα δεν τα παραταω.απλα σκεφτομουν την χρηση φινας μαζι...εχετε καποια αποψη η συμβουλη?
 
Μπλουζα