Derma roller 1,5mm μονο του.

Dynamics

Active Member
πρωσοπικα ξεκινησα και γω derma roller 1.5 αλλα 540 βελονες δεν το ξερα λαθος παρολα αυτα το εκανα πονος αλλα οκ χθες λουστικα και ειδα πως τριχοπτωση τελος τωρα θα δειξει βεβαια αλλα ειδα πως η τριχοπτωση σταματησε, ηλικια 20 χρονων norw δεν ξερω ακριβως αλλα στην hairline και στο μπιφτεκι ειχα αρχισει να αδειαζω η μινοξιδιλη εδεινε τρελα αποτελεσματα μα τα εχασε !!!! Πιστευω ειναι φοβερη θεραπεια!!!
Άψογος ο Δημήτρης γνώμη μου έτσι πρέπει να είναι η παρουσίαση σε κάθε περίπτωση νορ ηλικία κτλ καλή επιτυχία πόσο καιρό κάνεις ρολλ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris500

Member
Dynamics ευχαριστω φιλε, ρολερ τωρα ξεκινησα πρωτη εφαρμογη ειναι 31/12/15 ξεκινησα αλλα οταν πηγαινα για λουσιμο εβλεπα πολες τριχες στα χερια και στην μπανιερα δεδομενου πως εκοψα minox μαχαιρι και χθες που λουστικα πρωτη φορα μετα απο το ρολερ ειδα μονο 3 τριχουλες μπορει να ναι και νωρις αλλα αυτο μου συναιβει και ενθουσιαστηκα να προσθεσω οτι ξεκινησα απο 30/12/15 και ω3 αυτα http://www.xtr.gr/el/omega-3-90-caps-body-attack.html δυο καψουλες ημηρεσιως τωρα φευγει σιγα σιγα ο ερεθισμος αλλα πανω στο δερμα βγαζει κατι λιπαρο ετσι λιγο υγρο τι να ναι αυτο ?
 

scubas

Member
Την πίεση θα την αυξήσω σιγά σιγά αλλα δεν νομίζω να το φτάσω να βγάλει αίμα γιατί εν τέλει δέν γνωρίζουμε αποδεδειγμένα αν βοηθάει αυτό. Τα αποτελέσματα θα μας δείξουν την αλήθεια βέβαια!
Και μία απορία! Πρίν το roller μπωρώ να λούζομαι με οποιοδήποτε σαμπουάν?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Golgo13

New Member
Εγώ δοκίμασα προχθές με το 540 ρόλλερ και ούτε εγώ είδα αίμα. Να πω την αλήθεια έκανα μια μικρή έρευνα σε άλλα forum και πολλοί το δοκίμασαν και πάλι το ψιλό παράτησαν μιας και κανείς δεν είδε τα αποτελέσματα του 2young (αυτό ενα-δυο χρόνια πριν), ειδικά στο thebaldtruth κλείδωσε ο διαχειριστής το θέμα όταν άρχισαν να ποστάρουν ματωμένα κεφάλια. Κοινός ας το δοκιμάσουμε αλλά ψυχραιμία μην ξηλώσετε κανά σκάλπ. Γενικά μου φαίνεται λίγο επικίνδυνο να πω την αλήθεια.
 

Dynamics

Active Member
Dynamics ευχαριστω φιλε, ρολερ τωρα ξεκινησα πρωτη εφαρμογη ειναι 31/12/15 ξεκινησα αλλα οταν πηγαινα για λουσιμο εβλεπα πολες τριχες στα χερια και στην μπανιερα δεδομενου πως εκοψα minox μαχαιρι και χθες που λουστικα πρωτη φορα μετα απο το ρολερ ειδα μονο 3 τριχουλες μπορει να ναι και νωρις αλλα αυτο μου συναιβει και ενθουσιαστηκα να προσθεσω οτι ξεκινησα απο 30/12/15 και ω3 αυτα http://www.xtr.gr/el/omega-3-90-caps-body-attack.html δυο καψουλες ημηρεσιως τωρα φευγει σιγα σιγα ο ερεθισμος αλλα πανω στο δερμα βγαζει κατι λιπαρο ετσι λιγο υγρο τι να ναι αυτο ?
Δημήτρη διάφορα στο μαλλί είδα μετά το 3 ρολλαρισμα όπου κόπηκε μαχαίρι η τριχοπτωση μου!βέβαια έκοψες και την μινοξ που κατά την γνώμη μου έκανες λάθος οπότε αν δεις αποτέλεσμα θα δεις σε λίγο καιρό.όταν λες υγρό;
 

dimitris500

Member
ειναι κατι λιγο λιπαρο μηπως ειναι κολαγονο? οσο για την minox δεν ειναι η πρωτη φορα που την κοβω ξερω ασε που με πηραζει πλεων και η προπυλενογλυκολη παει εναμιση μηνας που την εκοψα και εβαζα μεντα με δαφνελαιο και το genthrix!!!
 
ειναι κατι λιγο λιπαρο μηπως ειναι κολαγονο? οσο για την minox δεν ειναι η πρωτη φορα που την κοβω ξερω ασε που με πηραζει πλεων και η προπυλενογλυκολη παει εναμιση μηνας που την εκοψα και εβαζα μεντα με δαφνελαιο και το genthrix!!!
αυτο με την λιπαροτητα το εχω κι εγω. μπορει να ειναι σμηγμα που αποβαλλεται, αλλα δεν ξερω σιγουρα.
 

scubas

Member
τωρα που κανω ρολερ ομως ειπα να μην βαζω γτ ο καπα εχει πει πως ενδεικνυται γιαυτη την θεραπεια μονο minox
Aν δέν κάνω λάθος ο Kapa βάζει μέντα, θα μας διαφωτίσει ο ίδιος βέβαια!
Εγώ ας πούμε δεν εχω βάλει ποτέ minox στo κεφάλι μου και ούτε έχω σκοπό άρα η μέντα και λοιπά βότανα είναι μονόδρομος!Τώρα όσο για το υγρό μήν ξεχνάς οτι κάνεις μικροτραυματισμό οπότε ο οργανισμός αντιδράει,το οποιο είναι και αυτό που θέλουμε!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχετε 3 πραγματακια υποψιν.
η θεραπεια αποδιδει παρα πολυ αργα,που σημαινει οτι στο 9 μηνο θα πιασει τα μεγιστα.οποτε οσοι ειστε στους 3 μηνες ακομα δεν πηρατε ουτε τα μισα.
η τριχοπτωση θα σταματησει μαχαιρι,εδω ειναι το ευκολο της υποθεσης και θα γινει σχετικα γρηγορα
το τελευταιο ειναι δικο μου συμπερασμα εντελως εμπειρικα και μετα απο αρκετες δοκιμες.
η ενταση που χρειαζεται ειναι αυτην

1604531_645191898853543_306010048_n.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

5 χρήση εχτές του ρόλλερ είδα τριχες στον δεξιό κρόταφο κοντα στιν hairline και πιο λιγες στον αριστερό....αλλά η τριχόπτωση δεν σταμάτησε καθόλου....μπορώ να πω ότι αυξήθηκε....ξεκίνησα και δαφνελαιο μήπως διαφορά .....έχετε καμιά ιδέα γιατί δεν σταμάτησε η τριχόπτωση??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
5 χρήση εχτές του ρόλλερ είδα τριχες στον δεξιό κρόταφο κοντα στιν hairline και πιο λιγες στον αριστερό....αλλά η τριχόπτωση δεν σταμάτησε καθόλου....μπορώ να πω ότι αυξήθηκε....ξεκίνησα και δαφνελαιο μήπως διαφορά .....έχετε καμιά ιδέα γιατί δεν σταμάτησε η τριχόπτωση??
θα σταματήσει.εισαι σε μια κατάσταση επανεκφυσης και περνάς το shedding σου
 

nothinggr

Member
Σήμερα, με 1 μμ ρολλερ, 5-6 είδα κουκιδες αίματος στον ένα κρόταφο, τον "καλό". Το παράξενο είναι ότι δεν έβαλα παραπάνω πίεση από τις προηγούμενες φορες. Παρόλο το light ματωμα, έβαλα μέντα και shenmin μετά, χωρίς κάποιο έξτρα τσούξιμο. Το προηγούμενο ρολλαρισμα το είχα κάνει πριν 5 μέρες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Υπάρχει σεντινγκ με το ρολλερ ;κ ποτέ σταματάει ;
σε καποιους ναι σε καποιους οχι.
εντελως πληροφοριακα δουλευει και σε γυναικες http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/page-36#post-149537 εχουμε μελος που το χρησιμοποιει μηνες τωρα αλλα και σε areata
 
Σήμερα, με 1 μμ ρολλερ, 5-6 είδα κουκιδες αίματος στον ένα κρόταφο, τον "καλό". Το παράξενο είναι ότι δεν έβαλα παραπάνω πίεση από τις προηγούμενες φορες. Παρόλο το light ματωμα, έβαλα μέντα και shenmin μετά, χωρίς κάποιο έξτρα τσούξιμο. Το προηγούμενο ρολλαρισμα το είχα κάνει πριν 5 μέρες.
Υπάρχει περίπτωση να συνήθησες τον πόνο και να το κάνεις πιο αποφασιστικά και με περισσότερη δύναμη (νομίζοντας ότι βάζεις την ίδια)
 

nothinggr

Member
Υπάρχει περίπτωση να συνήθησες τον πόνο και να το κάνεις πιο αποφασιστικά και με περισσότερη δύναμη (νομίζοντας ότι βάζεις την ίδια)
Για παραπάνω δύναμη δεν είμαι σίγουρος, μπορεί να πήρε μπρος και το ginko.
Οι κουκιδες εμφανίστηκαν πάντως στον κρόταφο που "δροσίζεται" πιο πολύ με τη μέντα.
 
Για παραπάνω δύναμη δεν είμαι σίγουρος, μπορεί να πήρε μπρος και το ginko.
Οι κουκιδες εμφανίστηκαν πάντως στον κρόταφο που "δροσίζεται" πιο πολύ με τη μέντα.
Σ΄το λέω γιατί κ εγώ στην αρχή δε μπορούσα με τίποτα να ματώσω χωρίς αναισθησία και σιγά σιγά το συνήθισα-πλεον μετά από τρεις μήνες+, το κάνω χωρίς αναισθησία.
 

nothinggr

Member
Το ματωμα με το 1μμ θεωρείται τραυματισμός ή συνεχίζει να είναι κατάλληλο για απορρόφηση?
Και αν είναι τραυματισμός, το πάω μια φορά τη βδομάδα (παρόλο που δεν είναι 1.5μμ)?
 
Μπλουζα