Derma roller 1,5mm μονο του.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
dracula-1958-2.jpg


Τζίσους!
 

lalakis

Active Member
Εγώ κάνω πολύ περισσότερο τραυματισμό. Τελευταία φορά έκανα με 2mm πέρναγε στο κάθε σημείο 30 φορές. Την υπόλοιπη μέρα ήμουν πολύ αδύναμος απαυτο πιστευω
 

werhart

New Member
Παιδιά πέρα από τον κάπα που ενημερώνει τακτικά, όλοι όσοι χρησιμοποιούν την μέθοδο κάμποσο καιρό μπορούν να μας πουν αν παρατηρούν σιγά σιγά όντως να κάνει τόση δουλειά; Γιατί πραγματικά μιλώντας για εμένα έχω ενθουσιαστεί και δεν έχω ξεκινήσει μόνο επειδή ακόμη δεν έχω καταφέρει να παραγγείλω.Όλα όσα αναφέρει ο κάπα είναι πολύ ενθαρρυντικά. Αν είναι πραγματικότητα φαίνεται να είναι το μεγαλύτερο όπλο και ίσως είναι καλύτερο από την φίνα που τόσο μας τρομάζει κάποιους με όλα αυτά που κατά καιρούς διαβάζουμε εδώ μέσα. Θα ήταν καλό λοιπόν να βοηθήσετε όσοι έχετε ξεκινήσει όσο περισσότερο γίνεται για να μην μπαίνουμε σε αυτό το φόρουμ άλλο μόνο και μόνο για να ξενερώνουμε με αυτόν τον γαμημένο νόμο της βαρύτητας.
Γίνονται ενημερώσεις απλά τα αποτελέσματα δεν είναι πολύ γρήγορα..! Παντός σε εμένα τα αποτελέσματα είναι αργά και σταθερά! Έχω πολλά μόνοτρίχα και λίγα δυρτιχα και βλέπω ότι προχωράει καλά! Σε όσους θέλουν να βάζουν και τοπικά λέω το εξής, θα δείτε πως STANDARD θα τα κόψετε σχεδόν από μόνοι σας! Σας οδηγεί η έρευνα σε αυτό σιγά σιγά..απλά θέλει υπομονή!
 

werhart

New Member
Στον επόμενο τραυματισμό θα δοκιμάσω κρύο νερό πριν για δώ αν έχει μείωση στον πόνο γιατί δεν χρησιμοποιώ κρέμα πριν, επίσης θα το δοκιμάσω και με πάγο.. Θα σας έχω ενήμερους;);)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
θα δείτε πως STANDARD θα τα κόψετε σχεδόν από μόνοι σας! Σας οδηγεί η έρευνα σε αυτό σιγά σιγά..απλά θέλει υπομονή!
πόσο συμφωνώ!!!
εννοειτε οτι θα παρατησουν ολοι τα τοπικα,ειναι σκετα νερακια μπροστα σε αυτο
 

poseidonas77

Well-Known Member
kapa διαβασα κατι specs απο συσκευη 1.5mm και λεει ο πωλητης να γινεται χρηση μια φορα στις 3 εβδομαδες και για την συσκευη 2mm να γινεται χρηση μια φορα καθε 5 εβδομαδες....
μηπως ειναι υπερβολη μια φορα την εβδομαδα??τι λες???

http://shop.owndoc.com/product-info.php?dermaroller15-pid216.html
 

lalakis

Active Member
We r hart συμφωνω απολύτως με σενα και μένα το ίδιο γίνεται με μονοτριχα και δι τρύχα εξελίσσεται πολύ αργα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bisop

Member
όσοι το χρησιμοποιείτε για κάποιο καιρό την τριχόπτωση την σταμάτησε;δεν το έχω διαβάσει κάπου εκτος από τον kapa
 

lalakis

Active Member
Απτη στιγμή που έχεις επανεκφυση γίνεται να χεις τριχιπτωση; τριχιπτωση πιστευω όλοι έχουν τους πρώτους μηνες .πέφτουν οι αδύναμος τρίχες εγώ είχα τους πρώτους 3 μήνες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa διαβασα κατι specs απο συσκευη 1.5mm και λεει ο πωλητης να γινεται χρηση μια φορα στις 3 εβδομαδες και για την συσκευη 2mm να γινεται χρηση μια φορα καθε 5 εβδομαδες....
μηπως ειναι υπερβολη μια φορα την εβδομαδα??τι λες???

http://shop.owndoc.com/product-info.php?dermaroller15-pid216.html
αυτο αφορα το κολλαγονο,αυτο που κανω εγω στο μετωπο και το σαγονι καθε 2 εβδομαδες.
τα derma roller εξ αρχης δεν βγηκανε για το μαλλι αλλα για ακμη και σημαδια
 

leas

Well-Known Member
Γίνονται ενημερώσεις απλά τα αποτελέσματα δεν είναι πολύ γρήγορα..! Παντός σε εμένα τα αποτελέσματα είναι αργά και σταθερά! Έχω πολλά μόνοτρίχα και λίγα δυρτιχα και βλέπω ότι προχωράει καλά! Σε όσους θέλουν να βάζουν και τοπικά λέω το εξής, θα δείτε πως STANDARD θα τα κόψετε σχεδόν από μόνοι σας! Σας οδηγεί η έρευνα σε αυτό σιγά σιγά..απλά θέλει υπομονή!
werhart έχεις δίκιο απλά το τονίζω γιατί πραγματικά θα βοηθήσετε πάρα πολύ όσοι συνεχίζετε να μας ενημερώνετε, όσο αργα και αν είναι τα αποτελέσματα σας το θέμα είναι να το μοιραστείτε εδώ για να καταφέρουμε κάτι. ΑΑ επίσης έχω την εντύπωση πως πια μπορούμε να αγοράζουμε απο έξω για τσεκάρετε το γιατί χθές φίλος μου έφτιαξε account paypal για μένα γιτ θέλω να αγοράσω derma roler.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nothinggr

Member
Επειδη σε τοσες απαντησεις εχω ξεχασει απο που μπορουμε να βρουμε 1.5 μμ ρολλερ, αυτο μας κανει?
ή μπορουμε να βρουμε πιο αξιοπιστη συσκευη ή ebay seller?
επισης, το ρολλερ με 200 needles εχει καποιοα ουσιαστικη διαφορα σε σχεση με τις 192?
 
Καλησπερα σε ολους! Ψηθηκα και γω ασχημα με το ρολλερ. Εχω δοκιμασει στο παρελθον 0.75 μμ καθαρα ομως για αυξηση αποροφησης. Ισως ηρθε η ωρα να βαλουμε στην μπαντα χαπια και λοσιον μια για παντα. Αυριο θα παραγγειλω dermapen και dermaroller 1.5μμ. Καλη τυχη σε ολους!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Επειδη σε τοσες απαντησεις εχω ξεχασει απο που μπορουμε να βρουμε 1.5 μμ ρολλερ, αυτο μας κανει?
ή μπορουμε να βρουμε πιο αξιοπιστη συσκευη ή ebay seller?
επισης, το ρολλερ με 200 needles εχει καποιοα ουσιαστικη διαφορα σε σχεση με τις 192?
κανει,δεν εχει διαφορα με τις 200 βελονες
στην πρωτη σελιδα εχω και λινκ για αγορα
http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/
δεν ξερω τι γινεται με τα καπιταλ
 

nothinggr

Member
κανει,δεν εχει διαφορα με τις 200 βελονες
στην πρωτη σελιδα εχω και λινκ για αγορα
http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/
δεν ξερω τι γινεται με τα καπιταλ
δεν εχω θεμα με τα καπιταλς (εχω balance στο paypal).
με βλεπω μαλλον για το dermapen, με προβληματιζει λιγο η χρονια χρηση της αναισθητικης αλοιφης στο ρολλερ.
το dermapen το χρησιμοποιουμε κι αυτο με σκοπο το ματωμα? ή δεν χρειαζεται τοση ενταση?
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καλησπερα σε ολους! Ψηθηκα και γω ασχημα με το ρολλερ. Εχω δοκιμασει στο παρελθον 0.75 μμ καθαρα ομως για αυξηση αποροφησης. Ισως ηρθε η ωρα να βαλουμε στην μπαντα χαπια και λοσιον μια για παντα. Αυριο θα παραγγειλω dermapen και dermaroller 1.5μμ. Καλη τυχη σε ολους!

δεν εχω θεμα με τα καπιταλς (εχω balance στο paypal).
με βλεπω μαλλον για το dermapen, με προβληματιζει λιγο η χρονια χρηση της αναισθητικης αλοιφης στο ρολλερ.
Καλησπερα σε ολους! Ψηθηκα και γω ασχημα με το ρολλερ. Εχω δοκιμασει στο παρελθον 0.75 μμ καθαρα ομως για αυξηση αποροφησης. Ισως ηρθε η ωρα να βαλουμε στην μπαντα χαπια και λοσιον μια για παντα. Αυριο θα παραγγειλω dermapen και dermaroller 1.5μμ. Καλη τυχη σε ολους!
καλα αποτελεσματα,που θα τα εχετε.
η ερευνα τελικα δουλευει σε ολους,ειναι τελεσιδικο.
αρκετοι θα δειτε αποτελεσματα μετα το 6μηνο αναλογα με το ποσα χρονια εχετε που αραιωσατε.
ενα μικρο ποσοστο της ερευνας που δεν ειχε αποτελεσματα φημες λενε οτι ειχε τελικα,,το μονο φαουλ ειναι οτι η αξιολογηση εγινε στο 3μηνο ενω εκεινοι ειχαν αποτελεσματα στο 6μηνο,οπως εγω,ο lalakis και πολοι στην πορεια
οποια απορια εχετε ριχνετε καμια ματια στο πρωτο μηνυμα http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/
εχω κανει πολλες προσθηκες με λινκ,αγορες,αναισθησια,χρηση και θα συνεχισω να κανω.
και εγω ακομα πειραματιζομαι με την θεραπεια,δεν εχει ξεκλειδωθει εντελως;)
 
Μπλουζα