Derma roller ερευνα τραυματισμου ψηφοφορια

βοηθησε η θεραπεια?


  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    47

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dim10

Active Member
Ουσιαστικα @Utopia ξερεις τι σημαινει το ονομα σου ;;;
Utopia=nowhere
Ουτοπια=πουθενα
Πουθενας. Οπως καταλαβαινεις τα υπολοιπα δικα σου . ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Utopia

Active Member
Ουσιαστικα @Utopia ξερεις τι σημαινει το ονομα σου ;;;
Utopia=nowhere
Ουτοπια=πουθενα
Πουθενας. Οπως καταλαβαινεις τα υπολοιπα δικα σου . ;)
Eξαρτάται πως θα το ερμηνεύσεις...
Ουτοπία= Μια φανταστική τοποθεσία
Άρα είμαι φανταστικός!

Pwned noob! GG Easy! Lemon Sqeezy!
 

Serifis

Active Member
Πουθενα δεν ειπες ομως οτι "σακατευεις το κεφαλι σου". Πιστεψε με αυτη η εκφραση παιζει να φρεναρε ΠΟΛΛΟΥΣ. Ξεκαθαρα.
Αυτο εννοω παρουσιαση ισων αππτελεσματων. Εχω μεχρι στιγμής, ξαναδιαβασει τα θεματα τραυματισμου αλλες δυο φορες, και παιζουν απειρες αντιθεσεις στον τροπο παρουσιασης. Μια το 25 λεπτο , μια ο εντονος τραυματισμος, και βλεπω κ αλλα μελη να εχουν αμφιβολιες με ευλογες ερωτησεις, οπου σε αρκετους δεν απαντηθηκαν κιολας. Οπως βλεπω και καποια ατομα, που ειναι περισσοτερα απ οσο νομιζα να πηραν κατηφορο. Οποτε; καλυτερα να εμπαινε το θεμα στην ενοτητα "ανεπιθυμητες ενεργειες".

Εδώ ολόκληρη Merck μετά από τόσα χρόνια trials στο propecia, δεν αναφέρει όχι μόνο οτι μπορεί σε πολλούς να δημιουργήσει telogen effluvium το οποίο ίσως διαρκέσει και πολύ, δεν αναφέρει καν για απλό shed.
 

Dim10

Active Member
@Serifis Μεγαλη κουβεντα για τον λογο που δεν αναφερει. Παιζονται πολλα απο πισω γενικως. Αλλα επειδη δε θα βγει ακρη γυρω απο το θεμα δεν υπαρχει νοημα μια η αλλη.
 

koumparos

Well-Known Member
Εγω παντως δεν εχω ακουσει απο κανεναν που ειναι χρηστης φινα να αντιμετωπισε telogen effluvium ουτε ελλαδα αλλα ουτε εξωτερικο.Για shed ναι ξερω αρκετους που περασαν στην αρχη(ισως και λογο μινοξ) αλλα και κατα διαστηματα ξαναπερναγαν παροδικα shed χωρις ομως εμφανη αραιωση.Επισης για το roller η γνωμη μου ειναι οτι οποιος σκεφτεται μελοντικα μμ καλυτερα να μην το ξεκινησει.
 

Dim10

Active Member
@koumparos και εγω ετσι ειχα ακουσει αλλα ποτε δεν καταλαβα για ποια χρονικα διαστηματα τραυματισμου μιλαμε. Δηλαδη εστω και με μια φορα δημιουργει προβλημα; η εννοουν για καποιο συγκεκριμενο διαστημα ,μινιμουμ πχ ενα εξαμηνο και μετα οσο συνεχισεις;;;
 

koumparos

Well-Known Member
Μου το εχουν πει κατι φιλοι απο εξωτερικο που ψαχνοντουσαν για μμ και υστερα απο συζητησεις με γιατρους τους απετρεψαν να συνεχισουν να ρολαρουν.Εγω προσωπικα εαν σκεφτομουν για μμ δεν θα το χρησιμοποιουσα.
 

Gibik

Active Member
Ευτυχως για εσένα που υπάρχουν και αυτοί οι διαχειρηστές, που δεν σε είχαν σουτάρει τότε που είχες πει κάτι για ένα όπλο, σε ένα gay μελος που προφανώς τρόλαρε.
Σερίφη,
φιλικά τώρα και χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης γιατί σου έχω κάποια εκτίμηση κατά βάθος, προτιμώ να παίζω με όπλα παρά να παίζω με το πουλί ενός άλλου άντρα. Απλά πράγματα. Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gibik

Active Member
Αντίληψη προβληματική και αποκρουστική μας δείχνεις σκόπιμα για να συνεχίσεις την αντιπαράθεση.
Να σταματήσουμε σε παρακαλώ σε αυτό το σημείο, γιατί αρχίζω και τα παίρνω, κουράστηκα. Εγώ φταίω, κανένα πρόβλημα, καμμία αντίρρηση.
 

Dim10

Active Member
Review τεσσαρων μηνων, μετα απο προτροπη του @GOMI να ηρεμησει το κεφαλι και η τριχα να κανει τον κύκλο της.
Το ρολερ απλα διελυσε ενα 50% ολων των τριχων στα σημεια που περασα, και απλα δε ξαναβγηκε τπτ.
Ακολουθησα στο 50% τουλαχιστον την θεραπεια χωρις αιμοραγια, οπως ο 2young . Το μαλλι χειροτερο απο ποτε δραματικη και γρηγορη πτωση / χειροτερευση γενικης εικονας.
Αυτη την εικονα με.βαση τους ρυθμους που εχανα και αραιωνα θα επρεπε να την εχω αν συνεχιζα τουλαχιστον σε 3 χρονια και...
Γνώμη μου απο προσωπικη εμπειρια αλλα και αλλων μελων που δεν θελουν να μιλησουν δημοσια , μακρια απο τραυματισμο.
 

nine

Active Member
Review τεσσαρων μηνων, μετα απο προτροπη του @GOMI να ηρεμησει το κεφαλι και η τριχα να κανει τον κύκλο της.
Το ρολερ απλα διελυσε ενα 50% ολων των τριχων στα σημεια που περασα, και απλα δε ξαναβγηκε τπτ.
Ακολουθησα στο 50% τουλαχιστον την θεραπεια χωρις αιμοραγια, οπως ο 2young . Το μαλλι χειροτερο απο ποτε δραματικη και γρηγορη πτωση / χειροτερευση γενικης εικονας.
Αυτη την εικονα με.βαση τους ρυθμους που εχανα και αραιωνα θα επρεπε να την εχω αν συνεχιζα τουλαχιστον σε 3 χρονια και...
Γνώμη μου απο προσωπικη εμπειρια αλλα και αλλων μελων που δεν θελουν να μιλησουν δημοσια , μακρια απο τραυματισμο.

Για να καταλαβω συνεχισες το ρολλερ ακομη και μετα αφου ειδες οτι εχανες εδαφος;

και εγω το εχω ξαναγραψει πως με εκανε χειροτερα ο τραυματισμος. ισως εφταιξε και οτι δεν εβαζα τιποτα μετα πηγα με την ερευνα του ρολλερ χωρις πολλα πολλα τοπικα. κανα λαδι μονο εριχνα που και που. μου εκανε εντυπωση οτι εκτος το αδειασμα που προκαλεσε εκανε και μπολικο miniaturization χαλασε την ποιοτητα της τριχας και αλλαξε και χρωμα. εβλεπα καποια τριχακια στις αδειες περιοχες που λες κατι παει να γινει αλλα εκανε χαλια το υπολοιπο μαλλι.

πιστευω οτι ολος ο μηχανικος αυτος δημιουργει φλεγμονη. την φλεγμονη αυτη δεν την αντεχει η αα και γινονται χειροτερα τα πραγματα αν δεν προσεξεις αντι να εχουμε regrowth.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dim10

Active Member
Εννοειται οτι δε συνεχισα και ακριβώς οτι περιγραφεις επαθα και εγω , ακριβως ομως .
Αναρρωτιεμαι αν επανερχεται η κατασταση
 

Reve

Active Member
Μπαινουμε σε νηματα για να μαθουμε νεα πραγματα και βλεπουμε 6 σελιδες καβγαδες ρε παιδια. Ελπιζω τουλαχιστον ατομα σαν τον καπα, γκομι, crossfire και αλλοι παλιοι να μην ξενερωσουν κ παμε πισω 5 χρονια σαν κοινοτητα.

Επισης θελω να πιστευω οτι ειμαστε ολοι ενηλικες. Να κατηγορουμε αλλους για δικες μας αποφασεις για την οποιαδηποτε θεραπεια (ειδικα για πειραματικη θεραπεια) ειναι τουλαχιστον τραγικο.
 
Μπλουζα