Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

tol

Well-Known Member
Cvial, αρκετα ετεροχρονισμενα ειδα τη φωτογραφια στη 13η σελιδα με τον "αφανα" γιο.

Τελικα για αλλη μια φορα επιβεβαιωνεται οτι η αλωπεκια ειναι κληρονομικη.

Ειναι λογικο ο γιος να εχει πλουσια μαλλια, αφου ο πατερας σε ηλικια 50 χρονων ειναι.............norwood 2!!!!!!

Αφου εσυ εχεις ..........εκ φυσεως τοσο πυκνο μαλλι σε ωριμη ηλικια, ειναι αναμενομενο ο γιος να εχει τετοιο μαλλι!!!!!


Υ.Γ. Να χαιρεσαι το εξαιρετικο αποτελεσμα και με πολυ καλυτερη ψυχολογια και αυτοπεποιθηση ατενισε τη ζωη. Σου ευχομαι τα καλυτερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
tol norwood 2? Μαλλον δεν εχεις παρακολουθησει το νημα του εξ αρχης .cvial να χαιρεσαι το αποτελεσμα σου αξιζε τον κοπο ;-)
 

tol

Well-Known Member
Φιλε Σαλονικιε, μαλλον εσυ δεν καταλαβες το νοημα του χιουμοριστικου σχολιου που εκανα.

Αν ειμαστε........εκ φυσεως (και οχι εκ μεταμοσχευσεως) norwood 2 σε ηλικια 50 χρονων, ποιος ο λογος να ειμαστε εγγεγραμενοι σε ενα καραφλοforum;
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
8f8034383876a338b4cb037f0663fa0b.jpg
e6209a7b3cd6e039b8f59c0e3c930300.jpg


Και οι απαραίτητες φωτό σε εξωτερικό χώρο κάτω από πλήρη ηλιοφάνεια


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Η αληθεια ειναι οτι βοηθαει παρα πολυ και ο τυπος της τριχας σου,ουσιαστικα ξεμπερδεψες φιλε μου,ευχομαι να το χαρεις στο επακρο!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Eυχαριστώ Athenian. Εννοείται ότι βοηθάει πολύ και ο τύπος της τρίχας και όλα τα άλλα καλά χαρακτηριστικά. Γι αυτό πρέπει όταν μιλάμε για πυκνότητες, σχεδιασμούς, κλπ, να τα λαμβάνουμε όλα υπόψιν έτσι ώστε να μεγιστοποιούμε το αποτέλεσμα χωρίς να σπαταλάμε graft.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και μια άποψη της δότριας και του μικρού προβλήματος του crown που είχα το οποίο έχει πλέον περιορισθεί πολύ με το μαλλί που έρχεται από μπροστά από την ζώνη C. Φυσικά σε πολύ σκληρές συνθήκες φαίνεται αλλά σε σχέση με πριν είναι πολύ καλύτερο.

donor.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σχεδόν 7 μηνες. Κούρεμα σήμερα. Μετά από 25 χρόνια αισθάνομαι ότι μπορώ να κάνω "styling" στα μαλλιά ξανά. Αν δώσει ένα 15-20% ακόμη θα έχω πιάσει 100% τον στόχο που είχα βάλει. Είδωμεν.

1c4214e3be6312575d68b166c594d4ec.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
Μετα απο χρονιααααα,κάλλιο αργά παρα ποτε, το 20% θα το πιασεις,λίγο που θα χοντρυνει η τριχα της 2ης μμ,λίγο κάποια graft που δεν έχουν πάρει μορφή ακόμα θα ρθει το 20 αριιι.....
Ο κομμωτης τι σου λειι?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έτσι λέω και εγώ. Η κομμώτρια έχει πάθει την πλάκα της με την φυσικότητα του αποτελέσματος


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mpakalos

New Member
CVIAL πολλα μπραβο για το αποτελεσμα σου.Στη θεση σου πάντως θα εβρισκα ενα γιατρο που πιανει το χερι του και θα ανοιγα κλινικη στην Ελλάδα στα πρότυπα των Φιουρη- Μάρα.Ε, να μην πανε τοσες γνώσεις χαμένες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χαμένες δεν πάνε, υπάρχει το φόρουμ για όσο αντέξω. Εξάλλου το πρότυπο Φιουρή Μάρα δεν μου αρέσει, προτιμώ κατευθείαν επαφή με τον γιατρό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ένα μεγάλο ερώτημα είναι το πως φαινόμαστε στην πραγματικότητα και αν οι φώτο λένε την αλήθεια. Ένας σημαντικότατος παράγοντας είναι η απόσταση παρατήρησης των μαλλιών. Όσο μεγαλώνει η απόσταση το μάτι διακρίνει λιγότερες λεπτομέρειες (άρα κενά) οπότε το αποτέλεσμα φαίνεται καλύτερο. Παρακάτω παραθέτω σημερινή κατάσταση της εικόνας από διαφορετικές αποστάσεις φωτογράφησης γα να καταλάβουμε την διαφορά. Όλες οι φώτο είναι με τον ίδιο φωτισμό στην ίδια θέση. Αν θέλετε να κάνετε συγκρίσεις μην κάνετε ζουμ στις φώτο.

IMG_4936.jpg

Φώτο από 5-10 cm. Πολύ σπάνια θα μας παρατηρήσει κάποιος από αυτή την απόσταση. Πολύ καλή φώτο για ανάλυση αλλά δεν έχει πρακτική αξία.

IMG_4939.jpg

Φώτο από 20-30cm. Επίσης μικρή πρακτική σημασία εκτός από πολύ προσωπικές στιγμές.

IMG_4940.jpg

Απόσταση 40-50cm. Έχει πρακτικό νόημα, είναι συνήθως η απόσταση όταν συνομιλούμε όρθιοι με κάποιον σε κοντινή απόσταση όταν δεν ακούμε καλά ή σε κλειστό χώρο (που όμως συνήθως έχει χαμηλό φωτισμό).

IMG_4947.jpg

IMG_4944.jpg

Απόσταση περιπου 70-80 cm. Είναι η μικρότερη πρακτική απόσταση παρατήρησης με τις περισσότερες θεάσεις στην καθημερινότητα. Αυτή συνήθως είναι και η εικόνα μας στον έξω κόσμο. Η πρώτη από τις 2 πιο πάνω φώτο είναι η εικόνα θέασης από ίδιο ύψος, η δεύτερη όταν κάποιος μας παρατήρει όρθιος και είμαστε καθισμένοι.

IMG_4941r.jpg

Η ανωτέρω εικόνα στη μισή απόσταση (30-40cm). Πολύ σπάνια θα πλησιάσει κάποιος τόσο κοντά και υπό αυτή τη γωνία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
σε καθε περιπτωση εμενα μου φαινεται ιδιο το μαλλι η σχεδον ιδιο, δε βρισκω ουσιωδη διαφορα απο την πιο κοντινη μεχρι την πιο μακρινη
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν βρίσκεις μεγάλες γιατί το μαλλί έχει πιάσει μια κρίσιμη πυκνότητα όπου πλέον οι διαφορές είναι μικρές. Αν παρατηρήσεις την τελευταία θα δεις ότι υπάρχουν κενάκια διάσπαρτα (στο κέντρο) τα οποία έχουν χαθεί (προτελευταία). Επίσης η πιο σημαντική διαφορά είναι ότι στο μέσο της hairline (όπου λόγω αλλαγής φοράς των μαλλίων επειδή είναι πολύ κατσαρά) υπάρχει κενό που στην 1η φώτο φαίνεται ενώ στην 4η έχει σχεδόν χαθεί.
 

naruto

Well-Known Member
cvial θα σε δουμε κ σε video οπως αυτα που ανεβαζει ο Ισπανος στο youtube με τα περιστατικα του?
σου χει κανει συζητηση για αυτο?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν νομίζω, γιατί έχει βάλει τα βίντεο που έχω φτιάξει εγώ, πάντως μετά το τέλος μάλλον θα φτιάξω ένα τελικό βιντεάκι


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Τρομερος!! Πετυχες για αλλους το ακατορθωτο με πολυ χρημα μεν και μεσα απο μια διαδικασια που αρχικα αμφισβητηθηκε αλλα σε δικαιωσε!!
 
Μπλουζα