Boήθεια για μμ (hairline)

george_gl

New Member
Καλησπέρα! Είμαι 27 χρονών,norwood 2 και θέλω να κάνω μμ για αποκατάσταση της hairline. Λόγω ιστορικου πιστεύω πως η τριχόπτωση δεν 8α προχωρήσει πολυ( ο πατερας μου 55 χρ πέρα απο το πρόβλημα στους κροτάφους έχει μια μικρή
και φυσιολογικη αραίωση). Πήγα στον κ Ανασ***κη, με εξετασε και συμφώνησε να κανουμε μμ (λογω ιστορικου και οτι περα απο την hairline δεν υπαρχει προβλημα)..μου ειπε οτι θα βαλουμε 1300 grafts με οποια μεθοδο θελω εγω(FUE) καθως βρηκε την δοτρια μου εξαιρετικη. Θα επισκεφτω επισης την D*I και τον κ.Bεκ*η για να καταληξω.
Θα ήθελα την βοήθεια σας..πιστευετε πως για μια οχι τοσο απαιτητική μμ θα μπορέσω να έχω ικανοποιητικο αποτελεσμα στην Ελλαδα (πυκνοτητα, φυσικοτητα)??
Πόσα περίπου grafts/cm2 θα μπορέσουν να μου βάλουν και υπαρχει διαφορα απο κλινικη σε κλινικη σ'αυτό το τομέα??
Τα σημαδια εξαρτώνται απο την διαμετρο των εργαλειων που χρησιμοποιει καθε γιατρος?
Μου έχουν συστήσει και τον κ.Τσούνη..ξέρουμε τιποτα για αυτόν??
Πως λέτε να κινηθώ??
Κάθε πρόταση και γνώμη είναι ευπρόσδεκτη...ευχαριστώ πολύ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

george_gl

New Member
Sorry για την καθυστερηση..εδω ειναι πως ειμαι τωρα..απλα εχω καιρο να κουρευτω και ειναι σχετικα μακρυα τα μαλλια μου αυτη τη στιγμη
 

Συνημμένα

  • 2017-02-13 18.15.06.jpg
    2017-02-13 18.15.06.jpg
    306.7 KB · Προβολές: 88
  • 2017-02-13 18.17.13.jpg
    2017-02-13 18.17.13.jpg
    402.6 KB · Προβολές: 89

tasos33

Well-Known Member
1.Πρεπει να βάλεις πιο καθαρές φωτο όπως και δηποτε

2.Ποιο ειναι το ποσο που μπορεις να διαθεσεις?
Η hairline είναι το πρωτο που βλέπει κάποιος που εχεις απέναντι σου,οποτε όπως αντιλαμβανεσαι
πρεπει να γίνει καλη δουλεια.
Δείχνεις να εχεις πυκνό μαλλί πιο πίσω αρα η πυκνότητα της πρέπει να υψηλη για να υπάρχει ομοιομορφία,δηλαδή 50 τουλαχιστον graft/cm,αυτήν την πυκνότητα δεν θα την πετύχεις σίγουρα στην dhi για ειτε δεν το έχουν ειτε το αποφεύγουν,με το ζόρι θα το ακουμπήσουν(40 με 45 graft) στον βεκρη αλλά εκεί υστερούν σε φυσικότητα και σχεδιασμο,εχουμε πολλα παραδειγματα εδω στο φορουμ,για Αναστασάκης δεν έχουμε περιστατικά να τον κρίνουμε ουτε στο φόρουμ ουτε στην σελιδα του οποτε καλό είναι να τον αποφύγεις.
 

salonikios30

Active Member
Αν μπορεις κανε υπομονη γιατι εισαι μικρος ακομα , δες το δικο μου νημα που εκανα στα 36 με μικροτερο nw απο εσενα κ καθαρα σχεδιασμο hairline για να παρεις μια εικονα
 

george_gl

New Member
1.Πρεπει να βάλεις πιο καθαρές φωτο όπως και δηποτε

2.Ποιο ειναι το ποσο που μπορεις να διαθεσεις?
Η hairline είναι το πρωτο που βλέπει κάποιος που εχεις απέναντι σου,οποτε όπως αντιλαμβανεσαι
πρεπει να γίνει καλη δουλεια.
Δείχνεις να εχεις πυκνό μαλλί πιο πίσω αρα η πυκνότητα της πρέπει να υψηλη για να υπάρχει ομοιομορφία,δηλαδή 50 τουλαχιστον graft/cm,αυτήν την πυκνότητα δεν θα την πετύχεις σίγουρα στην dhi για ειτε δεν το έχουν ειτε το αποφεύγουν,με το ζόρι θα το ακουμπήσουν(40 με 45 graft) στον βεκρη αλλά εκεί υστερούν σε φυσικότητα και σχεδιασμο,εχουμε πολλα παραδειγματα εδω στο φορουμ,για Αναστασάκης δεν έχουμε περιστατικά να τον κρίνουμε ουτε στο φόρουμ ουτε στην σελιδα του οποτε καλό είναι να τον αποφύγεις.
Γυρω στις 3.000 euro..εχεις δικιο σ αυτο που λες..οποτε DHI λες να μην μπω καν στον κοπο? Εσυ τι θα εκανες?
 

george_gl

New Member
Αν μπορεις κανε υπομονη γιατι εισαι μικρος ακομα , δες το δικο μου νημα που εκανα στα 36 με μικροτερο nw απο εσενα κ καθαρα σχεδιασμο hairline για να παρεις μια εικονα
Δεν το βρισκω..απο την φωτο σου φαινεται πολυ καλο αποτελεσμα..που πηγες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Θα σου λεγα να μην κανεις τίποτα λόγω ηλικιας,εκτός αν είσαι βέβαιος οτι θα είσαι σαν τον πατέρα σου και δεν θα εξελίξεις σε μεγαλυτερο απο αυτον nw....
An κανεις πάντως θες 1500 σίγουρα για να δεσει η hairline και λίγο με κροταφους.
 

naruto

Well-Known Member
Δεν το βρισκω..απο την φωτο σου φαινεται πολυ καλο αποτελεσμα..που πηγες?
Η φωτογραφια του ειναι προ μεταμοσχευσης :p
στην κυπρο,h*c εχει κανει ο Σαλινικιος.
Εισαι μικρος ακομα.Εγω ειμαι 27 κ περιπου οπως εισαι στο μαλλι και με αποθαρυναν για μεταμοσχευση.Αν και με τρωει ακομα η αραιωση στους κροταφους και το σκεφτομαι σοβαρα για φετος το φθινοπωρο
Δεν κανει κακο να ψαχτεις απο τωρα ομως και να εισαι ετοιμος.Επειδη ειναι hairline θες τουλαχιστον 50-55 grafts πυκνοτητα για να δεσει με τα υπολοιπα μαλλια που ειναι ακομα πυκνα και υγιη.Αν κανεις μεταμοσχευση με μικροτερη πυκνοτητα θα φαινετε καπως αταιριαστο.
Καμμια κλινικη στην Ελλαδα δεν δουλευει τετοιες πυκνοτητες,τουλαχιστον οχι με την πρωτη.Μονο εξωτερικο θα παρεις αυτο που θες
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Λες?Απλα μου εχει ριξει πολυ την ψυχολογια και με βολευει πολυ να κανω την επεμβαση αυτο τον καιρο..

Ελα στα 32 να το ξανασυζητησουμε.Για να γινει δουλεια και να δεσει με τα υπολοιπα θελεις καλη πυκνοτητα.
Βαζε τοππικ αν σε ενοχλει.
 

athenian

Well-Known Member
Μην κανεις τιποτα μια χαρα εισαι, μαλλον χειροτερος απο τωρα θα γινεις αν βαλεις μαλλια σε ελληνικη κλινικη.
 

george_gl

New Member
Καταλαβαινω τ σκεπτικο σας..τελευταια ερωτηση.. Για hdc κυπρο ποσα λεφτα περιπου χρειαζομαι? Εκει εμπιστευομαι μ κλειστα ματια απο αποψη πυκνοτητας φυσικοτητας? Μπορει να κανονιστει αμεσα επεμβαση η' εχει αναμονη? Ευχαριστω
 

koumparos

Well-Known Member
Εμπιστοσυνη και εγγυηση αποτελεσματος 100% δεν εχεις πουθενα.Αρκετα συχνα εχουμε δει η εχουμε ακουσει μετρια αποτελεσματα και απο καλες κλινικες η γιατρους.Απλα οι πιθανοτητες ειναι μικροτερες σε μια γνωστη κλινικη σε σχεση με μια αγνωστη.Προσωπικα πιστευω οτι εφοσων καποιος το παρει αποφαση για μμ θα ηταν καλυτερα να παει προετοιμασμενος ψυχολογικα και οικονομικα οτι ισως χρειαστει να μπει και για μια διορθωτικη και να μην ικανοποιηθει με την πρωτη.
 

salonikios30

Active Member
φαινεται οτι δεν εισαι καθολου διαβασμενος.Το καλυτερο για μενα ειναι να αποδεχτεις την εικονα σου κ σε καμια δεκαετια να αρχισεις να ψαχνεσαι (μη μπεις απο τωρα σε περιπετειες-θα το μετανιωσεις ) εισαι μικρος ακομα κ σε εξελιξη η τριχοπτωση σου.Σε καμια δεκαετια ενδεχομενως να εχουν βελτιωθει κ οι κλινικες ως προς τα αποτελεσματα τους.
 

dimitris50423

Well-Known Member
george αποτελεσμα μπορεις να παρεις και χωρις μεγαλο ρισκο για τα υπολοιπα μαλλια το θεμα ειναι οτι σε 3-4 χρονια ισως υπαρχει αραιωση πισω απο τα μεταμοσχευμενα και μπορει να χρειαστει να ξανακανεις αλλη μια.
για μενα εξαρταται απο το ποσο σε ενοχλει το θεμα που εχεις που δεν ειναι πολυ μεγαλο. ;)
αν ηξερα για τις μεταμοσχευσεις 3 χρονια πριν αποφασισω να κανω θα το επαιρνα το ρισκο και ας χρειαζοταν ξανα μετα απο 4-5 χρονια αλλα το δικο σου προβλημα δεν ειναι τοσο ασχημο οποτε μπορεις να κανεις κ υπομονη
 
Μπλουζα