2η μεταμοσχευση βοηθεια

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Οταν λες για τουρκια. Ποιον συγκεκριμενα?
Oι καλυτεροι Τουρκοι θεωρουντε ο Erdogan στην Κωνσταντινουπολη κ ο Donagay στην Ατταλεια,νομιζω.
Ειδικα ο Erdogan θεωρειτε απο τους καλυτερους παγκοσμιως,αν ψαξεις στο internet θα δεις αποτελεσματα του κ θα μεινεις αφωνος.Εχει το κακο ομως οτι πιεζει πολυ για φινα.Εσενα ειδικα χωρις φινα αμφιβαλω αν θα σε αναλαβει καν.
Σε τιμες κ οι 2 παιζουν 2,5 ευρω το graft.Toσο παιζουν κ οι Κυπριοι,Γεωργιου κ HDC.
Ομως ο Γεωργιου με λιγα παζαρια ισως να σου χαρισει κανα γκραφτ παραπανω.
ΗDC 2,5 ευρω ακατεβατα.
Οι κυπριοι στην τιμη τα περιλαμβανουν ολα,εισητηρια,διαμονη κλπ κλπ
Οι Τουρκοι απο οσο ξερω οχι,πρεπει να τα πληρωσεις εξτρα.
Τωρα αν με ρωτας ποιος απο ολους θεωρειτε καλυτερος,η ταπεινη μου γνωμη ειναι
1-erdogan
2-HDC
κ μετα Γεωργιου κ Donagay
 

mikegad

Well-Known Member
Πηγα πρωτα στον γεωργιου και μου ειπε οτι για 2500 γραφτς θελει 5250 ευρω. Αριθμος γραφτ που δεν νομιζω νομιζω να ειναι ικανοποιητικος για αυτα που θελω να καλυψω αλλα ισως και να μου εβαζε λιγα παραπανω. Μετα πηγα στην hdc στην οποια με ειδε ο φιουρης και μου εδωσε την ιδια τιμη για τα ιδια γραφτς
2500 grafts με 5250 ευρώ σημαίνει 2,10ευρώ/graft
Πάρα πολύ καλή τιμή για hdc.Νομίζω πως δεν έχουν ξαναδώσει τόσο χαμηλά
 

naruto

Well-Known Member
2500 grafts με 5250 ευρώ σημαίνει 2,10ευρώ/graft
Πάρα πολύ καλή τιμή για hdc.Νομίζω πως δεν έχουν ξαναδώσει τόσο χαμηλά
Σωστος
βαριομουν να κανω την διαιρεση κ θεωρησα πως βγαινει 2,5 ευρω/graft,οπως δινει παντα η HDC.
Δεν θυμαμαι να εχει ξαναπεσει τοσο χαμηλα οντως
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
2,10 σε ειπαν με strip μηπως? Αν ειναι με fue δωστε και σε μας ρε παιδια αυτην την τιμη...Κατι λαθος παιζει...
 

nikosssss

Active Member
Πάτησα Erdogan transplant στο google να δω αποτελέσματα, και πραγματικά εξεπλάγειν καθώς δεν είχα ξαναδει δουλείες τους. Ρε παιδιά τι χέρι έχει ο τύπος? Και το περίεργο της υπόθεσης είναι οτι τα περισσότερα περιστατικά έχουν διάχυτη, και παρόλα αυτά επεμβαίνει χωρίς shockloss....Μπορείς άνετα να κάνεις πύκνωση σε αυτόν!
 

ItsAllGone

Active Member
Πάτησα Erdogan transplant στο google να δω αποτελέσματα, και πραγματικά εξεπλάγειν καθώς δεν είχα ξαναδει δουλείες τους. Ρε παιδιά τι χέρι έχει ο τύπος? Και το περίεργο της υπόθεσης είναι οτι τα περισσότερα περιστατικά έχουν διάχυτη, και παρόλα αυτά επεμβαίνει χωρίς shockloss....Μπορείς άνετα να κάνεις πύκνωση σε αυτόν!
Δεν ειναι τα χερια μονο πιο πολυ με technicians δουλευει, αυτος πιο πολυ επιβλεπει,απλα εχει πολυ μυαλο,γνωσεις και ειναι σωστος επαγγελματιας.Τα αποτελεσματα του ειναι φοβερα και ειναι τρελο value for money.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel

Active Member
Εχω στειλει email στον ερντογαν με τις φωτογραφιες μου και μου απαντησε ως εξης. Για 5000 γραφτς μου εχει πει πως χρειαζομαι τι λετε?
Hope you are doing well.

Dr Koray Erdogan proposes a FUE surgery ofgrafts in a 2 day operation to cover your frontal,mid and vertex areas. In order to achieve a high density with a satisfactory result around 50-55 grafts needs to be placed per square cm. You will also be able to go through your preferences and your expectation before the procedure. The average density of persons with no hair loss is minimum 70 follicular units per cm2, however a high density looking hair transplant is often a result achieved with 50-55 follicular units per cm2. With 50-55 cm2 it is certainly possible to achieve the appearance of normal density as a result of a proper operation plan and graft selection.

Furthermore, to maintain and optimise your original hair you are recommended to use Finasteride. You may expect an outstanding result with high density and a natural result. Furthermore, for your operation, you will have to stay in Istanbul a minimum of



Prior to the surgery, an accurate personal consultation will take place together with Dr Koray Erdogan. Normally this is done the day before the surgery, but we can arrange an earlier appointment in our clinic if requested. During the consultation a complete, scientific study of the characteristics of your hair and hair loss will be done by the Doctor, accurately evaluating factors such as the hair diameter and hair type, the donor density on the parietal (lateral) and occipital sides, the area of the scalp to be operated. This will allow us to perform the best planning for your imminent operation and possible future surgeries, in order to offer a satisfactory outcome also on the mid and long term.



A study of your facial features will be done in order to create the best and most natural look for you, according to your necessities and personal characteristics. Several neurologic and psychological studies testify how one person’s hairline has a deep influence in facial identification and, consequentially, on the way others perceive us. This is well known since antiquity, as mentioned in texts from Aristotle, Michelangelo and Leonardo Da Vinci. Depending on its appearance, the hairline is able to make one person’s look to be more masculine or feminine, youthful or elderly, aggressive, intelligent, attractive or unattractive. For these reasons it is extremely important to create the best hairline in order to give value to your features and to create the most appropriate look.



The operation will be planned and carried out by Dr Koray Erdogan and his staff, composed by trustworthy, highly qualified and experienced team members. The surgery will be performed under local anaesthesia and its not painful. The graft extraction is done exclusively by MANUAL PUNCH (not micro motor, also called "motorised punch"), which represents nowadays the only instrument capable of preserving the patient's donor area and optimising the management of its resources, guarantying at the same time an higher quality of the extracted grafts and the minimum scar outcome.
 

naruto

Well-Known Member
Εχω στειλει email στον ερντογαν με τις φωτογραφιες μου και μου απαντησε ως εξης. Για 5000 γραφτς μου εχει πει πως χρειαζομαι τι λετε?
Hope you are doing well.


.
Προφανως εννοει για ολο το κεφαλι 5000 grafts,λογικο νουμερο για μενα.Αν πετυχεις υψηλη φυτρωση,που θα την πετυχεις-erdogan ειναι αυτος,μαζι με τα ηδη υπαρχοντα μαλλια απο το strip του Γκουρα θα γινεις πολυ καλος.Tωρα εγω θα σου προτεινα να μην βαλεις τοσα πολλα και τερματισεις την δοτρια σου γιατι εισαι μικρος ακομα και εχεις πολυ επιθετικη αλωπεκια δυστηχως.Μπορει να φθασεις ακομα και ΝW 6+.Αποψη μου ειναι σουλουπωσε Α-Β ζωνη με μεταμοσχευση,και το crown παλεψε το με θεραπειες και topic.
Επισης μου κανει εντυπωση που απλα σου προτειναν φινα.Εμενα σε email που εστειλα με ζαλισαν να ξεκινησω φινα.Μου εδωσαν την εντυπωση πως αν δεν ξεκινησω φινα δεν με αναλαμβανουν καν.Σε σενα φανηκαν πιο διαλακτικοι
 

koumparos

Well-Known Member
Αν σε καιει ψυχολογικα φυγε στο τουρκο.Δεν εχεις πολλες επιλογες με τα χρηματα αυτα.Αν και θα συμφωνησω με τους προηγουμενους κοιτα να σουλουπωσεις α.β ζωνη με 2500-3000μοσχ και ασε το κραουν γιατι εισαι μικρος και δεν ξερεις τι θα γινει στο μελον.5000 μοσχευματα με την μια δεν θα τα εριχνα σε καμια περιπτωση εαν ημουν στη θεση σου.
 

dimitris50423

Well-Known Member
5000 μοσχευματα με την μια δεν θα τα εριχνα σε καμια περιπτωση εαν ημουν στη θεση σου.

το θεμα ειναι τα εχει τα 5000 grafts που του ειπε? απο hdc του ειπαν οτι μεχρι 2500 μπορει να δωσει η δοτρια του.
για 2500 με 3000 μοσχευματα κανε δουλεια.. να μεινει και κατι στη δοτρια για κανενα μελλοντικο μερεμετι.. :D
 

pantel

Active Member
Προφανως εννοει για ολο το κεφαλι 5000 grafts,λογικο νουμερο για μενα.Αν πετυχεις υψηλη φυτρωση,που θα την πετυχεις-erdogan ειναι αυτος,μαζι με τα ηδη υπαρχοντα μαλλια απο το strip του Γκουρα θα γινεις πολυ καλος.Tωρα εγω θα σου προτεινα να μην βαλεις τοσα πολλα και τερματισεις την δοτρια σου γιατι εισαι μικρος ακομα και εχεις πολυ επιθετικη αλωπεκια δυστηχως.Μπορει να φθασεις ακομα και ΝW 6+.Αποψη μου ειναι σουλουπωσε Α-Β ζωνη με μεταμοσχευση,και το crown παλεψε το με θεραπειες και topic.
Επισης μου κανει εντυπωση που απλα σου προτειναν φινα.Εμενα σε email που εστειλα με ζαλισαν να ξεκινησω φινα.Μου εδωσαν την εντυπωση πως αν δεν ξεκινησω φινα δεν με αναλαμβανουν καν.Σε σενα φανηκαν πιο διαλακτικοι
Δεν μπορω να ξερω γιατι φιλε. Κατα τη γνωμη σου ποσα χρειαχομαι για α και β ζωνη?
 

pantel

Active Member
Αν σε καιει ψυχολογικα φυγε στο τουρκο.Δεν εχεις πολλες επιλογες με τα χρηματα αυτα.Αν και θα συμφωνησω με τους προηγουμενους κοιτα να σουλουπωσεις α.β ζωνη με 2500-3000μοσχ και ασε το κραουν γιατι εισαι μικρος και δεν ξερεις τι θα γινει στο μελον.5000 μοσχευματα με την μια δεν θα τα εριχνα σε καμια περιπτωση εαν ημουν στη θεση σου.
Συμφωνο μαζι σου φιλε και εγω αυτο ειχα στο μυαλο μου. Για α και β ζωνη μονο εξαλλου η εμφανιση κρινετε παντα απο μπροστα. Τι με συμβουλευεις λορεντζο η τουρκο για τα 3000 γραφτς?
 

pantel

Active Member
το θεμα ειναι τα εχει τα 5000 grafts που του ειπε? απο hdc του ειπαν οτι μεχρι 2500 μπορει να δωσει η δοτρια του.
για 2500 με 3000 μοσχευματα κανε δουλεια.. να μεινει και κατι στη δοτρια για κανενα μελλοντικο μερεμετι.. :D
Φιλε παντος δεν πεφτει τριχα πλεον εδω και ενα χρονο δηλαδη. Με θερισε και ησυχασε. Πουμε συμβουλευεις να παω? 3000 γραφτς σε α και β τι αποτελεσμα πρεπει να υπολογιζω? Αν δεν πετυχει ξανα θα αυτοκτονησω:) καταστραφηκε η ψυχολογια νας
 

pantel

Active Member
Προφανως εννοει για ολο το κεφαλι 5000 grafts,λογικο νουμερο για μενα.Αν πετυχεις υψηλη φυτρωση,που θα την πετυχεις-erdogan ειναι αυτος,μαζι με τα ηδη υπαρχοντα μαλλια απο το strip του Γκουρα θα γινεις πολυ καλος.Tωρα εγω θα σου προτεινα να μην βαλεις τοσα πολλα και τερματισεις την δοτρια σου γιατι εισαι μικρος ακομα και εχεις πολυ επιθετικη αλωπεκια δυστηχως.Μπορει να φθασεις ακομα και ΝW 6+.Αποψη μου ειναι σουλουπωσε Α-Β ζωνη με μεταμοσχευση,και το crown παλεψε το με θεραπειες και topic.
Επισης μου κανει εντυπωση που απλα σου προτειναν φινα.Εμενα σε email που εστειλα με ζαλισαν να ξεκινησω φινα.Μου εδωσαν την εντυπωση πως αν δεν ξεκινησω φινα δεν με αναλαμβανουν καν.Σε σενα φανηκαν πιο διαλακτικοι
Μαλλον φιλε γιατι τα μαμα εκαναν μπαι μπαι
 
Μπλουζα