ρινοπλαστικη

krhtikos21

Member
tropheus είπε:
krhtikos21 είπε:
εμένα πριν 3-4 χρόνια μου χάνε ζητήσει 5 χιλιάρικα αλλά επειδή είχα πολύ καλή σχέση οικογενοιακή μου χανε ρίξει στα 3500.

πάντως και ο παυλιδέλης είναι στο τοπ αλλά για μένα ο ο πρώτος που αναφέρω είναι ο καλύτερος στην Ελλάδα.ο τύπος καταρχάς χειρουργεί παράλληλα σε κλινικές του λονδίνου και γενικά σε αυτόν έχουνε κάνει διάσημοι άλλα όχι τύπου Γκουρ@ ,διάσημοι αλλά και άνθρωποι του επιχειρηματικού χώρου που θα τους χαρακτήριζα όχι εκατομμυριούχους αλλά δισεκατομμυριουχους της Ελλάδας.

Το καλό που έχει ο Παυλιδέλης είναι ότι κάνει μόνο μύτες. Κάνει βέβαια και αυτιά αλλα έχει ειδίκευση σε μύτες.
Ο Ανδρουλακάκης είναι πιθανόν πολύ καλός αλλα δεν κάνει μόνο μύτες και αυτό είναι πολυ σημαντικό για μένα...
Τι να πω με αυτά που έχω τραβήξει φυσάω και το γιαούρτι :S

τέλειο αποτέλεσμα θα έχεις και με αυτόν δεν παίζει να γίνει κάτι λάθος έχει φήμη σοβαρού γιατρού ο άνθρωπος.αλλά εσύ είσαι μια χαρά και έτσι πραγματικά δεν έχεις ανάγκη αλλά μόνο για καλύτερα πας οπότε μην αγχώνεσαι :)
για τον Ανδρουλακάκη σου είπα 5 πράγματα επειδή τα ξέρω με πολύ μεγάλη ακρίβεια και εγώ γενικά δε προτείνω σε κάποιον κάτι ειδικά ρινοπλαστική που έχει τα μεγαλύτερα ποσοστά αποτυχίας σε πλαστικές.
πάντως έχεις κουράγιο τρελό ρε τροφέα εγώ έκανα διάφραγμα και βασανιζόμουνα μήνα ολόκληρο!!
αν δεν είχα την ταλαιπωρία των μεταμοσχεύσεων που έχω χιλιόμετρα ακόμα να τρέξω, και να πάνε όλα καλά, θα κάνα ρινοπλαστική και εγώ.τα 3000 που ζητάνε πλέον είναι λίγα σχετικά και αξίζει γτ σου αλλάζει πρόσωπο περισσότερο και από μαλλιά και για πάντα.
εμείς για μαλλιά πάμε να σκάσουμε πόσες φορές τα υπερδιπλάσια για να ηρεμηουμε και αν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

roukoun

Member
Βασικα για τν κ@π...ιτα σκεφτομουν.εχω ακουσει πολυ καλα λογια.κ βασικα σκεφτομουν και για το πηγουνι μου να το διορθωσω κ να το κανω πιο ωραιο...οπως καταλαβατε τα λεφτα που προοριζα γιαμεταμοσχευση θα τα επενδυσω αλλου..μονο για το στρατο με αγχωνει.αν σε 15 μερες θα εχω ξεφορτωθει επιδεσμους κτλ..
 

krhtikos21

Member
roukoun είπε:
Βασικα για τν κ@π...ιτα σκεφτομουν.εχω ακουσει πολυ καλα λογια.κ βασικα σκεφτομουν και για το πηγουνι μου να το διορθωσω κ να το κανω πιο ωραιο...οπως καταλαβατε τα λεφτα που προοριζα γιαμεταμοσχευση θα τα επενδυσω αλλου..μονο για το στρατο με αγχωνει.αν σε 15 μερες θα εχω ξεφορτωθει επιδεσμους κτλ..

αδερφέ γράψε το όνομα του γιατρού γτ δε καταλαβαίνω ποιον λες και βάλε αντί για α παπάκι :)
σου είπε τιμή για πηγούνι και ρινοπλαστική?
αν ναι πόσο?
και μπουκουβ@λ@ς κάνει τέτοια στο πρόσωπο κ παίζιε να ναι καλός
 

roukoun

Member
krhtikos21 είπε:
roukoun είπε:
Βασικα για τν κ@π...ιτα σκεφτομουν.εχω ακουσει πολυ καλα λογια.κ βασικα σκεφτομουν και για το πηγουνι μου να το διορθωσω κ να το κανω πιο ωραιο...οπως καταλαβατε τα λεφτα που προοριζα γιαμεταμοσχευση θα τα επενδυσω αλλου..μονο για το στρατο με αγχωνει.αν σε 15 μερες θα εχω ξεφορτωθει επιδεσμους κτλ..

αδερφέ γράψε το όνομα του γιατρού γτ δε καταλαβαίνω ποιον λες και βάλε αντί για α παπάκι :)
σου είπε τιμή για πηγούνι και ρινοπλαστική?
αν ναι πόσο?
και μπουκουβ@λ@ς κάνει τέτοια στο πρόσωπο κ παίζιε να ναι καλός
Κ@ποσιτ@ς.μ εχουν πει καλα λογια γενικα..απο σεπτεμβρη θα αρχισω να ψαχνομαι..προς το παρων σκοπια..
Κ μεσα σε ολα μ χωρισε κ η γκομενα!!:mad::mad:
 

krhtikos21

Member
roukoun είπε:
krhtikos21 είπε:
roukoun είπε:
Βασικα για τν κ@π...ιτα σκεφτομουν.εχω ακουσει πολυ καλα λογια.κ βασικα σκεφτομουν και για το πηγουνι μου να το διορθωσω κ να το κανω πιο ωραιο...οπως καταλαβατε τα λεφτα που προοριζα γιαμεταμοσχευση θα τα επενδυσω αλλου..μονο για το στρατο με αγχωνει.αν σε 15 μερες θα εχω ξεφορτωθει επιδεσμους κτλ..

αδερφέ γράψε το όνομα του γιατρού γτ δε καταλαβαίνω ποιον λες και βάλε αντί για α παπάκι :)
σου είπε τιμή για πηγούνι και ρινοπλαστική?
αν ναι πόσο?
και μπουκουβ@λ@ς κάνει τέτοια στο πρόσωπο κ παίζιε να ναι καλός
Κ@ποσιτ@ς.μ εχουν πει καλα λογια γενικα..απο σεπτεμβρη θα αρχισω να ψαχνομαι..προς το παρων σκοπια..
Κ μεσα σε ολα μ χωρισε κ η γκομενα!!:mad::mad:

όλα για τις γυναίκες τα κάνουμε!!δυστυχώς.θα βρεις άλλη ρε σιγά! :)
προσπάθησε να μας κρατάς ενήμερους για τιμές του πλαστικού όταν ενδιαφερθείς να ψάξεις.
 

tropheus

Well-Known Member
Εγώ θα επιμείνω σε γιατρό που κάνει ΜΟΝΟ μύτες.
Η μύτη δεν έχει καμία σχέση με άλλες πλαστικές. Είναι πολύ πολύ ιδιαίτερη επέμβαση...
Οι γιατροί που αναφέρθηκαν γενικά μπορει να έχουν καλή φήμη αλλά αυτή τους τη φήμη την απέκτησαν από μια ποικιλία διαφορετικών επεμβάσεων. Δεν είναι εξειδικευμένοι ... και η εξειδίκευση είναι πολύ σημαντική ...
 

krhtikos21

Member
tropheus είπε:
Εγώ θα επιμείνω σε γιατρό που κάνει ΜΟΝΟ μύτες.
Η μύτη δεν έχει καμία σχέση με άλλες πλαστικές. Είναι πολύ πολύ ιδιαίτερη επέμβαση...
Οι γιατροί που αναφέρθηκαν γενικά μπορει να έχουν καλή φήμη αλλά αυτή τους τη φήμη την απέκτησαν από μια ποικιλία διαφορετικών επεμβάσεων. Δεν είναι εξειδικευμένοι ... και η εξειδίκευση είναι πολύ σημαντική ...

εδώ γράφουν πως κάνουνε και μεταμόσχευση μαλλιών....
κλαίω απλά...


κάποια στιγμή να κάνουμε θρεντ ποιος είναι ο καλυτερος έλληνας πλαστικός για πλαστικές προσωπου ,λιποαναροφηση,λιφτινγκ :p
 

roukoun

Member
krhtikos21 είπε:
tropheus είπε:
Εγώ θα επιμείνω σε γιατρό που κάνει ΜΟΝΟ μύτες.
Η μύτη δεν έχει καμία σχέση με άλλες πλαστικές. Είναι πολύ πολύ ιδιαίτερη επέμβαση...
Οι γιατροί που αναφέρθηκαν γενικά μπορει να έχουν καλή φήμη αλλά αυτή τους τη φήμη την απέκτησαν από μια ποικιλία διαφορετικών επεμβάσεων. Δεν είναι εξειδικευμένοι ... και η εξειδίκευση είναι πολύ σημαντική ...

εδώ γράφουν πως κάνουνε και μεταμόσχευση μαλλιών....
κλαίω απλά...


κάποια στιγμή να κάνουμε θρεντ ποιος είναι ο καλυτερος έλληνας πλαστικός για πλαστικές προσωπου ,λιποαναροφηση,λιφτινγκ :p


Καλα αυτο ειδα κ κοπηκα..αυτο το τα κανω ολα ειναι που μ αγχωνει!
 

roukoun

Member
krhtikos21 είπε:
roukoun είπε:
Βασικα για τν κ@π...ιτα σκεφτομουν.εχω ακουσει πολυ καλα λογια.κ βασικα σκεφτομουν και για το πηγουνι μου να το διορθωσω κ να το κανω πιο ωραιο...οπως καταλαβατε τα λεφτα που προοριζα γιαμεταμοσχευση θα τα επενδυσω αλλου..μονο για το στρατο με αγχωνει.αν σε 15 μερες θα εχω ξεφορτωθει επιδεσμους κτλ..

αδερφέ γράψε το όνομα του γιατρού γτ δε καταλαβαίνω ποιον λες και βάλε αντί για α παπάκι :)
σου είπε τιμή για πηγούνι και ρινοπλαστική?
αν ναι πόσο?
και μπουκουβ@λ@ς κάνει τέτοια στο πρόσωπο κ παίζιε να ναι καλός
Για αυτον τι εχεις ακουσει?καλος ειναι?
 

Typhoon

Member
Θα ήθελα λόγω του γεγονότος ότι έκανα πρόσφατα και εγώ επέμβαση τόσο στο διάφραγμα (χωρίς αισθητική βέβαια παρέμβαση) όσο και στις αμυγδαλές, να ενημερώσω πως είχα ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα. Η επέμβαση έγινε πριν από περίπου 2 μήνες στο Ερρίκος Ντυνάν με τον Παπάζογλου (τον διευθυντή της ΩΡΛ κλινικής). Είχα και μεγάλη κάλυψη από την ιδιωτική ασφάλιση που έχω λόγω δουλειάς και μου στοίχισε ελάχιστα. Τα αποτελέσματα είναι τόσο καλά που την ταλαιπωρία των πρώτων 5 ημερών λόγω της μετεγχειριτικής επούλωσης την έχω ήδη ξεχάσει.

Για όσους σκέφτονται την επέμβαση στο διάφραγμα (χωρίς αισθητική παρέμβαση καθώς δεν είχα εγώ τέτοια εμπειρία για να μπορώ να κρίνω), τον προτείνω ανεπιφύλακτα.
 

weznem

Well-Known Member
Typhoon είπε:
Θα ήθελα λόγω του γεγονότος ότι έκανα πρόσφατα και εγώ επέμβαση τόσο στο διάφραγμα (χωρίς αισθητική βέβαια παρέμβαση) όσο και στις αμυγδαλές, να ενημερώσω πως είχα ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα. Η επέμβαση έγινε πριν από περίπου 2 μήνες στο Ερρίκος Ντυνάν με τον Παπάζογλου (τον διευθυντή της ΩΡΛ κλινικής). Είχα και μεγάλη κάλυψη από την ιδιωτική ασφάλιση που έχω λόγω δουλειάς και μου στοίχισε ελάχιστα. Τα αποτελέσματα είναι τόσο καλά που την ταλαιπωρία των πρώτων 5 ημερών λόγω της μετεγχειριτικής επούλωσης την έχω ήδη ξεχάσει.

Για όσους σκέφτονται την επέμβαση στο διάφραγμα (χωρίς αισθητική παρέμβαση καθώς δεν είχα εγώ τέτοια εμπειρία για να μπορώ να κρίνω), τον προτείνω ανεπιφύλακτα.

5 μερες τι ειχες δηλαδη? ποσο διαρκει το βάσανο της αναπνοης απο το στομα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
έχω κάνει και εγώ παίδες και πρώτες μέρες δε μπορείς να κοιμηθείς γτ όταν κοιμάσαι και ανπνέεις μόνο από στόμα ξεραίνεται ο λαιμός .επίσης με φαγητό είναι ζόρικο και πρήξιμο που διαρκεί σίγουρα 10 μέρες.καλά για ρινοπλαστική δε το συζητάω το οίδημα παίζιε να θέλει και μήνα για να φύγει τελειως
 

roukoun

Member
λπν πρωτη επισκεψη σε γιατρο και απολυτη αποτυχια.κατι αστειακια του στυλ θα σε κανω παιδαρο και λοιπες μλκιες!ελληνες γιατροι σου λεει μετα!
 

roukoun

Member
3500Ε.αν θυμαμαι καλα γτ ειχα κατι νευρα.λες και θα κανει μαγικα η ειμαι 14 χρονων.με το αριστερο ξεκινησαμε μου φαινεται!τσαμπα το ΔΝ!
 

tropheus

Well-Known Member
crossfire είπε:
tropheus,τι ακριβως πηγαινε λαθος σε σενα?το αισθητικο ή το λειτουργικο?τι δεν σ'αρεσε?

Να σου πω λίγο το ιστορικό ... Ξεκίνησα να κάνω πλαστική γιατί από ένα ρουθούνι δεν ανέπνεα καθόλου. Ηταν διακοσμητικό. Είπα λοιπόν στον πλαστικό ότι αφού θα πειράξουμε το διάφραγμα να μειώσουμε λίγο και τον όγκο της μυτης. Αυτό είναι πολυ πολυ απλό...
Και όμως όχι απλά δε μου αποκατέστησαν την αναπνοή αλλά μου έκαναν ασύμμετρα τα ρουθούνια και μου στράβοσαν την μύτη η οποία πήρε κλίση όρο τα δεξιά. Περίμενα σχεδόν 10 μήνες για να ξεπριστεί και ενώ μου έλεγαν ότι όλα θα φτιάξουν τελικά τίποτα δεν έφτιαξε. Το παραδέχτηκαν και οι 2 γιατροί που συμμετείχαν στην επέμβαση ότι έπρεπε να προβούμε σε διορθωτική αλλά μετά τη δεύτερη επέμβαση η αναπνοή αποκαταστάθηκε αλλά η μύτη στράβωσε ακόμα πιο πολύ και τα ρουθούνια περέμειναν ασύμμετρα :(
Πήγα μετά από 1 χρόνο σε άλλο γιατρό ο οποίος αφού μου υποσχέθηκε λαγούς με πετραχείλια μου πήρε 1800€ για να μη μου κάνει τελικά τίποτα καλό. Ισα ισά μου προκάλεσε επιπλέον σημάδια στη μύτη χωρίς κανένα όφελος.
Τώρα πλέον ελπίζω ότι ο Παυλιδέλης θα μπορέσει να επαναφέρει τη μύτη σε ένα καλύτερο αισθητικό επίπεδο. Να την ισιώσει και να κάνει συμμετρικά τα ρουθούνια ...
Με ενοχλεί πάρα πολύ το θέμα και κάθε μέρα που κοιτάζω τον καθρέπτη "βρίζω" αυτούς τους αλήτες γιατί περί αυτού πρόκειται ...

Θα το ξαναπώ : Η μύτη είναι πολύ ειδική περίπτωση πλαστικής επέμβασης. Απαιτεί μεγάλη εμπειρία και ικανότητα από τον γιατρό γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική !!!
 

athina95

New Member
ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΨΗ ΙΚΑ?:dodgy:
 

tropheus

Well-Known Member
athina95 είπε:
ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΨΗ ΙΚΑ?:dodgy:

Ψάχνεις πολύ δύσκολα πράγματα... Είναι λίγο και θέμα τύχης.
Και εγώ συστημένος πήγα στους προηγούμενους γιατρούς και με κατέστρεψαν.
Στις 29 του μήνα πάω για 4η επέμβαση στον Παυλιδέλη ...
 

ΕΛΕΝΗ1

New Member
Καλησπέρα σας.
Θέλω και εγώ να κάνω ρινοπλαστική και διάφραγμα. Έχω επισκεφτεί κάποιους γιατρούς.
Για τον Γεώργιο Παναγιωτόπουλο έχετε κάποια γνώμη;
 
Μπλουζα