εμπειρίες και παρενέργειες απο προϊόντα τύπου toppik κ nano

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Vangelis Vagos

New Member
οποιοσδήποτε έχει βιώσει κτ ανεπιθύμητο ή και πολύ αποτελεσματικό απο την χρήση των παραπάνω προϊόντων (και φυσικά όλων των παρόμοιων), καθώς και φοβίες του κλπ ας συμμετάσχει στο θέμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
Απ: εμπειρίες και παρενέργειες απο προϊόντα τύπου toppik

βασικά σκεφτόμουν κάποια στιγμή να γράψω και εγώ τις εμπειρίες μου από το DermMatch που χρησιμοποιώ εδώ και λίγες ημέρες στο κάτω μέρος του κεφαλιού μου σε μια ουλή που έχω στο σχετικό θέμα αλλά με πρόλαβες.

θετικά
πολύ καλό αποτέλεσμα εμφανισιακά.Βάφει δηλαδή το δέρμα στο κατάλληλο χρώμα αλλά κάνει να φαίνονται και πιο χοντρές οι διπλανές τρίχες και είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο να καταλάβει κάποιος ακόμη και κάτω από δυνατό φως ότι σε εκείνο το σημείο δεν έχω τρίχες.

Δεν φεύγει με το νερό αλλά μόνο με σαμπουάν.Το δοκίμασα βάζωντας το κεφάλι κάτω από το ντουζ και μετά που κοιτάχτηκα στον καθρέφτη δεν είχε φύγει το προιόν.Εδώ είναι το μεγάλο του προτέρημα καθώς παρόμοια προϊόντα λέγεται πως φεύγουν με την βροχή.Δεν ξέρω τι γίνεται βέβαια μετά από πολύωρη επαφή με το νερό στην θάλασσα η στην πισίνα αλλά με μια βουτιά μόνο στην θάλασσα πιστεύω ότι δεν φεύγει.

αρνητικά
παρότι δεν σου μένει χρώμα στα χέρια με μια απλή επαφή εύκολα με την παρατεταμένη τριβή φεύγει το χρώμα και μου έχει βάψει την μαξιλαροθίκη.Βέβαια ξεπλένεται και φεύγει μετά ο λεκές.

Αρχίσει και ξεθωριάζει το χρώμα μετά από πολλές ώρες και δεν είναι το ίδιο όπως ήταν αρχικά.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: εμπειρίες και παρενέργειες απο προϊόντα τύπου toppik

Vangelis Vagos είπε:
οποιοσδήποτε έχει βιώσει κτ ανεπιθύμητο ή και πολύ αποτελεσματικό απο την χρήση των παραπάνω προϊόντων (και φυσικά όλων των παρόμοιων), καθώς και φοβίες του κλπ ας συμμετάσχει στο θέμα.

ειχες κανενα ανεπιθύμητο αποτελεσμα καποια εμπειρια
η ετσι απλα εκανες το θεμα για να δεις αν εχει καποιος αλλος κατι
 

Vangelis Vagos

New Member
Απ: εμπειρίες και παρενέργειες απο προϊόντα τύπου toppik

βασικά ναι. είχα παρατηρήσει για ένα διάστημα κάποια σχετική φαγούρα σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο κεφάλι μέχρι που πήγα σε δερματολόγο και μου είπε πως τέτοια προϊόντα είναι τελείως ακίνδυνα. Επίσης δεν ξέρω τι παίζει όταν τα αναπνέεις και άν έχουν κάποια επίπτωση στο δέρμα (στα θυλάκια πχ). Αν κάποιος γνωρίζει κάτι, ας το αναφέρει. Ευχαριστώ...
 

gpeiraias

Member
Απ: εμπειρίες και παρενέργειες απο προϊόντα τύπου toppik

Παιδια επειδη χρησιμοποιω το Toppik πανω απο 5 χρονια , θα ηθελα να τονίσω ότι πρεπει να λουζετε πολυ καλα τα μαλλια σας μεχρις οτου να βγει εντελως απο το κεφαλι σας.Μην το αφηνετε οταν λουζεστε να παραμενει -οσο μεινει- στο κεφαλι σας .με αυτο τον τροπο το κεφαλι
"αναπνεει "...Εγω οταν λουζομουν το αφηνα οσο μπορουσα και παρατηρησα μια μερα οτι ξεφλουδισε το δερμα μου μαζι με τριχες και μαυριλα απο το toppik και τριχες μαζι...Γι αυτο συχνο λουσιμο να φευγει και ξαναβαλτε μετα οσο χρειαζεται.Για να μην το αναπνεεις οταν το βαζεις στα μαλλια μπορεις να παρεισ μια μασκα σαν αυτη που εχουν οι χειρουργοι :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα