Τουρκια ερντογαν η κυπρος μαρας;

Panos1982

Well-Known Member
Αυτό το χω ακούσει και γω...Πιστεύω όμως ότι πρέπει να υπάρχει κάποιος τρόπος καθώς το 80% που πηγαίνει στο Τούρκο είναι εκτός Τουρκίας

Μονο εμεις απο Ελλαδα εχουμε το οριο των 2000 ευρω ( λογο capital control ) απο αλλες χωρες μπορουν να εχουν μαζι τους πολυ περισσοτερα μετρητα οταν πανε Τουρκια...

Πάνο , και στην Κύπρο άν επιλέξει κάποιος να κάνει μτχ το ίδιο ισχύει θεωρητικά.
Πρακτικά δέν υπάρχει πρόβλημα.
έπειτα μπορείς να πληρώσεις και μέσο Bank tranfer τον Koray , απλά πληρώνεις τον αντίστοιχο ΦΠΑ επιπλέον.

Το θεμα ειναι οτι ο ερντο ζηταει 2.5 ευρω / θλκ μονο αν πληρωσεις μετρητα , αλλιως η τιμη αλλαζει και παει 3 ευρω αν πληρωσεις μεσω τραπεζης. Στη Κυπρο δε ξερω αν ισχυει κατι τετοιο στη τιμη...
και το 0,5 ευρω ειναι αρκετο οταν μιλαμε για 3-4 χιλιαδες θυλακια που ειναι ο μεσος ορος θυλακιων σε καθε επεμβαση του ερντο...
μιλαμε δλδ για 1500-2000 ευρω διαφορα... τα οποια μονο λιγα δεν ειναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jim33

New Member
Μονο εμεις απο Ελλαδα εχουμε το οριο των 2000 ευρω ( λογο capital control ) απο αλλες χωρες μπορουν να εχουν μαζι τους πολυ περισσοτερα μετρητα οταν πανε Τουρκια...



Το θεμα ειναι οτι ο ερντο ζηταει 2.5 ευρω / θλκ μονο αν πληρωσεις μετρητα , αλλιως η τιμη αλλαζει και παει 3 ευρω αν πληρωσεις μεσω τραπεζης. Στη Κυπρο δε ξερω αν ισχυει κατι τετοιο στη τιμη...
και το 0,5 ευρω ειναι αρκετο οταν μιλαμε για 3-4 χιλιαδες θυλακια που ειναι ο μεσος ορος θυλακιων σε καθε επεμβαση του ερντο...
μιλαμε δλδ για 1500-2000 ευρω διαφορα... τα οποια μονο λιγα δεν ειναι.
Αυτος δεν πρεπει να ναι και ανοιχτος σε παζαρια τυπου HDC κλπ
 

Panos1982

Well-Known Member
Αυτος δεν πρεπει να ναι και ανοιχτος σε παζαρια τυπου HDC κλπ

Οχι δεν ειναι ουτε στα παζαρια αλλα ουτε και στη στρατηγικη του για το plan της μεταμοσχευσης...
με λιγα λογια αυτο που θα σου πει αυτο ειναι. δε σηκωνει και πολλες αλλαγες σε αυτα που λεει εκτος απο τυχον ελαχιστες βελτιωσεις που μπορει να θελεις επανω στο πλανο που εχει προτεινει.
Ειναι πολυ καλος γιατρος βεβαια και ξερει τι τιμες παιζουν στους τοπ γιατρους οποτε "δικαιως" δε περνει κ πολλα παζαρια στη τιμη οταν στο επιπεδο του χρεωνει την μιση τιμη απ τους αντιστοιχου επιπεδου γιατρους.
 

athenian

Well-Known Member
Ο τουρκος θέλει να πηγαίνεις μια και καλή και να σου τουμπανιαζει το κεφάλι με οσα grafts χωράνε και πάντα με χρήση φινας. Προσωπικά δεν μου αρέσει η στρατηγική του αλλά έχει εντυπωσιακά αποτελέσματα.
 

jim33

New Member
Ο τουρκος θέλει να πηγαίνεις μια και καλή και να σου τουμπανιαζει το κεφάλι με οσα grafts χωράνε και πάντα με χρήση φινας. Προσωπικά δεν μου αρέσει η στρατηγική του αλλά έχει εντυπωσιακά αποτελέσματα.
Φινα δεν θα παιρνα φιλε ουτε κι αν μου την εκανε τζαμπα την ολη δουλεια...προτιμω να μην εχω ουτε μιση τριχα στο πανω κεφαλι παρα να παλευω να σωσω το κατω κεφαλι...
 

tasos33

Well-Known Member
false, δεν ισχυει αυτο ,υπαρχουν πολλα περιστατικα ανευ φινας, ετσι λεει τουλαχιστον
Ο τουρκος θέλει να πηγαίνεις μια και καλή και να σου τουμπανιαζει το κεφάλι με οσα grafts χωράνε και πάντα με χρήση φινας. Προσωπικά δεν μου αρέσει η στρατηγική του αλλά έχει εντυπωσιακά αποτελέσματα.
 

jim33

New Member
οπως και να χει αν θελει ενας γιατρος να θεωρειται καλος και τοπ , οι τεχνικες του δεν πρεπει να συμβαδιζουν αναγκαστικα με τη χρηση ενος εντελως αμφιλεγομενου φαρμακου
 

aeratos28

Just aeratos
Δυστυχως μεχρι να ανακαλυψουν καποιο αλλο φαρμακο ενδυναμωσης μαλλιων και σταθεροποιησης της καταστασης ,αυτο θα προτεινουν ..με βρισκεις συμφωνο βεβαια πως ειναι πολυ αμφιλεγομενο και δεν θα επρεπε να στηριζονται μετα μανιας οι γιατροι εκει,ειδικα οι τοπ γιατροι,αλλα και αυτοι θελουν να φυλανε τον πισινο τους..εξαλου χωρις την φινα,πολλα απο τα τελεια περιστατικα που εχουμε δει,ισως να μην τα βλεπαμε.
 

jim33

New Member
Δυστυχως μεχρι να ανακαλυψουν καποιο αλλο φαρμακο ενδυναμωσης μαλλιων και σταθεροποιησης της καταστασης ,αυτο θα προτεινουν ..με βρισκεις συμφωνο βεβαια πως ειναι πολυ αμφιλεγομενο και δεν θα επρεπε να στηριζονται μετα μανιας οι γιατροι εκει,ειδικα οι τοπ γιατροι,αλλα και αυτοι θελουν να φυλανε τον πισινο τους..εξαλου χωρις την φινα,πολλα απο τα τελεια περιστατικα που εχουμε δει,ισως να μην τα βλεπαμε.
Αερατε αν σου εδειχναν μια εικονα του πως θα εισαι μετα απο επεμβαση συνδυαζοντας τη χρηση φινας και η εικονα αυτη σε ικανοποιουσε πανω απο το 100%, θα εμπαινες στο τρυπακι ;
 

dimitris50423

Well-Known Member
οπως και να χει αν θελει ενας γιατρος να θεωρειται καλος και τοπ , οι τεχνικες του δεν πρεπει να συμβαδιζουν αναγκαστικα με τη χρηση ενος εντελως αμφιλεγομενου φαρμακου

πρωτον οι γιατροι που προτεινουν φινα εχουν ησυχο το κεφαλι τους για ενδεχομενα shockloss και επισης περισσοτερα εντυπωσιακα αποτελεσματα λογo φινας που η γνωμη μου ειναι οτι δουλευει σε ολες τις περιοχες αλλου περισσοτερο και αλλου λιγοτερο.
οποτε γιατι να μην το προτεινουν παντα? και εγω στη θεση τους θα το ζητουσα επιμονα απο τους ασθενεις μου τουλαχιστον μεχρι το 12μηνο ωστε να παρουν την καλυτερη δυνατη εικονα μεχρι τοτε και εγω να εχω στο αρχειο μου τα αποτελεσματα.
γενικα ειμαι αντιθετος με τη χρηση φινας εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jim33

New Member
πρωτον οι γιατροι που προτεινουν φινα εχουν ησυχο το κεφαλι τους για ενδεχομενα shockloss και επισης περισσοτερα εντυπωσιακα αποτελεσματα λογω φινας που η γνωμη μου ειναι οτι δουλευει σε ολες τις περιοχες αλλου περισσοτερο και αλλου λιγοτερο.
οποτε γιατι να μην το προτεινουν παντα? και εγω στη θεση τους θα το ζητουσα επιμονα απο τους ασθενεις μου τουλαχιστον μεχρι το 12μηνο ωστε να παρουν την καλυτερη δυνατη εικονα μεχρι τοτε και εγω να εχω στο αρχειο μου τα αποτελεσματα.
γενικα ειμαι αντιθετος με τη χρηση φινας εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.
Ποιες ειναι οι ελαχιστες περιπτωσεις στις οποιες αναφερεσαι;
 

dimitris50423

Well-Known Member
οι ελαχιστες περιπτωσεις ειναι αυτοι που θελουν να επεμβουν σε περιοχες με αρκετες μαμα τριχες και μπορει να ξεκινησουν καποιους μηνες πριν την μεταμοσχευση και καποιους μηνες μετα. δεν θα ξεκινουσα σε μονιμη βαση φαρμακο για να δυναμωσω μαλλι. ;)
 

Stripar

Established Member

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.

tasos33

Well-Known Member
περαν της πλακας ο ερντο ακομα και σε περιστατικα που αφαιρει πολλα μοσχευματα 4000 5000 η 7000 graft η κατασταση της δοτριας δειχνει εξαιρετικη, μανουλα ο αλη πασας στην διαχειριση.
 
Μπλουζα