Ρε παιδια εχω μπερδευτει !!

Μηλάμε για την αερόβια... δεν είναι μονο το ποδόσφαιρο... που ουσιαστηκά δεν είναι, μόνο το τρέξιμο που κάνεις. Αερόβια νομίζω είναι η άθληση που έχει να κάνει κυρίως με την αντοχή... δηλαδή κυρίως κάνει καλό στην καρδιά. Υπάρχουν και έρευνες που μαρτυρούν ότι η αερόβια έχει απο ελάχιστη έως τεράστια θετική επίδραση στα μαλλιά.
Έχω δει πολλούς ποδηλάτες με τέλειο μαλλί,σε αυτό που λες συμφωνώ κι εγώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

στο ότι προσέχουν πολύ και ότι είναι πασαρέλα πλεον συμφωνώ απόλυτα..άρα κάτι παίζει πίσω από αυτό..άλλα σκεψου και ότι ο μέσος όρος ηλικίας τους δεν ξεπερνά τα 25..πολύ σημαντικό και αυτό.όπως και ότι μικρό είναι το ποσοστό των ποδοσφαιριστών γενικά.
Εδώ άλλοι φτάνουν μέχρι τα 40 και παίζουν
 
έρευνες υπάρχουν,όμως αυτή η έρευνα που έχεις διαβάσει ας πούμε που λέει ότι τα βάρη δρουν αρνητικά ,υπάρχει και έρευνα ότι τελικά δρουν θετικά..είναι αμφιλεγόμενες πάντα οι έρευνες ..και υπάρχουν πάντα άλλες γνώμες..τώρα ότι μου λες για τον the mountain,δεν είναι παράδειγμα καν..μπορείς να βρεις επαγγελματίες bodybuilders που είναι μέσα το μαλλί τους..εκεί γιατί δεν ισχύει αυτό που λες??εγώ πιστεύω πως δεν έχουν πραγματικά καμία σχέση όλα αυτα.. αν είναι να πέσουν τα μαλλιά θα πέσουν ότι και αν κάνεις..αργά η γρηγορα
Ναι αλλά αν έχεις προδιαθεση και το προκαλείς θα πέσουν πιο γρήγορα από το αναμενόμενο
 

aeratos28

Just aeratos
πόσοι είναι αυτοί??10-20-30 άτομα??δεν είναι μέτρο σύγκρισης αυτό..υπάρχουν κάποιοι ας πούμε που ζουν και είναι 110 ετών..είναι συγκρισιμοι με όλους τους άλλους?καταλαβαίνεις τι θέλω να πω
 

aggelos88

Active Member
Παιδια εφ'οσων μιλαμε για ανδρογενετικη αλωπεκια ειναι θεμα μονο γονιδιων,
κανενας παραγοντας οπως διατροφη,στρες,γυμναστικη δεν παιζει ρολο.

Αυτο αποδεικνυεται ευκολα απο τους ομοζυγωτικους διδυμους οι οποιοι δημιουργουν την ακριβως ιδια φαλακρα ανεξαρτητως διατροφης,ασκησης κτλ κτλ.
 

Serifis

Active Member
Ένα πράγμα που έχω παρατηρήσει είναι πως άτομα της δικής μου γενιάς, εμφανίζουν σε μικρότερη ηλικία το pattern της αα σε σχέση με τους μπαμπάδες-παππούδες τους που το κληρονόμησαν. Βέβαια το δείγμα μου είναι μικρό, 6-7 γνωστοί μου και εγώ.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Παιδια εφ'οσων μιλαμε για ανδρογενετικη αλωπεκια ειναι θεμα μονο γονιδιων,
κανενας παραγοντας οπως διατροφη,στρες,γυμναστικη δεν παιζει ρολο.

Αυτο αποδεικνυεται ευκολα απο τους ομοζυγωτικους διδυμους οι οποιοι δημιουργουν την ακριβως ιδια φαλακρα ανεξαρτητως διατροφης,ασκησης κτλ κτλ.

Πιστευω οτι η ΑΓΑ ειναι οντως γενετικα προκαθορισμενο να την εμφανισεις εαν εχεις το γονιδιο, αλλα το ποτε θα την εμφανισεις μπορει να επηρεαστει απο εξωτερικους παραγοντες σε καποιο βαθμο, οπως σιγουρα ειναι το στρες, η γυμναστικη, η διατροφη και αλλες ενδοκρινολογικες διαταραξεις.
 
Ένα πράγμα που έχω παρατηρήσει είναι πως άτομα της δικής μου γενιάς, εμφανίζουν σε μικρότερη ηλικία το pattern της αα σε σχέση με τους μπαμπάδες-παππούδες τους που το κληρονόμησαν. Βέβαια το δείγμα μου είναι μικρό, 6-7 γνωστοί μου και εγώ.
Οταν λες μικροτερη ηλικια ποσο περιπου ?Εσενα ποτε επεσαν?Τα ρωταω αυτα γιατι αν και δεν εχω τριχοπτωση οπως λες κι εσυ πολλες ειναι οι περιπτωσεις που ξεκιναει απο μικρη ηλικια.
 

Serifis

Active Member
Οταν λες μικροτερη ηλικια ποσο περιπου ?Εσενα ποτε επεσαν?Τα ρωταω αυτα γιατι αν και δεν εχω τριχοπτωση οπως λες κι εσυ πολλες ειναι οι περιπτωσεις που ξεκιναει απο μικρη ηλικια.

Δεν έπεσαν, ξεκίνησε η διαδικασία της αα.
 
Μπλουζα