Πρωτεΐνη

kapa

Μέλος του προσωπικού
αν εβαζα βαθμολογια με αριστα το 10.
θα εβαζα 8 σε αυτην http://www.bbclub.gr/el/muscletech-100-premium-whey-protein-5lb.html
και 2 σε αυτην http://www.bbclub.gr/el/p.v.l-mutant-whey-10lbs.html
η πρωτη εκτος το οτι ειναι πιο ευκολοχωνευτη,εχει καλυτερη διαλυτοτητα και καλυτερη γευση,ειναι και πιο αποτελεσματικη.
το οτι εχει την καλυτερη τιμη αποδοση απο οτιδηποτε υπαρχει στο εμποριο το αφηνω στην ακρη γιατι ειναι υποκειμενικο για τον καθε εναν.
με τα 1000 θα γυρισω στην πρωτη.
το οτι η κρεατινη φερνει τριχοπτωση μου φαινεται ενας μυθος,μπορει οι ερευνες να λενε τριχοπτωση αλλα εμενα μου μειωσε την τριχοπτωση(η πρωτη)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa τι τύπου κρεατίνη παίρνεις?

Πήρα να δοκιμάσω αυτή
http://www.bbclub.gr/el/creacore-el.html
δεν παιρνω πλεον,επαιρνα αυτο http://www.bbclub.gr/el/muscletech-100-premium-whey-protein-5lb.html
το οποιο εχει 2 γραμμαρια ανα σκουπ.
λενε οτι η μονουδρικη κρεατινη ειναι η καλυτερη.
καπου διαβασα οτι η κρεατινη δεν κανει κατακρατηση υγρων υποδορια αλλα ενδοκυταρικα,ακομα ενας μυθος που το βλεπω στην πραξη να ισχύει
με 3 σκουπ απο την πρωτεινη,6 γραμμαρια κρεατινης δηλαδη εχανα 2 κιλα το 24 ωρο.
αν ειναι ετσι η κατακρατηση τοτε εγω θελω κατακρατηση :)
δεν εχω δοκιμασει την συγγεκριμενη που εχεις,περιμενω review:rolleyes:
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Την πήρα γι αυτό ακριβώς το λόγο. Γιατί λένε πως δεν προκαλεί κατακράτηση. Με μονοϋδρική στο παρελθόν είχα κάποια κατακράτηση, αλλά έτρωγα και σαν γομάρι, οπότε δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.
Επ ευκαιρίας, το gaba της Now foods που δοκιμάζω εντελώς μάπα. Αύξησα τη δόση από 1 κάψουλα σε 10 πριν τον ύπνο και καμία διαφορά, ούτε καν τις παρενέργειες που αναφέρουν. Μπορεί κάποια στιγμή να δοκιμάσω και άλλης εταιρείας να δω αν είναι θέμα της Now ή απλά δεν με πιάνει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Την πήρα γι αυτό ακριβώς το λόγο. Γιατί λένε πως δεν προκαλεί κατακράτηση. Με μονοϋδρική στο παρελθόν είχα κάποια κατακράτηση, αλλά έτρωγα και σαν γομάρι, οπότε δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.
Επ ευκαιρίας, το gaba της Now foods που δοκιμάζω εντελώς μάπα. Αύξησα τη δόση από 1 κάψουλα σε 10 πριν τον ύπνο και καμία διαφορά, ούτε καν τις παρενέργειες που αναφέρουν. Μπορεί κάποια στιγμή να δοκιμάσω και άλλης εταιρείας να δω αν είναι θέμα της Now ή απλά δεν με πιάνει.
αυτο ειναι το λαθος,οσοι ξεκινουν κρεατινη,αυξανουν και την ποσοτητα φαγητου,η κατακρατηση ερχεται απο το φαγητο και τα ριχνουν ολα στην κρεατινη.
ημουν διστακτικος στο να ξεκινησω κρεατινη γι αυτον τον λογο,ουσιαστικα πιστευα οτι θα με εκανε πιο χοντρο,αλλα καμια σχεση....
για τον υπνο,η πτωση της ελευθερης τεστοστερονης φερνει ηπνηλια αλλα δεν σημαινει οτι θα εισαι πιο ξεκουραστος.
οι δυο αυτες εξετασεις ειναι δικες μου,μπορει να πεφτεις για υπνο 4 φορες την ημερα αλλα εχει νοημα να κοιμασαι 12 ωρες και τις αλλες 12 να προσπαθεις να ξυπνησεις?
 

Συνημμένα

  • 10866635_810772818962116_811347924_n.jpg
    10866635_810772818962116_811347924_n.jpg
    101.7 KB · Προβολές: 21
  • 10877655_810772542295477_1246068844_n.jpg
    10877655_810772542295477_1246068844_n.jpg
    50.9 KB · Προβολές: 17

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ πάνω από 5-6 ώρες συνολικά δεν μπορώ να κοιμηθώ. Αυτό άρχισε από τότε με το clomid και ο ενδοκρινολόγος μου χε πει είναι επειδή η αύξηση της τέστο σε κρατάει στην τσίτα. Δεν το πολυ πιστεύω γιατί οι 20αρηδες κοιμούνται κανα 10ωρο για πλάκα.
Οι εξετάσεις ποιες είναι πρώτες και ποιες δεύτερες? Γιατί στη μια φαίνεται ότι η ελεύθερη τέστο έπεσε αρκετά
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εγώ πάνω από 5-6 ώρες συνολικά δεν μπορώ να κοιμηθώ. Αυτό άρχισε από τότε με το clomid και ο ενδοκρινολόγος μου χε πει είναι επειδή η αύξηση της τέστο σε κρατάει στην τσίτα. Δεν το πολυ πιστεύω γιατί οι 20αρηδες κοιμούνται κανα 10ωρο για πλάκα.
Οι εξετάσεις ποιες είναι πρώτες και ποιες δεύτερες? Γιατί στη μια φαίνεται ότι η ελεύθερη τέστο έπεσε αρκετά
εγω κοιμαμαι 5 ωρες με τις πρωτες εξετασεις και 12 ωρες με τις δευτερες,ο γιατρος εχει δικιο,η ελευθερη τεστο σε κραταει στην τσιτα και ειναι ο λογος που δεν ψαχνεις το κρεβατι καθε 2 ωρες.
στις δευτερες εξετασεις το μονο που εκανα ειναι να κοιμαμαι να ξυπναω να πινω καφε να τρωω και να ψαχνω το κρεβατι ξανα,καθε 2 ωρες πηγαινα για υπνο,πατουσα κουμπι και σε λιγοτερο απο 30 δεπτερολεπτα κοιμομουν,δεν ειναι κακο αν δεν δουλευεις αλλα αν εχεις να μεινεις 9 η 10 ωρες στην δουλεια ειναι δυσκολο.
την ιδια δουλεια με το clomid 50mg/24 κανει το nolvadex 20mg/24h και το letrozole 2,5mg/week
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
αυτο το κειμενακι ειναι για εδω http://www.news-medical.net/news/20...solate-damages-and-accelerates-hair-loss.aspx
δεν πιστευω να δει κανενας θαυματα με πρωτεινη,αλλα μια μειωση τριχοπτωσης ειναι πιθανη.
εγω παντως οταν ξεκιναω πρωτεινη εχω μειωση τριχοπτωσης,οχι τραγικα πραγματα,αλλα αισθητη διαφορα
 
Kapa χθες πηρα αυτη εδω την πρωτεινη-υδατανθρακα http://www.xtr.gr/el/syntha-6-2270g-bsn.html βασικα πηγαινα για την whey αλλα ο πωλητης εκει μου προτεινε την syntha (ειμαι 56 κιλα,1.73 υψος) ρε φιλε δες λιγο τα συστατικα της,δεν εχει πολυ λιπος και ζαχαρη?στην κοιλια εχω καλη γραμωση,πως θα κρατησω αυτη την γραμωση στην κοιλια και να αυξησω λιγο χερι-στηθος?εγω δεν θελω σωμα φουσκωτο,θελω ετσι ενα ωραιο σωματακι,καταλαβες περιπου?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa χθες πηρα αυτη εδω την πρωτεινη-υδατανθρακα http://www.xtr.gr/el/syntha-6-2270g-bsn.html βασικα πηγαινα για την whey αλλα ο πωλητης εκει μου προτεινε την syntha (ειμαι 56 κιλα,1.73 υψος) ρε φιλε δες λιγο τα συστατικα της,δεν εχει πολυ λιπος και ζαχαρη?στην κοιλια εχω καλη γραμωση,πως θα κρατησω αυτη την γραμωση στην κοιλια και να αυξησω λιγο χερι-στηθος?εγω δεν θελω σωμα φουσκωτο,θελω ετσι ενα ωραιο σωματακι,καταλαβες περιπου?
οι πρωτεινες αλλα και οι φορμουλες δεν δινουν ογκο.
το μονο συμπληρωμα που δινει ογκο ειναι η μονουδρικη κρεατινη (monohydrate creatine),5 γρ. μετα την προπονηση.και καθε μερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
ουτε στην κοιλια?!
οι μυες(και οι κοιλιακοι)αποτελουνται απο νερο,οχι αιμα οπως πιστευουν οι περισσοτεροι,εσυ πχ εχεις 5-6 λιτρα αιμα σε ολο σου το σωμα.η κρεατινη κανει κατακρατηση νερου στους μυες και οχι στο δερμα.
αν ξεκινησεις κρεατινη και δεν αυξησεις ποσοτητες φαγητου δεν θα παχυνεις
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
θα παρω εναν μην αυτην,και μετα μονο την whey
γενικα για εμενα οι φορμουλες ειναι αχρηστες,ενα μαρκετινκ και τιποτα αλλο.
γιατι να παρω φορμουλα για να παχυνω και να μην φαω εναν γυρο να το απολαυσω?
και η πρωτεινη αχρηστο συμπληρωμα ειναι γιατι ησχυει το πρωτο,το μονο που κανει ειναι οτι μπορει να αυξησει τον μεταβολισμο υπο προυποθεσεις
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
αξιζει να αναφερω κατι.
ειμαι σαρκοφαγιαν.
δεν τρωω φαγητο που δεν εχει κρεας.δεν τρωω σχεδον ποτε σαλατες και ποτε φρουτα.
με εναν προχειρο υπολογισμο παιρνω 200 γραμμαρια πρωτεινη την ημερα απο φαγητο-κρεας.
τα οποια δεν εχουν καμια επιδραση στην τριχοπτωση.
και ομως με 20 γραμμαρια σκουπ πρωτεινης η τριχοπτωση μου μειωνεται.
δεν χρησιμοποιω συνεχομενα συμπληρωμα πρωτεινης γιατι δεν ειναι και δραματικα τα αποτελεσματα και δεν πιστευω οτι ειναι αρκετο να φρεναρει κατι.
μειωση τριχοπτωσης υπαρχει αλλα θελει και αλλα
 

tasos33

Well-Known Member
καπα εως τωρα μεσα ιουλιου χανω περιπου 50 τριχες....μεχρι περυσι τετοια εποχη ιουλιο επιανα τις 200..δυο πραματα προσθεσα 30mg ψευδαργυρο εδβ κ εναμιση μηνα ο οποιος ηταν πεσμενος πολυ και πρωτεινη concentrate ελληνικης προελεθσης ...αμα googlareis θα την βρεις .. δεν ξερω τι απο τα δυο εχει επιδρασει μπορει κ τα δυο αλλα πιστευω ο ωευφαργυρος κανει την δουλεια
 
Μπλουζα