Νεα διατροφη και πολυ καλη προοδος.

karel

New Member
Γεια σας παιδες.Ο λυδιος ειμαι .long time no see. Δεν ειμαι εδω ουτε να τρολλαρω .Απλως μοιραζομαι

Παλια ειχα ποσταρει εναν χυμο.Ο οποιος σιγα σιγα (Χωρις καν να κανω detumescence /η κανοντας ελαχιστη)
βγαζει ολοενα και περισσοτερο το σκληρο δερμα που πνιγει τους θυλακες.πΥλικα : Παντζαρια και καροτα.Μετα τρως ενα μηλο με την ινα διαφορετικα θα εχεις θεμα απο τα παντζαρια.
Θα σε πειραξουν ασχημα.Οποτε εχω προειδοποιησει.
Εαν θες να το κανεις πιο ευγεστο ριξε λιγο φρεσκο τζιντζερ στον αποχυμωτη,λεμονι και μανταρινι.
Εαν βαλει αγγουρι,θα υπερκαλυψει τη γευση του παντζαριου.

Ειναι απιστευτος χυμος που υπερκαθαριζει.
Τον κανω 3 μηνες καθε μερα και τις περισσοτερες φορες 2 φορες τη μερα.Αρα τον κανω για πολυ.

Ειμαι πραγματικα ευχαριστημενος με τα αποτελεσματα. Δεν εχω πια θεμα με τα μαλλια.Τα κοιταζω και μ αρεσουν σοτ γυμναστηριο.Παλια εβρισκα εκεινα τα κενα που πολυ απλα ηταν σκληρο λεμφικο υγρο που πνιγει τους θυλακες.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Τα περισσοτερα ατομα εχουν θεμα με τα νεφρα λογω διατροφης υψηλης σε πρωτεινης και μη βιοδιαθεσιμης πρωτεινης.Λογω επισης αφυσικων τροφων.
Μολις κανεις τον παραπανω χυμο και αρχιζεις να τον πινεις,αισθανεσαι σκληρους ιστους
να σπανε στο δεξι και στο αριστερο νεφρο.
Οταν ο δεξις κροταφος εχει λιγοτερα μαλλια, το δεξι νεφρο δεν φιλτραρει καλα.
Για αυτο και υπαρχει στο δεξι κροταφο περισσοτερο σκληρο δερμα και καρουμπαλακι.

Τα νεφρα φιλτραρουν τη λεμφικη κυκλοφορια.Και οταν υπαρχει στασιμοτητα εκει,τοτε το λεμφικο υγρο γινεται σαν πετρα. Αυτο συμβαινει και στο δερμα τριχωτου ,ειδικα στο crown.

Η νεα διατροφη μου εχει αρκετα λιπη που τα τρωω μεσημερι και βραδυ και ξηρους καρπους.
To λιπος εχει προστατευτικες ιδιοτητες.Καθε κυτταρο εχει μια μεμβρανη που αποτελειται απο λιπος.
Οι υδατανθρακες εχουν ηλεκτρικοφορτωτικες ιδιοτητες για το κυτταρο.
Η διατροφη μου συνεχιζει να ειναι vegan.Η ζωικη πρωτεινη ειναι διεργετικη στα επινεφριδια
και η οξεωση που προκαλει κανει τις αρθρωσεις δυσκινητες.
Επισης κανει σπυρακια στην πλατη και το εχω δει σε ολους ''τους φουσκωτους στο γυμναστηριο''.
Ναι κανει μυς αφου ειναι διεργετικη . Απλως ειναι μυς χωρις ποιοτητα ιστου.
Και για να κανεις ποιοτητα ιστου με ζωικη πρωτεινη θες και απο τις αλλες τις μαλακιες τις συνθετικες.

Αυτα παιδια.Ελπιζω να μην κουρασα. Καλη επιτυχια .
Οταν ακους ''επιστημονες θα βρουν την λυσητης τριχοπτωσης μεσα σε 5 χρονια''
μπορεις να εισαι πιο εξυπνος και να αρχισεις να καθαριζεις νεφρα,λεμφαδενες και επινεφριδια για 5 χρονια
Γιατι αυτη ειναι η πραγματικη ολιστικη λυση . Και θελει δουλεια.Δεν ειναι κατι απλο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
Χαχαχαχαχα ρε συ λυδιε εχω διαβασει τοσα για σενα που εισαι διασημος...χαχαχαχα καλωςηρθες
 

karel

New Member
φιλε μπορεις να μου δωσεις ακριβως την συνταγη?π.χ ποσα καροτα?ποσα παντζαρια?

Ας πουμε για αρχη 1-2 μικρα παντζαρια και 2-3 καροτα (μεσαια) στον αποχυμωτη.
Λιγο στιψιμο απο πανω λεμονι. Μετα τρως 1-2 μηλα μεχρι να εισαι 100% καλα.
Πραγματικα παιζει να σε πειραξει ο χυμος χωρις τα μηλα.
Τοσα εχω δοκιμασει και μπορω να πω το παντζαρι ειναι ο,τι πιο δυνατο υπαρχει.

Μετα απο καθε εβδομαδα μπορεις να ανεβαζεις την ποσοτητα στα παντζαρια.
Τα παντζαρια κανουν τη δουλεια.

Με detumescence δουλευει πολυ καλα . Τα παντζαρια σπανε το σκληρο δερμα εσωτερικα
και γινεται πιο ευκολο το μασαζ. Αν το κανεις καλα θα βλεπεις στην αρχη το δερμα να ξεφλουδιζει .

Επισης απευθυνομαι κυριως σε diffuse thinners με (προηουμενη) ξηροδερμια,που δεν ειναι τιποτα αλλο απο λεμφικη
συμφορηση λογω τροπου ζωης.
Το crown ειναι θεμα καθαρα λεμφικου υγρου και νεφρων.Στους κροταφους εχω παρατηρησει
οτι το σκληρο δερμα εκτεινετια καθετα μεχρι την ακρη του φρυδιου οποτε εκει ισως παιζουν και αλλα(λακτικο οξυ απο τη συνεχομενη κινηση της περιοχης?).
Τα οξεα εξουδετερωνονται απο το λεμφικο υγρο που αποτελειται απο λιπος.
Για αυτο τα ατομα βλεπουν αποτελεσματα με τα ωμεγα.Το λιπος εξουδετερωνει τα οξεα.
Οταν τρως τυρι και εχεις λαδιλα,αυτη η λαδιλα ειναι λεμφικο υγρο για να σε προστατευσει απο
τα οξεα που δημιουργει το τυρι.

Οποιος θελει πιο πολλα επι του θεματος ας ριξει μια ματια σε dr robert morse.
 
Δηλαδή θα το πίνω και θα κανει δουλειά στο κεφάλι;; είμαι λίγο επιφυλακτικος.. Αλλά θα το δοκιμάσω, τι πρέπει να παρατηρήσω πανω μου ή μέσα μου για να καταλάβω ότι τελικά δουλεψε;
 

karel

New Member
Δηλαδή θα το πίνω και θα κανει δουλειά στο κεφάλι;; είμαι λίγο επιφυλακτικος.. Αλλά θα το δοκιμάσω, τι πρέπει να παρατηρήσω πανω μου ή μέσα μου για να καταλάβω ότι τελικά δουλεψε;

Φιλε θα παρει αρκετο χρονο. Σου λεω ειμαι στο τριτο μηνα περιπου. Δεν ειναι ευκολο αυτο το πραγμα.
Ξερεις οτι δουλευει οταν κανεις detumescence και το δερμα το αισθανεσια πιο μαλακο.
Κανονικα πρεπει το δερμα να ξεφλουδιζει(μετα απο καποιες μερες οχι κατευθειαν με το μασαζ φυσικα),αλλα το ξεφλουδισμενο δερμα σαν να κολλαει και να μην βγαινει ευκολα.
Τοτε ξερεις οτι βγαζει παλιο λεμφικο υγρο,και δεν ειναι η απλη καθημερινη ξηροδερμια.

Καντο με detumescence. Το δυσκολο ειναι να εισαι επιμονος και καθαρος στη διατροφη.
Πραγματικα τα ψωμια που πουλανε γ**ανε τους λεμφαδενες.Αλλα τι να κανουμε,εδω ζουμε.
Ενα χρονο αυτη η μεθοδος με detumescence ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει εκει εξω.

Για να μην πας στα τυφλα,τσεκαρε robert morse για να εκπαιδευτεις γενικα. Ειναι πληροφοριες που θα σου
μεινουν.
 

karel

New Member
Να πω επισης κατι που ανακαλυψα προσφατα διατροφικα.
Τα φυτικα λιπαρα κανουν πολυ καλο.Αρκει να μην τα συνδυαζεις με μαγειρεμενα φαγητα
και φρουτα(ζαχαρες).

Εφτιαξα σημερα μια σαλατα με ντοματα ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ λαδι,και αμυγδαλα(τα μουσκευω για καποιες
ωρες οπως κανουμε με τα οσπρια) και μπαχαρια.
Σε πληροφορω τοσο λιπος δεν μου εκανε κανενα πρηξιμο στην κοιλια! Αλλο ενα ψεμα
της συγχρονης διαιτολογιας.
Το καλο λιπος δεν παχαινει.Οι τοξινες παχαινουν.
 
Μπλουζα