Μεταμόσχευση urgent

belafode

New Member
Καλησπέρα σε όλους,

Πρώτη φορά γράφω είμαι νέο μέλος.

Η τριχόπτωση άρχισε από τα 24 περίπου, οπότε ξεκίνησα με μινοξιδύλη κάποιες βιταμίνες και περιστασιακά χρησιμοποιηούσα σαμπουάν από φαρμακείο (τίποτα το ιδιαίτερο μόνο την μινοξιδύλη έβαζα δύο φορές την ημέρα με μεγάλη συνέπεια).

Τώρα κοντεύω 31 και έχω αρχίσει μπροστά να έχω μεγάλο πρόβλημα. Δεν είμαι καραφλός αλλά είναι εμφανής η αραίωση μπροστά.

Χωρίς να ψάξω πολύ καθώς δεν θέλω να επηρεάζομαι (ήδη με τόσες πληροφορίες που έχω βρει στο forum αρχίζω και τα χάνω) μόνο και μόνο από το internet κατέληξα σε δύο κλινικές. Advanced Hair Clinic και Αναστασάκης.

Διάβαζα δίαβαζα διάβαζα για περίπου 2 μήνες, έπαιρνα πληροφορίες από τις ιστοσελίδες τους αλλά άκρη δεν μπορούσα να βγάλω.

Παράλληλα είχα γραφτεί στο newsletter του Αναστασάκη όπου έδινες τα στοιχεία σου και για 10 μέρες κέρδιζες 30% έκπτωση.

Τεσπά με πήραν τηλέφωνο και πήγα από κοντά να δω τι γίνεται.

Μεγάλη ντροπή... με χτένιζε εκεί περίεργα να δει τι γινεται μου έδειχνε με μια καμερα τα μαλλια μου κτλ μιλάγαμε μία ωρίτσα και μου έβγαλε ένα αποτέλσμα για 3500 euro - 3000 τριχοθυλάκια με την έκπτωση.

Κλασικά μου υποσχέθηκε ότι όλα θα πάνε καλά δεν εχω τιποτα να φοβαμαι ότι το αποτέλσμα θα ειναι καλο κτλ.

Σχεδόν με είχε πείσει. Απλά από την στιγμή που μπήκα εδώ δεν βλέπω και έχετε και τις καλύτερες πληροφορίες. Ή μάλλον να το θέσω καλύτερα βλέπω και καλά και κακά.

Έχω μπει σε σκεψεις να δω και την Advanced Hair Clinic απλά δεν θέλω να μπω σε δίλημμα. Είναι τέτοια η απελπισία μου και η απογοήτευση (ψυχολογικά...) που απλά θέλω να τελειώνω.

Αλλά σκέφτομαι και το οικονομικό. 3500 euro δεν είναι για πέταμα θέλω να πω δεν μου περισσεύουν.

Το θέμα είναι επειδή αύριο είναι να δώσω προκαταβολή για να προχωρήσω μέσα Ιούλη άμεσα ποια είναι η γνώμη σας;

Εμένα γενικά σοβαρός μου φάνηκε απλά είχε ένα τουπέ μία έπαρση. Από εκεί και πέρα όπως σας είπα δεν γνωρίζω πολλά και δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα πέρα από τις σελίδες των κλινικών που τα παρουσιάζουν όλα τέλεια.

Θα χαρώ να ακούσω τη γνώμη σας.

Κυρίως για τον γιατρό αλλά και την τιμή.

Μη με ρωτήσετε για φωτογραφίες κτλ. Εδώ για να φτάσω στο ιατρείο πήγα στο μαρούσι από στενό του στενού :).

Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Μεγάλη ντροπή... με χτένιζε εκεί περίεργα να δει τι γινεται μου έδειχνε με μια καμερα τα μαλλια μου κτλ μιλάγαμε μία ωρίτσα και μου έβγαλε ένα αποτέλσμα για 3500 euro - 3000 τριχοθυλάκια με την έκπτωση.

Κλασικά μου υποσχέθηκε ότι όλα θα πάνε καλά δεν εχω τιποτα να φοβαμαι ότι το αποτέλσμα θα ειναι καλο κτλ.

Σχεδόν με είχε πείσει. Απλά από την στιγμή που μπήκα εδώ δεν βλέπω και έχετε και τις καλύτερες πληροφορίες. Ή μάλλον να το θέσω καλύτερα βλέπω και καλά και κακά.

Έχω μπει σε σκεψεις να δω και την Advanced Hair Clinic απλά δεν θέλω να μπω σε δίλημμα. Είναι τέτοια η απελπισία μου και η απογοήτευση (ψυχολογικά...) που απλά θέλω να τελειώνω.


Ο Αναστασακης δεν μπορει να βαλει 3000 τριχοθυλακια σε μια συνεδρια ας ξεκινησουμε απο αυτο. με fue τα μισα και αν.
επισης στην τιμη δεν βλεπω καποια εκπτωση. για Ελλαδα οι τιμες εκει παιζουν απο 3000-3500ε.
και κατι τελευταιο επειδη τη μεταμοσχευση μαλλιων μια φορα θα την κανεις να ρωτησεις και σε αλλες κλινικες και να παρεις τη γνωμη τους και να μη σε επηρρεασει η απελπισια οπως λες.

Απο τον Αναστασακη δεν εχουμε δειγματα δουλειας στο φορουμ οποτε για εμενα ειναι επιφοβος εκτος και αν ειδες απο κοντα ατομα που να εκαναν σε αυτον και να ειχαν καλο αποτελεσμα.
διαβασε στο φορουμ εφοσον εισαι τυχερος και μπηκες γιατι εκτος απο το να χασεις χρηματα μπορει να μην παρεις και αποτελεσμα.
και αν θες βαλε και καμια φωτογραφια να δουμε την αραιωση.. καλη επιτυχια
 

belafode

New Member
Ο Αναστασακης δεν μπορει να βαλει 3000 τριχοθυλακια σε μια συνεδρια ας ξεκινησουμε απο αυτο. με fue τα μισα και αν.
επισης στην τιμη δεν βλεπω καποια εκπτωση. για Ελλαδα οι τιμες εκει παιζουν απο 3000-3500ε.
και κατι τελευταιο επειδη τη μεταμοσχευση μαλλιων μια φορα θα την κανεις να ρωτησεις και σε αλλες κλινικες και να παρεις τη γνωμη τους και να μη σε επηρρεασει η απελπισια οπως λες.

Απο τον Αναστασακη δεν εχουμε δειγματα δουλειας στο φορουμ οποτε για εμενα ειναι επιφοβος εκτος και αν ειδες απο κοντα ατομα που να εκαναν σε αυτον και να ειχαν καλο αποτελεσμα.
διαβασε στο φορουμ εφοσον εισαι τυχερος και μπηκες γιατι εκτος απο το να χασεις χρηματα μπορει να μην παρεις και αποτελεσμα.
και αν θες βαλε και καμια φωτογραφια να δουμε την αραιωση.. καλη επιτυχια

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αν δε κάνω λάθος θα δω το χαρτί που μου έδωσε όταν πάω σπίτι (είμαι στη δουλειά τώρα) μιλάμε για fut δεν το ανέφερα πιο πριν.

Δεν έχω δει δείγματα δουλειάς του πουθενά ούτε στο forum ούτε ζωντανά ούτε από κάποιο γνωστό.

ότι είδα σε ιστοσελίδες και ότι διάβασα από εσάς εδώ.

Θα βάλω και φώτο απλά θα βγάλω πρόσωπο.
 

le2der

Active Member
Μη βιάζεσαι φίλε μου και προπάντων μη δώσεις λεφτά που σε δεσμεύουν. Τα παιδιά εδω θα σε συμβουλεύσουν και θα σου προτείνουν λύσεις ανάλογα και με το πρόβλημα. Για αυτο μη κολας και βάλε καμια φωτο. Εγώ δεν είμαι γνώστης οπότε δεν έχω να πω κάτι για τις κλινικές
 

naruto

Well-Known Member
Φιλε κατα αρχην μην βιαζεσε και μην εχεις πανικο,γιατι ειναι παντα κακος συμβουλος.
Απο τον Αναστασακη δεν εχουμε δει ουτε ενα περιστατικο στο φορουμ,οποτε δεν υπαρχει καμμια εμπιστοσυνη ως προς το προσωπο του.Τα αποτελεσματα στο site του δεν τα εμπιστευομαι γιατι ειναι κ επισημος πωλητης τοπικ ο συγκεκριμενος...
Ακομα 3500 E για Fut στην Ελλαδα δεν ειναι καλη τιμη.Ξερεις τι ειναι το fut ετσι?Θα εχεις για παντα στο πισω μερος του κεφαλιου σου μια ουλη που θα σε περιοριζει στα κουρεματα που μπορεις να κανεις...
Για μενα τα λεφτα ειναι δευτερευον κριτηριο επιλογης μιας και καποια στιγμη στη ζωη σου μπορει και να τα εχεις.
Η δοτρια ομως ειναι δεδομενη και περιορισμενη και δεν σε παιρνει να χαλας ουτε ενα graft τζαμπα.

Αν το μπατζετ ειναι μονο αυτο ομως κοιτας μονο DHI και ΒΕΚΡΗ ...
 

tasos33

Well-Known Member
Καλως ηρθες στο club, οπωσδηποτε φωτο αλλιως δε μπορει κανενας να σε βοηθησει.
 

belafode

New Member
Με μεγάλη μου ντροπή :) (πλάκα κάνω) επισυνάπτω τις φωτογραφίες.

Όπως σας είπα και πριν μόλι μπήκα σπίτι FUT είναι τελικά.

Θεωρείτε ότι με διαθέσιμο budget 3000/3500 γίνεται δουλειά;

Αυτό το ποσό μπορώ να το διαθέσω.

Γενικά σας βλέπω αρνητικούς πάντως και αυτό με προβληματίζει ιδιαίτερα.

Δεν το βλέπω να το κλείνω για αύριο την προκαταβολή.

Ίσως πρέπει να πάω και στην Advanced Hair Clinic.

Γενικά είμαι ανοικτός σε προτάσεις.

Επίσης το ξέχασα πριν με συμβούλευσε να ξεκινήσω ένα χάπι φιναστερίδη.

Τώρα που με βάλατε στο τρυπακι να ψαξω γενικά έχει βλεπω στο internet ότι είναι αμφιλεγόμενο.

1 εβδομαδα το παιρνω δε βλεπω τιποτα παντως απο παρενεργεια.

Ευχαριστώ παντως που ασχολειστε μου δινετε κουραγιο :)
 

Συνημμένα

  • IMG_20170627_185416.jpg
    IMG_20170627_185416.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 90
  • IMG_20170627_185420.jpg
    IMG_20170627_185420.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 80
  • IMG_20170627_185416.jpg
    IMG_20170627_185416.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 73
  • IMG_20170627_185420.jpg
    IMG_20170627_185420.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 65
  • IMG_20170627_185428.jpg
    IMG_20170627_185428.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 78

aeratos28

Just aeratos
Γιατι που θα ηταν το περιεργο? Δυσκολο ειναι να σχεδιασεις που θα ηθελες τα μαλλια σου?..anyway το σχεδιο αυτο ειναι πολυ επιθετικο και πιστευω πως τα grafts που θες ειναι σιγουρα γυρω στα 3500+..επισης θελει πολυ μεγαλη πυκνοτητα στη hairline ,με πολλα μονοτριχα και και διπλά..
 

belafode

New Member
Γιατι που θα ηταν το περιεργο? Δυσκολο ειναι να σχεδιασεις που θα ηθελες τα μαλλια σου?..anyway το σχεδιο αυτο ειναι πολυ επιθετικο και πιστευω πως τα grafts που θες ειναι σιγουρα γυρω στα 3500+..επισης θελει πολυ μεγαλη πυκνοτητα στη hairline ,με πολλα μονοτριχα και και διπλά..

Θα προτείνατε να δω και κάποιον άλλο;

Όπως εξήγησα και πιο πάνω το budget είναι στα επίπεδα των 3500 euro.

Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να έχει επισκεφθεί κάποιο συγκεκριμένο ή να δείξει αποτελέσματα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ρε φιλε ετσι και ασχοληθεις λιγο με το φορουμ ,θα δεις οτι εχει στην ενοτητα μεταμοσχευση ,πολλα αποτελεσματα απο διαφορες κλινικες ελλαδας και εξωτερικου..ριξε μια ματια εκει ,δες αποτελεσματα,συγκρινε και εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε.
 

anargiros88

Well-Known Member
η δοτρια περιοχή πόσα μπορεί να σου δώσει ? Αποψη δικη μου ειναι να επισκευτεις και την dhi και την ahc και να δεις τι θα σου πουνε και αυτοι !!!! πρωτου ομως το κανεις να κατσεις και να διαβασεις προσεκτικα το φορουμ . εχει απαντησεις για ολες τις αποριες .
 

belafode

New Member
η δοτρια περιοχή πόσα μπορεί να σου δώσει ? Αποψη δικη μου ειναι να επισκευτεις και την dhi και την ahc και να δεις τι θα σου πουνε και αυτοι !!!! πρωτου ομως το κανεις να κατσεις και να διαβασεις προσεκτικα το φορουμ . εχει απαντησεις για ολες τις αποριες .
3000 μου είπε ότι θα πάρει. Δεν γνωρίζω κάτι άλλο.

Πάντως κλίνω προς την άποψη ότι πρέπει να δω και τους δύο που μου προτείνεις.

Αδερφέ όσο ψάχνω τόσο μπερδεύομαι αλλά γενικά έχεις δίκαιο θέλει ψάξιμο και το forum περίεχει πολλές πληροφορίες.

Το άγχος μου με έχει φάει και η απογοήτευση.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Μαλλον εισαι τυχερος φιλε που μπηκες τελευταια μερα πριν κλεισεις και εσωσες το κεφαλι σου απο την fut. Strip, Ελλαδα, χωρις δειγματα δουλειας = κινδυνος.
Δεν υπαρχει λογος για ουλες οταν μπορει να γινει και αλλιως.
 

belafode

New Member
Μαλλον εισαι τυχερος φιλε που μπηκες τελευταια μερα πριν κλεισεις και εσωσες το κεφαλι σου απο την fut. Strip, Ελλαδα, χωρις δειγματα δουλειας = κινδυνος.
Δεν υπαρχει λογος για ουλες οταν μπορει να γινει και αλλιως.
Έτσι το βλέπω κι εγώ.

Θέλει ψάξιμο περισσότερο από ότι είχα φανταστεί.
 

anargiros88

Well-Known Member
Μεταμόσχευση μαλλιών θα κάνεις δεν αγοράζεις ψωμί ! Οπότε το ψάξιμο και η ενημέρωση επιβάλλεται . διάβασε το φόρουμ και δεν θα βγεις χαμένος . όσο περισσότερα μάθεις τόσο καλύτερα θα είναι για σένα !
 

belafode

New Member
Μεταμόσχευση μαλλιών θα κάνεις δεν αγοράζεις ψωμί ! Οπότε το ψάξιμο και η ενημέρωση επιβάλλεται . διάβασε το φόρουμ και δεν θα βγεις χαμένος . όσο περισσότερα μάθεις τόσο καλύτερα θα είναι για σένα !

Ευχαριστώ πάντως όλου σας.

Θα επανέλθω αφού κλείσω κάποια ραντεβού πρώτα.

Με βάση ότι διαβάζω βλέπω πιο safe για Ελλάδα dhi και Advanced hair clinic οποτε αξιζει σιγουρα μια επισκεψη τουλαχιστον και μετα αποφασιζω με καθαρο μυαλο.
 

anargiros88

Well-Known Member
Δεν είναι απλά πιο safe είναι μονόδρομος για την Ελλάδα . Διάβασε στις παρουσιάσεις μεταμοσχευσεων και θα βρεις τα υπέρ και τα κατά της κάθε κλινικής . Καλή επιτυχία πάντως σε ότι αποφασίσεις .
 

tasos33

Well-Known Member
να αναψεις λαμπαδα στον αγιο γεωργιο τον καραφλοφορουμιτη, καταρχας γλιτωσεσ απο την τομη και επειτα γλυτωσες απο τον mr toppik.


Με μεγάλη μου ντροπή :) (πλάκα κάνω) επισυνάπτω τις φωτογραφίες.

Όπως σας είπα και πριν μόλι μπήκα σπίτι FUT είναι τελικά.

Θεωρείτε ότι με διαθέσιμο budget 3000/3500 γίνεται δουλειά;

Αυτό το ποσό μπορώ να το διαθέσω.

Γενικά σας βλέπω αρνητικούς πάντως και αυτό με προβληματίζει ιδιαίτερα.

Δεν το βλέπω να το κλείνω για αύριο την προκαταβολή.

Ίσως πρέπει να πάω και στην Advanced Hair Clinic.

Γενικά είμαι ανοικτός σε προτάσεις.

Επίσης το ξέχασα πριν με συμβούλευσε να ξεκινήσω ένα χάπι φιναστερίδη.

Τώρα που με βάλατε στο τρυπακι να ψαξω γενικά έχει βλεπω στο internet ότι είναι αμφιλεγόμενο.

1 εβδομαδα το παιρνω δε βλεπω τιποτα παντως απο παρενεργεια.

Ευχαριστώ παντως που ασχολειστε μου δινετε κουραγιο :)
 
Μπλουζα