Μεταμόσχευση fue ελλάδα

Dim10

Active Member
Προσωπικά παντως εμενα ο @CVIAL , που ειναι αναμφισβητητα ειδημων με πολλες γνωσεις, μου ειχε πει για πυκνώσεις οτι ειναι πιο safe η D*I .
Μιλαω για περιπτωσεις διάχυτης που πρεπει να μπουν αναμεσα σε μαμα μαλλια , πχ ενα παραδειγμα να δωσω προσφατο που μου ηρθε στο μυαλο του κωστα που κερδισε το giga session
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε σχέση με τον Β. σίγουρα, σε σχέση με τα διεθνή στανταρντ υπολείπονται πολύ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
Δημητρη το γιατί δεν είχαν βάλει δε το γνωρίζω, αυτό μονο ο γιατρός μπορεί να το απαντήσει, εμείς μόνο υποθέσεις ατέλειωτες μπορούμε να κάνουνε. Κακώς δε βαλανε.

Οσον αφορα τις hairline μιλάμε για τον γενιο κανονα , σαφως υπαρχουν και εξαιρεσεις




Τασο γιατι δεν ειχαν βαλει ομως στη hairline;

Επισης για τον αριθμο των graft στη hairline που λετε παλι για εμενα παιζει ρολο πως ειναι ο αλλος πριν κανει μμ. Πχ ο salonikios που το μαλλι του πισω απο τα μμ ηταν τουμπανο τα 50graft τα ηθελε για πλακα και οσα παραπανω μπορουσε να βαλει τοσο πιο εντυπωσιακο θα ηταν το τελικο αποτελεσμα. Για καποιον που ηταν αδειος στις μπροστα ζωνες με 40 graft αν φυτρωσουν και η συνολικη φυτρωση ειναι ομοιομορφη το αποτελεσμα θα ειναι εξισου εντυπωσιακο. Αρα παιζει ρολο και η κατασταση που βρισκεται καποιος πριν τη μμ. Ετσι πιστευω εγω.
 

koumparos

Well-Known Member
Οι πυκνοτητες της dhi ειναι κατω απο 40 γιαυτο και εχουν σημαντικες διαφορες με τα καλα αποτελεσματα του βεκρη.
Επισης νομιζω οτι παιζουν γυρω στο 30αρι και δεν ειναι τυχαιο που δεν εχουμε δει ουτε μια hairline της προκοπης με αξιοπρεπη πυκνοτητα σε οσα περιστατικα εφτιαξαν hairline και δεν την ξεχασαν.Επισης οι τιμες τους ειναι απαραδεκτες και θα επρεπε να παιζουν 1 ε το μοσχευμα με την ποιοτητα που προσφερουν.Εαν εξαιρεσει καποιος την καλη δουλεια που κανουν με τη δοτρια σε γενικες γραμες ειναι μια μετρια κλινικη με μετρια αποτελεσματα και τιμες κυπρου.
 

tasos33

Well-Known Member
Νομιζω αν ο βεκρης διόρθωνε καποιες αδυναμίες και έδειχνε λίγο επαγγελματισμό περισσότερο η DHI θα το έκλεινε το μαγαζι σε ενα χρόνο η θα αναγκαζόταν να ακολουθήσει τις εξςλιξεις


Οι πυκνοτητες της dhi ειναι κατω απο 40 γιαυτο και εχουν σημαντικες διαφορες με τα καλα αποτελεσματα του βεκρη.
Επισης νομιζω οτι παιζουν γυρω στο 30αρι και δεν ειναι τυχαιο που δεν εχουμε δει ουτε μια hairline της προκοπης με αξιοπρεπη πυκνοτητα σε οσα περιστατικα εφτιαξαν hairline και δεν την ξεχασαν.Επισης οι τιμες τους ειναι απαραδεκτες και θα επρεπε να παιζουν 1 ε το μοσχευμα με την ποιοτητα που προσφερουν.Εαν εξαιρεσει καποιος την καλη δουλεια που κανουν με τη δοτρια σε γενικες γραμες ειναι μια μετρια κλινικη με μετρια αποτελεσματα και τιμες κυπρου.
 

John1924

Active Member
Καλησπέρα σε όλους! Τελικά μετά από διαδοχικές συναντήσεις με τις υποψήφιες κλινικές, κατέληξα σε επιλογή την οποία επιτρεψτε μου να μην αποκαλύψω για να μην δώσω τροφή σε άλλου είδους συζητήσεις, πέραν αυτής που πρέπει να αφορά όλους μας εδώ μέσα, δηλαδή το πως θα επιτύχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα με τη μικροτερη δυνατή βλάβη υγιους περιοχης και πάντα μέσα στους περιορισμους που θέτει το μπατζετ του καθενός (μακάρι να μπορούσα να παω σε Lorenzo, οχι τίποτε άλλο αλλά εχω ζήσει στην Ισπανία και μιλάω τη γλώσσα...). Η επέμβαση θα γίνει την πρώτη μέρα της καλοκαιρινής μου άδειας (ακόμα μακρυά μου φαίνεται) και μεχρι τότε ελπιζω να έχω ηρεμήσει. Εννοειται πως θα δημιουργήσω νεο νήμα για τη μμ μου! Ευχαριστώ ειλικρινά όλους σας για τις παρατηρήσεις σας!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Dhi βλεπω να κανεις απο τα λεγομενα σου. Τι τροφη να δωσεις ρε John τα εχουμε πει χιλιες φορες και για τα + και για τα - της καθε κλινικης.
 

tasos33

Well-Known Member
Οπου θες πας Τζον κανεις δε σου λέει τίποτα, θα σου έλεγαν κάτι αν ςγραφες πχ. Έκλεισα στην dhi και είναι οι καλύτεροι και θα με κανουν Μάρλεϊ κτλ.

Αφού μιλάς ισπανικά προσπάθησε να επικοινωνησεις με τον freitas στην Ισπανία, δες youtube είναι πολύ καλός ,μάλλον παιδι του Λορέντζο, αλλά στο site η μονη γλώσσα επικοινωνίας είναι τα ισπανικά, δεν έχουμε εικόνα τι ζητάει, κάνε μια επαφη αν θες.
Καλησπέρα σε όλους! Τελικά μετά από διαδοχικές συναντήσεις με τις υποψήφιες κλινικές, κατέληξα σε επιλογή την οποία επιτρεψτε μου να μην αποκαλύψω για να μην δώσω τροφή σε άλλου είδους συζητήσεις, πέραν αυτής που πρέπει να αφορά όλους μας εδώ μέσα, δηλαδή το πως θα επιτύχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα με τη μικροτερη δυνατή βλάβη υγιους περιοχης και πάντα μέσα στους περιορισμους που θέτει το μπατζετ του καθενός (μακάρι να μπορούσα να παω σε Lorenzo, οχι τίποτε άλλο αλλά εχω ζήσει στην Ισπανία και μιλάω τη γλώσσα...). Η επέμβαση θα γίνει την πρώτη μέρα της καλοκαιρινής μου άδειας (ακόμα μακρυά μου φαίνεται) και μεχρι τότε ελπιζω να έχω ηρεμήσει. Εννοειται πως θα δημιουργήσω νεο νήμα για τη μμ μου! Ευχαριστώ ειλικρινά όλους σας για τις παρατηρήσεις σας!
 

Dim10

Active Member
Ειναι δυνατον να χρεωνει 1.10€ την τρίχα η DHI ? Πραγματικα τωρα.
Δλδ πας και δινεις 3000€+ για 1500 grafts??
Που στα 2500 grafts φαινεται κατι και αν;;
Πας hdc με 5000€ και βαζεις 2500
Εκαναν διαφημιση με τον Μπεγνη και πανε να τα βγαλουν μαλλον
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ειναι δυνατον να χρεωνει 1.10€ την τρίχα η DHI ? Πραγματικα τωρα.
Δλδ πας και δινεις 3000€+ για 1500 grafts??
Που στα 2500 grafts φαινεται κατι και αν;;
Πας hdc με 5000€ και βαζεις 2500
Εκαναν διαφημιση με τον Μπεγνη και πανε να τα βγαλουν μαλλον

Ισως να επεσε πολυ δουλεια με τον Μπεγνη και σου λεει οποιος θελει; για οσους δεν εχουν ιδεα απο τιμες (και ειναι πολλοι) τους λενε 3000 τριχες 3300ευρω μια χαρα ακουγεται. Επισης ο περισσοτερος κοσμος δεν εχει ιδεα απο μοσχευματα και ποσα χρειαζεται και απλα εμπιστευεται την κλινικη στην οποια παει δεν καταλαβαινει τι σημαινουν 3000 τριχες απλα του φαινονται αρκετες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dim10

Active Member
Δε καταλαβαινω για ποιον λογο το κανουν αυτο πραγματικα.
Γιατι μια η αλλη το consultation ειναι πολυ ανωτερο απο Β. και η διαχειρηση δότριας.
Τωρα δε ξερω , λεω οτι λεω απ τα λεγομενα του φορουμ , δεν ειμαι σιγουρος αν εντελει υπαρχει καποιο στανταρ γι αυτο το συμπέρασμα περι της AHC ως προς την DHI
 

Panos_help

New Member
Να ρωτήσω εγώ, ως νέος στο σάιτ: Βλέπω παντού να αναφέρεται ο Lorenzo και ο Erdogan ως αυθεντίες και ικανότατοι γιατροί. Εκτός από τον moderator υπάρχούν άλλοι που έκαναν μεταμοσχεύσεις σε αυτούς; Ή απλά επαφιόμαστε στα βίντεο στο youtube?
 

felaini

Active Member
Ο Cvial στον λορεντζο ψαξε λοιπες κλινικες εξωτερικου...απιστευτο αποτελεσμα!!!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν υπαρχουν αλλα ατομα που να εκαναν σε αυτους τους 2 και να εγραψαν στο φορουμ. Εχει ακουστει οτι erdogan εκαναν κανα δυο παιδια αλλα δεν εγραψαν ποτε.
 

hair expert

New Member
καλησπερα στη κοινοτητα..ειμαι μελος απο το 2012 και μονο μια φορα ειχα ανεβασει μια ερωτηση σχετικα με το regain.παερακολουθω το forum σχετικα σπανια θα ελεγα και σημερα που μπηκα βλεπω το συγκεκριμενο νημα...παιδια ακουστε δε ξερω τι λετε περι ¨ουτε δωρεαν δε παω κλπ κλπ" εγω ξερω οτι ο συγκεκριμενος γιατρος με την ομαδα του μου εσωσαν τη ψυχικη μου υγεια..και επειδη ξερω πολυ καλα τι σημαινει να βλεπεις καθε μερα να χανεις τα μαλλακια σου σας λεω εκ πειρας οτι δεν εχετε να φοβηθητε απολυτως ΤΙΠΟΤΑ. ..και αν καποιος αρχισει να ρωταει παπαριες τυπου "και πες μας τι σταδιο ησουν και φωτογραφιες κλπ κλπ" συγνωμη αλλα δεν ειμαι τοσο hair freak !!! απλα εμπιστευθηκα το συγκεκριμενο ιατρειο και η ιστορια τελειωνει εδω. !
 
Μπλουζα