Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

Ο γιατρος εχει κανει ενα φιλο μου με σχετικα καλο αποτελεσμα.Στο strip πισω εχει κανει πολυ καλο ραψιμο κ η τομη ακομα και με κοντα μαλλια δεν φαινεται σχεδον καθολου.Η πυκνωση ηταν μετρια προς καλη.Ποτε δεν μιλαει για αριθμο grafts(κατα την αποψη μου δεν ειναι κ τοσο κακο αυτο)δεν κανει fue σχεδον ποτε.κοβει το strip το ραβει και ανοιγει τις τρυπες...τα υπολοιπα οι βοηθοι του.Υποστηριζει οτι εχει το ρομποτακι αλλα επειδη ειναι αχρηστο και δεν κανει δουλεια,βαζει το καφε του πανω(ποιος θα εδεινε 200.000 ευρο για ενα μηχανημα που δεν κανει δουλεια).Γενικα δεν αναλυει τιποτα σαν γιατρος.....εμενα δεν με πειθει.....οπως και σχεδον ολοι εδω στην Ελλαδα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tresoli

New Member
RE: Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

FITNESSMAN είπε:
Stratos είπε:
Μπορει να μου πει κανεις αν εχει κανει μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα και αν ειναι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα (πυκνοτητα φυσικοτητα ).
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣEIΣ.ΜΙΑ ΜΕ STRIP MIA ΜΕ ΜΕΘΟΔΟ FUE.ΜΕ STRIP ΣΤΑ LAZER LINE CLINICS KAI THN FUE ΣΤΗΝ DHI.ME STRIP EΙΔΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ.ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΠΥΚΝΩΣΗ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΦΑΛΑΚΡΟΣ.ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΒΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΜΕ ΤΗΝ FUE ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ..ΗΤΑΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.ΒΓΗΚΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ.Η ΠΡΩΤΗ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 20Ο3 Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΟ 2005.ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ.ΨΑΞΤΕΤΟ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ..
έπεσες ειδικά στην πρωτη στο αφρικανικό joker στη δεύτερη στη β εθνικη , αν δεν εχεις πλουσιότατο μαλλί πίσω και μέτριο μπροστά , και δεν κανεις την επέμβαση με το κομμάτι χαμόγελο πίσω , και πλαστική για διόρθωση ξέχασε το .

πηγαινε στο προσθετικό αν έχεις συνέχεια ( κάθε χρόνο ) 700- 1000 €, με άριστο αποτέλεσμα , άλλα να το ψάξεις στην αρχή θα πετάξεις κάποια χρήματα , ταλαιπωρήθηκε αρκετά ο σύζυγος μου μέχρι να πετύχει το άριστο
 

jim18

New Member
RE: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

kalispera apo mena..sorry gia ta greeklish alla eimai apo agglia..otan paw spiti mou to apogeuma tha grapsw ellinika..

poli endiafreonta auta pou legontai..kalo einai na dinoume info osoi mporoume wste oi neoi se autin tin fasi na exoun oso ton dinaton kaliteri enimerwsi..egw san empeiria na pw oti exw kanei metamosxeusi malliwn..me strip stin ellada..se plastiko xeirourgo..prin peripou 2 xronia..

argotera tha pw analitika tin empeiria mou, pantws eimai poli efxaristimenos apo to apotelkesma..
 

cTzermias

New Member
RE: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

tresoli είπε:
FITNESSMAN είπε:
Stratos είπε:
Μπορει να μου πει κανεις αν εχει κανει μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα και αν ειναι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα (πυκνοτητα φυσικοτητα ).
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣEIΣ.ΜΙΑ ΜΕ STRIP MIA ΜΕ ΜΕΘΟΔΟ FUE.ΜΕ STRIP ΣΤΑ LAZER LINE CLINICS KAI THN FUE ΣΤΗΝ DHI.ME STRIP EΙΔΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ.ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΠΥΚΝΩΣΗ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΦΑΛΑΚΡΟΣ.ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΒΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΜΕ ΤΗΝ FUE ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ..ΗΤΑΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.ΒΓΗΚΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ.Η ΠΡΩΤΗ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 20Ο3 Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΟ 2005.ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ.ΨΑΞΤΕΤΟ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ..
έπεσες ειδικά στην πρωτη στο αφρικανικό joker στη δεύτερη στη β εθνικη , αν δεν εχεις πλουσιότατο μαλλί πίσω και μέτριο μπροστά , και δεν κανεις την επέμβαση με το κομμάτι χαμόγελο πίσω , και πλαστική για διόρθωση ξέχασε το .

πηγαινε στο προσθετικό αν έχεις συνέχεια ( κάθε χρόνο ) 700- 1000 €, με άριστο αποτέλεσμα , άλλα να το ψάξεις στην αρχή θα πετάξεις κάποια χρήματα , ταλαιπωρήθηκε αρκετά ο σύζυγος μου μέχρι να πετύχει το άριστο


Η μεταμόσχευση μαλλιών δεν είναι για όλους, πρέπει πρώτα να γίνει τριχοσκόπιση στον ασθενή για να γίνει διάγνωση του προβλήματος και μέτρηση της πυκνότητας των τριχών στις διάφορες περιοχές του κεφαλιού και μετά ο γιατρός προτείνει την σωστή θεραπεία η οποία μπορεί να είναι μεταμόσχευση μαλλιών αλλά μπορεί και όχι.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
RE: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

Καλως τον Dr... :tiphat:
 

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

Chs... το banner-aki στην υπογραφή σου τα σπάει.... φοβερό...χαχαχαχα
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
RE: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

n094 είπε:
Chs... το banner-aki στην υπογραφή σου τα σπάει.... φοβερό...χαχαχαχα

Σε ευχαριστω αδερφέ, :laie: εμπνευσμένο απο το battlefield 3
 

rosonero

New Member
RE: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

Παιδιά καλησπέρα...Με λενε Βασιλη και πραγματικα χαίρομαι που υπαρχετε μέσω του σάιτ αν και ειναι λίγο πολυδαίδαλο στην αναζήτηση και την μορφή του, παρέχει παρα μα παρα πολλές μοναδικες πληροφορίες........είμαι κ εγώ παθών 27 ετων κ σχετικα μικρής κλίμακας ακομα (κορυφη και μετωπο) και αναζητησα τη μεταμόσχευση μετα απο δυο τρεις αποτυχημενες θεραπείες σε δερματολόγους.........θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει τους καλύτερους γιατρούς η κλινικές εκ του αποτελέσματος φυσικα για κάποια συνεδρια?????επίσης μήπως γνωρίζει κάποιος αν έχει δημιουργήσει καλό αποτελεσμα κλινική στην οδο ΑΛΑΜΑΝΑΣ 3 Μαρούσι....γιατί με την συμπεριφορα και την στάση του ο Π.Γ γιατρό με κέρδισε ...
 

gpeiraias

Member
RE: Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Φιλε Tresoli δεν ανεβαζεις καμια φώτο με τον άνδρα σου να δούμε το πρόσθετο που είναι τόσο super?Εξάλλου μιας και είναι και τόσο ευχαριστημένος όπως διατυμπανίζεις ( και εσύ καμαρώνεις σε τέτοιο βαθμό και κάποιος καλός άγιος σε έφερε σε αυτό το forum να μας ανοίξεις τα μάτια) , φαντάζομαι ότι θα βγάζει συνέχεια φωτογραφίες .... Βάλε μας έστω μία να δούμε...


Rosonero , πήγαινε να δούμε αν σε κερδίσει και με τα αποτελέσματα του
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
RE: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

Δημητρης38 είπε:
Ο Γκ**ρας ειναι πολλα χρονια στο επαγγελμα αν μη τι αλλο εχει την εμπειρια να πετυχει το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα.
Δεν με εχει χειρουργησει, αλλα υποθετω οτι με τοσες χιλιαδες επεμβασεις που εχει κανει πλεον ειναι top

Τα αποτελεσματα των μμ τα εχω σχολιασει σε αλλο θρεντ...
θα ηθελα να μου αναφερει καποιος που ηταν κενος στο κεφαλι του αν με τις μμ (strip φανταζομαι) ειναι πλεον ικανοποιημενος με το αποτελεσμα. (?)

Ο Γκουρας ειναι πολλα χρονια η αληθεια ειναι στο χωρο αυτο.Απο εκει κ περα κανει μονο strip.2-3 δουλειες του που εχω δει εγω προσωπικα ειναι μετριες το λιγοτερο απο αποψη φυσικοτητας πρωτα απο ολα, αλλα και απο αποψη πυκνωσης.Η Αληθεια ειναι οτι κανει καταπληκτικη δουλεια στην ουλη αλλα αυτο δεν λεει κ τιποτα.Νομιζω οτι δουλευει με παλια εργαλεια στην τοποθετηση τα οποια δεν εχουν σχεση με τα implanters τα σημερινα αλλα κ οσοι γνωστοι εκαναν εκει ,την τοποθετηση την εκαναν κυριως καποιοι βοηθοι του.Θα πω οτι λογο πλεον ηλικιας ο Γ.Γ δεν εχει το κινητρο για κατι παραπανω.Εχουμε παντος καιρο να δουμε στο site καποια δουλεια του.
 

Δημητρης38

Active Member
RE: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

Μικε απο την προσωπικη εμπειρια που εχεις... ποιος πιστευεις οτι στην Ελλαδα ειναι καλος σε επεμβασεις μμ ?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

Φιλε εμπειρια δεν εχω αλλα εχω δει καποια αποτελεσματα απο διαφορους εδω στην Ελλαδα αλλα και απο την δικη μου εμπειρια στην dhi.Μου αρεσει ο τροπος που δουλευουν στην dhi και νομιζω οτι υπαρχει εξελιξη χρονο με τον χρονο.Θα ξαναδοκιμασω να κανω στην dhi μπορει κ συντομα γιατι δεν ηταν αρκετα τα grafts στην 1η μεταμοσχευση ωστε να καλυψουν το προβλημα μου και θα εχω αποψη ολοκληρωμενη.Νομιζω οτι αν εδω στην Ελλαδα καποιος μπορει να δειξει καλο αποτελεσμα αυτος ειναι η dhi.Η αληθεια παντος ειναι οτι πλεον υπαρχουν πολλες κλινικες κ γιατροι που κανουν μεταμοσχευσεις αλλα δεν εχουμε δει σε αυτο το site αρκετες δουλειες για να κρινουμε.
 

Stoni90

New Member
Καλησπέρα στο φορουμ,
Νέος χρήστης εδώ, ετών 35. Διάβασα πολλά αλλα περισσότερο μπερδεύτηκα με την ορολογία και μπορώ να είμαι πλέον διστακτικός στην απόφαση που είχα παρει.
Έχω ελαφρά αραίωση μπροστά στη hairline οπως λετε. Πήγα στην D*I για δωρεάν διάγνωση, με την οποία κάναμε έλεγχο για τριχες ανα τετραγωνικό εκατοστό τόσο στη δότρια ζώνη όσο και στην λήπτρια.
Δότρια ζώνη 125 ανα εκατοστό, λήπρια 15 ανα εκατοστό. Μου είπαν ότι για να φτάσουμε στα 70 ανα εκατοστό μπροστά θα μου πάρουν 55, ήτοι περί τις 1.500 τρίχες. Τιμή 2.000 συν 1 θεραπεια prp δωρο. και οι επομενες 3 θεραπείες prp θα κάνουν 200€. Θα σας βάλω φωτο μπροστά για να καταλάβετε το προβλημα.
Η απορία μου είναι αξίζει να το δοκιμάσω ή να ακολουθήσω μόνο θεραπευτική αγωγή?
http://www.hairlossgr.com/attachments/img20150216020530-jpg.7606/
http://www.hairlossgr.com/attachments/img20150216020525-jpg.7605/
http://www.hairlossgr.com/attachments/img20150216020523-jpg.7604/
 

poseidonas77

Well-Known Member
Τι ? 1500 τρ δηλαδη 750 μοσχευματα 2000?ρε πανε καλα?μετα ο κοσμος που παει κυπρο εχει αδικο?γραφτους στα παπακια σου μαζεψε λεφτα και πηγαινε εξω....
με συχυσες με την τιμη
 

poseidonas77

Well-Known Member
φιλε μου τωρα ειδα τις φωτο....θες τουλαχιστον 2000 μοχευματα(περιπου 4000 τριχες)
με 2500 γινεσε βουρτσα μπροστα....
 
Μπλουζα