ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

otherdude

Member
Παιδες εχω αγχωθει λιγακι γιατι εχω παρατηρησει εδω και καποιυς μηνες οτι εχω χασει τις πρωινες μου στυσεις πολυ φοβαμαι οτι αυτο μου το αφησε κουσουρι η φινα την οποια επαιρνα για 5 μηνες απο φεβρουαριο-μαρτιο 2011 μεχρι τελη ιουλιου 2011 και μετα την εκοψα μαχαιρι και αντικατεστησα με revivogen το οποιο επισης διεκοψα μετα απο 3 μηνες λογω χρηματων και επαιρνα σκετη μινοξ

το προβλημα μου

το πρωι που σηκωνομαι εχω ορεξη για σεξ αλλα δεν σηκωνομαι με το πεος μου σε στυση μου ειναι πεσμενος

παλια πριν 1.5 χρονο πριν δλδ βαλω την κωλοφινα στο στομα μου σηκωνομουν το πρωι και προσπαθουσα να τον κρυψω μην γινω ρεζιλι απ την εντονη στυση που ειχα....


πρεπει να παω να το κοιταξω το θεμα εχω αρχισει και ανυσυχω

επισης αμα ειμαι τελειως μονος μου και προσπαθησω να αυνανιστω χωρις τσοντα η χωρις γκομενα (δλδ με την σκεψη)δεν εχω καλη στυση

μονο με καμια τσοντα πιανω γερες στυσεις η με γκομενα..


να σημειωσω οτι ειμαι 23 χρονων! δλδ ανεπιτρεπτα ολα αυτα για την ηλικια μου

τοσους μηνες το εκανα γαργαρα και ελεγα δεν ειναι τιποτα θα επανελθω..

τωρα ομως που βλεπω το προβλημα να επιμενει και εχουν περασει τοσοι μηνες πρεπει μαλλον να παω σε κανα ουρολογο να με δει μην εχει γινει καμια ζημια...




ολα αυτα μου ξεκινησαν απο αρχες 2012 και την φινα την εχω σταματησει απο Ιουλιο 2011 ???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

otherdude

Member
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

παιδες απαντηστε καποιος σας παρακαλω...

εχω αγχωθει φουλ... :'(

εχει συμβει σε κανεναν απ το φορουμ αυτο?

να διακοψει την φινα και μετα απο μηνες να χασει τις πρωινες του στυσεις?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

Ισως να ειναι ιδεα σου.Οταν λεμε οτι η φινα δεν ειναι καραμελα.....αυτο εννουμε.Παντως μην ανγχωνεσαι και καλο ειναι αν πιστευεις οτι οντως εχεις καποιο προβλημα να απευθυνθεις σε καποιο ειδικο.
 

otherdude

Member
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

ΜΙΚΕΣ είπε:
Ισως να ειναι ιδεα σου.Οταν λεμε οτι η φινα δεν ειναι καραμελα.....αυτο εννουμε.Παντως μην ανγχωνεσαι και καλο ειναι αν πιστευεις οτι οντως εχεις καποιο προβλημα να απευθυνθεις σε καποιο ειδικο.



τι εννοεις ειναι ιδεα μου?

εχω διακοψει την φινα απο ιουλιο 2011 και εχουμε μαιο 2012 furious3

τους πρωτους μηνες μετα την διακοπη της φινας ολα κομπλε ειχα πρωινες στησεις
μετα ομως μου κοπηκε...


για να σου δωσω να καταλαβεις παλια και συγκεκριμενα πριν 1.5 χρονο (δλδ πριν καν δοκιμασω την φιναστεριδη στο στομα μου)
σηκωνομουν το πρωι και μου ηταν τεντα.


αυτο δεν ειναι λιγακι παραξενο?
που τωρα πια τα πρωινα εχω ανεβασμενη libido ,αλλα το μοριο μου δεν ειναι σηκωμενο?

συγνωμη που τα εκφραζω ετσι αλλα εχω αγανακτησει
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

Τι να σου πω ρε φιλε?Εγω 9 μηνες χρησιμοποιησα φτιαχτη φινα.Δεν ειχα καποιο θεμα.Την εχω κοψει τωρα 1 χρονο κ κατι και ευτυχως δεν εχω θεμα.......προς το παρων.Οσοι σε αυτο το site κ σε οποιοδηποτε site πιστευουν οτι η φινα ειναι καραμελα η φρουτο..........πισω εχει η αχλαδα την ουρα!!!
 

xk

Active Member
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

παντως ρε σεις ενταξει αυτο με τις πρωινες στυσεις ειναι λιγο σχετικο...εγω δεν εχω παρει φινα ποτε αλλα θυμαμαι παλιοτερα περιοδους στα 22-23 μου να σηκωνομαι καθε φορα και να μη μπορω να σημαδεψω στο κατουρημα....και αλλες περιοδους να μην εχω καθολου να ναι νορμαλ...δε μπορει ολο το χρονο καθε πρωι να εχεις σηκωμαρες.Ενταξει στην εφηβεια μπορει αλλα στα 23-25-28 σου παραμενεις μεν ντουρος αλλα δεν εισαι και 16 που σου σηκωνεται απο το τιποτα και χτυπας 15 την μερα για να κατσει κατω...

υποθεση κανω απ τη στιγμη που σταματησες κα ιδεν ειχες θεματα με προστατιτιδες και αλλα χοντρα σκηνικα που ειχαν ατομα εδω μεσα δε νομιζω να σου ''αφησε'' καποιο θεμα η φινα...
 

Άκης

Administrator
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

otherdude είπε:
Παιδες εχω αγχωθει λιγακι γιατι εχω παρατηρησει εδω και καποιυς μηνες οτι εχω χασει τις πρωινες μου στυσεις πολυ φοβαμαι οτι αυτο μου το αφησε κουσουρι η φινα την οποια επαιρνα για 5 μηνες απο φεβρουαριο-μαρτιο 2011 μεχρι τελη ιουλιου 2011 και μετα την εκοψα μαχαιρι και αντικατεστησα με revivogen το οποιο επισης διεκοψα μετα απο 3 μηνες λογω χρηματων και επαιρνα σκετη μινοξ

[...]

ολα αυτα μου ξεκινησαν απο αρχες 2012 και την φινα την εχω σταματησει απο Ιουλιο 2011 ???

Οι πρωινές στύσεις είναι κάτι στάνταρ στην φίνα, δυστυχώς, αλλά είναι περίεργο να σε κάνει κάτι που δεν σου το έχει ήδη κάνει κατά την διάρκεια της χρήσης της.

Πάντως παίζει και να αγχώνεσαι υπερβολικά. Ενημερωτικά, ο ουρολόγος θα σε εξετάσει και αν δεν δει τίποτα, θα σε προτείνει σε ψυχολόγο/νευρολόγο, αν και μια εξέταση αίματος θα δείξει τι μπορεί να παίζει.

Δυσκολία στύσης πάντως εμφανίζεται και στην προστατίτιδα, όπως λέει και ο xk.
 

otherdude

Member
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

Άκης είπε:
Οι πρωινές στύσεις είναι κάτι στάνταρ στην φίνα, δυστυχώς, αλλά είναι περίεργο να σε κάνει κάτι που δεν σου το έχει ήδη κάνει κατά την διάρκεια της χρήσης της.

Πάντως παίζει και να αγχώνεσαι υπερβολικά. Ενημερωτικά, ο ουρολόγος θα σε εξετάσει και αν δεν δει τίποτα, θα σε προτείνει σε ψυχολόγο/νευρολόγο, αν και μια εξέταση αίματος θα δείξει τι μπορεί να παίζει.

Δυσκολία στύσης πάντως εμφανίζεται και στην προστατίτιδα, όπως λέει και ο xk.




εξετασεις αιματος που εκανα προσφατα για αλλο λογο υγειας ηταν σχετικα καλες...

τι πρεπει να εχεις πεσμενο συνυθως στις εξετασεις αιματος που να δημιουργει υποψια?
 

otherdude

Member
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

Άκης είπε:
Οι πρωινές στύσεις είναι κάτι στάνταρ στην φίνα, δυστυχώς, αλλά είναι περίεργο να σε κάνει κάτι που δεν σου το έχει ήδη κάνει κατά την διάρκεια της χρήσης της.

οταν επαιρνα φινα ειχα προβλημα με τις πρωινες,
οταν την εκοψα τους πρωτους μηνες επανηλθα πληρως αποτι θυμαμαι και ειχα πρωινες,

τους τελευταιους 3 μηνες μου συνεβει αυτο το προβλημα με τις πρωινες δεν ξερω γιατι ...

μπορει να ειναι και ψυχολογικο εχω περασει ασχημες καταστασεις τα τελευταια 2 χρονια γενικα οπως ολος ο κοσμος

μπορει να φταιει που δεν εχω και γκομενα εδω και ποσους μηνες..

βαζω στοιχημα αν ειχα σχεση και ημουν ερωτευμενος λεμε τωρα......

δεν θα ειχα απλα πρωινες θα τρυπαγα τσιμεντα.... :D



παντως δοξα τω θεω αν θελω να κανω σεξ ειμαι κανονι απο στυση,απλα εχω αυτο το θεμα με τις πρωινες που οσο να ναι με ανησυχει....
 

somari

Active Member
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

Ρε φίλε δεν είχα ποτέ μου πρωινές εκτός και αν κατουριόμουν... Αλλά την ώρα της "κρίσης" νομίζω ότι θα ξεκολλήσει από την θέση του και θα πάει στο διάστημα... Μην αγχώνεσαι...
 

Άκης

Administrator
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

otherdude είπε:
τι πρεπει να εχεις πεσμενο συνυθως στις εξετασεις αιματος που να δημιουργει υποψια?
Συνήθως όλα ξεκινάνε από τα επίπεδα τεστοστερόνης. Αν σου πέσει αυτή, είναι μια αλυσίδα μετά, σαν ντόμινο.

otherdude είπε:
μπορει να ειναι και ψυχολογικο εχω περασει ασχημες καταστασεις τα τελευταια 2 χρονια γενικα οπως ολος ο κοσμος

παντως δοξα τω θεω αν θελω να κανω σεξ ειμαι κανονι απο στυση,απλα εχω αυτο το θεμα με τις πρωινες που οσο να ναι με ανησυχει....
Και εγώ υπάρχουν μέρες που δεν έχω πρωινές. Μπορεί να είναι κάποιος κύκλος, που να ίσχυε και παλιότερα και να μην το έδινα σημασία, αφού αυτά τα προσέχουμε από την χρήση φινας και μετά οι περισσότεροι.
Πιθανών να είναι ψυχολογικό, γιατί αν ήταν παθολογικό, δεν θα είχες καθόλου στύση. Αν σε ανησυχεί τόσο πολύ, μπορείς να τσεκάρεις αν έχεις κατά την διάρκεια του βαθύ ύπνου στύση, κάτι που θα δείξει αν είναι ψυχολογικό. Πολλοί βάζουν χαρτάκι πολύ ψιλό, πχ τσιγαρόχαρτο, ώστε να δουν αν έχει κοπεί το πρωί που θα ξυπνήσουν. Ρώτα τον γιατρό σου αν έχει κάποια ιδέα/λύση γι'αυτό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nekon

Member
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

φιλε δεν εχω παρει ποτε φινα,αλλα απαντες λενε οτι το καλο της ειναι οτι μολις την κοψεις,οι τυχον παρενεργειες της χανονται.και να σου πω την αληθεια το πιστευω παρολο που εχω κωλωσει να την παρω.η αποψη μου ειναι πως το θεμα ειναι καθαρα ψυχολογικο,συμφωνα με αυτα που ξερει ολος ο πλανητης για την φινα.εισαι 23 χρονων τι να χεις μωρε?ειναι προτιμοτερο να αναζητησεις ψυχολογικη βοηθεια να παρεις λιγο τα πανω σου και να δεις το θεμα λιγο πιο σφαιρικα παρα να κυνηγας φαντασματα.οσο το λουπαρεις το θεμα στο κεφαλι σου τοσο θα αγχωνεσαι και πρεπει να ξεμπλοκαρεις λιγο.παντως ιατρικα δεν παιζει να χεις κατι πρεπει να το βιδωσεις αυτο στο κεφαλι σου
 

otherdude

Member
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

παιδες μαλλον εχετε δικιο αν ειχα καποιο σοβαρο προβλημα δεν θα ειχα καθολου στυση
απλα το ολο θεμα με τις πρωινες με εχει ανυσυχησει..

ειμαι πραγματικα αγχωδης και αστειος γιατι

ειναι δυνατον να καθομαι να γραφω για σοβαρο προβλημα απ την στιγμη εχω λιμπιντο
και βλεπω τσοντες και τραβαω 3 φορες την μερα?

καταλαβαινετε πριν βαλω την φινα στο στομα μου τι γινοταν :D :D
 

otherdude

Member
Απ: ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΦΙΝΑ?

Παιδια ποια ειναι τα συμπτωματα προστατιτιδας αν καποιος σας την περασε απο εδω...


απλα κατι που εχω επισημανει ειναι οτι μερικες φορες μεσα στον μηνα,οταν πηγαινα τουαλετα εβγαζα απ τον πρωκτο μου ενα πραγμα σαν βλεννα ???

μηπως αυτο συνδεεται με προστατιτιδα?
 
Μπλουζα