Κρέμα μαλλιών

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οπως δυστυχως ειχα προβλεψει...
Παντως για να την πουλα και το αμαζον, δεν μπορει να ειναι και 'εντελως απατη'.
Θα ξαναπαραγγειλεις, την συγκεκριμενη, ή καποια αλλη κρεμα;

Αυτη φαινονται ελπιδοφορα παντως, και μου αρεσε και η χαμηλη τιμη της...

Στην ίδια τιμή μαζί με τα μεταφορικά δεν την βρήκα κάπου αλλού...από τον ίδιο πωλητή στο ebay δεν έμεινα ευχαριστημένος γιατί μου έβγαλε το λάδι, οπότε δεν ξαναπαραγγέλνω...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Στην ίδια τιμή μαζί με τα μεταφορικά δεν την βρήκα κάπου αλλού...από τον ίδιο πωλητή στο ebay δεν έμεινα ευχαριστημένος γιατί μου έβγαλε το λάδι, οπότε δεν ξαναπαραγγέλνω...

Νομιζω βρηκα κι αλλον πωλητη.
Για δες, τι λες γι'αυτο εδω?

http://tinyurl.com/hzxypwg
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προσωπικά από Ινδία δεν ξαναπαραγγέλνω, είναι η δεύτερη φορά που δεν έρχεται...
 

cool11

Well-Known Member
Εχεις εντοπισει κατι αλλο αξιολογο σε κρεμα, που νομιζεις θα αξιζε να δοκιμαστει;
Ειμαι οπαδος ebay, με προιοντα με καλο value 4 money, χαμηλες τιμες και πολλα ml, σε ιδανικη περιπτωση...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
όχι, δεν έχω ψάξει κάτι άλλο...ίσως προς το καλοκαίρι για προστασία και από τον ήλιο
 

cool11

Well-Known Member
Απο επιλογες εντος Ελλαδας, ειχα παλια της frezyderm, αρκετα ευρω και οχι τοσα πολλα ml αν θυμαμαι καλα....
Καλη εταιρια, αλλα λιγα τα ml, και τιμες τσιμπημενες....

Τι αποψη εχεις εσυ gomi για την κρεμα της frezyderm?

Βεβαια με το βασικο ζητουμενο, ειναι να 'ενισχυει' καπως τα μαλλια, οχι να βαζουμε για να λεμε οτι βαζουμε...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απο επιλογες εντος Ελλαδας, ειχα παλια της frezyderm, αρκετα ευρω και οχι τοσα πολλα ml αν θυμαμαι καλα....
Καλη εταιρια, αλλα λιγα τα ml, και τιμες τσιμπημενες....

Τι αποψη εχεις εσυ gomi για την κρεμα της frezyderm?

Βεβαια με το βασικο ζητουμενο, ειναι να 'ενισχυει' καπως τα μαλλια, οχι να βαζουμε για να λεμε οτι βαζουμε...

Δεν την έχω σε εκτίμηση την frezyderm....
 

cool11

Well-Known Member
Παντως μου κανει εντυπωση.
Πιο πολυ ασχολειται ο κοσμος με το...σαμπουαν, που ναι μεν μπαινει σχεδον καθε μερα στο κεφαλι αλλα μιλαμε για 1 λεπτο max σε χρηση,
και σχεδον καθολου με τις κρεμες μαλλιων, που μπορει να μην προσφερουν τα πολλα αλλά κάτι να ενίσχυε στο μαλλι μένοντας καποιες ωρες...

Νομιζω οτι πολλες φορες δινουμε λιγο δυσαναλογα την προσοχη μας στις διαφορες εναλλακτικες επιλογες.
 

kal

Member
Ψαχνω και γω τπτ για ξηρα και ατονα μαλλια, μαλλον φταιει το φουνγκοραλ, αλλα γενικοτερα απ την στιγμη π ξεκινησε η ραφλα ειναι ξηρα και ατονα τα μαλλια μου σαν αχυρο..
Αν ξερει κανεις κατι καλο ας μου πει!
 

cool11

Well-Known Member
Κανεις δεν χρησιμοποιει κρεμα μαλλιων, για καποιο λογο, βοηθητικο/ενισχυτικο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Gomi καπου πετυχα πραγματικα σχολια χρηστων για την ινδικη κρεμα που λεγαμε, και δεν ηταν καλα...
Περα απο τα 'φτιαγμενα' reviews...
Οποτε δεν χασαμε τιποτε, παλι καλα.

Η αναζητηση ομως πρεπει να συνεχιστει.
 

cool11

Well-Known Member
Gomi, εσυ που εχεις ψαξει τοσα πολλα, δεν καταφερες να καταληξεις τις προσωπικες σου ερευνες,
σε καποια οντως αποτελεσματικη κρεμα;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi, εσυ που εχεις ψαξει τοσα πολλα, δεν καταφερες να καταληξεις τις προσωπικες σου ερευνες,
σε καποια οντως αποτελεσματικη κρεμα;

Για να μπορέσω να καταλήξω θα πρέπει να βάζω μόνο αυτή για κάποιο διάστημα. Εγώ βάζω 100 πράγματα στο κεφάλι μου.
Γλυκοκοιτάζω αυτή, για δικούς μου λόγους, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα. Δεν την προτείνω, απλά την αναφέρω...
-http://www.ebay.com/itm/LIMONNIKOVA-MUSTARD-MASK-FOR-HAIR-ORGANIC-GROWTH-PROMOTERS-HAIR-300ml-/222308888618?
 

cool11

Well-Known Member
Για να μπορέσω να καταλήξω θα πρέπει να βάζω μόνο αυτή για κάποιο διάστημα. Εγώ βάζω 100 πράγματα στο κεφάλι μου.
Γλυκοκοιτάζω αυτή, για δικούς μου λόγους, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα. Δεν την προτείνω, απλά την αναφέρω...
-http://www.ebay.com/itm/LIMONNIKOVA-MUSTARD-MASK-FOR-HAIR-ORGANIC-GROWTH-PROMOTERS-HAIR-300ml-/222308888618?

Εχεις δικιο, αν βαζεις ενα σωρο, δυσκολο να καταληξεις ακριβως καπου.

Ενδιαφερουσα η κρεμα που αναφερες.
Εχεις διαβασει μηπως κριτικες, ή εχεις καλες ενδειξεις (θεωρητικα παντα) οτι τα συστατικα της μπορει να δινουν κατι στα μαλλια, οντως;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εχεις δικιο, αν βαζεις ενα σωρο, δυσκολο να καταληξεις ακριβως καπου.

Ενδιαφερουσα η κρεμα που αναφερες.
Εχεις διαβασει μηπως κριτικες, ή εχεις καλες ενδειξεις (θεωρητικα παντα) οτι τα συστατικα της μπορει να δινουν κατι στα μαλλια, οντως;

Kριτικές καμία. Με ενδιαφέρουν 2 συγκεκριμένα συστατικά της που έχουν πίσω καλές έρευνες
 

cool11

Well-Known Member
Kριτικές καμία. Με ενδιαφέρουν 2 συγκεκριμένα συστατικά της που έχουν πίσω καλές έρευνες

Ριξε μια ματια εδω, για δες τι βρηκα
https://naturehelps.me/hair-care/effective-mask-hair-growth
Εχει ενδιαφερον οτι δεν αφορα συγκεκριμενα την εν λογω κρεμα, αλλα λεει γενικα για τα θετικα της ....μουσταρδας στο μαλλι, και δινει και οδηγιες παρασκευης!

Μαλλον εχει καλες πιθανοτητες η κρεμα;
 
Μπλουζα