Αναλυση μαλλιων-προσδιορισμοσ μεταλλων κ ιχνοστοιχειων

tasos33

Well-Known Member
προ μερικων ημερων εκανα αναλυση μαλλιων σε εργαστηριο για ποσοτικη ανιχνευση μεταλλων ,ιχνοστοιχειων και βαρεων μεταλλων και προχωρω στα αποτελεσματα για να μην σας κουραζω
ειδα λοιπον πως εχω ελλειψη σε μαγγανιο,ιωδιο και καλιο, το δε ιωδιο ειναι μηδενικο, τα μεν μαγγανιο και καλιο σε πολυ χαμηλα επιπεδα, το μαγγγανιο εχει σχεση με τα μαλλια αποσο διαβασα οσον αφορα την επανεκφυση? το χρωμα τους (εχω μηδενικη επανεφυση εδω κ μερικα χρονια παρολο που εχω δοκιμασει ολες τισ λοσιον καθως και ατονο χρψμα ενω πολλες τριχες ασπριζουν οχι μονο στα μαλλια αλα και στα γεννια και στο στηθος) αλλα ειναι σημαντικο και σε πολλλες αλλες λειτουργιες.
επισης ο χαλκος βρεθηκε 5 φορες πανω απο το ανωτατο οριο,οφειλεται πιστευω στο folligen to οποιο εχω σταματησει εδω κ δυο μηνες και 2 φορες πανω ο σιδηρος, απο οτι μου ειπαν ειναι πανω απο το κανονθικο διοτι δεν απορροφατε και αποβαλλεται πιθανον λογω τοξινων στο ηπαρ κ στην χολη, ο ψευδαργυρος ειναι λιγο πανω απο το κατωτατο οριο αλλα πιστευουμε ειναι πλασματικο γιατι χρησιμοποιουσα σαμπουαν με ψευαργυρο μεχρι προσφατα,εκτιμω οτι θα ναι κατω απο το οριο, σε ενα μηνα μου ειπαν να κανω επαναληπτικη να εχει καθαρισει η τριχα απο το folligen και head a shoulder χωρις επιπλεον επιβαρυνση οικονομικη
επισης βρεθηκε ανεβασμενος ο υδραργυρος εντος οριων ομως αλλα ειναι ψηλα, μου προταθηκαν τροποι φυσικοι για αποτοξινωση βαρεψν μεταλλων κ τοξινων
σε πρωτη φαση οι πρωτες ενδειξεις ειναι αυτες, συνεχιζω με τις αποτοξινωσεις και με συμπληρωμα μαγγανιου μεχρι την επαναληπτικη σε ενα μηνα περιπου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Kαλημερα επανερχομαι με τροφη για σκεψη..η επαναληπτικη εγινε και υπαρχουν θεματακια οσον αφορα καποια μεταλλα που εχουν αμεση η εμμεση σχεση με τα μαλλια, οπως ψευδαργυρος χαλκος θειο
στην στηλη αριστερα αναφερψ τις τιμες της πρωτης αναλυσης και διπλα της δευτερης η οποια εγινε προσφατα
την πρωτη φορα ηταν αυξημενα ο χαλκος λογω folligen σε υπερβολικο βαθμο, ο ωευαδαργυρος εντος οριων αλλα ηταν εκει λογω head and shoylders, δυο ιχνοστοιχεια τα οποια εμπλεκονται στα μαλλια..
επειτα το θειο ειναι πεσμενο πολυ το οποιο και αυτο εχει σχεση με τα μαλλια, το αβεστιο, το καλιο, το μαγγανιο
 

Συνημμένα

  • Εικόνα 104.jpg
    Εικόνα 104.jpg
    737.5 KB · Προβολές: 276

tasos33

Well-Known Member
εστειλα δειγμα στην πατρα σε ενα εργαστηριο, 110 ευρω πληρωσα η δευτερη ηταν δωρεαν, βρηκα και ενα γιατρο στην αθηνα που εκανε αναλυση σε τριχες αλλα ποτε δεν με πηραν τηλ ενω ειχα καλεσει δεκα φορες,και κανα δυο ακομα στην αθηνα αλλα αυτοι επρεπε να παω εκει και σε βαζαν σε ενα μηχανημα, και σου τα μετρουσαν, σε αυτο που εκνα εγω δεν προσδιοριζει βιταμινες,θα σου στειλω μυν να σου πω
 
Μπλουζα