To ανοσοποιητικό σύστημα βασική αιτία της διάχυτης τρι

Utopia

Active Member
Και ακομα δειχνεις να μην καταλαβαινεις τι λεμε. Για κανεναν εδω μεσα δεν ειναι ανουσιο το θεμα της φαλακρας. Συνειδητοποιησε το λιγο οτι ολοι για τον ιδιο σκοπο ειμαστε εδω. Απλα καποιοι απο μας που ταλαιπωρουνται χρονια μ αυτο το θεμα( εγω 5, ο αλλος 15), εχουμε φτασει σ ενα σημειο να μας απασχολει λιγοτερο απο την αρχη. Οχι λιγο, ουτε καθολου. Απλα λιγοτερο.
Δεν το είπα για εσένα...;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
@Utopia
Ειπε αυτο
Εδω μεσα ειμαστε η συντριπτική μειοψηφία αποτελουμενη απο τους περισσοτερο προβληματικους εκει εξω, στο θεμα ανασφαλειας. Και εγω. Για να ξερουμε και τι λεμε.
Απο τη στιγμη που βαζει και τον εαυτο του μεσα, δε μπορει να θεωρηθει προσβλητικο για κανεναν. Καταλαβαινεις πως το εννοω? Ηταν υπερβολικος πιθανοτατα ναι. Αλλα δε χρειαζοταν ολη αυτη η διαμαχη. Σ αυτο το νημα τουλαχιστον. Υπαρχει το νημα ''τριχοπτωση και γυναικες'' για να συζητηθουν αυτα. Το λεω και στους 2 σας... Το βιντεο που εβαλα ηταν επειδη εγω προσωπικα πρωτη φορα ακουγα για την κυκλοσπορινη, και μετα ειδα οτι ειχε συζητηθει και εδω. Και ηθελα να γινει μια συζητηση επ αυτου. Μιας και ηταν αναγνωρισιμο προσωπο ο τυπος.

Τελος παντων! Ηρεμια τωρα
 

vag25

Well-Known Member
Nομιζω οτι απαντησε ακριβως αυτο που σκεφτομουν ο FreeThinker ακομα και για το οτι βαζω τον εαυτο μου μεσα.

Utopia η συμπεριφορα σου απεναντι στον vag ειναι επιεικως απαραδεκτη. Εσυ ξεκινησες να τον ειρωνευεσαι. Ο ανθρωπος λεει απλα την προσωπικη του εμπειρια στο θεμα γυναικες ( βεβαια κακως το κανει εδω, γιατι εγω ποσταρα το βιντεο για να συζητησουμε για την κυκλοσπορινη αλλα anyway ). Ξαναδιαβασε λιγο τι γραφεις γιατι εισαι 100% φαουλ κατ' εμε. Το πιστευεις ή οχι υπαρχουν αντρες εκει εξω που δεν τους νοιαζει ήεχουν αποδεχτει πληρως την καραφλα τους και βρισκουνε και γκομενες. Οπως και να χει ο vag για να εμψυχωσει τους μικροτερους σαν εσενα και μενα τα λεει αυτα και συ τον χλευαζεις και σχεδον τον βριζεις. Προσεχε λιγο τι λες αλλα και τι προσπαθουν να πουν οι αλλοι. Ο vag εβαλε και τον εαυτο του μεσα σ' αυτους που μοιρολογουν.

Και αμφιβαλλω πως καποιος ερχεται για να παινευτεί σ ενα ανωνυμο φορουμ για τις κατακτησεις του.


Utopia δεν ηταν καθολου ο σκοπος μου να παινευτώ, το πηρες εντελως λαθος.
Εγραψα οτι αξιζεις περισσοτερο απο οσο πιστευεις(λογο του προβληματος με τα μαλλια). Αυτο δεν το ειπα για να παινευτώ...
Εσενα ουσιαστικα παινευω γιατι το πιστευω οτι αξιζεις πολυ περισσοτερο απο οσο ΙΣΩΣ σε εχει κανει το προβλημα με την τριχοπτωση να πιστευεις.

Ξερω οτι μπορει να σε ριξει πολυ αυτο το προβλημα, ειδικα σε αυτην την ηλικια. Και μενα με ριχνει παρόλα αυτα που εγραψα. Ομως επειδη εχω δει στην πραξη τοσα χρονια οτι οι φοβοι της εμφανισης ειναι κατα 90% δικοι μας και 10% ισχυουν(ναι σε καποιες δεν αρεσουν οι καραφλοι, οπως δεν αρεσουν και η ξανθοι), δεν μπορω να βλεπω να περνανε τα χρονια στα νεοτερα παιδια ετσι...με αυτο το φοβο.

Δεν την ειπα στο μισο φορουμ οπως λες γιατι εβαλα και μενα μεσα σε αυτους. Αν πιστευεις οτι οι περισσοτεροι ασχολουνται οσο εμεις με την καραφλα και τους χαλαει οσο εμας, δεν εχεις παρα να βγεις εξω και να παρατηρησεις, να γνωρισεις περισσοτερο κοσμο. Θα εκπλαγεις.
 

Utopia

Active Member
Nομιζω οτι απαντησε ακριβως αυτο που σκεφτομουν ο FreeThinker ακομα και για το οτι βαζω τον εαυτο μου μεσα.




Utopia δεν ηταν καθολου ο σκοπος μου να παινευτώ, το πηρες εντελως λαθος.
Εγραψα οτι αξιζεις περισσοτερο απο οσο πιστευεις(λογο του προβληματος με τα μαλλια). Αυτο δεν το ειπα για να παινευτώ...
Εσενα ουσιαστικα παινευω γιατι το πιστευω οτι αξιζεις πολυ περισσοτερο απο οσο ΙΣΩΣ σε εχει κανει το προβλημα με την τριχοπτωση να πιστευεις.

Ξερω οτι μπορει να σε ριξει πολυ αυτο το προβλημα, ειδικα σε αυτην την ηλικια. Και μενα με ριχνει παρόλα αυτα που εγραψα. Ομως επειδη εχω δει στην πραξη τοσα χρονια οτι οι φοβοι της εμφανισης ειναι κατα 90% δικοι μας και 10% ισχυουν(ναι σε καποιες δεν αρεσουν οι καραφλοι, οπως δεν αρεσουν και η ξανθοι), δεν μπορω να βλεπω να περνανε τα χρονια στα νεοτερα παιδια ετσι...με αυτο το φοβο.

Δεν την ειπα στο μισο φορουμ οπως λες γιατι εβαλα και μενα μεσα σε αυτους. Αν πιστευεις οτι οι περισσοτεροι ασχολουνται οσο εμεις με την καραφλα και τους χαλαει οσο εμας, δεν εχεις παρα να βγεις εξω και να παρατηρησεις, να γνωρισεις περισσοτερο κοσμο. Θα εκπλαγεις.
Ντάξει έληξε το θέμα...:) Για να μην τα πολυλογώ:

Το μαλλί εγώ το θέλω για την πάρτι μου και για κανέναν άλλο... Το ότι κάποιοι δίνουν έμφαση παραπάνω από ότι πρέπει στα μαλλιά συμπεριλαμβάνομένου και εμένα επειδή έχουν μια ευαισθησία, ανεξάρτητα από το εάν έχουν τριχόπτωση ή όχι, δεν είναι καθόλου "ρηχό".

Το φόρουμ έχει ως κύριο σκοπό να συζητάμε για θεραπείες και ως δευτερεύον τις "εξομολογήσεις" και τις "ψυχοθεραπείες", γιατί δεν χρειάζεται να μπω στο φόρουμ για να τα αναζητήσω αυτά.;)
Δεν την ειπα στο μισο φορουμ οπως λες γιατι εβαλα και μενα μεσα σε αυτους. Αν πιστευεις οτι οι περισσοτεροι ασχολουνται οσο εμεις με την καραφλα και τους χαλαει οσο εμας, δεν εχεις παρα να βγεις εξω και να παρατηρησεις, να γνωρισεις περισσοτερο κοσμο. Θα εκπλαγεις.
Με το να εντάξεις τον εαυτό σου δεν αναιρείς τις προσβολές και εξακολουθείς να θίγεις και τους υπόλοιπους. Άμα πω εγώ "είμαστε ζώα" συμπεριλαμβανομένου εμένα και πάλι κάποιοι θα θιχτούν, αφού τους είπα ζώα...
 

vag25

Well-Known Member
Δεν ειπα ΠΟΤΕ οτι ειναι ''ρηχο'' να εχεις μια ευαισθησια με την καραφλα. Ειπα οτι δεν αξιζει να χανεις τα χρονια σου σε κατι που κατα την αποψη μου αργα η γρηγορα θα καταλαβεις οτι το ειχες κανει ''βουνο'' και οτι δεν ισχυει.
Τουλαχιστον οχι οσο νομιζες.

Για τις προσβολες που λες, αν θεωρεις οτι ειναι προσβολη να πει καποιος οτι εδω μεσα οι περισσοτεροι ειμαστε πιο ευαισθητοι απο τους ''εξω'' στο θεμα καραφλας, τι να σου πω...Οπως νομιζεις.

Τελος παντων δεν θα απολογηθω για το...τιποτα. Οτι ηταν να πω το ειπα.

Το προβλημα υπαρχει γιατι λεω καποια πραγματα και τα μεταφραζεις διαφορετικα. Ειμαι εντελως καλοπροαιρετος και δεν περιαυτολογω ουτε θελω να προσβαλω οπως νομιζεις.
Σκοπος μου ειναι ακριβως το ΑΝΑΠΟΔΟ των ''περιαυτολογω'' και ''προσβαλω''!. Μου κανει εντυπωση που δεν το ειδες.
 
Μπλουζα