Spectral DS και σαμπουάν Revita

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

temponeras

New Member
Απ: Spectral DS και σαμπουάν Revita

Εσεις οι γυναικες ειστε τυχερες.. με μια φιναστεριδη και ολα ειναι κομπλε χωρις κανενα αγχος.. σε μας ειναι καπως διαφορετικο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Spectral DS και σαμπουάν Revita

temponeras είπε:
Εσεις οι γυναικες ειστε τυχερες.. με μια φιναστεριδη και ολα ειναι κομπλε χωρις κανενα αγχος.. σε μας ειναι καπως διαφορετικο..

να θυμισω πως απαγορευεται οι γυναικες να χρησιμοποιησουν φιναστεριδη
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Spectral DS και σαμπουάν Revita

Martini είπε:
Εμενα ομως πλεον δεν μου αρεσει το πρηξιμο ..
Εστειλα ενα εμαιλ στον Dr Lee με το προβλημα μου και μου απαντησε οτι πρεπει να κοψω οπωσδηποτε οποιαδηποτε λοτιον
περιεχει Minoxidil και αν δεν το κοψω θα εχω προβλημα με την καρδια μου (????).
Συνεχιζω το Revivogen και κοβω σταδιακα το spectral dnc-l οπως γραφει ο Dr Khadafi .
Πρεπει να βρω κατι να το αντικαταστησω ομως το οποιο να ειναι εξισου δυνατο .
Μπορει να βοηθησει κανεις ?
Εκτος αν ξεκινησω να βαζω spectral dnc (oxi spectral dnc-l) το οποιο απο οτι εψαξα εχει λιγοτερο alcohol και propylene glycol(ισως αυτα να προκαλουνε το πρηξιμο) απο ολα τα αλλα σκευασματα τυπου minoxidil .
σίγουρα σε πληροφορώ ότι η μινοξ. δίνει το πρήξιμο και όχι η αλκοόλη ή η προπ. γλυκόλη

πρόταση μου είναι τα εναλλακτικά προϊόντα regrowth-spray cooper peptides(σκέτο ή tricomin),caffein(alpecin) και το spectral RS-δυστυχώς κανένα δεν θα σου δώσει σε 4-6 μήνες αποτέλεσμα όπως η μινοξ.(πάντα συνδυαστικά με dht blocker)
 

Maria

New Member
Απ: Spectral DS και σαμπουάν Revita

Παναγιωτης είπε:
[quote author=temponeras link=topic=1117.msg19177#msg19177 date=1255626427]
Εσεις οι γυναικες ειστε τυχερες.. με μια φιναστεριδη και ολα ειναι κομπλε χωρις κανενα αγχος.. σε μας ειναι καπως διαφορετικο..

να θυμισω πως απαγορευεται οι γυναικες να χρησιμοποιησουν φιναστεριδη
[/quote]

Παναγιώτη ήθελα να πω ότι και οι γυναίκες παίρνουν φιναστερίδη. Η δερματολόγος έχει δώσει στη μητέρα μου και στην αδερφή μου. Σε εμένα όχι, γιατί δεν έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα. Στη μητέρα μου έδωσε 2,5 mg ημερησίως (έχει μεγάλη αραίωση) και 1 mg στην αδερφή μου. Χορηγείται και σε γυναίκες
 

NGL

Member
Απ: Spectral DS και σαμπουάν Revita

Maria είπε:
[quote author=Παναγιωτης link=topic=1117.msg19183#msg19183 date=1255636946]
[quote author=temponeras link=topic=1117.msg19177#msg19177 date=1255626427]
Εσεις οι γυναικες ειστε τυχερες.. με μια φιναστεριδη και ολα ειναι κομπλε χωρις κανενα αγχος.. σε μας ειναι καπως διαφορετικο..

να θυμισω πως απαγορευεται οι γυναικες να χρησιμοποιησουν φιναστεριδη
[/quote]

Παναγιώτη ήθελα να πω ότι και οι γυναίκες παίρνουν φιναστερίδη. Η δερματολόγος έχει δώσει στη μητέρα μου και στην αδερφή μου. Σε εμένα όχι, γιατί δεν έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα. Στη μητέρα μου έδωσε 2,5 mg ημερησίως (έχει μεγάλη αραίωση) και 1 mg στην αδερφή μου. Χορηγείται και σε γυναίκες
[/quote]

προσοχη με την φινα.απαγορευεται σιγουρα στις εγγυμονουσες.2.5mg ειναι τεραστια ποσοτητα,ιδιως για γυναικα.
 

Maria

New Member
Απ: Spectral DS και σαμπουάν Revita

Ναι,στιςι έγκυες απαγορεύεται, όχι μόνο η λήψη από το στόμα της φιναστερίδης, αλλά ακόμα και η επαφή με σκόνη φιναστερίδης. Στη μητέρα μου έδωσε 2,5mg γιατί είναι μεγάλο το πρόβλημα και είναι και κοντά στα 60, άσε που εδώ και χρόνια αφότου άρχισε η αραίωση δεν είχε κάνει καμία αγωγή για τα μαλλιά της, οπότε χρειάζεται τρελό χαπάκωμα για να δει φως!

Ως προς το spectral RS είδα αυτό : http://www.baldingblog.com/2008/05/21/spectral-rs/

Ο Dr.Rassman τα θάβει όλα από ότι έχω δει, μεταξύ των οποίων και το spectral RS .. Δεν του αρέσει κανένα προϊόν και είναι πολύ επιφυλακτικός σε όλα εκτός από τη μεταμόσχευση μαλλιών από ότι καταλαβαίνω. Θα μου πεις ο καθένας στηρίζει ότι πουλάει... Παίζει αυτό στην περίπτωση του Rassman;
 
Απ: Spectral DS και σαμπουάν Revita

NGL είπε:
2.5mg ειναι τεραστια ποσοτητα,ιδιως για γυναικα.

Γιατί το λές αυτό NGL; :chinscratch κάποιες έρευνες που είχαν γίνει με 2.5mg ήταν. Κι εγώ στη μέση το κόβω, τόσο παίρνω :-[



Maria είπε:
Παναγιώτη ήθελα να πω ότι και οι γυναίκες παίρνουν φιναστερίδη. Η δερματολόγος έχει δώσει στη μητέρα μου και στην αδερφή μου. Χορηγείται και σε γυναίκες

Ίσως να έχουν ξεκινήσει κάποιοι γιατροί να δίνουν γιατί μπορεί να βλέπουν πιο προχωρημένες καταστάσεις αραίωσεις. Όπως και να χει τη δίνουν off the record. Δεν έχουν γίνει αρκετές έρευνες για να ξέρουμε κατα πόσο ασφαλές είναι για μάς :-[ Κανονικά απαγορευεται αλλά....
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Spectral DS και σαμπουάν Revita

περιμενω να δω αυτες τις ερευνες μαρια

ακομη δεν εχει ψαχτει αρκετα για χρηση φιναστεριδης σε γυναικες
και προσωπικα δεν θα συνηστουσα να παρεις τωρα αν στο εδωσε ο γιατρος σου
προβλημα του αλλα και δικο σου


Despite this, dermatologists in Europe are using finasteride to treat female androgenetic alopecia. In the absence of any good clinical trials it is difficult to say how effective it is for women with female pattern hair loss.

επισης ο Dr. William Rassman λεει ( μιας και απο οτι βλεπω το εμπιστευεσαι )

Just a reminder, finasteride is not FDA approved for treating women, and your doctor prescribed it to you off-label. On its own, the drug is not harmful to women, that is, unless they harbor the breast or ovarian cancer genes.

τωρα η επιλογη ειναι δικη σου
 

Maria

New Member
Απ: Spectral DS και σαμπουάν Revita

Παναγιωτης είπε:
επισης ο Dr. William Rassman λεει ( μιας και απο οτι βλεπω το εμπιστευεσαι )

έδωσα το σύνδεσμο όπου αναφέρεται στο spectral RS και το θάβει, δεν είπα ότι τον εμπιστεύομαι (ούτε αυτό ήθελα να δείξω στέλνοντας το σύνδεσμο)... γι αυτό από κάτω πρόσθεσα ότι μόνο τη μεταμόσχευση στηρίζει κι όλα τα άλλα τα θάβει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xaris@

New Member
Απ: Spectral DS και σαμπουάν Revita

show_palmettos είπε:
παιρνω παλμεττο 36mg τη μερα της εταιρειας quest που εχει 90 καψακια ,στο βιβλιαρακι του spectral dnc-l δινει την πληροφορια οτι το παλμετο δρα παρομοια με το ναρκωτικο φιναστεριδη...σιγουρα επειδη ειναι φυτικο ειναι πιο ασφαλες πιστευω οσον αφορα τις παρενεργειες που θα εδινε η φιναστεριδη (2 στους 100 ανθρωπους με χρηση φινα εμφανιζουν μειωμενη λιμπιντο,μειωμενη σεξουαλικη διαθεσηνερωμενο σπερμα,λιγοτερες στησεις κτλπ)....η ουσια ειναι μια οτι το παιρνουνε πολλοι σαν φαρμακο για τον προστατη και οτι σιγουρα μειωνει την dht...η dht και μειωμενη να μην ειναι αν χρησιμοποιεις σπιρονολακτονη τοτε δε θα δρασει ωστε να ριξει τα μαλλια μας...αποτελεσμα τι να δω απο τη στιγμη που κουρευομαι γουλι
εχω δει λιγες τριχουλες να αναπτυσσονται στον κροταφο μετα τη χρηση μινοξιδιλης που εχει μεσα το σπεκτραλ αλλα για να δω αποτελεσματα πιστευω πως πρεπει να φτιαξω σπιρονολακτονη και να την παιρνω παραλληλα με μινοξιδιλη,κετοκοναζολη,saw palmetto ωστε να μπορουσα να σου απαντησω μετα απο καποιο διαστημα τι αποτελεσματα θα ειχα...σπιρονολακτονη ομως δεν εχω φτιαξει γιατι την θεωρω ακριβη απο τη στιγμη που δεν μπορει καποιος να μου την συνταγογραφησει αλλα μαλλον θα αγορασω απο το φαρμακειο αλντακτον κι ας ειναι ποιο ακριβο
αφου δεν παιρνεις φιναστεριδη παρε οπωςδηποτε πηγεουμ αρικανιουμ,πρασινο τσαι,τσουκνιδα και παλμετο σε καψουλες που τις εχει η εταιρια k-max anti-dht στο site mallia.gr
to 1mg φιναστεριδης να μη σε φοβιζει....βασικα φιναστεριδη δεν εχω παρει αλλα μπορεις να παρεις και 0,5 φιναστειδης αν θες να εχεις λιγοτερες παρενεργειες....αν θες να ειναι φυσικο και οχι χημικο φυσικα και να παρεις saw palmetto γιατι μονο το ρεβιβογκεν τοπικα δεν αρκει!

φίλε Palmeto θέλω να πάρω τις κάψουλες της k-max. έχουν αποτέλεσμα?τις έχεις δοκιμάσει;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα