sos Βοηθεια!!! Regaine 5%

giorgosnikol

New Member
Παιδεια εχω να σας ρωτησω κατι και περιμενω βοηθεια σας γιατι τρομικρατουμαι!

Εδω και 6 μηνες κανω θεραπεια με Regaine 5% ενωμενο με Betnovate
oποτε η μινοξιδιλη αραιωνεται σε περιπου 3,3%.
Μεχρι στιγμης εξαιρετικα αποτελεσματα KAΘΟΛΟΥ τριχοπτωση σαν να μην εχω προβλημα.
Επειδη αποφασισα οτι δεν θελω να πια να το ενωνω με το Betnovate αλλα να χρησιμοποιω μονο το 5% εδω και 3 περιπου μερες που το κανω αυτο, ειδα σημερα τα μαλλια μου να εχουν τρελλη τριχοπτωση περιπου 50 τριχες,,
τι φταιει?
Φταιει που αλλαξα την μινοξιδιλη σε περιεκτικοτητα, πρεπει να ανυσηχω ή αυτο ειναι πολυ καλο σημαδι που δειχνει οτι θα εχω ακομα καλυτερη βελτιωση??
Παρακαλω απαντηστε μου γιατι εχω τρομοκρατηθει

Ευχαριστω προκαταβολικα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Αυτό που σου κρατούσε τα μαλλιά ειναι το betnovate όχι η minox, οποτε μόλις το έκοψες (γιατι Δεν μπορείς να το παίρνεις συνέχεια) ήρθε το πλήρωμα του χρόνου.
50 τρίχες ημερησίως δεν ειναι τρελή τριχόπτωση.
 

Atermon

Member
Στις 3 μέρες πάνω οι τρίχες δεν έχουν καταλάβει καν ότι έχεις κάνει αλλαγή. Έχουν ένα κύκλο ζωής που δεν ανταποκρίνεται τόσο αστραπιαία.
Πάντως αν είσαι σχετικά νέος, η μινοξιδίλη 5% σκέτη θα σου είναι αρκετή. Μπορεί αρχικά ένα με δυο μήνες να δεις αυξημένη τριχόπτωση, αλλά μετά θα πάρουν τα πάνω τους.
Και δε χρειάζεται να τρομοκρατείσαι. Τα μαλλιά στο κεφάλι μας πραγματικά δεν απασχολoύν κανέναν άλλον εκτός μας και τις έμμονες ιδέες μας :)
 

petrospap

Active Member
6 μηνες κορτιζονη!!?!?!?!?!?!?!?
βλεπεις καμια διαφορα στην υφη του δερματος???
6 μηνες ειναι παρα πολλοι για κορτιζονη..ολοι μιλανε για max ενα μηνα
 

zaxas87

Member
να προσθεσω οτι κ γω εχω ενα κοκτειλ με τα ιδια.μινοξιδιλη 5% betnovate syn mia lotion ola mazi.δεν γνωριζα οτι το μπετνοβατ ειναι κορτιζονη μεχρι που το διαβασα εδω.ειναι νομιζω κλασσικη συνταγη των δερματολογων.σε ερωτηση που της εκανα μ ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα χρησης.βεβαια δεν με επεισε γ τη σιγουρια της.κ γω την σταματαω και συνεχιζω με σκετη μινοξιδιλη.λεπτυνση δεν εχω παρατηρησει,και δεν ξερω και πως μπορω να καταλαβω....................
 

giorgosnikol

New Member
zaxas87 είπε:
να προσθεσω οτι κ γω εχω ενα κοκτειλ με τα ιδια.μινοξιδιλη 5% betnovate syn mia lotion ola mazi.δεν γνωριζα οτι το μπετνοβατ ειναι κορτιζονη μεχρι που το διαβασα εδω.ειναι νομιζω κλασσικη συνταγη των δερματολογων.σε ερωτηση που της εκανα μ ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα χρησης.βεβαια δεν με επεισε γ τη σιγουρια της.κ γω την σταματαω και συνεχιζω με σκετη μινοξιδιλη.λεπτυνση δεν εχω παρατηρησει,και δεν ξερω και πως μπορω να καταλαβω....................

Φιλε ασε τους δερματολογους.
Οτι διαβαζεις εδω αυτα θα σου πουν πανω στην μινοξιδιλη τουλαχιστον, εγω διαβαζοντας εδω καταλαβα οτι ΔΕΝ πρεπει να συνεχισω betnovate , πηγα λοιπον και μου ειπε καλα εκανες αλλα ξεκινα το foam που ειναι καλυτερο, κατι το οποιο το ειχα καταλαβει διαβαζοντας το forum, και πραγματι ειναι καλυτερο, ΟΥΤΕ ΑΣΠΡΑΔΙΑ ΑΠΟ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ γρηγορο στεγνωμα πιο ευκολο στην εφαρμογη κλπ. Το θεμα ειναι οτι κοστιζει 30€. Για αυτο το αγορασα απο το ιντερνετ μου βγηκε περιπου 16 ο μηνας, 0,53€ την μερα μια χαρα , θα σου προτεινα αυτο να κανεις και εσυ
 

zaxas87

Member
giorgosnikol είπε:
zaxas87 είπε:
να προσθεσω οτι κ γω εχω ενα κοκτειλ με τα ιδια.μινοξιδιλη 5% betnovate syn mia lotion ola mazi.δεν γνωριζα οτι το μπετνοβατ ειναι κορτιζονη μεχρι που το διαβασα εδω.ειναι νομιζω κλασσικη συνταγη των δερματολογων.σε ερωτηση που της εκανα μ ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα χρησης.βεβαια δεν με επεισε γ τη σιγουρια της.κ γω την σταματαω και συνεχιζω με σκετη μινοξιδιλη.λεπτυνση δεν εχω παρατηρησει,και δεν ξερω και πως μπορω να καταλαβω....................

Φιλε ασε τους δερματολογους.
Οτι διαβαζεις εδω αυτα θα σου πουν πανω στην μινοξιδιλη τουλαχιστον, εγω διαβαζοντας εδω καταλαβα οτι ΔΕΝ πρεπει να συνεχισω betnovate , πηγα λοιπον και μου ειπε καλα εκανες αλλα ξεκινα το foam που ειναι καλυτερο, κατι το οποιο το ειχα καταλαβει διαβαζοντας το forum, και πραγματι ειναι καλυτερο, ΟΥΤΕ ΑΣΠΡΑΔΙΑ ΑΠΟ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ γρηγορο στεγνωμα πιο ευκολο στην εφαρμογη κλπ. Το θεμα ειναι οτι κοστιζει 30€. Για αυτο το αγορασα απο το ιντερνετ μου βγηκε περιπου 16 ο μηνας, 0,53€ την μερα μια χαρα , θα σου προτεινα αυτο να κανεις και εσυ
ηδη εγινε παραγγελεια και τα περιμενω κανω κανα 2βδομαδο διακοπη μεχρι να ρθω και χρησιμοποιω ενα φυτικο του προπολιν να ηρεμισει το κεφαλι κ μετα αφρο kirkland πηρα εγω.35 ευρω και οι 3 με μεταφορικα.αντε να δουμε.
 
Μπλουζα