NW VI - FUE 32 ετών QUIZ για τον αριθμο μοσχευμάτων (THE LESS IS MORE DOGMA)

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ο ασθενής ήρθε 33 ετων χωρις να έχει πάρει ποτε αγωγή.
Υποβήθηκε σε μια συνεδρια FUE.
Τριχα χοντρη, Calculated density >2,4 (extracted >3,1!)
Πολυ χαμηλό φυσικό hairline που δεν ακολούθησα.

Καθότι αρχίσαν να γραφονται παλι διάφορα αστεια οτι δηθεν έχω αλλαξει νοοτροπια και ...ειδα το φως το αληθινο (λόγω την γνωσης από το φορουμ φυσικά) και πως πλεον βαζω τεραστιους αριθμούς τριχοθυλακιων (όπως ειναι το σωστό φυσικά!) και πως τα less is more που ελεγα δεν ισχυουν κτλ κτλ.
Αυτο το παλλικάρι ηρθε για επανελγχο πριν 10 μέρες. (όσοι με παρακολουθουν στο insta θα ειδαν οτι το ποσταρα)

DSC01813.JPG
DSC01815.jpg
DSC01817.jpg
DSC01820.JPG
DSC01824.JPG
DSC01828.JPG
DSC01830.JPG
DSC01834.jpg
DSC01836.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φυσικα χωρανε 5000-6000 τριχοθυλάκια σε αυτο το σταδιο
Αλλα χωρις να γνωριζω τι αποτελεσμα θα εχει η αγωγή (αρχικα Μινοξιδιλη και αργοτερα + Φιναστεριδη)
δεν ειναι δεοντολογικο να βάλεις τοσα.

QUIZ:
ΜΕ ΠΟΣΑ ΤΡΙΧΟΘΥΛΑΚΙΑ (με τα πολυ καλα χαρακτηριστικα που εξηγησα πριν) πηρε αυτο το αποτέλεσμα.?
DSC05283(1).jpg
DSC05285(1).jpg
DSC05286(1).jpg
DSC05288(1).jpg
DSC05291.JPG
DSC05292.JPG
DSC05293(1).jpg
DSC05296.JPG
DSC05297.JPG
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ποσταρω θολη τη ληπτρια για να μην κατσουν παλι καποιος γνωστος και μετραει και αταλιπωρειται
Επισης, ια να δειτε από που και πάνω από το φυσικο hairline ξεκινησα την τοποθετηση.
Τέλος, για να μην αρχισουν να γραφονται ευτραπελα για το ποσο αραια ειναι τα μαλλια μπροστα κτλ.

Καλή διασκέδαση!!!

DSC02004.jpg

DSC02010.jpg
DSC02007.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
Ο γνωστός(εγώ) δεν μέτρησα τπτ Ντοκ..δεν χρειάζεται να μετρήσω..μπαμ κανει πόσα ήταν ..ο cvial είπε,σε αυτούς που έλεγαν 50 τρίχες ,300 τρίχες,να κάτσουν να μετρήσουν και έβαλε και φωτό και ο ίδιος.
Ποσταρω θολη τη ληπτρια για να μην κατσουν παλι καποιος γνωστος και μετραει και αταλιπωρειται

...επειδή εσύ έλεγες για αμελητέο τσουλούφι και συμφωνούσαν,να κάτσουν να μετρήσουν...αλλά μάντεψε ..δεν μέτρησε κανένας ..συνεχίζεις να λες για τσουλουφακι αμελητέο? Πήγαινε εκεί ,σε αυτό το νήμα και δώσε μας τις πληροφορίες που σου ζητήσαμε..πόσα grafts έβαλες σε όλη την α ζώνη εσύ,και κάνε μας μια μέτρηση πυκνότητας τώρα,να δούμε πόσα μπήκαν,πόσα έχει τώρα συνολικά,φυτεμένα και μαμά για να δούμε αν ήταν η όχι,50-300 τρίχες πριν.απλο ειναι:)
 

Panoschania

Active Member
Ποσταρω θολη τη ληπτρια για να μην κατσουν παλι καποιος γνωστος και μετραει και αταλιπωρειται
Επισης, ια να δειτε από που και πάνω από το φυσικο hairline ξεκινησα την τοποθετηση.
Τέλος, για να μην αρχισουν να γραφονται ευτραπελα για το ποσο αραια ειναι τα μαλλια μπροστα κτλ.

Καλή διασκέδαση!!!

Προβολή συνημμένου 57450
Προβολή συνημμένου 57451Προβολή συνημμένου 57452
3500
 

bobby

Well-Known Member
Ο γνωστός(εγώ) δεν μέτρησα τπτ Ντοκ..δεν χρειάζεται να μετρήσω..μπαμ κανει πόσα ήταν ..ο cvial είπε,σε αυτούς που έλεγαν 50 τρίχες ,300 τρίχες,να κάτσουν να μετρήσουν και έβαλε και φωτό και ο ίδιος.


...επειδή εσύ έλεγες για αμελητέο τσουλούφι και συμφωνούσαν,να κάτσουν να μετρήσουν...αλλά μάντεψε ..δεν μέτρησε κανένας ..συνεχίζεις να λες για τσουλουφακι αμελητέο? Πήγαινε εκεί ,σε αυτό το νήμα και δώσε μας τις πληροφορίες που σου ζητήσαμε..πόσα grafts έβαλες σε όλη την α ζώνη εσύ,και κάνε μας μια μέτρηση πυκνότητας τώρα,να δούμε πόσα μπήκαν,πόσα έχει τώρα συνολικά,φυτεμένα και μαμά για να δούμε αν ήταν η όχι,50-300 τρίχες πριν.απλο ειναι:)
Γεια σου ρε @aeratos28 γητευτή των graft!!!! Αν δεν τοποθετηθεί ο γιατρος θα μείνουμε με την απορία…..όσο τραβηγμένο είναι το 50 πάντως άλλο τόσο είναι και το 1200…
 

aeratos28

Just aeratos
Ο γητευτης είσαι μάλλον εσύ φίλε..εγώ διαπίστωση έκανα..εσύ έβαλες και όριο 300 τριχες..όχι grafts..χαχαχα ..το αν είναι τραβηγμένο,θα φανεί μόνο,αν ο γιατρός,μας δείξει την πυκνότητα τώρα που έχει η α ζώνη,και μας πει πόσα grafts πρόσθεσε.
Γεια σου ρε @aeratos28 γητευτή των graft!!!! Αν δεν τοποθετηθεί ο γιατρος θα μείνουμε με την απορία…..όσο τραβηγμένο είναι το 50 πάντως άλλο τόσο είναι και το 1200…
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Προσωπικά δεν θα ήθελα να εμπλακώ σε οποιαδηποτε προσπάθεια εκτίμησης του αριθμού των τρχθ που χρησιμοποιήθηκαν καθώς θεωρώ πως αδικούμε το μείζων ζητημα που είναι η εικόνα του παιδιού.
Πραγματικά είναι λες και βλεπεις άλλον άνθρωπο.Η τέλεια απόδειξη της ολοκληρωτικής αλλαγής που μπορεί να επιτευχθεί με μια σωστή επέμβαση.
Ελπίζω να ακολουθησει και βίντεο με χτένισμα κτλ.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Προσωπικά δεν θα ήθελα να εμπλακώ σε οποιαδηποτε προσπάθεια εκτίμησης του αριθμού των τρχθ που χρησιμοποιήθηκαν καθώς θεωρώ πως αδικούμε το μείζων ζητημα που είναι η εικόνα του παιδιού.
Πραγματικά είναι λες και βλεπεις άλλον άνθρωπο.Η τέλεια απόδειξη της ολοκληρωτικής αλλαγής που μπορεί να επιτευχθεί με μια σωστή επέμβαση.
Ελπίζω να ακολουθησει και βίντεο με χτένισμα κτλ.
Φυσικα υπάρχει βιντεο.
σιγα σιγα, να εχει ενδιαφερον!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bigk

Well-Known Member
Αφού ο προηγούμενος ασθενης είχε τουλάχιστον 1200 grafts πριν την μμ ,αυτός εδώ σίγουρα έχει 5000 αρχικά. Άρα με 1500 ακόμα έχει γίνει κουκλάκι...
Φυσικά και αστειεύομαι. Όσα και αν είχε, όσα και αν έχει τώρα να τα χαίρεται ο άνθρωπος. Super έγινε με την μια ...
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν σε είδα να παίρνεις μέρος στο νήμα εκείνο,που είπε ο cvial ότι υποτιμάτε τα μαλλιά που βλέπετε και σας κάλεσε να τα μετρήσετε αν μπορείτε..δεν μίλησες καθόλου...πήγαινε λοιπόν,κάνε την μέτρηση και απέδειξε τα λεγόμενά σου ..το να κάνεις εκεί την πάπια ,και να έρχεσαι εδώ και να λες πονηραδες,δεν βγαίνει κάπου..ιδού η Ρόδος ..
Αφού ο προηγούμενος ασθενης είχε τουλάχιστον 1200 grafts πριν την μμ ,αυτός εδώ σίγουρα έχει 5000 αρχικά. Άρα με 1500 ακόμα έχει γίνει κουκλάκι...
Φυσικά και αστειεύομαι. Όσα και αν είχε, όσα και αν έχει τώρα να τα χαίρεται ο άνθρωπος. Super έγινε με την μια ...
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν σε είδα να παίρνεις μέρος στο νήμα εκείνο,που είπε ο cvial ότι υποτιμάτε τα μαλλιά που βλέπετε και σας κάλεσε να τα μετρήσετε αν μπορείτε..δεν μίλησες καθόλου...πήγαινε λοιπόν,κάνε την μέτρηση και απέδειξε τα λεγόμενά σου ..το να κάνεις εκεί την πάπια ,και να έρχεσαι εδώ και να λες πονηραδες,δεν βγαίνει κάπου..ιδού η Ρόδος ..
Νομιζω οτι καλα θα κανεις να μην ασχοληθεις άλλο με το πόσα ειναι τα τριχθυλάκια που ειχε πριν.
Εγω δεν κάθισα να τα μετρησω διότι δεν χρειάζεται.
Με ΜΙΑ ματια ξερω ποσα μπορω να βαλω ολογυρα τους με ασφαλεια και τι αποτελεσμα θα εχει.
οποτε:
1. ΔΕΝ ξερω ποσα ηταν
2. ΔΕΝ εχει σημασια ποσα ηταν
3. Σημασία έχει οτι επεζησαν ΚΑΙ αυξησαν το αποτέλεσμα σε, ισως, εντυπωσιακό, βαθμό. Διαφωνείς?

Με το να ασχολησε ποσα ήταν, δεν ασχολήσε με αυτο που θα έχει σημασια να πορσφερεις την εμπειρια σου:
Αυτο που απασχολει καθε μέλος να τους πει ο @aeratos28 ειναι τα εξης:
1. Αν ειναι ένα ΑΡΙΣΤΟ αποτέλεσμα ή τι βαθμό του βαζεις
2 Αν ο Αναστασακης ειναι καλος χειρουργός βασει και αυτού του αποτελεσματος.

Ασε το πόσα ειχε ο κυριος, οσα και να 'χε καλα κανει ο άνθρωπος, εγω τα ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ και του εδωσα αυτο που ειδες με 3500.
Οποτε, οταν μπορεσεις απαντησε στα παρακατω που ΑΥΤΑ ενδιαφερουν το κοινο σου :
1. Με παραδεχεσαι ως χειρουργο που ΚΑΙ τα εσωσα ΚΑΙ τα χρησιμοποιησα ωστε με 3500 να του δωσω τετοια κάλυψη?
2. Με αριστα το 10, τι βαθμό θα έβαζες σε αυτο το αποτελεσμα με 3500 τριχοθυλάκια?
3. Θεωρεις οτι καποιος άλλος στη θεση μου θα έδινε ακομα καλυτερο αποτελεσμα και αν ναι, πως?
 

Bigk

Well-Known Member
Νομιζω οτι καλα θα κανεις να μην ασχοληθεις άλλο με το πόσα ειναι τα τριχθυλάκια που ειχε πριν.
Εγω δεν κάθισα να τα μετρησω διότι δεν χρειάζεται.
Με ΜΙΑ ματια ξερω ποσα μπορω να βαλω ολογυρα τους με ασφαλεια και τι αποτελεσμα θα εχει.
οποτε:
1. ΔΕΝ ξερω ποσα ηταν
2. ΔΕΝ εχει σημασια ποσα ηταν
3. Σημασία έχει οτι επεζησαν ΚΑΙ αυξησαν το αποτέλεσμα σε, ισως, εντυπωσιακό, βαθμό. Διαφωνείς?

Με το να ασχολησε ποσα ήταν, δεν ασχολήσε με αυτο που θα έχει σημασια να πορσφερεις την εμπειρια σου:
Αυτο που απασχολει καθε μέλος να τους πει ο @aeratos28 ειναι τα εξης:
1. Αν ειναι ένα ΑΡΙΣΤΟ αποτέλεσμα ή τι βαθμό του βαζεις
2 Αν ο Αναστασακης ειναι καλος χειρουργός βασει και αυτού του αποτελεσματος.

Ασε το πόσα ειχε ο κυριος, οσα και να 'χε καλα κανει ο άνθρωπος, εγω τα ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ και του εδωσα αυτο που ειδες με 3500.
Οποτε, οταν μπορεσεις απαντησε στα παρακατω που ΑΥΤΑ ενδιαφερουν το κοινο σου :
1. Με παραδεχεσαι ως χειρουργο που ΚΑΙ τα εσωσα ΚΑΙ τα χρησιμοποιησα ωστε με 3500 να του δωσω τετοια κάλυψη?
2. Με αριστα το 10, τι βαθμό θα έβαζες σε αυτο το αποτελεσμα με 3500 τριχοθυλάκια?
3. Θεωρεις οτι καποιος άλλος στη θεση μου θα έδινε ακομα καλυτερο αποτελεσμα και αν ναι, πως?
Ιδού και το πηδημα aeratos28....
 

aeratos28

Just aeratos
Το αν είναι καλό το αποτέλεσμα από θέμα φύτρωσης,σχεδιασμού κτλ,νομίζω το ανέφερα..δεν είπα ότι είναι αποτυχημένο η κακό σε κανένα σημείο.το αντιθετο..ειπα πως είναι ενα πολύ καλό αποτελεσμα.αν είδες κάτι τέτοιο,σε παρακαλώ να το ποσταρεις εδώ..από εκεί και πέρα,για να βαθμολογησω με άριστα η ότι άλλο,θα πρέπει να γνωρίζω ακριβώς κάποια πράγματα,τα οποία δεν τα αναφέρεις...όπως...ποια ήταν η αρχική κατάσταση ..πόσα grafts ήταν ήδη στην α ζώνη,πόσα ακριβώς προστέθηκαν και ποια είναι η τωρινή πυκνότητα..γτ η αρχική τοποθέτηση στο νήμα ,ήταν πως υπήρχε απλά ένα αμελητέο τσουλούφι..που δεν είναι έτσι τα πράγματα..είχε μια βάση σχετικά καλή για να γίνει πάνω της μια επέμβαση ο
Νομιζω οτι καλα θα κανεις να μην ασχοληθεις άλλο με το πόσα ειναι τα τριχθυλάκια που ειχε πριν.
Εγω δεν κάθισα να τα μετρησω διότι δεν χρειάζεται.
Με ΜΙΑ ματια ξερω ποσα μπορω να βαλω ολογυρα τους με ασφαλεια και τι αποτελεσμα θα εχει.
οποτε:
1. ΔΕΝ ξερω ποσα ηταν
2. ΔΕΝ εχει σημασια ποσα ηταν
3. Σημασία έχει οτι επεζησαν ΚΑΙ αυξησαν το αποτέλεσμα σε, ισως, εντυπωσιακό, βαθμό. Διαφωνείς?

Με το να ασχολησε ποσα ήταν, δεν ασχολήσε με αυτο που θα έχει σημασια να πορσφερεις την εμπειρια σου:
Αυτο που απασχολει καθε μέλος να τους πει ο @aeratos28 ειναι τα εξης:
1. Αν ειναι ένα ΑΡΙΣΤΟ αποτέλεσμα ή τι βαθμό του βαζεις
2 Αν ο Αναστασακης ειναι καλος χειρουργός βασει και αυτού του αποτελεσματος.

Ασε το πόσα ειχε ο κυριος, οσα και να 'χε καλα κανει ο άνθρωπος, εγω τα ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ και του εδωσα αυτο που ειδες με 3500.
Οποτε, οταν μπορεσεις απαντησε στα παρακατω που ΑΥΤΑ ενδιαφερουν το κοινο σου :
1. Με παραδεχεσαι ως χειρουργο που ΚΑΙ τα εσωσα ΚΑΙ τα χρησιμοποιησα ωστε με 3500 να του δωσω τετοια κάλυψη?
2. Με αριστα το 10, τι βαθμό θα έβαζες σε αυτο το αποτελεσμα με 3500 τριχοθυλάκια?
3. Θεωρεις οτι καποιος άλλος στη θεση μου θα έδινε ακομα καλυτερο αποτελεσμα και αν ναι, πως?

άνθρωπος που πάνω σε αυτή,με σχετικά μικρή πυκνότητα τοποθέτησης του έδωσε ένα ωραίο αποτέλεσμα.. Από εκεί και πέρα τώρα,το αν σε παραδέχομαι ως γιατρό κτλ...και ποιος είμαι εγώ που θα κρίνω ? Ιατρός η ότι άλλο? Κάποτε ειρωνευοσουν και δεν δεχοσουν όταν εκανα κριτική,τώρα ζητάς τη γνώμη μου?? Διαμετρικά αντίθετο δεν είναι αυτό?
Πάντως η συνεισφορά του Ισπανού μαφιόζου ομολογώ πως ήταν απίστευτη ..το επίπεδο σου έχει ανέβει σε μεγάλο βαθμό..έχουν τεράστια διαφορά οι δουλειές του τώρα,με του τότε...και ως προς την αντιμετώπιση τους και ως προς την εκτέλεση τους και ως προς τον σχεδιασμό τους συνολικά..λίγο ακόμα περισσότερη προσοχή στους σχεδιασμούς hairline και στις ενώσεις με τα temporals πρέπει να δώσεις,να γίνεται σωστή ένωση μεταξύ τους ,γτ βλεπω σχεδόν σε όλα τα περιστατικά να μην κάνεις καν ένωση μεταξύ τους,και το level θα έχει ανέβει μετά από αυτά,παρά πολύ.
 

aeratos28

Just aeratos
Το πήδημα είναι να κάτσεις να μετρήσεις εσύ όπως πρότεινε ο cvial και να με διαψεύσεις...και άσε τα πηδήματα για μετα..περιμένω αναλυτικα στατιστικά από γιατρό((που όπως βλέπεις δεν τα δίνει))) άστα λέει,όσα είχε ,είχε..χαχαχαχαχα..παίζουμε τις κουμπάρες μου φαίνεται..
Ιδού και το πηδημα aeratos28....
 

bobby

Well-Known Member
Για one step MM είναι όντως πάρα πολύ καλό και συγχαρητήρια.

Εγώ βέβαια στην θέση του θα έμπαινα ξανά με ακόμα 1500 (εκτιμώ ότι είναι υπεραρκετά) για αύξηση πυκνότητας για να το απογειώσω ώστε να φαίνεται το ίδιο καλό και με λίγο πιο κοντό μαλλί.

Για one step MM βάζω 10.
 
Μπλουζα