Hairway 5% minoxidil

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Serifis

Active Member
Για μένα έκανε την δουλειά του, ότι δουλειά δηλαδή μπορεί να προσφέρει ένα προιόν minoxidil. Το προτίμησα από regaine επειδή δεν μου προκαλούσε φαγούρα και ερεθισμούς/κοκκινίλες.
 

Joan87

Active Member
Και εγώ αυτό βάζω. Μου έκανε δουλειά, όμως στις αρχές της θεραπείας που το έβαζα συστηματικά, μου προκάλεσε πονοκέφαλο ο οποίος πέρασε 10 μέρες μετά, όταν μείωσα την δόση. Ύστερα και παρόλο που η δόση ήταν μειωμένη, μου προκαλούσε λίγο πρήξιμο σε κάποια σημεία του προσώπου (στα ίδια πάντα...και αυτό αμέσως μετά την εφαρμογή). Πλέον το βάζω 2 φορές την εβδομάδα, μόνο βράδυ και δεν έχω θέμα.
Είναι καθαρά θέμα οργανισμού πιστεύω. Έχω ακούσει τα ίδια και για το regaine. Άλλοι πάλι δεν έχουν θέματα.....
 

pardi21

New Member
Joan87 είπε:
Και εγώ αυτό βάζω. Μου έκανε δουλειά, όμως στις αρχές της θεραπείας που το έβαζα συστηματικά, μου προκάλεσε πονοκέφαλο ο οποίος πέρασε 10 μέρες μετά, όταν μείωσα την δόση. Ύστερα και παρόλο που η δόση ήταν μειωμένη, μου προκαλούσε λίγο πρήξιμο σε κάποια σημεία του προσώπου (στα ίδια πάντα...και αυτό αμέσως μετά την εφαρμογή). Πλέον το βάζω 2 φορές την εβδομάδα, μόνο βράδυ και δεν έχω θέμα.
Είναι καθαρά θέμα οργανισμού πιστεύω. Έχω ακούσει τα ίδια και για το regaine. Άλλοι πάλι δεν έχουν θέματα.....

στην αρχη εκανες χρηση δυο φορες την ημερα,οπως ειναι και το regaine?και αν ναι,μετα απο ποσο καιρο μπηκες σε αυτη την διαδικασια "συνητηρησης" και βαζεις μονο δυο φορες την εβδομαδα?
 

left

New Member
και εμενα αυτη μου εγραψε ο γιατρος...με τι αλλο αλλο τιν συνδυαζετε την μινοξ?εχετε δει καλα αποτελεσματα?
 
Μπλουζα