τι να εφταιξε..

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

barman

Member
οπως εχω ξαναναφερει χρησιμοποιω εδω κ ενα 6μηνο spiro 2%απο lee..εβλεπα απλα μια σταθεροτητα..αποφασισα να δωσω ωθηση στην τριχοφυια κ προσθεσα airol(τρετινοινη)κ στο καπακι μινοξιδιλη με αzelaic acid..μετα απο 1βδομδα χρησης παρατηρησα καποιους περεταιρω ερεθισμους(που παντα ειχα ομως) προφανως επειδη λογω τρετινοινης(καθως δν θελει αναμειξη με οινοπνευμα),κ αυξημενο shed μη γνωριζονταις αν ειναι απο την μινοξιδιλη (φυσιολογικο) η τους ερεθισμους..αναγκαστηκα να αραιωσω την χρηση ολων κ να βαζω στο κεφαλι kenacomb που ειναι κορυφη για ερεθισμους.. Το αποτελεσμα ειναι πως μου εφυγαν τελειως οι ερεθισμοι αλλα αραιωσα αποτομα..τωρα τι να κανω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

azyx

New Member
Απ: τι να εφταιξε..

Το οτι εχεις αυξημενο shed νομιζω πως ειναι θετικο! Εβαλες ολα τα τοπικα μαζι και δεν κανει! Εγω εβαζα για 1+ μηνα μονο μινοξ μετα εβαζα τρετινοινη ανα 2 μερες... μετα καθε μερα... μετα 2 φορες τη μερα... και πριν λιγες μερες προσθεσα και αζελαικο! θελει αρκετες μερες προσαρμογη το καθε τοπικο! Οταν αβζω αζελαικο σε γελη νιώθω τους κροταφους να καινε για 10-20 λεπτα... απο τοτε που το εχω προσθεσει αναγκαζομαι να βαζω αλοη στους κροταφους γιατι ειναι στο οριο να ερεθιστουν! Σταματα τα ολα... να χαλαροσει η επιδερμιδα για καμια βδομαδα και μετα ξεκινα παλι σιγα σιγα... στην αρχη μονο μινοξ και μετα προσθετεις και τα αλλα....
 

barman

Member
Απ: τι να εφταιξε..

azyx είπε:
Το οτι εχεις αυξημενο shed νομιζω πως ειναι θετικο! Εβαλες ολα τα τοπικα μαζι και δεν κανει! Εγω εβαζα για 1+ μηνα μονο μινοξ μετα εβαζα τρετινοινη ανα 2 μερες... μετα καθε μερα... μετα 2 φορες τη μερα... και πριν λιγες μερες προσθεσα και αζελαικο! θελει αρκετες μερες προσαρμογη το καθε τοπικο! Οταν αβζω αζελαικο σε γελη νιώθω τους κροταφους να καινε για 10-20 λεπτα... απο τοτε που το εχω προσθεσει αναγκαζομαι να βαζω αλοη στους κροταφους γιατι ειναι στο οριο να ερεθιστουν! Σταματα τα ολα... να χαλαροσει η επιδερμιδα για καμια βδομαδα και μετα ξεκινα παλι σιγα σιγα... στην αρχη μονο μινοξ και μετα προσθετεις και τα αλλα....
δεν προλαβαινουμε azyx πρεπει να βιαστουμε!!χχαχαχα πλακα κανω...πες μου ενα προγραμμα που 8α μπορουσα να χρησιμοποιω spiro,minoxidil me azelaic acid(xandrox) kai airol..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα