τη μινοξιδιλη μου μεσα..............!!!!!!

zaxas87

Member
λοιπον ρωτησα για το regain foam σε τοπικο φαρμακειο και μ πε για ενα μπουκαλι 38ευρω.απο ε-μπαιυ βρισκω το rogaine foam se καλυτερες τιμες.ρε παιδια ειναι ακριβο το σπορ.θελω να μεινω σε regaine ομως λογω ερεθισμων και φαγουρας σε αφρο μονο.3 ερωτησεις παρακαλω...........
1)διαφορα regaine foam vs rogaine foam.τι σκατα διαφερουν και εχουν αλλη τιμη.
2)το regaine ειναι 73ml eno to rogaine 60ml για αυτο η διαφορα?
3)απο ελλαδα παιζει να το βρω τον αφρο πουθενα αλλα ποιο φτηνα απο τα 38 ευρω??
4)καποιον που περνει regaine apo εξω να προτηνει κανα αξιοπιστο seller??
ευχαριστω παιδια............
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
zaxas δες και αυτο http://genhair.com/index.php?route=product/product&product_id=11
μινοξ χωρις προπυλαινογλυκολη 8 ευρω,πιο φθηνο δεν εχει.
εχουν παραγγειλει μελη απο εδω
την μινοξιδιλη μου μεσα :hithead:
 

Bouklas

Well-Known Member
Γεια χαρά φιλε μου και μην ανησυχείς.
Μπορείς να πάρεις μινοξιδιλη και από εδώ.
http://minoxidil-direct.co.uk/index.htm
Έχει rogaine και kirkland. Τα έχω δοκιμάσει και τα 2, την ίδια δουλειά κάνουν έχουν τα ίδια συστατικά αλλα προτιμώ την kirkland γιατί σαν να στεγνώνει πιο γρήγορα σαν να τα λαδώνει πιο λίγο από ότι η rogaine (μιλάμε τώρα για μικρό βαθμό λαδώματος καμια σχέση με την υγρή).
1) Καμια διαφορα, είναι το ίδιο πράγμα απλά στην αμερική το βγάζουν με όνομα rogaine και στην ευρώπη με όνομα regaine. Όσο για την διαφορα της τιμής είναι η διαφορα της Ελλάδας σε οτιδήποτε και να πωλείται στο εξωτερικό σε σχεση με ότι και να βρείς εδώ, έξω κατα 99% έχει πιο φτηνά.
2) Υπάρχει και regaine foam στα 60ml όχι μονο στα 73ml.
3) Δεν το γνωρίζω δεν έχω πάρει ποτε από εδώ. Αλλα ποσο να το βρείς πιο φτηνό ρε φιλε? 4-5 ευρώ πες και αν.
4) Όπως σου είπα από εδώ είναι αξιόπιστοι. Έχοντας λιώσει ακόμα και το ebay για kirkland με βάσει τιμές και έξοδα αποστολής συμφέρει και πάλι από εδω δεν έχω βρει ακόμα κάτι καλύτερο.
http://minoxidil-direct.co.uk/kirkand_minoxidil_5_foam.htm
Για να φτάσουν κάνουν συνήθως 10-15 μέρες.
 

zaxas87

Member
ευχαριστω για απαντησεις παιδια!αρα regaine-rogaine ειναι το ιδιο και το αυτο.λιγοτεροι ερεθισμοι φαγουρα εχουμε με kirkland h rogaine-regaine για αφρο παντα μιλαμε οχι υγρη.ευχαριστω
 

Bouklas

Well-Known Member
Κανένας ερεθισμός φιλε καμια φαγούρα είτε πάρεις rogaine/regaine foam είτε kirkland foam.
Εγώ επιστρέφω πάλι σε αφρο γιατί μέχρι να στεγνώσει η υγρή κάνει πολύ ώρα.
 

zaxas87

Member
Bouklas είπε:
Κανένας ερεθισμός φιλε καμια φαγούρα είτε πάρεις rogaine/regaine foam είτε kirkland foam.
Εγώ επιστρέφω πάλι σε αφρο γιατί μέχρι να στεγνώσει η υγρή κάνει πολύ ώρα.

ωραια.επειδη με την υγρη 5% ειχα και καποια πρηξιματα-μαυρους κυκλους.να παιξω με 2% η με 5% ποιο μικρες δοσεις???
 

Bouklas

Well-Known Member
zaxas87 είπε:
ωραια.επειδη με την υγρη 5% ειχα και καποια πρηξιματα-μαυρους κυκλους.να παιξω με 2% η με 5% ποιο μικρες δοσεις???
Δεν μπορώ να σου απαντήσω πάνω σε αυτό δεν είμαι σίγουρος. Η μονη εμπειρία που είχα όταν, νόμιζα η είχα? το πρόσωπο μου είχε αυτά που αναφέρεις μαύρους κύκλους και πρηξίματα. Ξεκίνησα τρεξίματα (1 δεκάλεπτο την ημερα) και μέσα σε λίγες μέρες εξαφανίστηκαν όλα. Δεν ξέρω αν όντως ήταν κάτι από αυτά το μονο σίγουρο είναι πως το πρόσωπο τσίτωσε εντελώς.
 

zaxas87

Member
οκ και γω ετσι το σκεφτομουν να σ πω την αληθεια


να παραγγειλω ενα αφρο kirkland και ενα αφρο rogain kai να δω διαφορες??η δεν εχει νοημα?με παραξανευει ι διαφορα τιμης.μη παρω καπακι 3 τους ιδιους.δε ξερω τι λετε με το σκεπτικο??
 

Bouklas

Well-Known Member
zaxas87 είπε:
οκ και γω ετσι το σκεφτομουν να σ πω την αληθεια


να παραγγειλω ενα αφρο kirkland και ενα αφρο rogain kai να δω διαφορες??η δεν εχει νοημα?με παραξανευει ι διαφορα τιμης.μη παρω καπακι 3 τους ιδιους.δε ξερω τι λετε με το σκεπτικο??


Φιλε στην αρχή ξεκίνησα με 3 μήνες rogaine foam και με τα σχόλια στο forum λέω ας δοκιμάσω kirkland foam για 3 μήνες να δω πως με πάει και αν είναι καλά μένω εκεί να γλιτώνω και λεφτά. E λοιπόν ούτε τριχόπτωση είχα στην αλλαγή ούτε τίποτα, συνέχιζα κανονικά λες και δεν άλλαξα ποτε rogaine.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zaxas87

Member
δεν ξερω λετε καποιος απο τους 2 να με πιανει καλυτερα??η αν παω απο τον ενα στον αλλο να εχει αυτη η μεταβαση κανενα effect.δεν ξερω κιολας αλλα αυτη η διαφορα στη τιμη ειναι σημαντικη δε μπορεις να την προσπερασεις.ειμαι λιγο μπερδεμενος να πω την αληθεια ολο παω να τη παραγγειλω τη 3αδα και ολο ακυρωνω τη παραγγελεια.:s
 
Μπλουζα