πειτε μου shampoo

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

GeoPower

New Member
πειτε μου ποιο shampoo να χρησιμοποιω σε συνδυασμό με tricomin regaine revivogen nizoral για καθημερινη χρηση :worshipper :worshipper :worshipper ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

whitelion

New Member
Απ: πειτε μου shampoo

Γεια σας παιδια.Για το προβλημα της τριχοπτωσης θα ηθελα να ξεκινήσω να λουζομαι με τα δυο παρακατω σαμπουαν.


1) http://www.gohair.com/hair-loss-products-3.htm
(3 φορες την εβδομαδα)


2) http://www.regenepure.com/our-ingredients.html/#DR
http://www.regenepure.com/our-ingredients.html/#NT
( 2-3 φορες την εβδομαδα)


και τις υπολοιπες ημερες θα χρησιμοποιω ενα απλο σαμπουαν.


Θα ηθελα να ρωτησω πρωτον εαν το θεωρειται καλα αυτα τα σαμπουαν στον πολεμο κατα τις τριχοπτωσης και
δευτερον εαν νομιζεται οτι θα υπαρχει καποια αρνητικη αλληλοεπιδραση μεταξυ αυτων τον δυο σαμπουαν.


Ευχαριστω πολυ!!!
 

best1210

Member
Απ: πειτε μου shampoo

ΜΑΓΚΕΣ θα θελα να ρωτησω ενα σαμπουαν για καθημερινη χρηση,..
χρησιμοποιουσα του κορρε με αλοη κ ουδετερο ph αλλα λεω να κανω μια αλλαγη..
εχετα κατα νου για να μαλακωνει το μαλλι..?
καποιος που εχει χρησιμοποιησει καποιο σαμπουαν κορρες.?
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: πειτε μου shampoo

tgel ευχαριστημενος πολυ κ οτιδηποτε ειναι κοντα σε φυτικο χωρις sls .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: πειτε μου shampoo

best1210 είπε:
ΜΑΓΚΕΣ θα θελα να ρωτησω ενα σαμπουαν για καθημερινη χρηση,..
χρησιμοποιουσα του κορρε με αλοη κ ουδετερο ph αλλα λεω να κανω μια αλλαγη..
εχετα κατα νου για να μακακωνει το μαλλι..?
καποιος που εχει χρησιμοποιησει καποιο σαμπουαν κορρες.?

Για σαμπουάν που αφήνει τα μαλλιά απαλά, διάλεξε σαμπουάν με αιθέρια έλαια. Ειδικά αιθέριο έλαιο λεβάντας. (αν το θες για καθημερινή χρήση εννοείτε όσο το δυνατόν πιο φυτικό/οργανικό)
 

tatini

New Member
Απ: πειτε μου shampoo

$$$ είπε:
[quote author=Blindfold link=topic=2656.msg52869#msg52869 date=1305061090]
η MACROVITA έχει ωραία σαμπουάν με λάδι ελιάς χωρίς SLS

εκτος από proscar προωθείς και macrovita ... ;) το ξεφτίλισες φιλαράκι 7SFGSFG :D
[/quote]

η αλήθεια είναι ότι δουλεύω για πολλές εταιρίες :18m:
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: πειτε μου shampoo

αν το παραγγειλετε το tgel απο εκει που το περνω εγω θα εχετε κ εκπτωση φτανει να μου το πειτε 8) . :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

best1210

Member
Απ: πειτε μου shampoo

FENIMORE( κ οσα παιδια απαντησαν σας ευχαριστω) με αιθερια ελαια εχει καποιο συγκεκριμενο χρησιμοποιησει ποτε που να σε εχει αφησει απολυτα ικανοποιημενο?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: πειτε μου shampoo

best1210 είπε:
FENIMORE( κ οσα παιδια απαντησαν σας ευχαριστω) με αιθερια ελαια εχει καποιο συγκεκριμενο χρησιμοποιησει ποτε που να σε εχει αφησει απολυτα ικανοποιημενο?

Όχι κάποιο συγκεκριμένο. Δν χρησιμοποιώ πια έλαια στα σαμπουάν γιατί έχω λιπαρά μαλλιά. Γενικά τον τελευταίο χρόνο παίρνω φυτική βάση για σαμπουάν απο την fresh line και φτιάχνω shampoo με δικά μου συστατικά. Θυμάμε όταν παλιότερα έβαζα αιθέρια έλαια στο σαμπουάν, άφηνε μια αίσθηση απαλότητας στα μαλλιά.
 

tatini

New Member
Απ: πειτε μου shampoo

best1210 είπε:
FENIMORE( κ οσα παιδια απαντησαν σας ευχαριστω) με αιθερια ελαια εχει καποιο συγκεκριμενο χρησιμοποιησει ποτε που να σε εχει αφησει απολυτα ικανοποιημενο?

είναι και λίγο υποκειμενικό το θέμα της απόλυτης ικανοποίησης, το ότι ένα σαμπουάν είναι καλό για τον έναν δε σημαίνει ότι κάνει και για τον άλλον -βλέπε πχ εμένα που το φουνγκοράλ δεν το αντέχω, ενώ άλλοι ορκίζονται στο όνομά του. Ξεκίνησε από τις φυτικές σειρές (Κορρές, APIVITA, ΜΑCROVITA, κ.ο.κ.) και θα βρεις εύκολα, έτσι κι αλλιώς αυτές οι εταιρίες έχουν αγνά προϊόντα και δε θα δυσκολευτείς.
 

best1210

Member
Απ: πειτε μου shampoo

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ μαγκες...κρατησα τις συμβουλες σας κ θα το ψαξω αρκετα..
παντως επειδη χρησιμοποιουσα του κορρες με αλοη κ ουδετερο ph,δεν θα αποκλινω αρκετα...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα