ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχει ο

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

οκ παιδες ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του

ας μην καταντησουμε να ειρωνευομαστε ο ενας το αλλον
κατι τετοιο δεν εχει σημασια


καλο ειναι οτι λεμε να μπορουμε να το στηριζουμε κιολας
και να μπορουμε με αποδειξεις να αποστομονουμε καποιον
και οχι με ειρωνιες

σας παρακαλω να σταματησει αυτο το πραγμα με τις ειρωνιες απο ολες τις πλευρες

ας διατηρησουμε το επιπεδο που εχουμε τοσο καιρο τωρα και ας αφησουμε ακροτητες και ειρωνιες στην ακρη

ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Λοπον εγω θα πω μονο οτι θα συμφvνησω με ολους......
απλα σe αυτο που ειπε ο pierre ΔΕΝ θα συμφωνησω.....
OTI THN MHN ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΗΝ ΣΥΓΧΩΡΕΙ....ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ ΟΧΙ.....
Εδω δεν θα συμφωνησω...γιατι δεν ειναι δικαιολογια .....
1)Να λες προχωραει η τεχνολογια και η επιστημη....και να μην γνωριζουν....γιατρος δεν γινεσαι μονο για να τσιμπας ευρακια για ενα 5 λεπτο ξεπετας....αλλα ενημερωνεσαι συνεχως για νεα τεχνολογιες και οτιδηποτε εχει σχεση με αυτο προκειμενου να σωσεις μια κατασταση...και οχι πηρα πτυχιο καθομαι σε μια καρεκλα και το παιζω γιατρος....
2)Οφειλουν να μην ειναι αλαζονες...και να κανουν πως τα ξερουν ολα.....
3)Σεβεσαι αυτον που ερχεται και βλεπεις στα ματια του οτι περιμενει κατι απο εσενα θεωρωντας σε καλο γιατρο και δεν τον ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΣΑΙ..για να παρεις κηπουρο στο σπιτι και το νεο μοντελο της bmw.
4)Ενας καλος γιατρος θα σου εξηγησει τα παντα...δεν θα σου γραψει απλα μια συνταγη και θα σου πει ελα παλι σε 2 μηνες.....θα σου δωσει να καταλβεις τι ειναι αυτο που εχεις...και πως μπορει να σε βοηθησει η θεραπεια που σου δινει....
μου εχει τυχει και το ενα και το αλλο......να φυγω απο ιατρειο και να μην εχω καταλαβει τι εχω...και να παω σε γιατρο και να μου κανει σχεδιαγραματα σε χαρτι και να μου εξηγει τα παντα....
Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν καλοι γιατροι υπαρχουν και μαλιστα αρκετοι......
Απλα και ι ιδιοι οι γιατροι πρεπει να καταλαβουν οτι οι ιδιοι ειναι που πρεπει να προφυλαξουν το επαγγελμα τους....απο επιτηδειους και καιροσκοπους γιατρους....
ΥΠΑΡΧΟΝ ΚΑΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ....ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.....αλλα υπαρχουν και αυτοι που ακομα αναρωτιεμαι γιατι τελικα γινανε γιατροι...?
Για να βοηθανε τον κοσμο η για να βοηθανε την τζεπη τους με τον ενα η τον αλλο τροπο.........
 

corkala

New Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Κι εγω επαιρνα το Ροκυταν αλλα δεν ξερω αν φταει αυτο για την τριχοπτωση μου! ΣΚασμενα χειλη ειχα και ημουνα με ενα λιποζαν την μερα και πλυ υγιεινη διατροφη για το συκωτι.
Δεν ειχα ποτε πιτυριδα,ξηροδερμια κτλ.

ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΡΟΚΥΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!
ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΤΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ ΛΕΚΕΔΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ! 1 ΜΗΝΑ ΕΚΑΤΣΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΡΚΙΝΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΟΤΙ ΕΠΑΙΡΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ!
 

Pierre

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Χριστίνα είπε:
Το έχω πεί πάρα πολλές φορές ότι δεν απαξιώνω τους γιατρούς! Στους γιατρούς απευθύνομαι όταν έχω κάποιο πρόβλημα υγείας! Δεν είμαι γιατρός και σε αυτούς απευθύνομαι όταν τους χρειάζομαι.

Με αποκαλούν ψεύτρα χωρίς να είμαι! Όταν όμως έχει κάτι τέτοιο μια νέα γυναίκα που μπορεί να επηρεάσει την ψυχολόγια της και γενικά τη ζωή της ολόκληρη και συμβαινουν κάτι τέτοια για ποιό λόγο να σιωπήσω; Αυτό δεν καταλαβαίνω! Δεν το λέω για να δυσφημήσω κανέναν απλά για να επισημάνω ότι πρέπει να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί!!!! Γιατί δεν υπήρξα προσεκτική και είμαι σίγουροι ότι και άλλοι άνθρωποι θα το έχουν πάθει.

Χριστίνα καλημέρα,
Προσωπικα, δεν έχω κανένα λόγο να μην σε πιστέψω. Τέτοια περιστατικά συμβαίνουν, όχι μόνο απο δερματολόγους, αλλά σε όλα τα επαγγέλματα(όπως πολύ σωστά επισήμανε ο Παναγιώτης). Απλά στην ιατρική, έχουν πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα, επειδή έχουν να κάνουν με την ανθρώπινη υγεία...

Πιο συγκεκριμένα, η ιστορία με το Roaccutan, έχει διχάσει πολλούς δερματολόγους, αφού πλέον η χορήγησή του για τις περιπτώσεις ακμής, γίνεται πολύ εύκολα.Χαρακτηριστικά είναι τα όσα γράφονται εδώ:

http://www.greekmeds.gr/forum/lofiversion/index.php?t15060.html
 

NGL

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Παναγιωτης είπε:
οκ παιδες ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του

ας μην καταντησουμε να ειρωνευομαστε ο ενας το αλλον
κατι τετοιο δεν εχει σημασια


καλο ειναι οτι λεμε να μπορουμε να το στηριζουμε κιολας
και να μπορουμε με αποδειξεις να αποστομονουμε καποιον
και οχι με ειρωνιες

σας παρακαλω να σταματησει αυτο το πραγμα με τις ειρωνιες απο ολες τις πλευρες

ας διατηρησουμε το επιπεδο που εχουμε τοσο καιρο τωρα και ας αφησουμε ακροτητες και ειρωνιες στην ακρη

ευχαριστω

κοιτα παναγιωτη εδω μεσα ειναι αδιαφορο φανταζομαι,αν καποιος ειναι γιατρος δερματολογος ή οικοδομος που κανει μερεμετια σε οικοδομες!δεν ειμαστε,επισης φανταζομαι ,ιατρικο συνεδριο να δινουμε ονοματα,διευθυνσεις και αναφορα για τις ερευνες που εχουμε κανει!

αν το....καταραμενο revivogen δεν μας κανει θα το στειλουμε απο κει που ηρθε!δεν ειμαστε λογιστες να κανουμε κουμαντο στην τσεπη του αλλου,ουτε δικηγοροι που παμε να υπερασπιστουμε τον πελατη μας!

αυτο που προκαλει ειναι το υφος οσων λεγονται κι οχι η αποψη,οσο ακραια κι αν ειναι αυτη!

σαν συμπερασμα:για να κρατηθουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ οι ισορροπιες πρεπει να υπαρχει σαν προαπαιτουμενο η σωστη συμπεριφορα απ ολους εδω μεσα,οποιοι κι αν ειναι,οπως κι αν παρουσιαζονται!

δεν γινεται απ την μια να προτεινουμε βιταμινες,ιχνοστοιστοιχεια,εναλλακτικες θεραπειες κι απ την αλλη εμμεσως πλην σαφως να χαρακτηριζουμε αφελεις και να ειρωνευομαστε οσους χρησιμοποιουν revivo πχ!
 
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

ΟΚ Παναγιώτη εγώ το σταματάω αλλά όλο λες για αποδείξεις και σε ρωτάω τι αποδείξεις χρειάζονται για να σας δείξω ότι λέω αλήθεια αλλά εσύ λές ότι ειρωνεύομαι. Κανέναν δεν ειρωνεύομαι αλλά από την αρχή ο Troulis/Death Valley λέει συνέχεια ότι λέω ψέμματα. Τη μία ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει το chronostim kai tis anacaps και τώρα αυτά που λέει εδώ.
 

Troulis

New Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Εσυ τι βαζεις αυτη την περιοδο για την τριχοπτωση?
 

Troulis

New Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Oσο για τον Σπυρο


http://www.your-best-acne-treatment.com/accutane-hair-loss.html


The following adverse effects have been reported to persist, even after discontinuing therapy: alopecia (hair loss),....


http://en.wikipedia.org/wiki/Isotretinoin#Adverse_effects


Aμφισβητεις οτι το roaccutane θελει ειδικη συνταγη και οχι απλη συνταγη?

Αμφισβητεις οτι το μονο κλινικα αποδεδειγμενα συστατικο του revivogen ειναι το Linolenic acid που μειωνει την dht το οποιο συστατικο περιεχεται και στο Chronostim.Και κατι αλλο ειναι πιο φθηνο.


Μπορει να μην σεβεσαι αυτα που γραφω αλλα εισαι μοναδικος στο να δημιουργεις εντυπωσεις.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

για ολους μιλαω εγω αδερφε

ολοι μας πρεπει να σεβαστουμε τα μελη
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Troulis είπε:
Oσο για τον Σπυρο


http://www.your-best-acne-treatment.com/accutane-hair-loss.html


The following adverse effects have been reported to persist, even after discontinuing therapy: alopecia (hair loss),....


http://en.wikipedia.org/wiki/Isotretinoin#Adverse_effects


Aμφισβητεις οτι το roaccutane θελει ειδικη συνταγη και οχι απλη συνταγη?

Αμφισβητεις οτι το μονο κλινικα αποδεδειγμενα συστατικο του revivogen ειναι το Linolenic acid που μειωνει την dht το οποιο συστατικο περιεχεται και στο Chronostim.Και κατι αλλο ειναι πιο φθηνο.


Μπορει να μην σεβεσαι αυτα που γραφω αλλα εισαι μοναδικος στο να δημιουργεις εντυπωσεις.
το'χω αυτό-συγνώμη που είμαι προβλέψιμος
άσε καμια κάρτα σου στα παιδιά να θυμούνται ποιος με αποκάλυψε
 

Conan

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Παιδια, σημερα το απογευμα πηγα σε μια δερματολογο να δει μια φλεγμονη που ειχα βγαλει λιγο πανω απο την αριστερη φαβοριτα πριν απο καμια εβδομαδα ( δε φαινεται πολυ ευτυχως λογω του μαλλιου) . Τεσπα, μου εδωσε αντιβιωση για να το αντιμετωπισω. Εγω της ειπα αυτα που βαζω για την τριχοπτωση. Οκ, μου λεει, καλη αγωγη κανεις. Ηξερε και το propecia.

Της ειπα να κοιταξει και την πλατη γιατι εχω κατι σπυρακια και σημαδια ακομα απο την ακμη. Τα σημαδια ειπε θα φυγουν με λειζερ, οταν κανε σε 1-2 χρονια απο τωρα . Αυτα που εχουν μεινει, τα κοκκινα, θα φυγουν με roacutane ( δεν το εχω παρει ποτε ).
Μα, της λεω, αυτο δεν προκαλει και τριχοπτωση? Οχι μου γνεφει. Δεν το πηρα ακομα, θα την επισκευτω σε μια εβδομαδα για να δει πως παει η φλεγμονη.

Το roacutane θα της πω να μην το βαλω. Εσεις τι λετε? Δεν θελω τωρα με την αγωγη να παθω καμια νηλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bullshit

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

comb είπε:
Έχω διαβάσει πολλές φορές για περιπτώσεις όπου το roaccutane ουσιαστικά "ώθησε" την ανδρογενετική αλωπεκία στο να ξεκινήσει την εξέλιξή της.

Tώρα που το σκέφτομαι και μένα τότε ξεκίνησε η τριχόπτωση. Έκανα και εγώ θεραπεία με φάρμακα που περιείχαν την ιουσία ισοτρετινοίνη. :(
 

Pablo_88

New Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Χαιρετώ το forum μετά από καιρό λόγω φανταρικού. Πλέον είμαι πεπεισμένος ότι αυτά τα κωλο roaccutane ευθύνονται για την τριχόπτωση μου. Απλώς στη συνέχεια επειδινώθηκε λόγω του τρομερού άγχους που μου δημιουργήθηκε από την αραίωση. Ότι καθρέφτης υπήρχε κοιτάζα το κεφάλι μου. Έβγαινα έξω και το μόνο που κοιτούσα ήταν το κεφάλι μου στην κυριολεξία.

Γνώρισα και αρκετά άτομα στο στρατό που είχαν αραίωση και πολλοί από αυτούς είχαν πάρει αυτά τα χάπια για την ακμή.
 

Conan

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

χμμμ.. μαλιστα... ηθελα απλα να βεβαιωθω. οκ, δεν τα περνω στον αιωνα τον απαντα λοιπον :knup:.
 

jimakos88

New Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

γενικά επειδή πάει αρκετός καιρός από τότε που άρχισα και τελείωσα με τα roaccutane για την ακμή( πρώτη λυκείου-τέλη δευτέρας αντίστοιχα χοντρικά) πιθανών να ενεργοποιήθηκε ο μηχανισμός της τριχόπτωσης μετά το διάστημα διακοπής γιατί δεν υπάρχει ιστορικό τριχόπτωσης στο σόι μου γενικά και ούτε είχα πρόβλημα πριν.χαρακτηριστικά θυμάμαι ότι η ξηροδερμία ήταν χαρακτηριστικό+ένα δυνατό flashback(σαν τον wolverine από τους xmen που ξαφνικά θυμήθηκε τι παίχτηκε στο εργαστήριο με το αδαμάντιο... :D) που έπαθα μόλις διάβασα το θέμα.ο δερματολόγος το χε φέρει απέξω απέξω "ότι θα παρατηρήσεις και μια ξηρότητα και στο μαλλί και θα εξαφανιστεί η λιπαρότητα(που ήταν μικρή έως ανύπαρκτη)... αλλά δεν θα υπάρχει πρόβλημα.. "θυμάμαι επίσης ότι έκανα και εξετάσεις συκωτιού συχνές λόγω τρανσαμινάσης.σε μια φάση ο δερματολόγος τα παίξε λόγω υψηλών ποσοστών που έβλεπε(στην ουσία επιβάρυνα το συκώτι,ίσως και να το κατέστρεφα με την άσκηση) μέχρι που μου έκοψε την μπάλα και το γυμναστήριο και επανήλθαν σε νορμάλ επίπεδα(υπόψη κομμένα ήταν τα λιπαρά-τηγανητά-σοκολάτες κλπ).ήταν πράγματι δυνατό φάρμακο
 

jimakos88

New Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

να αναφέρω επίσης όμως ,ότι σε θέμα ακμής σε ότι τίθεται με μένα, το τέλειο τελικό αποτέλεσμα
 

jimakos88

New Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

αν αποδειχθεί οτι αντικατέστησα το ένα πρόβλημα(ακμή) με ένα άλλο(alopecia) με το roaccutane ,τώρα που το καλοσκέφτομαι είμαι βέβαιος (εν αγνοία μου τότε) γιατί δεν είχα πότε πρόβλημα μέχρι τότε, θα το σκεφτώ αν θα ξαναπάρω και ντεπον που λέει ο λόγος. furious3
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα