διαλύτης Ethoxydiglycol fargon

Καλημέρα παιδιά, πρόσφατα αγόρασα το πακέτο μινοξιδιλης, φιναστεριδης της fargon, το ζήτημα είναι ότι σε όποιο φαρμακείο κ αν πήγα εδώ στο Ηράκλειο, δεν ήξερε κανείς να μου το φτιάξει. Δεν ήξεραν καν τι είναι κ που να βρουν τον διαλύτη Ethoxydiglycol. Έχετε ιδέα για το που μπορώ να το βρω κ να το παραγγείλω; επίσης κανένα φαρμακείο δεν ήθελε να το παραγγείλει από την fargon. Για 1 λέει τεμάχιο δε βάζουν παραγγελία. Μήπως να ρίξω τη σκόνη της φίνα μέσα στο regain να τελειώνουμε; έχω βαρεθεί να το πηγαίνω βόλτες στο Ηράκλειο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Καλημέρα παιδιά, πρόσφατα αγόρασα το πακέτο μινοξιδιλης, φιναστεριδης της fargon, το ζήτημα είναι ότι σε όποιο φαρμακείο κ αν πήγα εδώ στο Ηράκλειο, δεν ήξερε κανείς να μου το φτιάξει. Δεν ήξεραν καν τι είναι κ που να βρουν τον διαλύτη Ethoxydiglycol. Έχετε ιδέα για το που μπορώ να το βρω κ να το παραγγείλω; επίσης κανένα φαρμακείο δεν ήθελε να το παραγγείλει από την fargon. Για 1 λέει τεμάχιο δε βάζουν παραγγελία. Μήπως να ρίξω τη σκόνη της φίνα μέσα στο regain να τελειώνουμε; έχω βαρεθεί να το πηγαίνω βόλτες στο Ηράκλειο
Η Fagron εχει και τον διαλυτη. Απλα τον παραγγελνει ο φαρμακοποιος απο κει.
Ειναι αρκετη ποσοσητα. Κανει περιπου 5 ευρω και βγαζει πολλες φορες.
Συνηθως το κραταει ο φαρμκαοποιος και δε στο χρεωνει αφου θα το ξαναχρησιμοποιησει.

Ισχυει οτι δεν το παραγγελνουν απευθειας γιατι πρεπει να κανουν διμερη συμφωνια παρακαμπτοντας τη φαρμακαποθηκη.

Παρε καλυτερα τηλεφωνο Φαγκρον και ρωτα με ποιο φαρμακειο κοντα σου συνεργαζονται.
 

m3e36

Well-Known Member
Καλημέρα παιδιά, πρόσφατα αγόρασα το πακέτο μινοξιδιλης, φιναστεριδης της fargon, το ζήτημα είναι ότι σε όποιο φαρμακείο κ αν πήγα εδώ στο Ηράκλειο, δεν ήξερε κανείς να μου το φτιάξει. Δεν ήξεραν καν τι είναι κ που να βρουν τον διαλύτη Ethoxydiglycol. Έχετε ιδέα για το που μπορώ να το βρω κ να το παραγγείλω; επίσης κανένα φαρμακείο δεν ήθελε να το παραγγείλει από την fargon. Για 1 λέει τεμάχιο δε βάζουν παραγγελία. Μήπως να ρίξω τη σκόνη της φίνα μέσα στο regain να τελειώνουμε; έχω βαρεθεί να το πηγαίνω βόλτες στο Ηράκλειο
Φιλε κι εγω κατι αντιστοιχο επαθα οταν τον παρηγγειλα στο φαρμακειο.
Η φαρμακοποιος καταλαβα οτι το εβλεπε πρώτη φορα.
Της ρωταω είναι ετοιμο η χρειάζεται να το παρασκευάσετε εσείς?
Εεεε ετοιμο λεει ειναι...για περιμενε να δω..
Ανοίγει το κουτι και βγαζει μονο τα 2 απο τα 3 μπουκαλακια που εχει(αυτο το μικρο της φινας δεν το είχε δει καν οτι υπαρχει μεσα) αρχιζει να διαβαζει τις οδηγίες και μου λεει δεν ειναι τιποτα αναμιγνύεται αυτα τα 2 και ειναι ετοιμο.
Το περνω παω σπιτι ανοιγω το κουτι βλεπω και το 3ο μπουκαλακι της φινας.
Διαβαζω οδηγιες και βλεπω οτι χρειάζεται και ο διαλυτης που αναφέρεις και οτι το παραακευαζει ο φαρμακοποιος.
Ξαναπάω την αλλη μερα και της λεω αυτο και αυτο...
Ααα λεει μην ανησυχείς θα το παραγγειλω απο την φαρμακαποθηκη και θα στο φτιαξω εγω...ελα το απογευμα να το παρεις.
Αμφιβάλω πολύ αν το εκανε σωστα..
Επίσης στη Θεσσαλονίκη κοπέλα φιλου μου ειναι βοηθος φαρμακοποιού.
Μεαα στις γιορτές βρεθήκαμε για καφε
Την ρωταω φτιαξατε ποτε διαλυμα fagron mft?
Ααε λεει τη παθαμε με αυτο μια φορα...μας το ειχε ζητήσει ενας και είχαμε μπερδευτεί με την φαρμακοποιο και δεν ξέραμε πως να τα ανακατέψουμε...
Στο τελος ομως πιστεύω το πετύχαμε.
Αααα λεω απο μεσα μου καταλαβα τι αφρο κάνατε...
Φιλε πιστεύω λιγα φαρμακεία ξερουν να το παρασκευασουν σωστα.
Για μενα παρε τηλ στη fagron και ρωτα σε πιο φαρμακειο πρεπει να πας στο Ηράκλειο για να στο παρασκευασουν σωστα.ισως σου δωσουν αυτή την πληροφορια..
 

Συνημμένα

  • 20211216_131731(1).jpg
    20211216_131731(1).jpg
    876.7 KB · Προβολές: 14
  • 20211216_131639(1).jpg
    20211216_131639(1).jpg
    898.7 KB · Προβολές: 14
  • 20211216_131703(1).jpg
    20211216_131703(1).jpg
    1 MB · Προβολές: 17
Μπλουζα